Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Święta święta i po świętach 😉
A gdzie Maja? Zaczęła pracować i przestała sie odzywać 🤢
Ja mam teraz kilka dni wolnego , trzeba poprac, poprasowac ...
Jutro juz Kaya do przedszkola wraca . Początkowo tęskniła za przedszkolem , a teraz juz mówi ze nie chce wracać . Tak to jest ja robią talie długie przerwy .
Marylu, ja sobie nie wyobrażam , jakbym teraz miała wracać do pl 🙃
Obyscie sie tam odnaleźli . Znajomi po 2 latach w pl znowu tu wrócili .
Karola , czyli kredyt macie juz przyznany?
Monia, mieliście gwarno i pełno w te święta 🤪
Tyle ludzi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak ja nawet nie myślę co to będzie w polsce, na razie nie daje sobie rady z tym całym pakowaniem 😞 teraz siedze i rycze bo mam dość 😞 a Krzyś jakby czuł to zdenerwowanie i jęczy ciągle i wisi na mnie tak że już w ogóle nie moge nic zrobić 😞 nawet na niego nakrzyczałam dziś, bo przelew ważny robię, a ten szaleje na mnie, na komputerze 😞
chciałabym juz mieć to za sobą 😞

Monia zazdroszczę takich świąt 🙂
Majki rzeczywiście dawno nie było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia, nie wiem czy kiedyś orientowałaś się jak wygląda cały proces kupna domu na kredyt w UK. My przeszliśmy credit check, co oznacza, że bank stwierdził: 'podobacie mi się, jestem w stanie Wam zaufać i dać kredyt na wnioskowania kwotę pod warunkiem, że spodoba mi się wasza nieruchomość'. Prawdziwa decyzja o przyznaniu kredytu dopiero nastąpi po Valuation, a wszystkiego w 100% będziemy pewni jak nastąpi contract exchange :-) Choć babka w Sales Office twierdzi, że jeszcze jej się nie zdażyło, żeby ktoś przeszedł credit check i ostatecznie kredytu na nowy dom nie dostał. A na dzień dzisiejszy mamy już pozytywną decyzję z Help to Buy Agency na pożyczenie od rządu 20% :-D

Marylu wyobrażam sobie ile masz roboty. Ja już mamie bilet będę kupowała na lipiec, żeby przyleciała i zajęła się Nelą a ja w tym czasie będę pakowała się i przewoziła rzeczy. Też mnie trochę przeraża przeprowadzka, trzecia w życiu ale teraz mamy najwięcej rzeczy. Wszystko w mieszkaniu oprócz mebli kuchennych jest nasze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Też wam szybko zleci do przeprowadzki 😉
Pamiętam jak my przechodziliśmy te credit check itd. -dobrze że ostatecznie zrezygnowaliśmy. A może właśnie źle? 🙃
będziesz mogła powoli przewozić rzeczy do nowego domu, to nie będzie najgorsze. Chyba że będziecie chcieli przeprowadzić się "na raz" jak to wiele osób w Anglii robi.
Dziś spakowałam większość rzeczy i wyjaśniłam kilka spraw w polsce więc czuję niesamowitą ulgę. Teraz to co zostało spakuję dopiero w piątek bo to są rzeczy które na bieżąco używamy.
Ciągle myślę co kupić w uk czego będzie mi brakować w polsce. jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nitka napisał(a):
jak ja wam zazdroszczę tego że możecie wychowywać swojej pociechy w cywilizowanym kraju 🙂

Jeśli za cywilizowany kraj uważasz kraj, w którym matki zarówno rano jak i popołudniu z dziećmi do szkoły chodzą w pidżamie i często bez szlafroka (na wywiadówki również tak chodzą ubrane). Jeśli za cywilizowany kraj uważasz kraj, w którym Anglik pochodzący z południa nie potrafi zrozumieć tego, który pochodzi z północy, bo cała Anglia obsiana jest tyloma dialektami, że trudno zliczyć, a clasical English mówi tylko średnia i wyższa klasa (i to nie zawsze). Jeśli za cywilizowany kraj uważasz kraj, w którym co drugie słowo słyszane na ulicy to 'f..ck', a nastoletnie dziewczyny robią laski w metrze i w wieku 13/14 zachodzą w ciążę, mimo że antykoncepcja jest darmo. I długo by tak wymieniać. To rzeczywiście żyjemy w cywilizowanym kraju.

