Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Madzia wielkie gratulacje :-)

Latka dokładnie tak jak Maryla pisze, im więcej aplikacji o kredyt złożycie tym gorszy scoring będziecie mieć. Podobno jak pójdzie się do oddziału banku składać wniosek i by było cos nie ok, to można z nimi negocjować. Np jeśliby nie byulo w stanie znaleźć Was na liście wyborczej można podpowiedzieć, że nazwisko/imię często jest przekręcane na... Wtedy jak na dobrego advisora się trafi podobno może poszukać w systemie i zmienić decyzję o przyznaniu kredytu.

A u nas mieliśmy być juz po wymianie kontraktów z deweloperem i czekać dwa tygodnie na klucze a tymczasem się okazuje, że w dokumencie z banku wkradł się czeski błąd i muszą wystawiać dokument na nowo, co w tempie angielskim wygenerowało dwa tygodnie opóźnienia. Na szczęście deweloper już ustalił nam datę inspekcji, więc mam nadzieję, że więcej przesunięć nie będzie bo w połowie lipca lecę do Polski a dwa tygodnie później mąż przylatuje. Mamy już zabudowane bilety, wiec niezły koszt byłby jak byśmy musieli zrezygnować z wylotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Łukasz byl pytac tak orientacyjnie w banku . kobieta tylko spisala numer jego karty chyba w jakis system u siebie i powiedziała ze wszystko bylo by ok tylko ze na tym koncie nie mamy oszczędności. zd sa wplywy, dlugo jest konto tylko nie utrzymują sie na nim pieniądze no a pieniądze przelewamy na moje konto które jest po to właśnie zeby sobie odkladac. mowi ze nalezy cos układać i wtedy pytac a jak zapytal ja ile nalezy miec odlozone powiedziała ze nie wie 🙂 moze trafil na jakas kobiete nie za bardzo? ale to przeciez tylko korzystaja z numeru jego karty nic wiecej wiec to systemowo wybiera..hmm

ale znowu mojej mamy kolega pytal dokładnie o taki kredyt tu u nas w oddziale Lloyds i nie dostał a pojechał do centrum i dostał wiec? to o czym mowisz Karola? ze zalezy na jakiego czlowieka sie trafi jak sie pogada czy cos to moze zmieni.

w kazdym badz razie staram sie o tym nie myśleć. moze właśnie przez to angielskie tempo nie będziemy musieli sie tak spieszyć, moze dom sie nie sprzed a a może kupi go ktos kto również bedzie chcial go nadal wynajmować. .. zobaczymy jak sie sprawa potoczy...moze nie bedziemy musieli na huraaa sie wyprowadzac..

karola Tobie również życzę powodzenia z mieszkaniem. super juz tak na swoje 🙂 oby zadnych opóźnień juz nis bylo.
a jak tam ciąża ? jak samopoczucie i starsza córeczka? daje popalic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka sprobujcie w innym odziale. W koncu to wasza sprawa gdzie trzymacie pieniadze!
Karolka jeju zupelnie mi wypadlo z glowy ze w ciazy jestes;-) pisz jak sie czujesz! 
Krzys dzis sie zbuntowal i poszedl spac po 14. Glowa mi peka i jestem zla bo caly harmonogram dnia sie poprzestawial. 
I jeszcze kafelkarz zostawil na cala dobe otwarty garaz gdzie trzymam wszystkie zamowione rzeczy do domu... Nawet nie wiem czy wszystko jest, ale o to juz on sam musi sie teraz martwic. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja się czuję ogólnie dobrze 😉 gdyby nie ogólne, chroniczne zmęczenie i senność nie wiedziałabym, że jestem w ciąży. Na szczęście mąż duuuużo mi pomaga. Niby powinno mi aż takie zmęczenie minąć w ciągu tego tygodnia, ale jak będzie zobaczymy 😉 w czwartek mam USG i już nie mogę się doczekać. W dodatku dzwoniła midwife, żebym podjęła jakoś tam decyzję i dala jej znać, ale nagrała się na pocztę, nie podała numeru na który mam oddzwonić, a dzwoniła z ukrytego. Muszę czekać do czwartku na Maternity Book, bo tam jest wpisany jej numer, a w przychodni też jest tylko w czwartki. Ach, jacy oni są czasem dziwni.

