Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.amazon.co.uk/gp/product/0007300891/ref=oh_details_o04_s00_i00?ie=UTF8&psc=1
http://www.amazon.co.uk/gp/product/0007300905/ref=oh_details_o04_s01_i00?ie=UTF8&psc=1
http://www.amazon.co.uk/gp/product/0007517173/ref=oh_details_o05_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

te zamowilam Mance. dobrze sie sklada, ze zerknelam bo o tej ostatniej zapomnialam, ze ja zamowilam a jej nie dostalam jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Fajne te książeczki , właśnie coś takiego kupiłam w Tesco , tyle ze tam sa jeszcze naklejki i po każdym zadaniu zaliczonym, przykleja sie naklejkę 😉
Kaya nie lubi kolorowac , denerwuje sie przy tym , bo to nie jak w tablecie - dotkniesz palcem i cały element równiutko pokolorowany 🤢
I właśnie nie bardzo umiała po tych kropeczkach sie poruszać . Jest leworęczna wiec troszkę jej trudniej. Ona strasznie sie denerwuje jak coś nie wychodzi , ehhh ( to po tatusiu)
Kaya taka niby mądra , a nadal musi spać w pampersie 🤨 , nie chce go zakładać , ale nadal musi. Ostatnio zdjęła , to zasikala sobie łóżko . Dobrze ze mata była .
Ogólnie w dzień tez popuszcza i chyba będę szła do GP w tym tygodniu, bo może ma coś z pecherzem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryla tez spi w pampersie. Moze Kaya popuszcza w dzien jak zajeta jest zabawa i zapomina o toalecie...
Manka tez sie denerwuje szybko i tez po tatusiu to ma 😜 ale uwielbia rysowac, malowac i ostatnio klejem sie bawi. wycinam jej rozne ksztaly z kolorowego papieru albo z gazet obrazki i ona je przykleja na kartke 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My na szczescie od dawna zapomnielismy o pampersie 🙂 Jak was czytam,to stwierdzam,ze musze sie w takie ksiazki zaopatrzyc,bo nic takiego nie mam..myslalam,ze to jeszcze za wczesnie 🙂 U nas ciagle faza na malowanie farbami,wycinanie i wyklejanie.Dzis od rana zwierzatka robilysmy,nawet na fb zdjecie dalam.I jeszcze klocki lego ja wciagaja,ale zawsze chce,zebym z nia budowala.Dobrze,ze w isnstrukcji sa opisane te wszystykie budowle jak robic krok po kroku,bo sama bym na to nie wpadla 🙂
Julia tez nerwus niesamowity jak jej cos nie wychodzi albo jak jest zmeczona.Czasem az za bardzo.Ostatnio nad tym pracuje i po spedzeniu dluzszego czasu w kacie troche zluzowala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dwie ostatnie strony przeczytam później. Co do naszego kredytu, to credit score kontrolowany już prawie rok w Experian (wykupiłam mężowi abonament i płacimy co miesiąc za stały dostęp, żeby wiedzieć co się dzieje), historia kredytowa budowana.
Znajomi jak najbardziej wzięli w ten sposób kredyt i cieszą się domkiem.
A my bierzemy dom z pomocą państwa Help to Buy Equity Loan, więc banków jest bodajże 5 z czego wszystkie mają tak podobną ofertę kredytów rządowych, że najlepiej iść do tego, który chce pożyczyć najwięcej.
Ale babka w Sales Office radziła nam skorzystać z ich mortgage adviser, bo oni sprzedają głównie domy z programem rządowym i ten MA ma doświadczenie w szybkim załatwianiu papierów z agencją rządową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My jesteśmy po rozmowie z mortgage adviser. Powiedział, że sytuacja w pracy męża jest bardzo dobra, że jakby pracował przez agencję to byśmy mogli starać się o niższy kredyt. Chyba idzie odwilż na rynku kredytów, bo pamiętam, że dwa lata temu jak broker usłyszał, że ja pracuję przez agencję, to powiedział, że mój dochód nawet nie będzie brany pod uwagę. Dziś mamy dostać info jak przez credit check przeszliśmy. Och, trochę tym się stresuję.

A Nelka już nie wymiotuje, ale za to raz na jakiś czas brzuszek Ją boli i okazuje się, że nie może sobie bączków puścić, a jak już puści, to bardzo śmierdzące i w dodatku kupkę po puszcza przy tym 😞 bidulka. Moja mama mi mówiła, że w Pl to takim dzieciom raczej antybiotyki dają w zastrzykach, żeby właśnie nie podrażniać układu pokarmowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc 😉
My po bardzo długim pobycie w polsce wreszcie w domku 🙂 ale na nie długo... bo pod koniec kwietnia wracam na stałe! odebralismy klucze do naszego domu i zaczał się mega sajgon z wybieraniem materiałow itd. Nie mowilam wczesniej bo nie chciałam zapeszac= ale wszystko się udało 🙂
co uwas słychac ? jak maluszki? Krzysiu straszny wymuszacz sie zrobil 🤨 wszystko musi byc po jego mysli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiak napisał(a):
To sie cieszę Karola 🙂
Skoro chcecie z dofinansowaniem, tzn ze chcecie wziąć 95% ?
W jakim banku byliście?


My bierzemy kredyt na 75% wartości domu, dajemy 5% depozytu plus 20% kredytu od państwa, od którego odsetki zaczynamy płacić po 5 latach.
Broker znalazł nam ofertę w NatWest. Jutro jedziemy rezerwować plot i złożyć aplikację do agencji rządowej.

