Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzieki Monia za rade, na koniec skopiuję w razie co cały tekst i będę wklejała po zdaniu 😜

Chciałabym Twoją siłę i werwę mieć, niestety ze mną kiepsko. Nie mam siły na nic, łapie mnie chyba jakaś nerwica, ciągle jestem na maksa zmęczona, nie mogę spać i ciągle wszystko mnie denerwuje i wszystko MUSI BYĆ idealne - codzienie wysprzątane na błysk, codziennie obiad, codziennie spacer z dziewczynami, codzinnie muszę idealnie wyglądać, mieć ogarnięte pranie itd itp. Problem w tym, że nie zawsze to się udaje, a ja wtedy dostaję nawet nie wiem czego. Wpadam w dziwny stan nie zadowolenia z siebie, pretensji do Sławka że za mało mi pomaga, staję się strasznie nerwowa, płaczliwa. Ach, szkoda gadać...
Jeszcze wymyśliłam sobie, że do końca roku chcę zdać pewien egzamin, a żeby to zrobić to mam kupę nauki...
Ach, szkoda gadać w jakim stanie psychicznym obecnie się znajduję...

Pozrzędziłam sobie trochę

Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że u Was dużo lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

Halo halo, wchodze a tu takie newsy Monika Gratuluje!!!!!!! 😘 😘 😘 😘
To ja sie na silownie zapisalam,zeby kondycje wrocic bo moja praca nie jest w ruchu i jak tak dalej bedzie bede wygladac jak te baby z nadcipiami 😁 🙃 Zbieram sie zaraz do pracy, dopiero w srode luzniejszy dzien.
Karolina co u Ciebie? co jest grane? glowa do gory!!!!
Latka wrocilas juz z Pl ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola moze hormony wracaja Ci na miejsca :P Uwierz mi ,ze tez bylam okropna i okropne natrectwo pedantyzmu kiedy bylam w domu z dzieckiem ciagle. Brakuje Ci uczucia spelnienia zawodowego pewnie i musisz byc z siebie zadowolona ,ze wszystko "wykonalas " w ciagu dnia. Nie forsuj sie tak, pamietaj,ze to czas kiedy mozesz sobie pofolgowac, kiedys wrocisz do pracy i o odpoczynek taki jaki mozesz sobie z cala swiadomoscia teraz zafundowac,bedzie bardzo ciezko.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majka dziekuje i gratuluje samozaparcia:-) Ja jestem przeszczesliwa,bo nareszcie niezalezna.Taki przyklad chociazby z dzis.Obiecalismy Julii ze na Kopciuszka pojdziemy do kina ale nijak nie da sie isc cala 3 wiec kupilam seans na 11 i sama z mloda autem pojade:-)Ja od piatku zyje w napieciu.Mialam u siebie interview i jak dostane to stanowisko to kase bede miala jeszcze lepsza niz mam teraz i przeniose sie na dzien 🙂 Juz naprawde nie mam sily spac po 3-4h na dobe
Karolina to co piszesz to mi soe trafilo jak Julia miala tak ok 1,5 roku.Moge ci powiedziec ,ze to od siedzenia w domu.Tak jak Majka pisze,czulam sie niezadowolona z siebie,bo tylko pieluchy i gary.I mimo ze kochalam i kocham Pysie nad zycie,czul sie niespelniona,chcialam cos dla siebie robic.I znalazlam sobie wtedy swoja odskocznie-chodzilam na silownie:-) dzieki temu sie wyciszylam,poczulam lepiej i mialam w koncu z siebie satysfakcje.Taka sama jak mam teraz.Tylko teraz zamiast silowni mam prace w ktorej sie spelniam i rower.I wiesz co?Czasem,tak jak dzis mam w domu burdel na kulkach i mam to gdzies.Zamiast do sprzatania jade do kina.Z czasem po prostu nabralam wiekszego dystansu do wszystkiego i wyluzowalam i wszyscy jestesmy zadowoleni:-) U nas ten weekend w rozjazdach byl,nastepny mamy gosci na grilla a potem juz chyba co weekend gdzies jedziemy:P A od 1 czerwca mamy tydz urlopu i najpierw na 3 dni jedziemy nad morze do Bornemouth,bo mamy tam hotel juz kupiony i stamtad bedziemy zwiedzac Dorset.Napewno Durdle Door znowu odwiedzimy i Old Harry:-) Jak dobrze pojdzie to moze Sylwia z Radkiem i Milanem tez pojada,a jak nie to i tak pod koniec tamtego tyg jedziemy do nich,wiec bedzie wesolo:-):-)
Powiem wam ze ostatnio doszlam do wniosku ze moje zycie to szalenstwo,caly czas w biegu i choc jestem czasem padnieta to lubie to szalenstwo bo daje mi to satysfakcje :-) No to i ja sie rozpisalam na temat tego co mi w glowie siedzi.To teraz ruszam zad i lece sie szykowax 😁
Majka polecam jeszcze rower.Ja codziennie robie po 10km i w ciagu 2 tyg schudlam prawoe 5kg i sporo cm w pasie i udach poszlo.Teraz od czw nie mialam kiedy wsiasc na rower ale od jutra sie znowu biore za siebie
Milego dnia i sorki za taki dlugi post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Musze wam to napisac!Moja corka jest madrzejsza niz myslalam...Przed chwila mowi do mnie"Ja jestem Julia a ty jestes mama.Ty jestes mama po to,zeby do pracy chodzic i zarabiac pieniazki po to,zeby Julia mogla sobie w domu siedziec" Padlam!Ten maly piersziel ma dopiero 4 lata a juz za cwana jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julki cwane są!