A co do kredytu, to będą robić nam nową mortgage ofertę i w ogóle szkoda gadać. Babka w sale office zdziwiona, że nas nikt o niczym nie poinformował, wszystko wiemy od niej. Wczoraj nie mogliśmy dodzwonić się do naszego brokera (może nie chciał odbierać naszych telefonów)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ciąg dalszy (nie mogę edytować 😞)

A prawnik przysłał kolejne dokumenty, jakby nigdy nic się nie stało. Ot, angielski sposób załatwiania spraw. Babka od dewelopera mówi, że nasz broker wczoraj zapewniał ją, że naciska bank na szybką decyzję, żeby nie robić opóźnień. Szkoda, ze do nas nie dzwonił. Chyba czuje się winny zamieszania i nie umie się przyznać do niedopatrzenia, bo inaczej tego nie rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 🙂 Ja tam po lebkach pozytalam tez nie mam czasu zagladac... poki pogoda jest to wiadomo kazdy korzysta 🙂
Madzia bejbe!!!! wielkie gratulacje!!! powiedz jak na to maz zareagowal 🙂 moze trzeciego chlopaka sprawiliscie ? 🤪
I wlasnie Karola jak sie masz?? moja kolezanka o ktorej Wam kiedys pisalam,ze blizniaki jej zmarly itd jest w ciazy ale prowadzi ja lekarz w Pl bo juz tu sie boi, maz do niej lata raz w miesiacu. Tez ma termin juz na wrzesnia i bedzie dziewczynka, zaraz po beda starac sie o drugie dzieciatko 🙂
Pozdrawiam babeczki, podczytam Was mam dzis wolne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziekuje dziewczyny! 😘

Marylu - wlasnie koncze 14ty tydzien 🙂 Nie mam zadnych przeczuc co do plci, ale obstawiam na chlopczyka 😉

Karola - a czy ja dobrze czytam, Ty rowniez w ciazy? 🙂 Ktory tydzien? Na kiedy termin?? No I oczywiscie ogromne gratulacje!! 🙂 Obstawiam druga core 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja - a maz zareagowal jakbym mu co najmniej jakies zaslyszane w tv wiadomosci badz plotki powiedziala haha. Chyba nie dotarlo na samym poczatku 🙂 Do mnie tez chyba dlugo (jak na mnie) dochodzilo. I choc swiadomie dalismy losowi szanse 😉, to jednak nie spodziewalismy sie/nie liczylismy, ze 'cos zaskoczy' , a tu masz - ekpres jak nigdy! 😁 Gdybym teraz nie zaszla (tzn w danym cyklu) , to na bank by byla przerwa, bo w przyszlym roku najprawdopodobniej bede musiala jechac do PL na komunie mojego chrzesniaka, wiec nie chcialam z brzuchem duzym leciec, wiec to byla ost. szansa na ten rok raczej - no I masz! Mialo byc 😉 A wczesniej nie chcialam, bo wracalam do pracy, ale jak widac na za dlugo nie przyszlo mi wrocic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrobilam!!! ufff 🙂 Karola piszesz jak najbardziej przejrzyscie o tych bankowych sprawach, sama nie bylam wtajemniczona i bardzo sie ciesze,ze nadrobilam bo przynajmniej wiem o co kaman 🙂
Powodzenia z domkiem zeby Wam sie szybko ta sprawa rozwiazala.

Ja w tym roku raczej do Pl nie polece choc sama nie wiem jeszcze jak wszystko sie rozwinie. Sezon sie powoli konczy w pracy wiec chcialam "po" leciec z mala na troche ale nie wiem czy jest sens bo bilety beda drogie,a ja nie moge miesiac wczesniej zamowic "bo bo bo" nie wiem kiedy dokladnie ten sezon sie skonczy..ehh a poza tym Zuzi szkola w tym roku - przedszkole sie zaczyna. Nie moge jej tak po prostu wziac na holliday bo dostane kare pieniezna. Pewnie wiecie juz jakie zasady sa w takich przypadkach....
Madzia ja tez jestem pod wrazeniem,ze 3cie dziecko w drodze 🙂 naprawde bardzo odwaznie,podziwiam bo ja o 2gim nie mysle jeszcze 😉
A co jest z Nusia? Monia wiesz cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MadziaW napisał(a):