Wiem, że po tym nasuwa się pytanie: to dlaczego tutaj żyję? Bo ten kraj npozwala mi zarobić na godne utrzymanie mojej rodziny. W Polsce w tej chwili pewnie bym sprzedawała mieszkanie, żeby spłacić długi zaciągnięte na opłaty i jedzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu kochana powodzenia w Polsce,oby wszystko tak jak sobie wymarzylas i zebys sie tam bez problemu odnalazla 🙂
Karolcia haha padlam 🙂To pojechalas po UK 🙂Ale nie wszedzie i nie zawsze jest tak zle.Ja nawet jakbym miala w Pl miec dobra prace to i tak wolalabym tu zostac,bo tu czuje sie jak w domu..Ale to pewnie dlatego,ze mnie w Polsce nic juz nie trzyma a tu mam swoja rodzine,ktora stworzylismy
Ja sie ostatnio nie odzywalam,bo troche na pracy sie skupilam.Zostalam wyrozniona,bo dali mi dziewczyne na wytrenowanie.Mimo,ze stazowo najkrocej tam pracuje,to do mnie ja przyslali.Malo tego,kilka dni temu managerka fabryki,ktorej sie wszyscy boja,wlacznie ze mna przyszla i wyprosila wszystkich,bo chciala ze mna porozmawiac.Jak w trakcie rozmowy wyjela koperte to mi sie goraco zrobilo,powaga,myslalam,ze chce mnie zwolnic a tam byl list o podwyzce 🙂 🙂Wg regulaminu firmy przez pierwszy rok kontraktu nie mozna dostac podywzki,a na pracuje 4,5 miesiaca na nim,bo wczesniej przez agrncje robilam.Powiedziala mi,ze bardzo mnie ceni i czula sie zobowiazana to pokazac stad podwyzka 🙂 Nie ukrywam,ze usmiech mi z geby dalej nie schodzi hihi.
a co tu taka cisza?Gdzie panie poginely?
Maja zapracowana,Kaska po B&Q biega,Karolcia dom planuje a reszta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Juz na miejscu. Lot swietny, moje dziecko super sie odnajduje w samolotach. Dziwnie sie czulam wyjezdzajac. Tak jakbym jeszcze miala wrocic...
Jutro moj m pakuje transport, a potem zdaje mieszkanie. Ciekawe ile kaucji dostaniemy? Pamietam ze pidalyscie kiedys o problemach...