Marylu to gratulacje :-) życzę Wam spokojnego życia w Polsce 😘
Ale ten czas leci 😲 pamiętam zdjęcia z urodzin Krzysia, a tu patrzę a On ma już 1.5 roku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 😉
zazdroszcze wam tych przeprowadzek i nowych domow, ale bez zlosliwosci 😉
Manka dzisiaj znowu atak kaszlu z rana... serce na pol pekalo jak musialam ja u niani zostawic.
a wczoraj po przyjsciu z pracy sciagnelam buty i Manka sie pyta "dlaczego nie ma dziury?". ostatnio co wracalam z pracy to mialam dziury w rasjopach, a wczoraj nie i dziecko sie pogubilo troche 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hahaha dobre 🙂 Manka jak zawsze rozwala 🙂 A ja sie dzis zdziwilam jak zajrzalam do lustra i sie zastanawiam co zjadlam,bo drugi raz w zyciu obudzilam sie z obolalymi oczami i po zajrzeniu w lustro doznalam szoku.Powieki i skore pod lukiem brwiowym mam sinoczerwone i skora pod brwiami jest tak spuchnieta ze na oczy mi machodzi i dotknac jej nie moge,bo boli.Wzielam tabl na alergie i zakropilam oczy i mam nadzieje,ze zejdzie.Ostatnio po tym zeszlo,bo jak nie to do zadnego pizza express nie ide a do pracy tym bardziej,bo wygladam jakby mnir ktos pobil 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia, przyznaj się - dostała w nocy od męża z łokcia 😜

Nusia, u nas nic jeszcze pewnego, ale my byliśmy przekonani, że my nawet credit check nie przejdziemy i że te kalkulatory internetowe banków kłamią i że wcale nie możemy dostać tak dużego kredytu.

Ale się cieszę, że dwa lata temu brokerzy nie rwali się do współpracy z nami, bo byśmy kupili wtedy mały two bedroom bez garażu, a teraz kupujemy największy metrażowo u tego dewelopera three bedroom z garażem włączonym w dom, trochę kasy nam zostanie i będziemy starali się go przerobić na salon, a z salonu jadalnie zrobić i playroom, bo obecny salon nas wielkością nie satysfakcjonuje 😁

Och, żeby to wszystko się udało, a jak nie to wynajmiemy coś większego z ogródkiem 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialyscie dzieci w wielkanocnych kapeluszach - easter bonnet to sie chyba nazywa. w piatek wszystkie do szkoly w nich szly. mialysmy z Manka radoche z nich 😉 i chyba zrobimy razem jakis kapelusz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolcia tak szczerze,z calego serca zycze wam,zebyscie dostali ten kredyt i ten wymarzony domek 🙂 No jak maz o 2 wstawal to nie mialam tego jeszcze,bo wstalam z nim.Wiec pewnie sama sie okladam 😁 Tabl zaczyna dzialac bo juz lepiej to na szczescie wyglada 🙂Ciekawe co to spowodowalo..Kurde i znowu poniedzialek:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia my pisanki planujemy robic razem jak co roku 🙂W funciaku kupilam takie porcelanowe jajka z farbami i Julia bedzie szalec 🙂 I koszyczek trzeba bedzie zrobic.Kurde dopiero co bylo Boze Narodzenie a tu juz Wielkanoc 😁 Znowu prlna chate bede miec bo siostra przyjezdza 🙂 I moze jeszcze Magda wpadnie z Lena i Michalem.A wiecie co?Za miesiac o tej porze bede w Zakopanym sie relaksowac 😁 A corcia z babcia w Lodzi 🙂 🙂 W koncu upragniony urlop 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Manini jaka spostrzegawcza 🤪 😁
Tez zazdroszcze ( i tez pozytywnie) tych emocji w szukaniu domu, czy budowaniu go, a potem wymyślaniu gdzie co będzie stało ....kupowaniu nowych rzeczy...ehhh rozmarzylam sie ... 😎
Ja lubię poniedziałki , dla mnie to jak wolny piątek 😉
W tym roku możemy zapomnieć o wakacjach , trzeba zbierać pieniądze ( nie wiem jak to zrobić , musimy uzbierać co najmniej 20 000 ) .
Do Polski tez teraz nie pojadę , bo trzeba by wydać jakieś 500 ze wszystkim 😞
Monia, a często tak masz ? ( z ta opuchlizna )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To tylko ja nie lubie poniedzialkow? 🙂 Kasia drugi raz w zyciu mi sie to zrobilo,ale na szczescie juz zeszlo po tabl na alergie..Ciul wie co to jest wazne,ze juz tego nie ma 😁 Jejku Kaska a co sie stalo,ze tyle kasy musicie zebrac?Co do wakacji to takich,zeby cos dla siebie zrobic nie mialam juz chyba od wiekow a conajmniej od narodzin Julii:P Wiec trzeba sobie wynagrodzic.My musimy jechac w maju,bo Piotrka chrzesnica ma komunie,wiec kasy pojdzie,zwlaszcza,ze Piotrek chce kupic jej iphona,bo o nim marzy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia, u mnie poniedziałek to pierwszy z trzech wolnych dni 😉
Pracuje czwartek, piątek, sobota, niedziela 😉
A krótko po tym, jak pisałam ze muszę jechać do polski , Landrod zadzwonił i powiedział , ze jednak raczej będzie musiał sprzedać dom...
Trzeba uzbierać na kaucje i opłaty .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...