Karola - a czy ja dobrze czytam, Ty rowniez w ciazy? 🙂 Ktory tydzien? Na kiedy termin?? No I oczywiscie ogromne gratulacje!! 🙂 Obstawiam druga core 😉

Ja również w ciąży, końcówka 11tc 😉
Termin według miesiączki 23grudnia, ale niby w jajeczkowanie byłam na antybiotyku, więc narzuciliśmy wstrzemięźliwość 😉 obstawiam, że termin z USG będzie 3-4 dni później 😉 także szykuje się bożonarodzeniowe dziecię 🤪 a my w tym okresie mamy moje urodziny, naszą rocznicę, więc będzie tego trochę 🙃 a w czwartek pierwsze USG 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey hey melduje sie i ja 🙂
Bylam dzis z ludkami ode mnie z pracy na kreglach i na piwku i tak sie nam zeszlo 🙂 A wczoraj caly dzien z salonem walczylam,ale juz nie jest pomaranczowy,tylko jebitnie zolto-zielony 🙂 Dumna jestem 🙂
Maaaadzia slonce gratuluje i podziwiam 🙂 🙂
Majka no ktoz to zajrzal 🙂 U Nusi wszystko ok.Manini zdrowo rosnie,dalej zmagaja sie z alergiami.Troche odwykla od forum jak i Kaska.
Majka a co do szkoly to dopiero od wrzesnia 2015 nas kary obejmuja,jak dziecko do reception class pojdzie
A u mnie wszystko ok tylko czasu brak.Calkiem wciagnelam sie w prace ,projekty pisalam i zaczelam roczny kurs na team leading z angielskim,matematyka i kumputerami wiec czasu meeega brak.Za tydz imreze urodzinowa robie,za dwa do Julii przyjaciolki na urodziny i tak ciagle cos.A za 4 tyg w koncu do Torquay zawitam Milanka pomeczyc a potem jakies 2 tyg pozniej oni do nas 🙂 A wtyg czasu brak zeby zajrzec bo ciagle dzies latam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kajkack napisał(a):
MadziaW napisał(a):

Karola - a czy ja dobrze czytam, Ty rowniez w ciazy? 🙂 Ktory tydzien? Na kiedy termin?? No I oczywiscie ogromne gratulacje!! 🙂 Obstawiam druga core 😉

Ja również w ciąży, końcówka 11tc 😉
Termin według miesiączki 23grudnia, ale niby w jajeczkowanie byłam na antybiotyku, więc narzuciliśmy wstrzemięźliwość 😉 obstawiam, że termin z USG będzie 3-4 dni później 😉 także szykuje się bożonarodzeniowe dziecię 🤪 a my w tym okresie mamy moje urodziny, naszą rocznicę, więc będzie tego trochę 🙃 a w czwartek pierwsze USG 😁


No czyli niedaleko od siebie terminami jestesmy 🙂 Jeszcze raz gratulacje 🙂
A ktorego grudnia masz urodziny? U nas sie tez nazbiera, bo ja tz z grudnia, pozniej mlodszy i maz urodziny w styczniu, i starszy w lutym, takze z nas istna zimowa rodzina 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema dziewczyny,wpadam dac Wam zagadke bo ja nie mam pojecia jak to ugryzc.
Moja koleznka ta ktora tutaj blizniak stracila, pamietacie jak pisalam, teraz bedzie rodzic w Polsce, ciaze ma zagrozona wiec ma lezec. Nie wolno jej latac. Razem z mezem mieszkaja w uk od 6lat. Czy mozna jakos pokombinowac zeby dziecko dostalo btytyjski paszport? bo ona bedzie urodzona w Pl ale ma zakaz od lekarza co do podrozy, wiecie o co chodzi. Jak myslicie,moze juz cos wiecie,ktoras sie z tym spotkala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja, niestety nie znam się na takich rzeczach 😞

