Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

Ja nie musze grzac non stop bo nie ma nas w domu non stop i mieszkam we flacie pomiedzy dwoma innymi wiec tyle nas ratuje. Podobno gaz poszedl w gore zreszta..ciekawe jakie beda tegoroczne zimowe rachunki.
No no Karolina wiec juz za chwile to bedzie to i powielam pytanie Moniki, czy tos bedzie ,zeby Ci pomoc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wczoraj przyszła na świat Jula :-D jak Monika pisała posta to mi wody zaczęły odchodzić 😜 a jak Ty Maja pisałaś, to się cyckoliłyśmy 😁
Urodziła się z niską, ale nie tragicznie niską wagą - 2800g. Jak uda mi się już ją wybudzić na jedzenie to siedzi na cycu 2h, a później śpi 3h i muszę ją budzić, bo ma jednak stwierdzoną hipotrofię 😉 ale jao już się urodziła, to ona nie ma na nic już wpływu 😆
W piątek przylatuje siostra Sławka i będzie 3 tygodnie, teraz Sławek jest na paternity, ale wziął tylko tydzień ze względów finansowych 😉 a w lutym na dwa i pół tygodnia przylatuje moja mama. Przyleciała by wcześniej, ale na nasze lotnisko jest przerwa z lotami z Polski cały styczeń a z dalszego lotniska nie miałby kto jej odebrać.

Co do ogrzewania - najlepsze co mogliśmy zrobić, to kupić nowy dom. Trzyma ciepło naprawdę dobrze, przeniosłam nas do tańszego dostawcy i na podstawie poboru energii i gazu na dzień dzisiejszy wychodzi, że za gaz plus energię za cały rok zapłacimy w sumie £650 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolina gratuluje!!!!Czekam na fotke Juleczki 🙂 A waga jest normalna.Moja Julka miala 2,76 a w dniu wypisu ze szpitala 2,5kg i nikt nic nie mowil o niedowadze.Tym bardziej ze w ciagu pierwszego miesiaca dorownala wiekszosci dzieci 🙂
Co do grzania to z tym nowym domem to masz racje.My co prawda nie kupujemy tylko bedziemy szukac do wynajecia jakos w stycziu-lutym ale tez wlasnie myslimy o takim osiedlu gdzie sa nowe domy postawione wlasnie przez wzglad na zimno.Co do rachunkow to sie nie wypowiadam.U nas sprawa sie ciagnie od maja.Ombudsman nakazal Scotish Power zalozyc dodatkowy licznik i pokryc koszta tego i juz 2 razy mi nie przyszli.Teraz wizyte przelozyli na 30.12...Ciekawe.No ale narazie wszystkie rachunki za prad od marca sa niewazne..Ciekawa jestem jak to sie skonczy.Ja napewno nie bede placic po 200f za prad..No nic pozostaje mi czekac
Uciekam do pracy.Masakra dzis ma do mnie nauczycielka dzwonic sprawdzic jak opracowalam pytania a ja jestem chora i glos stracilam.Ledwo co mowie :P
Milego wieczoru i buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuje ślicznie :-)

Urodził mi się mały ssaczek 😲 jak siądzie na cyca to siedzi 2h a na koniec sesji dostaje jeszcze mleko modyfikowane. W nocy budzi się po godzinie takiej sesji i zaczyns kolejną 😮 a w dzień robi przerwy 3h między sesjami. Jestem nieźle przemęczona. Mój Sławek jest przerażony tym, bo Nela jadła 15, góra 30 minut co 3-4h. Mam pomoc w domu, właśnie pojechali na zakupy, żeby ogarniać jakieś obiady 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
Karola to nielatwo, a moze masz pokarm slabiutki tym razem i mala sie po prostu nie najada i dlatemu Cie terroryzuje 🙂

Też tak myślę, dlatego ją dokarmiam mlekiem modyfikowanym i potrafi cyckać się 2h i na koniec wciągnąć 30ml - jak na czterodniowe dziecko to chyba dużo 😉 chcę utrzymać pokarm minimum ten czas co mam pomoc z Polski, a potem to już nie dam rady fizycznie robić takich maratonów i najwyżej zacznę coraz więcej MM podawać i tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobitki!!

Na wstepie - Karolcia - ogromne gratulacje!!! 😘 Czy mala urodzila sie 9go? Ta kjak corcia mojej dobrej znajomej 🙂 Jak Julcia no I jak Ty sie czujesz??