Monia od Ciebie bije taka pozytywna energia ze ja sie tam nie dziwie zadnym podwyzka. Widac ze sie swietnie w tej pracy odnalazlas i super z oni to doceniaja;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao dziewczynki 😁 rzeczywiscie jestem zapracowana,wracan tak wyrabana z sil,ze juz mysle tylko o kapieli i lozku, a jeszcze Zulkanie daje mi spokoju i wcale jej sie nie dziwie.Nawet obiad jjem z nia na kolanach 🙂
Ogolnie wszystko ok u nas. Mala ma okres wciekoty doslownie. O wszystko sie drze sprawdza ile moze. Czasem nie wiem jak jej pewnie rzeczy wytlumaczyc bo nie chce mnie sluchac chce sie tylko podrzec.
Wczoraj spala u kolezanki pierwszy raz i przespala cala noc ! dwie pobudki tylko ale na spokojnie. Za sciana to bylo u sasiadow wiec w miare udalo mi sie spokojnie to przelknac. A spala dlatego,ze ja wychodzilam o 4.30 a maz mial nocke i nie zdazylby wrocic, i zeby sasiadka nie musiala sie tak rano zrywac.
Jak juz mam dzien wolny to wykorzystuje go na maxa, spacerki, kulki, czasem zakupy...
Widze,ze dzieje sie u Was 🙂 podczytalam kilka stron 🙂 Sle spoznione zyczenia Wielkanocne 🙂 u nas swieta nawet troche swiateczne! i w kosciele bylismy!!!! ale to dla Zuzi 😉 zeby wiedziala o co kaman z koszyczkiem itd. Kameralnie,rodzinnie 🙂 Salatek narobilam wiec w doope nie poszlo bo i nie mialo kiedy, pracowalam w SB wielkanoc i niedziele mialam tylko wolna, pn tez w pracy od rana do popoludnia.Coz korzystam bo nie wiem kiedy sie sezon skonczy. Pozdrawiam Was kochane, nie wiem kiedy znow zajrze 😉 ale podczytuje tylko sie nie odzywam, naprawde nie sadzilam,ze mnie kiedys takie zmeczenie dopadnie!
Aaa i wiecie co mi dolega glupiego? Czuje ciagle takie mrowienie na plecach w jednym miejscu, to juz od kilku dobrych miesiecy i czasem tak sie wzmaga az boli. Po prawej stronie od kregoslupa zaraz przy nim. Troche sie tym zaczelam przejmowac moze mnie lekarz nie zignoruje bo w Pl od raz robia rezonans przy takich objawach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane.
czytam co u Was ale jakos u mnie nic specjalnego sie nie dzieje wiec nie pisze.
swieta jak nie święta za bardzo. Nie to co Polska ale coz. Ja sie chyba jeszcze nie przestawilam..
tez mieliśmy z koszyczkiem jechac do kosciola ale atymon w tym czasie spal..

maja fajnie ze sie odezwalas. Pierwszy raz byliscie z Zuzia z koszyczkiem ?
My za rok juz na bank musimy pojechac choc mam nadzieje ze uda nam sie poleciec do Pl ale to marne szanse bo Łukasz zawsze w swieta najwięcej pracuje.

byl lukasz pytac w council z ciekawości o te darmowe godziny po 2 urodzinach sle kobieta powiedziała ze nam sie nie bedzie nalezalo bo ma work tax credit i tyle, krótko.

Wiec zastanawiam sie kiedy musze zaczac papierkowa robote w nursery, zglosic go itd? Jak on konczy dwa latka 24.09 wiec pojdzie styczniowa tura.

no i poradzcie na ile mam go dac ? Na pewno nie chce na caly dzien 8h . Bedziemy musieli to opłacić. Myślałam zeby go dac dwa dni w tyg po 4h, jak tak sesja trwa, nienwiem czy 3h...
Myślicie ze bedzie ok? Kolezanka daje synka raz w tyg na 8h i placi ponad 30funtow wiec jak ja to podziele na dwa dni wyjdzie tak samo czy to jakos inaczej licza?
Tak orientacyjnie pisze, dokładniej sie dowiem bezpośrednio 🙂 🙂

Aa i Łukasz w prezencie na urodziny dostal mandat za parkowanie gdzies nby w niedozwolonym miejscu, niedaleko poczty. Kilka razy tam parkowal nawet nie wiedzial 😁 niema oznakowan twierdzi 🙂 . Pojechał kartki na święta wyslac i tak mu sie poszczescilo 🙂

Powoli przygotowania do wyjazdu do pl bo zleci. Rok prawie jak nie byliśmy, każdemu cos kupic wiec powoli działamy...

