Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
U mnie nagrzewanie wody trwa pół minuty, także to nie jest uciążliwe :-) i mój mąż doczyścił tym mopem piekarnik (nawet takie rzeczy, które po poprzednich wynajmujących nie chciały się doczyścić). I zakamarki w kabinie prysznicowej wszystkie doczyściłam, bo pod uderzeniem pary wszystko się wydmuchuje. Może ja się tylko źle nastawiłam do niego 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zdrowiej Manini 😘 biedactwo 🤨
Ja kiedyś w pl miałam takie coś podobne parowe z zeptera. Kilka razy użyłam , niby dobre, ale prądu ciągnęło masakrycznie dużo.
Teraz pewnie to są lepsze , nowocześniejsze urządzenia 🙂
Mój piekarnik ma na szczescie funkcje samooczyszczenia , włączam to raz na 2-3 mies , super sprawa 😁
Masakra jakaś znaleźć jakiś tani samochód w automacie , taki zeby zaraz sie nie rozleciał 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ciotki 😉
Odpowiedni antybiotyk i po pierwszej dawce poprawa... nagimnastykowalam sie troche, zeby jej podac ale warto 😉
mam takiego fajnego pana farmaceute, czlowiek farmacykopedlia 😁 rozmawialam z nim wczoraj i mowilam, ze mnie astma nastraszyli. posluchal jak Manka kaszle i mowi, ze to zapalenie oskrzeli jest. i ciekawostka: czlowiek ma w mozgu zaprogramowane cosik, ze jak ma kaszel to wstaje okolo 1 w nocy i zaczyna kaszlec i to moze trwac do rana... powiedzial, ze jezeli Manka tak ma to to na bank nie jest astma. i wczoraj o 1:15 Manka zaczela kaszlec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak jak już nic nie znajdziesz to my nasz sprzedajemy, pewnie drozszy niz szukasz ale sprawdzony. znajde ogloszenie i podam link.
nusia lol teraz zawsze przy kaszlu bede sie podswiadomie budzic o 1 w nocy 😁
karolka a jakiego ty masz mopa? ja szukam czegos co mozna łatwo właczyć szybko użyć. zeby byl bardzo wygodny i do czestego uzywania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja za to się martwię czym będę jeździć w polsce. Lubię małe autka, ale w automacie. A niestety w polsce to mało popularne i jest ich niewiele i drogie 😞 na nowe na dzien dzisiejszy nie mozemy sobie pozwolić 😞
coraz bardziej przeraza mnie przeprowadzka i ta bliskosc rodziny (czesc za ktora nie tesknie jesli wiecie o co chodzi_) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu mop nagrzewa sie ok 20-30sekund ma dwie moce pary,jest lekki i ma skladana metalowa raczke,co dla mnie jest plusem,bo malo miejsca zajmuje.W porownaniu z kolezanki mopem ten jest lekki jak piorko.Naprawde zadowolona jestem,wczoraj nim okna pomylam.
My dzis do kolezanki na kawe jedziemy.Julia juz wycieczka autobusem podjarana
Nusia ciesze sie,ze z Manka lepiej 😉 Ja tez mialam w Londku super farmaceute,nie raz mi pomogl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
eh.. ja wciąż siedzę i rysuje. Brakuje mi autocada 😞 męczę się z wyjaśnianiem robotnikom o co mi chodzi 😞 cały dzień wiszę na telefonie albo maile pisze 😞 a gdzie tu radość z takich zmian? 🤢 tylko co dzień okazuje się, że coś jest nie takie jakie miało być i trzeba oczywiście wydać więcej $$$ grrrrrr 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ie pamiętam czy Wam pisałam o reakcji alergicznej (dość silnej) na podanie jogurtu Małej. Wczoraj byłamna wrażeniu i Nela waży 7.3kg. Rozmawiałam z tymi babkami o tej reakcji na jogurt i że od dawna mówiłam, że podejrzewam alergię na mleko krowie. Oczywiście z początku gatka, że tak małym dzieciom nie robi się testów, no to ja, że truję prawdopodobnie codziennie dziecko. To co my możemy zrobić -usłyszałam :-o no ręce opadają :-M] zaczęłam mówić o spróbowaniu podania mleka hypoalergicznego. Stwierdziły, że dobry pomysł, tylko czy znam może takie mleka, bo one nie zorientowane :-o kuźwa, idę do lekarza, lekarz mówi, że on się na formula milk nie zna i że o tym mogę porozmawiać z HV, rozmawiam z HV a ta też się nie zna :-M] ma ktoś do mnie zadzwonić w nastepnym tygodniu pod czyją 'opieką' będę na próbę zmieniała mleko. Zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Poza tyum Nelka nadrabia mniejsze jedzenie w czasie antybiotyku do tego stopnia, że się budzi koło 4 rano na jedzenie. Zjada około 90-140ml i idzie spać z powrotem (tak już trzecią noc).

I wczoraj mieliśmy spotkanie z naszym brokerem w domu. Był pod wrażeniem jak bardzo byliśmy przygotowani do spotkania (wszystko pokserowane, poukładane, na każde pytanie mieliśmy przemyślaną odpowiedź itd) 🤪
A dziś jedziemy wybierać płytki i fronty do kuchni.

