Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Polecam platki kosmetyczne,albo takie waciki i mala miseczke,bo smulke-ta pierwsza ciemna kupke ciezko jest zmyc chusteczkami,a no i koniecznie sudokrem badz bepantem i duuuuzo pampersow i ciuszkow na przebranie 😁 Bo u nas troche sie ich przemoczylo zanim porzadnie nauczylismy sie pampka zakladac.Z reszta Julia co jedzenie kupe walila 😁 A i ja mialam na wszelki wypadek butelke i mleko aptamil w kartoniku i nam akurat sie przydalo,bo nie mialam mleka swojego....no i smoaczek oczywiscie i rekawiczki niedrapki,albo male skarpetki,zeby na racki zalozyc,bo dziecko jak sie rodzi ma dosc dlugie paznokcie i moze sie cale podrapac..no i changing mat oczywiscie no i nie wiem co jeszcze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Monisia jestes super 🤪 Dzieki bardzo. Ja dzis jak maz przyjdzie popakuje to wszystko, zeby i on wiedzial co jak w torbie i do czego sluzy, zeby mogl mi podac itd.
Ja zamierzam uzywac Bepanthen, a Sudocrem dopiero jak by sie pojawialo odparzenie. Nie mam jeszcze takiej malej miseczki na wode przegotowana, ale numer 🥴 Gdzies mialam wpisana na liste, wiec nie wiem jak to sie stalo, ze jej nie kupilam. No coz bedzie trzeba podjechac pod sklep i kupic 🙂
To ciuszki mam chec zabrac wszystkie, bo jak ja bede miala cesarke (bo ciagle Mala czuje glowka do gory), to zostane z dzieckiem na dluzej w szpitalu, wiec w sumie nie wiadomo ile ciuszkow zuzyje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak tak napisalas z tym uczeniem sie zakladania pampersa, to ja jestem przerazona, jak w ogole zaczac takie malenstwo przewijac itd. Przeciez to taka mala i delikatna istotka jest, skoro mi sie miesci w brzuchu.
Kolezanka opowiadala mi jaka byla po pierwszym porodzie zszokowana i musiala sobie co chwile uswiadamiac, ze przeciez nie ma juz dziecka w brzuchu tylko ono lezy w lozeczku, trzeba je nakarmic, zmienic pieluszke, przebrac, umyc itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haha nie licz na dlugi pobyt po cesarce 😁 Ja mialam cesarke w niedziele po 5 rano a we wtorek juz bylam w domku 😁 😁 Ale ja tam wcale nie chcialam byc dluzej,bo Julia wtedy jeszcze spala jak aniol,a reszta dzieci sie darla i nie spalam tam prawie w ogole 😁 A miseczke wez sobie jakakolwiek z domu,po co masz po sklepach latac 🙂Aaaaa i wez sobie duuuzo wody do picia.Mi np w czasie porodu z racji,ze postepow nie bylo i cesarka byla brana pod uwage nie pozwolono nic zjesc ani pic nic innego poza woda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina to ci sie goscie trafili, ale niektorzy sa malo domyslni 😉
Manka spi, ja spadam sprzatac. pogode mamy do dupy caly czas deszcz pada. a wczoraj koc recznie wypralam i o 1 w nocy mala mnie obudzila i slysze, ze pada a koc na dworze 😮 heja na ogrod w pizamie, na bosaka po koc 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powielilo mnie, wiec napisze jeszcze ze chusteczki nawilzane zaczelam uzywc jak Maryla miala chyba z miesiac albo i jeszcze wiecej. niby sa delikatne, ale maja w sobie kwasek cytrynowy jako jeden ze skladnikow i on moze uczulac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
nusia27 napisał(a):
Karolina ja nie mialam jednorazowych majtek, kupilam zwykle bawelniane z primarka i po pologu je wywalilam 😉

Ja tez 😁 Takie czarne pakowane po kilka 😁


te siame 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladanie pampersa??? mi kilka dni zajelo oswojenie sie z nakladaniem ciuszkow przez glowe 🤪 balam sie, ze jej ja urwe czy cos. a pierwszej nocy w szpitalu mala sie obrzygala i rozebralam ja do golasa i nie umialam jej ubrac spowrotem i w recznik i kocyk ja zawinelam i tak spalysmy 😜 taki czlowiek zestrachany byl, a pozniej to juz jak lunatyk. wszystko z zamknietymi oczami mozna bylo robic 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
zostawilam otwarte okno w lazience, moze ktos sie zlituje i posprzta 😁

