Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
I co tam dziewuszki słychać?
Mała wczoraj miała gorączkę nie wiadomego pochodzenia i przyczyny. Noc przespała pięknie i wstała, jakby wczoraj nic ją nie męczyło 🙃
U nas dwa ostatnie dni lalo, aż deprechy szło dostać. Dziś słońce się pojawia, to Sławek pojechał do pracy i w dodatku zapomniałam, że wózek w aucie został 🤢 no i nie mam jak wyjść z Małą na dwór 🤨 poczekamy aż tata wróci, tylko żeby do tego czasu słońce nie minęło. Mam nadzieję, że jutro lepsza pogoda będzie, bo gdzieś by się pojechało :-) albo jakiegoś grila zorganizowało :-)

A pochwałę się, że już 2 czerwca domek będzie całkiem skończony, w tym tygodniu kładą carpety i vinyle. Później mamy 2h na inspekcję i podobno na wszystkie formalności od Help to Buy Agency czeka się do dwóch tygodni i po tym czasie dopiero dostajemy klucze. To już coraz bliżej i nie mogę się już doczekać choć przeprowadzka mnie trochę stresuje, bo myślałam, że poprzewożę sobie wszystko na spokojnie, a tu okazuje się, że od dostania kluczy mamy dwa tygodnie na gruntowną 'inspekcję' i w tym czasie wskazane jest żebyśmy normalnie tam mieszkali i ze wszystkiego jak najaktywniej korzystali.

No i w tym tygodniu odbieramy auto :-) zdecydowaliśmy się wziąć od Sławka z pracy w car Scheme Nissan Note 🤪 fajnie, bo srednio co 8-12 miesięcy będziemy wymieniać na nowy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Jaką komedię dziś mieliśmy z mężem to szok. Zgłosiliśmy, że o 12 będziemy po odbiór auta i dziś ktoś miał zadzwonić z potwierdzeniem. Zadzwonił telefon i gościu ze szkockim akcentem mówi, że jest z takiej a takiej firmy i że delivery dziś może być w godzinach 12-16. No to mój mąż potwierdził że będzie o 12. Dostał SMS z trochę dziwną treścią, że przesyłka będzie między 12 a 16 i żeby być obecnym w domu celem podpisu dokumentów. Trochę nas to zdziwiło, bo auta samemu się odbiera od tej firmy z parkingu i tam podpisuje się wszystkie dokumenty, ale stwierdziliśmy, że mają źle skonstruowanego smsa i że jedziemy po auto do portu. Zajechaliśmy a na portierni gościu mówi, że nie ma w liście gości na dziś mojego męża. Patrzymy na SMS i nazwę firmy logistycznej, która pracuje dla Nissan i okazało się, że różnią się nazwy firm JEDNĄ LITERĄ 🤪 po zadzwonieniu do kuriera okazało się, że gościu jest już pod naszym domem z przesyłka od Hoover, bo reklamowaliśmy odkurzacz. A co najśmieszniejsze - my tą samą przesyłkę dostaliśmy już tydzień temu 🤪 i po prostu nie spodziewaliśmy się żadnego kuriera, stąd to całe zamieszanie. A auto odbieramy za tydzień 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Nie mam kiedy tu zagladac. Na wszystko brakuje czasu. 
Krzysiu cxesto powtarza co mowimy. Ciekawe kiedy sie rozgada na dobre. Troche mi szkoda ze po angielsku juz nie ma okazji sie uczyc, wiec mysle o spotkaniach z native speakerem. 
Niestety w czasie upalow u tesciowej kapal sie w basenie z zimna woda i calkowicie sie rozlozyl;( zalal sie katarem, i teraz mamy zapalenie oskrzeli. Kaszel dokucza szczegolnie w nocy, dzis juz 6 razy sie budzil. Biedak. 
Na razie walczymy inhalacjami ale moze trzeba bedzie wlaczyc antybiotyk.
W domu brak postepow, nienawidze fachowcow;-< przychodza rozbabraja wszystko i znikaja. Wszystkie terminy mi sie obsuwaja i juz sama nie woem kiedy z tym sionczymy;(
Z dobrych wiesci to wrocil moj m. Wszystkie sprawy zamkniete, mieszkanie zdane, auto sprzedane. Smutno bylo przez ten miesiac, ale dzis moge powiedziec ze szybko minelo. Niestety nie podpodpoczywal sobie bo od dzis w nowej pracy.