Marylu tutaj to znacznie inaczej wygląda. Dla mnie dużo bardziej wygodnie. Wpadłam na pomysł kilka dni temu, że jak do Pl pojadę, to kupimy mieszkanie od dewelopera, bo na jakiś wkład własny nam zostanie jeszcze kasy, ale jak zobaczyłam, że te mieszkania, to czysty beton z rurkami wyprowadzonym i pod prysznic czy WC, to załamałam ręce. Przecież na doprowadzenie tego do stanu użytkowania musiała bym wydać z £5tys na co mnie nie stać (a chciałam spłacać kredyt wynajmem). Życzę Ci dużo siły w remoncie domku i spokoju, żeby to rzeczywiście była radość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co tu taka cisza? 😲 chyba wszystkie zajęte w ferie dzieciaczkami 🤪

Ja nie wiem co się dzieje Neli. Ma cały dół brzucha i pleców wysypany plus taką dziwną skórę na policzkach (ona zawsze ma na policzkach taką niezdrową skórę, ale teraz jakby Jej się to zaogniło i tak dziwnie pomarszczyło). Czy to możliwe, że od kaszki ryżowej polskiej? Ona już jadła baby rice i owoce, z którymi jest ta kaszka, więc teoretycznie to nie to, ale może jednak? HV oczywiście nie dzwoniła. Oni mają tutaj w tyłku podejrzenie alergi pokarmowej, bo Nelka przybiera na wadze po swojej linii na siatce centylowej 🤨 co za zasady 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karola takie sytuacji z lekarzami w uk właśnie zachęciły mnie do powrótu 😞 z swojego dziecka nie ma co robić królika doświadczalnego. najlepiej udaj się do polskiego pediatry w Twojej okolicy.
Jak udało się wybieranie elementów wyposażenia?
u nas tak jak mówisz dom to golas. Porobił deweloper jakies gniazdka i podłączenia hydrauliczne ale nie są w punktach ktore bym chciała więc lece z tym od nowa 🙂 nawet cekolu nie ma na scianach 🤔 okno jedno do wymiany od razu leci. i otwory drzwiowe wszystkie do poszerzenia 😮takie mam przygody na start 🤢 🤢
Pocieszam się, że potem już będzie lepiej bo to już będą sprawy wykończeniowe jaki układ w kuchni, lazience itp.
Aa i zaczeliśmy się pakować. Jedna szafa spakowana, i mamy pół pokoju kartonów... nie ma szans żebyśmy się zmieścili w busa którego zamówił mój M. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, w busa to zapewne się nie zmieścicie. Moi znajomi TIRem się przeprowadzali, ale w sumie oni meble i sprzęt AGD też brali.

Moja Mała ma straszne te policzki :-( jeszcze dwa ostat ie dni zrobiły Jej się jeszcze bardziej czerwone i plamy ma na podbródku :-(

Co do wystroju, to nie tak strasznie. Płytki, fronty, blaty wybrane. Gorsze, bo montują nam wszędzie dwa kraniki (ciepła i zimna woda :-/) Nie mogę tego zmienić. Jak chcę przesunąć, bądź nowe miejsce na gniazdka nie ma problemu, ale wszystko za dodatkową opłatą. My kilka dodatkowych miejsc weźmiemy i jeszcze gniazdko antenowe i internetowe do sypialni :-)

Marylu, życzę Ci wytrwałości w remoncie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
przeraziłaś mnie tym TIRem 😉 ale prawda taka że jak wszystko upchane w szafach to nie widać ile się nazbierało... mój M spakuje ile się da w busa, a reszta pojedzie na palecie z kurierem.
Właśnie kupiłam bilety dla mnie i małego na 26 🤨 jakoś smutno tak 🤨

karolka jeśli czujesz że to od laktozy. To jednak postaraj się ograniczyć małej. nie pamiętam czy ona nadal na cycu jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny sorki,ze nic nie pisze,ale z racji ferii czasu mi na wszystko brakuje,no ciagle poza domem jestesmy.A dzis jeszcze na 14ta na 3-4h do pracy musze isc,a ty cala chata gosci bedzie-4 doroslych i 4dzieci przyjedzie,bedzie sajgon:P
Od wtorku rusza przedszkole to bede czesciej pisac
Chcialam wam kochane zyczyc spokojnych,Wesolych Swiat i duuuzo radosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey hey hey.Swieta,Swieta i po Swietach 🙂 U mnie wesolo bylo.W Polsce zawsze sie z siostra trzymalysmy z Dagmara,nasza dobra kumpela.Razem tu nawet wyjechalismy ale ona zostala w Southampton a my do Londynu sie przenieslismy i potem jeszcze tylko raz sie widzielismy na zywo a tak to albo skype albo tel.No i wyobrazcie sobie,ze ona do mnie z mezem i dziecmi tez na swieta przyjechala no i do tego moja siostra z rodzinka.Powiem wam,ze bylo tloczno,ale naprawde super 🙂 Lepiej byc nie moglo 🙂Wczoraj wieczorem wszyscy pojechali i sie tak cicho zrobilo:P Latka a czemu humorku nie masz?Marylu duzo wam jeszcze zostalo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...