My tez juz nie w dwupaku - maly ma dzis 18 dni - urodzil sie 9 dni wczesniej. Mial byc grudniowy, a zrobil sie listopadowy 😜
Po krotce napisze, bo moze nie wiecie. Po bylej cesarce bardzo chcialam tym razem rodzic jak najbardziej naturalnie I silami natury (w miare mozliwosci, wiadomo), no I moje marzenie sie spelnilo! 😆 Co wiecej - mialam mega szybki porod - od momentu jak sie obudzilam, zastanawiajac sie 'co' czuje (bo nie bylam pewna), do rozwiazania minely 2 godziny 🙂 Bylo tak szybko, ze nie zdazylismy do szpitala, braklo mi kilkuset metrow 😜, w efekcie czego maly urodzil sie w naszym aucie 😜 😎 🙃 Mielismy szczescie, ze polozne zdazyly do nas dobiec, wiec maz nie musial porodu odbierac 😜 2ga faza porodu trwala 6 minut, parlam 3 razy 🙂 No I porod 100% naturalny, bo nie bylo czasu nawet na magiczny paracetamol hehe 😜 A, i maly wazyl 3420g 🙂 Jak wiecie, poprzednimi razy nie wyszlo bam z kp, wiec teraz sie zawzielam (przynajmniej poki co ide w zaparte 😉 ) I jak narazie - kciuki trzymac - brniemy jakos do przodu. Jeszcze nie jest idealnie (z mojego punktu widzenia), ale maly zdrowo przybiera, a do dla mnie juz maly-wielki sukces 🙂

A co tam u Was?? Jak Wasze pociechy?? Jak przygotowania do swiat?

Nusia -jak tam w PL?? Jak Marylka??

Monia - jak tam Szefowa I jak w pracy?? P.s. wysylam Ci wiadomosc na priva!

Maja - co u Was kochana?? Jak Zuzia??

I w ogole - bo pewnie pominelam kogos 😞 Piszcie!!

Buziaki!!! :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie i ja.Dzis mam jedyne 39,1 temp i ropa mi schodzi i gardlem i nosem a moj gp dalej nie ma dla mnie wizyty.Musze zmienic przychodnie 😞
Madzia jak milo cie poczytac.Gratuluje kochana upragnionego,ekspresowego porodu 🙂 No i wygranej z kp:-) Odpisalam ci na wiadomosc:-) Rozbawilas mnie slonce:-)
Karolcia zawsze poczatki sa najgorsze,potem bedzie juz coraz lepiej.A jak Kornelia na siostre zareagowala?
My weekend u siostry spedzilismy.Jestem przerazona,bo oni na swieta jednak do nas zwala.Ehhh.Czarno to widze.Julia pol spboty prosila,ze chce do domu a w nocy non stop przez sen gadala ze nie chce tam byc i mamy ja zabrac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia gratuluje!!!! 🙂 3ci chlopok? 😁 i dalas czadu z porodem w aucie 😁!!!
U nas ok mozesz podejrzec Zuzie na fb co jakis czas wrzucam fotki 🙂
Monia no wyjscie zawsze masz....to od Ciebie zalezy kto u Was spedza czas kochana ,dobrze o tym wiesz. Zycze zdrowka :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola, Madzia gratulacje !!!!! :-))))))
rozumiem ze kp, to karmienie piersią? Mi z Tymonem, tez niestety nie wyszło . Przez co mialam depresje dluuugo nie moglam sie z tym uporac. Wyrzuty sumienia czy co? Staralam sie nie to ze nie chcialam, ze od razu powiedzialam butla. Ale To byla katorga, bariera jezykowa, Tymus mial przyrosniety jezyczek troszke i moze przez to ajjj dzialo sie 😞 oby z grugim sie udalo ale narazoe cos nie możemy zdziałać :p

Dzis za nami piereszy dzien probny w przedszkolu, jutro bedzie gorzej, bo sam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja w teorii tak,w praktycze juz nie koniecznie..
Kurde dzis pierwsza dluga nocka mnie czeka.Mamy robic od 7 do 7 masakra.Dobrze,ze jutro i pojutrze Piotrek ma wolne za weekend wiec dopiero w pt wieczorem Julia do znajomych pojdzie.
A ja musze sie ogarnac,bo w ogole nie czuje ducha swiat i mnie nie ciesza.W pt zrobilismy ze znajomymi pierogi(150),wyszly meeega.Nawet oni,a maja po ponad 50 lat mowili,ze takowych nie jedli 🙂 Dzis zrobie bigos i tyle,nic wiecej nie moge wczesniej zrobic.Reszta w Wigilie do zrobienia.Sama jeszcze nie wiem,co dokladnie bede robic.Pomyslow mam sporo,gorzej z czasem 😁
Madzia napisz lepiej jak ty sobie radzisz z 3-ka chlopakow? 🙂 Niesamowita jestes :-)
Latka jak pierwszy dzien w przedszkolu bez mamy?Pewnie znioslas to gorzej niz maly?U nas tak wlasnie bylo,Julia przeszczesliwa a ja wracalam do domu i plakalam,bo sie czulam jak wyrodna matka 😁 A Julia normalnie by mnie chyba za przedszkole sprzedala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Po mału nie wytrzymuję z 'życzliwymi', którzy jak tylko dowiedzą się o dokarmianiu July MM to od razu doradzają staranie się o pokarm naturalny i zarzucenie butelki. Ciekawe czy oni by tak mieli siły iserce w stosunku do starszego dziecka żeby 24h na dobę siedzieć z młodszym na cycu. Np wczoraj jak Mała siadła na cyca o 17 to zeszła z niego o 21 i jak o 21:30 znów płakała za jedzeniem, to zjadła 50ml butli!
A poza tym gdyby nie pomoc siostry Sławka to ja sobie tego wszystkiego nie wyobrażam po cesarce. Wczoraj więcej zaczęłam robić w domu - posprzątałam całą kuchnię i upiekłam ciasto i mi pękł szew i dziś czuję ranę jak na drugi dzień po operacji.

