Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej,
Mamy zupełnie podobnie z dziećmi :
Staram sie wychodzić z domu jak najwcześniej żeby po 15 być w domu, bo wtedy juz jest zmęczona , histerię urządza ... 😠 jest wtedy spiaca i zdąży jej sie w wózku zasnąć , bo pani wygodnica nie chodzi za raczke, tylko chce w wózku 😁
Aaa i ogłaszam wszem i wobec , ze część dzienna pt potty training - zakończona 🤪 Kaya od tygodnia nie zrobiła nic majtki, poza tym sama biega do toalety , nakłada nakladke na toaletę , przysuwa podest ... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

Witam piekne panie 🙂 wrocilismy dzisiejszej nocy, chetnie bym jeszcze pospala jednak Zuza spala cala droge w samolocie itd. Po krotce wspaniale wakacje, tylko kiedy odjezdzalysmy od moich rodzicow byl grill pozegnalny z tesciami i Zuza z tego wyniosla slowo "kulwa" ktore stosuje odpowiednio do sytuacji!! wybijam jej z glowy,ze to brzydkie slowko i zaraz poprawia na kurde albo ojeju ale jednak zna je i wiecie jak to dziala. Ucieszyla sie ogromnie na swoj pokoj i lozeczko i zabawki 🙂
To narazie tyle , po troszku poczytam ale nie sadze aby udalo mi sie nadrobic calosc bo znac zycie jest tego nieskonczonosc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam w poprzednim mieszkaniu, pralka ok, ale suszarka to suszarka,mi sie kojarzy z bakteriami, plesnia i stechlizna....jakos tak.Wole powietrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
ja mialam w poprzednim mieszkaniu, pralka ok, ale suszarka to suszarka,mi sie kojarzy z bakteriami, plesnia i stechlizna....jakos tak.Wole powietrze.

Tylko mi chodzilo o urzadzenie 2w1, a z tego co zrozumialam, to Ty piszesz o dwoch urzadzeniach pralce i suszarce.
Co do suszenia na powietrzu, to masz racje pod warunkiem, ze ma sie podworko. Ja niestety na razie nie mam, poza tym moja Malenka przyjdzie na swiat akurat na zime, pralka ktora mamy na wynajmowanym mieszkaniu cos szwankuje i chcemy agencji zaproponowac, zeby sobie ja zabrala a my swoja wlasna kupimy, zeby zapobiec sytuacji, ze nam z dnia na dzien wysiadzie pralka, a agencja bedzie nowa i to najtansza na rynku zalatwiala tygodniami. I tak sobie pomyslalam, ze moze dobrym rozwiazaniem byloby sobie fundnac od razu pralko-suszarke w jednym. Szczegolnie, ze jak moja mama przyjedzie mi pomoc przy dziecku, to nie bedzie miejsca na suszenie prania 😞 niby 2 bedroom flat, ale miejsca cos nie styka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A w ogole, to wylukalam ogloszenie o domu do wynajecia 3 bedroom, wybudowany w 2009 roku, ale jakbysmy mogli go wynajac to od 1 wrzesnia, a ja mam termin na 20/09. Kusi mnie przeprowadzic tam, ale boje sie, ze jak zaczne rodzic te 2 tygodnie wczesniej, to dziecko pojawi sie przed skonczonym rozpakowywaniem sie 😞 Co o tym sadzicie? Ryzykowac czy lepiej dac na wstrzymanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Karola nieee, ja pisze o pralko suszarce, poczytaj sobie opinie. Nie wiem co w Twojej sytuacji bym zrobila. Jesli rzeczywiscie nie macie ogrodka..
A odnosnie przeprowadzki chyba juz bym dala na wstrzymanie ale bedac w ciazy sama sie przeprowadzalam ,wiecparadox z mojego punktu widzenia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!
Majach ja lecę jutro do Pl i moja Olivia też zapewne załapie słowo "kulwa" od swojego 6-cio letniego kuzyna 🤔

Chciałabym częściej się odezwać, ale ostatnio czasu mi brakuje. A jak już znajdę chwilkę, to nie mogę się na forum zalogować 😮 ma tak któraś? Na brzuszka normalnie się loguję(czasem z tel. nie pójdzie), ale z laptopa zawsze. Nie wiem co jest grane.

kajkack my w każdym wynajmowanym mieszkaniu mieliśmy suszarkę, ale nigdy z niej nie korzystałam. Teraz też lanlordka wymieniła nam pralkę, bo się zepsuła na nową z suszarką. Ja jakoś nie jestem przekonana. Może gdybym nie miała ogrodu? Ale zimą też nie suszę w sumie. Może dlatego, że moja koleżanka mi nagadała, że te ciuchy potem tak nie pachną, a niektóre się zbiegły lub powyciągały. No i jej suszarka strasznie gniotła. Także nie wiem sama co Ci doradzić.