Od Maja zaczynają sie carbooty blisko wiec w niedziele będziemy jeździć to i Tymek sie na łące wyszaleje i moze zawsze jakos okazyjnie cos sie znajdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja dziwne masz dolegliwosci. Mysle ze tego nie powinni zbagatelizowac. Trzymaj sie! A, i dzielna Zuzia jak juz na nocki do znajomych chodzi;-) co tam ze tak blisko. ;-)

Latka mysle ze dwa razy po 4h jest ok. Vhociaz mi tutaj w przedszkolu doradzili na krotko ale codziennie. Z tymze tak czy siak placi sie jak za full time.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gdzie wy kobitki poginelyscie????
Nusia melduj sie,bo dawno nie pisalas
Karolcia jak Kornelka?Dalej tak ulewa?
Kaska jakies newsy w sprawie domu?
Marylu jak tam w Polsce?Mam nadzieje,ze bedziesz do nas zagladac 🙂
Majka pogodzenie pracy i domu nie jest latwe,ale trzeba dac rade 🙂U mnie jest to kosztem snu,ale co tam 😁
A u nas wielkie odliczanie.W czwartek prosto z pracy ruszamy do Polski.Ciekawe jak Julia zniesie taka podroz autem.Oby bylo ok.A za tydz o tej porze bede do Zakopanego dojezdzac 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka ja Julie dawalam 3x w tyg po 3h i placilam niecale 29f tygodniowo.A teraz po swietach kwalifikuje sie na te 15h darmowe,wiec chodzi 5dni w tyg po 3h.Moglam wziasc np 2 cale dni i jeden na 3h,ale tez jakos nie moglam sie przekonac do tego,zeby ja na caly dzien oddac.A ty pisz jak najczesciej,chociazby tylko to,ze zyjesz 🙂 Nie musi sie nic ciekawego dziac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia, dzięki 🙂.
Nie wiem dokładnie, jak tu u nas sa zrobione te sesje, czy 3h, czy4h. Zobacze jakie ceny ale tak 2,3 razy w tyg myślę dać.
Ale zawsze te dwa dni cos niz nic prawda 🙂 zobaczymy na ile bedzie Nas stać 😉 ja w tym czasie bede tez cos szukac, chcoiaz od kilku mies o tym wszystkim mysle i normalnie od raana mnie stres zzrera 😞
Ehh 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia gratulacje podwyżki 😁 super, że Cię tak docenili w pracy 🙂

A ja mam cos do za komunikowania 🤪 Jestem w ciąży 🙃 tym razem poszło nam ekspresowa. Trzecia owulacja i trafione 😉

A tak poza tym nuda. Pogoda w kratkę. W niedzielę lalo przeokrutnie, a mieliśmy jechać na carboot. Próbuję wykombinować jak wszystko ułożyć z przeprowadzką, żeby mama była w czasie najbardziej nam potrzebnym 🙂 bilety dla nas do Pl i dla mojej rodzinki do UK będę już dziś kupowała, bo normalnie z dnia na dzień coraz droższe 😮

Co do Korneli, już tak ostro nie ulewa, ale skórę ma w coraz gorszym stanie. Na głowie nie ma ciemieniucha, tylko strasznie suchą skórę i strasznie się drapie po głowie. Linię nad czołem ma całą w ranach 😞 i pojawia się Jej coraz więcej egzemowych ranek i to na twarzy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O ja Karolcia ale nam tu newsa zapodalas 🙂 🙂 Ale szybko wam poszlo 🙂 Gratuluje kochana i zycze bezproblemowej i bezbolesnej(chodzi mi o biodra) ciazy 🙂 🙂 Mi zostaly dwie nocki i jedziemy 🙂Kurde musze nas dzis spakowac i przeraza mnie to 🙂 🙂
Kasiula ty nas nie przelatuj tylko pisz co tam u ciebie 🙂
Dzieki dziewczyny za mile slowa odnosnie docenienia w pracy.Wczoraj dostalam propozycje awansu,ale odmowilam:P Bo musialabym na dniowki przejsc a mi to nie pasuje:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...