Ja mam w calym domu pootwierane i chetnych brak 😁 😁
I tez mialam schize o glowke.Pamietam jak chcielismy Julii sukienke zalozyc,bo po tesciowa jechalismy i sie poklocilismy bo taka schize mielismy haha 😁 Ale to byly czasy 😁 Teraz diabel sie zazwyczaj sam ubiera,czasem lepiej,czasem gorzej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nasza Mala bedzie miala na imie Kornelia 🙂 Ciagle pisze Mala, bo tak mysle, ze moze jak ja zobacze to dostane innego olsnienia na imie 🙂
Co do ubierania, przebierania, na bank bede miala niezla schize.
Co do cesarki i szpitala, na stronie mojego szpitala jest napisane, ze zostaje sie w szpitalu na 3 dni. Zobaczymy jak bedzie w realu.
Uciekam na spotkanie z polozna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
Az sobie na brzuszek weszlam 😁
Patrzcie to:
http://brzuszek.net/forum,odp_ciazowki_w_uk,17,362343.html,str=2406

Ale kruszynka 🤪 Piekne te zdjecia.
A teraz ten temat obumarly jest 😞 ale ja na brzuszku na wrzesniowka jestem 🙂 i gdyby nie to, to pewnie nigdy bym do Was dziewczyny nie dolaczyla. A z Wami mi jest bardzo fajnie 🙃
Ja po spotkaniu z polozna. Mialam za bardzo napiety brzuch i nie mogla wyczuc pozycji dziecka, wiec rowno za tydzien mam usg. Zobaczymy co wyjdzie.
Badania glukozy mam w normie, ale blisko granicy cukrzycy ciazowej, wiec za tydzien razem z usg maja mi w szpitalu zrobic badania krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my też z miesiąc lub dwa korzystaliśmy z miseczki z letnią woda i cotton wool (najbardziej pasowała nam ta z tesco). Jak użyłam chusteczek nawilżanych to małemu się pupcia podrażniła- a ze skórą nigdy nie miał problemów. Chyba rzeczywiście są za mocne na takie delikatne pupcie 😉 teraz to tylko chusteczki i nie ma problemu.
Na początku myślałam że trzeba czymś smarować pupcie albo talk używać. Ale potem dowiedzieliśmy się że już nie ma takich "nakazów". Niczym pupy nie smarowałam i do teraz nie smaruje i zawsze ma cudowną 🙃 taką do wycałowania 😜 😜 😜
A gacie to i miałam jednorazowe i takie z primarka czy tesco- i chyba lepsze te bawełniane bo te jednorazowe to sam plastik...
Monika pokaż co zamówiłaś 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
Admin zajrzyj do nas.
My dzis leniwie.Deszczowo.

lepiej późno, niż później, choć szkoda, że już nie ten klimat ale mam wiele problemów do rozwiązania 😞 W każdym razie Wasze infa docierają do mnie ON-LINE i są bardzo motywujące 🙂
Dzięki i sorki, że nie mogłem wtedy być on-line.
Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lubię z Wami rozmawiać ale nie wiem czy ktoś ma ochotę ze mną. Więc może żeby to wszystko pogodzić, jeśli macie ochotę ze mną porozmawiać, to może umówmy się na jakiś wieczór i konkretną godzinę - 24 sierpnia sobota, 17:30..., może być ?

http://www.mamusie.net/forum,zrobmy_cos_fajnego,45,319918.html,str=0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ooo Admin 😁 Pewnie ze moze byc.Skoro w koncu nas zaszczycisz to ja sie zjawie.To moze jak za starych dobrych czasow na chacie? 🙂 Przykro mi slyszec,ze masz problemy i mam tylko nadzieje,ze to nie o corcie chodzi i ze szybko sie rozwiaza.Ciekawa jestem co u ciebie bo dawno nie pisalismy.Tak wiec mi sobota pasuje 🙂
Dziewczyny sofa pochwale sie rano jak na laptopa wbije,bo wlasnie sie klade spac po pracy.Dovranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...