A co do pomiarów brzucha. Ja też zawsze miałam ok. Do 2 cm różnica jest dopuszczalna tutaj. Ale napiszę o przykładzie mojej koleżanki, której norma przekraczała z każdym miesiącem, to 4, 6 na końcu 8cm. Robiła sobie 2 razy skan 4d i wszystko było ok dzidzia według pomiarów książkowo się rozwijała. A położna mimo zdjęć z tych skanów nastraszyła ją chorobami u dziecka, nawet zasegurowała że może nosi bliźniaki 😁 i akurat tego bliźniaka na 4d nie byłoby widać. No, ale wysłała ją na dodatkowe usg. Wyszło ok. Więc stwierdzili, że taka jej uroda, tym bardziej, że przed ciążą była przy kości. Zadzwoniła też do pl swojego ginekologa, który przez pierwsze 3 miesiące prowadził jej ciążę, to powiedział, że tych pomiarów się już nie praktykuje w ogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja w pierwszej ciąży przeprowadzałam się będąc w 7 miesiącu. I było trochę ciężko. Najgorsze to sprzątanie dwóch mieszkań na glanc. Dobrze, że moja mama wtedy przyleciała to mi pomogła, to wszystko poukładać itd
Teraz mnie kusiła przeprowadzka i akurat wypadła by na 3 tyg przed terminem. Ale mój M. się nie zgodził. Też bał się, że zacznę mu rodzić między kolejną partią zwożonych rzeczy 😁 ale ja to taka szalona jestem i gdyby nie jego stanowczy sprzeciw, to bym się przeprowadzała. A potem bym stękała do siebie jak to mi ciężko hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tez rodzilam zima, mam co prawda ogród, ale zima i tak susze w domu. Suszarce mówię nie , zreszta nie będziesz raczej miała całej masy ubranek dla dziecka do suszenia- kup sobie nakladke na grzejnik i wszystko pięknie wyschnie tam 🙂
A przeprowadzka, cóż..... zależy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tą przeprowadzką się wycofuję. Dziś usłyszałam od fizjoterapeuty, że z moim rozejściem spojenia lłonowego to cud, że chodzę, ale żebym się oszczędzała, bo dziecko ciągle rośnie i będzie mi ciążyło coraz mocniej i mogę czuć się coraz gorzej, więc nie ma co ryzykować.
Co do pralko-suszarki to właśnie czytałam na forach tak podzielone zdania, że postanowiłam Was się zapytać.
Co do logowania - ja mam zawsze profile zalogowane na komórce i na laptopach, więc nie muszę się logować za każdym razem, tylko włączam stronę 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry moje drogie, Suzanna dwa lata temu postanowila zobaczyc jak wyglada ten glosny swiat 🙂 A teraz dolacza to tego tematu bo buzia jej sie nie zamyka 🙂 Nasza coreczka ma dzis swieto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pamiętacie jak Wam pisałam o tym, że agencja zerwała ze mną kontrakt tego samego dnia co im zgłosiłam, że otrzymałam sick note związany z ciążą? Ostatecznie choć wysłali mi oficjalne pismo, że zerwali ten kontrakt, to i tak na konto co tydzień dostawałam sick pay. W tą sobotę wysłałam im mail z prośbą o przesłanie wypełnionego druku SMP1, że mi się nie należy Statutory Maternity Pay, żebym mogła zawnioskować w Jobcentre Plus o Maternity Allowance, a oni dziś w odpowiedzi na tego maila napisali mi, że 'pragną mnie poinformować, że z dniem 30/06 (niedziela) mój kontrakt z mini wygasł'. Napisali, że wypłacą mi zaległy urlop i to wszystko. O SMP1 zero info.
Mnie to wszystko tym razem śmieszy u znowu muszę tułać się po CAB. Dobrze, że mąż ma nocki, to choć autem tam podjadę :-) takto autobusem nie dałabym rady z tymi moimi biodrami.
Z tego co czytalam, to bez SMP1 nie mogę złożyć wniosku o Maternity Allowance?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola ja niestety nie wiem...ale maja tupet...trzymaj sie dzielnie.