Postarams ie was teraz nabierzaco podczytywac. Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny

U nas jakoś leci. Przygotowania do wyjazdu w toku.
Dostaliśmy wiadomość z agencji na temat domu ze idzie na sprzedaż wiec troche sie pokomplikowalo bo my mieliśmy po powrocie z pl szukac cos dla siebie na spkojnie a okazuje sie ze bedziemy musieli szukac dwa domy . Tylko sie martwimy jak to ogarniemy bo czas bedzie naglil. Będziemy mieli miesiąc. Mamy dobry kontakt z babeczka z agencji i zapewniala nas zeby sie nic nie martwic tylko korzystać z urlopu a ona ma reke na pulsie i nikt bez domu nie zostanie. Ze domow jest sporo i maja zaprayjaznione agencje i tez beda z nimi w kontakcie.
Teraz przyjdzie nam swieza umowa do przedluzenia na czas nie okreslony ... wiec albo ja podpiszemy tylko co jak od września przedłużymy a nagle dom zostanie sprzedany. Zobaczymy jakie beda szczegóły tej umowy ale pewnie jednak pojdziemy na dwa osobne domy tylko niestety nie będziemy mogli sobie spokojnie szukac miejsca i odpowiedniego w miare domu...ehh stresuje sie !

Dodatkowo niw spodziewalismy sie ze w tak krotkim czasie po powrocie z pl bedziemy potrzebować wiekszy zastrzyk gotówki plus biezace sprawy 🙂 i tak sie zadtanawimay nad wzieciem jakis bieniazkow z banku 🙂 tzn jakas pożyczkę cos tego typu. ..
myslimy nad jakimis 2000-3000 funtów zeby miec na pptrzebne rzeczy do domu itd...
jesteście bardziej zorientowane, karta kredytowa, jakis gotowkowy kredyt zeby pozniej ratami miesziecznymi splacac 🙂 jeszcze nie pytalismy w banku, pomyslalam ze was sie poradze 😉
Jakos "boje sie" karty kredytowej , co sadzicie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka najwazniejsze zebyscie wypoczeli na wczasach, a z domem jakos sie ulozy;-) duzo jest ofert na rynku wiec cos znajdziecie;-)
Mysmy mieli tylko karte kredytowa. Na splate masz jakis tam czas bez odsetek, potem naliczaja. Nie wiem za to ile mozna wyplacic maxymalnie. Chyba pare tysiecy wlasnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka po pierwsze karta kredytowa nie pozwala bezprowizyjnie na wypłacanie pieniędzy z bankomatu. Ogólnie na polskiej karcie kredytowej mam tak, że jak wypłacę kasę z bankomatu, to płacę za to prowizję plus odsetki są naliczane od dnia wypłaty pieniędzy. Jeśli chodzi o angielską to szczerze powiem nie wiem jak jest, bo po prostu nie korzystamy z wypłat z karty kredytowej. Poza tym karta kredytowa działa na tej zasadzie, że masz okres rozliczeniowy np od 5 dnia miesiąca do 4 dnia kolejnego miesiąca. Wszystkie płatności zrobione w tym okresie masz bezodsetkowo do 21-26 dni (zależy od oferty instytucji finansowej) od zakończenia okresu rozliczeniowego. W Anglii mają też oferty kart kredytowych, że nienaliczane są odsetki przez np 12 miesięcy, ale trzeba bardzo uważać na nie, bo nie do trzymanie np minimalnej kwoty miesięcznej spłaty bądź przekroczenie limitu karty powoduje, że bank zaczyna naliczać odsetki i to czasem nawet wstecz. Kolejny minus karty kredytowej - najczęściej ma bardzo wysokie oprocentowanie.
Wy zapewne będziecie potrzebować pieniędzy np na depozyt, czyli gotówki. W takim wypadku bardziej bym poleciła kredyt gotówkowy. Oferty kredytów można znaleźć na internecie. Czasem najłatwiej jest dostać w swoim banku. Bardzo ważne jest, żebyście byli wpisani poprawnie na listę wyborców. Ma to wpływ na scoring, jak i dla banku jest swego rodzaju potwierdzeniem tożsamości.
Karta kredytowa jest dobra do budowania zdolności kredytowej. Najlepiej jest korzystać z niej w codziennych zakupach i składanie całości karty co miesiąc. Ja osobiście mam w nawyku co dwa tygodnie składanie całości zaciągniętego długu :-)
Mam nadzieje, że idzie mnie zrozumieć :-) i że Ci po mogłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
Ja piszac o wyplacie mialam na mysli zakupy w sklepie. Jesli potrzebujecie na meble itp to karta kredytowa bedzie wystarczajaca.