A ja mam dobre wiadomości 😁 za dwa tygodnie dostajemy klucze od domu 🤪 babka z biura sprzedaży układa wszystko pod nas, bo tak naprawdę powinniśmy dostać klucze na początku lipca, czyli prosić landlorda o przedłużenie pobytu w mieszkaniu, co za tym idzie płacenie go za kolejny miesiąc. I tu mam pytanie: czy wypada takiej osobie po zakończeniu transakcji dać coś w podziękowaniu? Mój mąż boi się, że może to być źle odebrane przez nią, a ona ma biuro w jednym z domów na sprzedaż, po sąsiedzku, więc później będzie lekki niesmak, jak codziennie będziemy się widzieć. Myślałam o kupieniu polskich słodyczy: ptasie mleczko, czy pudełko Kasztanków i kartkę Thani You. Taka drobnostka, żeby tylko zaznaczyć że jej dziękujemy za cały wklad .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
maja ja tez nie mam pojecia ale moje osobiste zdanie , na chlopski rozum, ze raczej nie bedzie sie malutkiej nalezalo ale to trzeba porady jakiegos prawnika pewnie 🙂

karola brawo sie doczekalas 🙂

a my juz w piątek wylot Polska, a w czwartek do kolezanki kosmetyczki na ploteczki i upiekszanie hehe. manicure i pedicure a co , pierwszy raz na pedicure pojde bo zawsze sama 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc , No to gratuluje kluczy!
Latka zazdroszcze Ci ,tez chcialabym do Polski ale ciagle mam wahania czy sie uda w tym roku. a bilety sa takie drogie jak sprawdzam na te terminy kiedy ja chce leciec i do tego do Modlina...mam nadzieje,ze sie ida chociaz na 10 dni poleciec.Tesknie okropnie.I napewno dziadkowie za mala tez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
maja ja mam ten komfort/niekomfort 😁( zalezy jak na to patrzeć ) ze nie pracuje i moge sobie dluzej zostac, a Tobie chodzi o cene biletow czy tez o prace ?ale Ty chyba sezonowo pracujesz? w jakim terminie chce leciec...no ja zostaje w pl dluzej bo ponad miesiac a lukasz 3tyg...
w kazdym bądź razie mam nadzieje ze i Wam sie uda poleciec choć na troche :-)
maja a ty w ogóle czasami bywasz blizej moich rejonow? :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey hey hey 🙂
My od piatku w nocy z jelitowka walczylismy.W npcy zlapalo Julie a ja od niedzieli plackiem lezalam,nawet do pracy nie poszlam.Dzis juz na szczescie lepiej 🙂
Co do Polski to tez patrzylam na ceny biletow w sierpniu i stwierdzam,ze ich pogrzalo.Mialam na kilka dni z Julia do babci poleciec,ale chyba na wrzesien to przeloze.A na lipiec jak patrzylam zeby tesciowa do nas wpadla to prawie 900zl za nia chca,przegiecie nie?!
Majka co do kolezanki to nie pomoge,ale tak na moj chlopski rozum nie powinna paszportu dostac.Moze w cab zapytajcie?Albo zadzwoncie do dzialu pasPortowego tu i zapytajcie?
Karolcia gratuluje kluczy 🙂 i tak pozytywnie ci zazdroszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeeeeaaahhh Julia w koncu cos od piatkowej nocy zjadla 🙂 🙂
A co do wakacji to my chcemy tu gdzies sie wybrac.Na poczatku lipca jedziemy na 3 dni do Torquay do Sylwii no i jeszcze mamy plan ze znajomymi na jeden weekend do Brighton pojechac no i z jeszcze innymi albo Szkocja albo Durdle Door tak na kilka dni.Narada ciagle trwa 🙂No i pod koniec lipca Sylwia do nas wpadnie wiec w wakacje nudzic sie nie bedzimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latka nie bywam w Twoim regionie ale mozemy sie kiedys umowic 🙂 jakies pociagi tam napewno jezdza i busy prawda ? 🙂
Monia zazdroszcze odwiedzin Sylwii 🙂 nie ma co i jeszcze w takim pieknym miejscu jak ona mieszka......
Ja juz w niedziele Zuzi urodziny wyprawiam i mysle co tu przygotowac. Musze duzo wczesniej poniewaz w jej urodziny jej psiapsia wylatuje do Pl a za 2 tyg tatus pracuje nocki wiec weekend odpada. Tak wypada ten weekend. Najwazniejsze,ze sie uda 🙂 W niedziele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...