Madzia co za historia z porodem :-D gratulacje :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Po mału nie wytrzymuję z 'życzliwymi', którzy jak tylko dowiedzą się o dokarmianiu July MM to od razu doradzają staranie się o pokarm naturalny i zarzucenie butelki. Ciekawe czy oni by tak mieli siły iserce w stosunku do starszego dziecka żeby 24h na dobę siedzieć z młodszym na cycu. Np wczoraj jak Mała siadła na cyca o 17 to zeszła z niego o 21 i jak o 21:30 znów płakała za jedzeniem, to zjadła 50ml butli!
A poza tym gdyby nie pomoc siostry Sławka to ja sobie tego wszystkiego nie wyobrażam po cesarce. Wczoraj więcej zaczęłam robić w domu - posprzątałam całą kuchnię i upiekłam ciasto i mi pękł szew i dziś czuję ranę jak na drugi dzień po operacji.

Madzia co za historia z porodem :-D gratulacje :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Melduje sie i ja 🙂 Przetrwalam sajgon,teraz spokojnie czekam na swieta.Szkoda,ze dzis musze isc do pracy,ale trudno.Wazne,ze Wigilie i 25-go mam wolne,potem 26-go do pracy i znowu weekend wolny:-)
Karolina z wlasnego doswiadczenia powiem ci-olej to.Ja mialam to samo,plakalam po katach bo wszyscy mowili,ze musze miec mleko.Czulam sie jak wyrodna matka.I co?Wszyscy sie mylili.W moim przypadku nigdy bym nie byla w stanie karmic piersia,bo moj organizm sam nie potrafil go produkowac.W momencie odstawienia tabletek na cholestaze mleko zaczelo zanikac.Teraz jakbym miala drugie dziecko i nawet jakbym miala mleko to i tak bym sie na butelke zdecydowala.Kazdy robi jak uwaza a reszcie nic do tego:-)
A ja dalej chora.Wczoraj skonczylam brac antybiotyk i dalej z kaszlu wymiotuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja juz zyczenia Wam zloze jako,ze bede na pelnym gazie przed swietami i w trakcie, (nie gazie % a pracy) tak wiec ZYCZE NAWET I BLOTNISTEGO BALWANA 🙂 ZDROWIA , RADOSCI Z KAZDEJ MALEJ ZAUWAZONEJ ZMIANY W ROZWOJU DZIECKA ITD A POZA TYM SPOKOJU, CHWILI NATCHNIENIA.CUDOWNYCH SWIAT BOZEGO NARODZENIA , A SOBIE ZYCZE ZEBYM ZNALAZLA CZAS ZABRAC MALA DO KOSCIOLA ZEBY WIEDZIALA O CO KAMAN 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu slonce,to nie tak,ze ucieklam z grupy Majeczki 🙂 Ja po prostu jakiss 2 miesiace temu zrezygnowalam z fb i zlikwidowalam konto.Co nie zmienia faktu,ze bardzo chetnie podziwialabym Majki postepy..Jak tylko bedziesz miec czas i ochote to podeslij mi zdjecia czy filmiki na maila.Moj mail to [email protected]
No i tobie kochana super mamo zycze wesolych,spokojnych i cudownych Swiat Bozego Narodzenia :*:*
Wam wszystkim z reszta takowych Swiat zycze.Mam nadzieje,ze bedzie to dla was wyjatkowy czas,pelen milosci,zrozumienia.Zycze wam,zebyscie w tej bieganinie znalazly chwile zeby przystanac i rozejrzec sie do okola,zebyscie zobaczyly ile szczescia was w zyciu spotkalo 🙂 Ja wlasnie ide mojemu szczesciu dac buziaka jak co noc 🙂 Wesolych Swiat!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey dziewczyny.Jak tam po swietach?Ja ku mojemu milemu zaskoczeniu spedzilam je naprawde fajnie,pelne smiechu i obzarstwa:-) Wczoraj bylam w pracy cale 3h,bo sie uwinelismy tak szybko,a dzis jednak mam wolne,wiec moge sie odpoczynkiem pocieszyc:-) Kurde u nas wczoraj snieg dosc mocno padal,jak wracalam o 8 z pracy to auta trzeba bylo czyscic ze sniegu i tak sie na balwana rano cieszylam,bo cala noc mialo tak sypac,a tu deszcz i bloto:P
Dzis wybieram sie do Grety malutka zobaczyc,bo urodzila 22-go a nie bylo kiedy do nich wpasc.
Maja co do kosciola to polecam.Julia np bardzo lubi tam chodzic.Swego czasu jak sie o miejsce w szkole katolickiej staralismy,to bylismy w kosciele co niedziele,teraz tez tak raz w miesiacu jestesmy.Julia lubi tam chodzic,bo spiewaja duzo:-) Jutro tez sie wybieramy,bo w swieta nie wyrobilismy sie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny :-)
U nas święta fajnie minęły. Przed świętami byliśmy u znajomych na przyjęciu świątecznym, Wigilię mieliśmy u nas z siostrą Sławka, jej mężem i moim bratem, w pierwszy dzień świąt byliśmy u znajomych, a w drugi do nas przyjechała moja siostra z mężem i córcią :-D
Julcia to mały żarłoczek, ciągle by jadła jak nie cyca to butlę. Neli idą zęby i mamy meksyk w domu, chwile wytchnięnia są tylko po podaniu paracetamolu i to nie zawsze, bo nie chce nic jeść, bo tak ją dziąsła bolą i z głodu też płacze :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny

swieta w miare 🙂...tylko w drugi dzien swiat na wieczor wyczulam u tymka na szyji..tzn pomiedzy uchem a potylica guzek...dosc spory...zaczelam panikowac, ryczec, przychodzily mi do glowy najgorsze...tym bardziej, ze mial w tym miejscu juz guzek jakos we wrzesniu ale mniejszy. bylismy u gp powiedzial wowczas, ze nie duzy, ze dzieci tak czasami maja , zeby sie nie martwic, no i nawet nie wiedzialam co to w sumie bylo...cos z tego co zrozumialam to ze to trojkąt jakis czegos czy cos....

no ale teraz dzwonilam do cioci pediatry w pl, chwile pogadalysmy, zaczela mnie uspokajac ze to wezel chlonny szyjny , kazala podawac przeciwzapalnie nurofen 3razy dziennie od 3do 5 dni,juz dzis po pierwszym dniu widze roznice, jest mniejszy bardziej plaski... wiec oby to bylo to...aa no i czekam na masc z pl siostra wyslala taka ktora ciocia mowila zeby smarowac..ehh

no i mam wizyte u gp , chce mu zrobic morfologie z rozmazem, jak to sie w pl mowi
i teraz moje pytanie, jak im powiedziec ze wlasnie chce skierowanie na takie badanie dokladne ? pomoze ktoras ? 🙂 jak to nazwac? z tym rozmazem....
no i czy mi dadza...umowilam siei specjalnie do takiego jednego gp, wiec musze czekac troche dluzej na wizyte...

kolejna rzecz, ktora mnie troche dobija to to, ze staramy sie juz troche o dzidzie, moze i nie dlugo, ale zaczynam sie martwic...3, 4 mies... i nic... i tez chce isc do gp i troche nasciemniac , zeby mi jakies badania skierowal czy cos, bo nie wiem juz, dokladnie czuje po sobie plodne, owulacje, bo boli mnie wtedy jajnik ...i nic, testy owulacyjne robie..
tylko jesli to co bym miala im nasciemniac zeby ich ruszylo, na pewno powiedziec ze ponad rok sie staramy...
no wiem, ze mam tylozgiecie i dwuroznosc macicy, co niby jest utrudnieniem, ale z tymkiem nie bylo, i z ciaza tez zadnych probleemow nie mialam...

takze, to u nas.. od 5.01 ruszamy z przedszkolem...ja pewnie bede szukac cos z praca, ale u nas za duzo nie ma mozliwosci, jeszcze bez auta itd ale moze akyurat, zeby sie wbic w godziny jakos tymka przedszkolnych ,bo co bede tak siedziec 3 dni w tyg w domu i myslec? myslalam ze sie uda z dzidzia to jakos by to poszlo...no nic..

dobrze ze Wam swieta minely fajnie 🙂 a co upolowalyscie na boxing day ? 😉 bo ja chwile bylam u nas w malym centrum, kuoilam torebke ktora chcialam juz jakis czas temu, i naczynie pyrex, lukasz kurtke, koszulke, tymkowi szmatki i jakies zabawki, ale pewnie jak cos sie trafi to jeszcze dokupi sie ;p. chce jakis zegarek w koncu, niedrogi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...