Tylko jak dpostaną kartę zwykłą, a nie np z 12sto miesięcznym okresem bezodsetkowym, to jak w jednym miesiącu wydadzą 2tys na meble, wypoisazenie do kuchni itp, to czy w kolejnym dadzą rade cale te 2tys spłacić?
Druga kwestia - zazwyczaj mało kto dostaje pierwszą kartę z tak dużym limitem.
Ja ie namawiam dom kredytu, czy nie jestem przeciwna karcie. Po prostu Latka chce żebyście jak najbardziej świadomie podjęli decyzję.
W Polsce jak pracowałam w banku, to klientów namawialabym w Twoim przypadku na kartę, bo dla banku większe korzyści miałaby ona - czytaj więcej by zarobił na odsetkach ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja nigdy nie miałam do czynienia z tego typu rzeczami, nastawilam die bardziej na taki kredyt gotówkowy wpłaca mi na konto i bede miala czarno na białym. karty sie jakoś bardzo boje bo dla mnie to niejasne..niebezpieczne 🙂

kajkack czyli ja Rozumialam ze Ty mi radzis wlasnie taki kredyt gotowkowy

kasiak to sie dzieje u Ciebie 🙂 powodzenia w przygotowaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka przy takich wydatkach jak planujesz, to dokładnie radzę kredyt gotówkowy. Karta kredytowa jest bardzo fajnym narzędziem, bardzo przydatnym np gdy w danym miesiącu ma się nie przewidziany wydatek, ale wie się, że w kolejnym finanse pozwolą na spłacenie go. Jest bardzo dobrym narzędziem (i w sumie głównym) do budowania historii kredytowej jak planuje się za jakiś czas wziąć jakiś większy kredyt np. hipoteczny. Jak jedzie się na wakacje, to łatwiej jest wynająć auto kartą kredytową itd.

Właśnie jak pisałam post zadzwoniła do mnie HV. Nie wiem czy Wam pisałam, że była u mnie w piątek na kontrolnym spotkaniu, powiedziałam jej, że karmię Małą specjalnym mlekiem dla alergików i ona stwierdziła, że w takim razie potrzebuję pomocy dietetyka w wprowadzaniu nowych jedzeń dla Cornelii. Właśnie dzwoniła przekazać mi, że dietetyk nie widzi potrzeby spotkania się ze mną i że wyśle mi ulotki mówiące o karmieniu dzieci z alergią na mleko krowie 😮 normalnie nienormalne to jest. Ulotka mi zastąpić spotkanie z lekarzem 😠 dodała w dodatku, że dalej mogę kupować mleko polskie (bo to angielskie jest na receptę). Kuźwa będę musiała zaganiać raz na jakiś czas rodzinę, żeby mi robiła paczki z mlekiem dla Małej, przecież to chore jest 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kajkack no i mam nadzieje ze nie bedzie problemu z dostaniem tego kredytu bo z tego co lukasz czytal on line na str bankunto pisalo cos o tym ze trzeba byc rezydentem. no ale w sobotę pojdziemy popytac.
wolalabym juz wiedziec i ew miec kase juz , niz jak przyjedziemy z pl zeby juz byla gotowa i zabrac sie za zalatwianie tego mieszkania eh ale siw stresuje 😞

MadziaW gratulacje wielkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka wiele banków wymaga, żeby mieszkać tutaj minimum 3 lata, ale mi po roku pobytu tutaj udało się wziąć kredyt gotówkowy w moim banku :-) wtedy LLOYDS Tsb, a najśmieszniejsze było to, że składałam wniosek online najpierw na męża, on pracował na kontrakcie i nie dostał, a ja pracowałam dorywczo i dostałam. Później okazało się, że on był niepoprawnie wpisany do listy wyborców, a ja poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chodzi o
electoral roll
Co roku przysyłają do domu taką kartę gdzie można uzupełnić dane o kolejnych osobach bądź poprawić błędy, zgłosić że ktoś się wyprowadził. To upoważnia to wyborów i jest ważną rzeczą dla banku jeśli chodzi o ocenianie zdolności kredytowej. W jakiś sposób można by to trochę porównać dom polskiego meldunku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia gratulacje;-) ktory tydzien? Ciekawe czy kolejny chlopczyk czy moze dziewczynka ?;-))
Monisia ja tez prosze o te 30h albo sen w pigulce;-)
Karolka moze gp wez skierowanie do dietetyka? Dostaniesz termin i nikt sie nie wykreci?
Latka ja sie nie znam na kredytach nigdy nie mielismy. Karta byla, to napisalam do czego by mogla sie przydac ale to moze nie najlepsza opcja dla was. Taki kredyt pewnie dostaniecie, ale ja bym chyba wolala w banku skladac wniosek bo slyszalam ze kazdy zle zrobiony wniosek obniza zdolnosc. Nie wiem czy to prawda, moze karolka cos wie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...