U mnie mniej dzielnie poleglam jak wczoraj zobaczylam,ze nad Zuzi oknem w rynnie jest gniazdo ! wyglada to jak baki ale nie jestem pewna bo sa mniejsze i wieksze i czytalam,ze bakimaja gniazda w ziemi,ale czy tylko to juz nie wiem. W kazdym razie obawiam sie,ze to szerszenie!!! nie moge malej okna w pokoju otworzyc bo one sie o nie odbijaja wiec napewno bym jakiegos wpuscila takze lazienke mam z tamtej strony i musze pilnowac jak okno otwieram i jeszcze sypialnia nasza z drugiej strony jest i one tam tez podlatuja do okna!!!!! to szok dla mnie mam nadzieje,ze to gniazdo jest tylko w rynnie a nie pod dachem bo wejscie na strych jest u mnie w sypialni. a bydlaki wielkie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ide z mala zaraz do lekarza bo jak wracalysmy samolotem zauwazylam za uszkiem u niej zgrubienie jakby czyms wypelnione i to sie nie zmniejsza,to chyba wezel chlonny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A no maja tupet. Bulam w CAB, ale czekalam na spotkanie az 3 godziny i juz jak sie zobaczylam z advisorem, to moj mozg byl uspiony.
W kazdym badz razie babka kazala mi napisac oficjalny list z prosba o podanie dokladnej daty zwolnienia, powodu zwolnienia i kopi contractu, ktory z nimi podpisalam (bo to co ja mam zadnym kontraktem nie jest!) oraz o przeslanie SMP1 form. Powiedzialam, ze jak to wszystko bede miala, to zebym poszla do prawnika, dala mi wykaz prawnikow, ale w domu zauwazylam, ze wszyscy sa platni! Z tego co pamietam, to ludzia o niskich dochodach nalezy sie bezplatna opieka prawna i nie wiem czy dlatego dala mi liste platnych prawnikow, bo mamy za wysokie dochody? Nie wiem gdzie szukac info o bezplatnej opiece prawnej - komu sie nalezy itp 😞
Wiem, ze jest jeszcze cos takiego jak ACAS, ale ja nie mam sil chodzic po tych wszystkich miejscach i wyczekiwac po kilka godzin na spotkanie z advisorem, ktory mi powie tyle co juz wiem 😞
Poza tym zadzwonili dzis od mojej poloznej, ze mam powtorzyc badania krwi (z 28tc), bo nie mam dobrych wynikow i musza to jeszcze raz sprawdzic. Ale nie powiedzieli co im sie nie podoba w moich wynikach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A w ogole to dopiero teraz wpadlam na pomysl, ze moze oni tak dlatego zrobili (tzn nie chca mi wyslac SMP1 i zwolnili mnie), ze prawnie jednak nalezaloby mi sie Statutory Maternity Pay.
'have worked for your employer continuously for at least 26 weeks up to the 15th week before the expected week of childbirth - known as the ‘qualifying week’'
Ja w tym okresie akurat pracowalam dla nich, ale mialam dwie przerwy (jedna 4 tygodnie, druga 1 tydzien) i do tej pory myslalam, ze to nie jest continuosly, a moze oni znaja takie zapisy prawne, ze te moje przerwy to nie wplywaja na continuosly?
No bo musza miec jakies powody, dla ktorych reaguja w tak dziwny sposob, na zwykla prosbe o wypelnienie formy dlaczego nie beda mi placic SMP.

Doszukalam sie czegos takiego:
Continuous employment is when an employee has worked for one employer without a break.
Some breaks in normal employment still count towards a continuous employment period. These are:
kilka powodow wymienionych w tym jeden:
temporary lay-offs
https://www.gov.uk/continuous-employment-what-it-is

What is a lay-off?
• When employees are not provided with work by their employer, and the
situation is expected to be temporary, they are regarded as laid off.
http://www.acas.org.uk/media/pdf/r/3/Lay-offs-and-short-time-working-accessible-version.pdf

Moze te moje przerwy sie zaliczaja do lay-offs? Byly one spowodowane tym, ze firma dla ktorej pracowala tymczasowo nie miala zamowien, ale po tym okresie wracalam na swoje stanowisko. Wtedy rzeczywiscie wyszloby na to, ze Statutory Maternity Pay nalezy mi sie od agencji i ze te zwolnienia to jest bronienie sie przed płaceniem mi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Kasia concil poinformowalismy i agencje, 20f bedziemy pewnie placic rachunek mamy wyslac do agensji ona przekaze landordowi,ktory moze zechce zaplacic. I tyle. A straz czytalam po lebkach jeszcze poczytam moze oni sie tym zajma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...