Dzięki dziewczyny.
Piszę bez emotikon bo aż się boje, że znów post pójdzie w niepamięć.
Na bank to przez to, że siedzę tylko z dziećmi. Ogólnie prawda jest taka, że zasypiam o 22 z Nelą, bo ona kładzie się tak późno spać i wstaję o 6 Julą, a w międzyczasie próbuję wytrzymać nerwowo 'maratony', które urzadza Jula od 1 do 4. Maratonami nazywam gdy zaczyna się przez sen wiercić (nie wstaje tylko się wierci) i żeby przestała a to trzeba podać smoczek, a to pogłaskać a to przytulić, ach szkoda gadać. Zaczynam się zastanawiać czy jej nie wyprowadzić dominnego pokoju, bo jak już mega jestem przemęczona, to mam raz na dwa tygodnie tak mocny sen, że nie słyszę tych maratonów i jakoś dopiero o 4 słyszę płacz na jedzenie i to są wtedy najlepiej przespane moje noce.

Co do odchudzania przyznam Wam się do czegoś. Mam 160cm wzrostu i obecną wagę 78kg! Właśnie kupiłam sobie trzymiesięczną dietę z Vitalia.pl. Mam nadzieję, że to pomoże, bo kiedyś ważyłam 50kg i wtedy czułam się idealnie. Ćwiczyć nie lubię, ale prawie codziennie chodzę na spacery z dziewczynami a wtedy idę średnio 8km, także też trochę spalę kcal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia rower to u mnie codziennosc kiedy tylko nie pada 🙂
Karola chyba przejdzie to wiercenie Neli, Zuzia tez sie okropnie krecila,stekala itd. Teraz spi twardo.Czasem sie budzi ale to czasem naprawde.
A mala wogole sliwe ma jeszcze nad okiem z trampoliny wyleciala niedawno akurat suwaka nie dosunela na maxa i plecami na niego w skokunaparla ,jak sie rozsunal ,myslalam,ze reke zlamala ale jednak jest z gumy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Potwierdzam,Julia tez sie tak wiercila niestety.Karolina jesli masz mozliwosc to mala przeprowadz do innego pokoju bedzie ci latwiej.Tylko na wszelki wypadek monitor oddechu kup i spij spokojnie 🙂 Ja wlasnie z pracy wczesniej wrocilam i zaraz sie klade
Karolina co do wagi to mam ten sam problem-jest mnie zdecydowanie za duzo 😁 Rower ostatnio mi duzo pomaga ale przez chorobe go zaniedbalam i zla jestem na siebie bo juz to wychodzi..Od poniedzialku znowu sie z nim przeprosze bo weekend nie da rady:P Co z tego ze ja sie caly tydz pilnuje jak w weekend zawsze albo ktos u nas albo my gdzies i nadrabiam z nadwyzka..Ja juz sie chyba musze pogodzic z tym ze do konca zycia bede grubasem 😁 Za bardzo kocham piwo 😁 Uciekam spac odezwe sie jutro.Milego weekendu
Uwierzycie ze dzis 1 maja,w Polsce bylo by szalenstwo a tu nie dosc ze dzien jak codzien to jeszcze pizdzi jak na uralu.U mnie grzanie caly czas chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majka u nas mloda dzien w dzien ma accident do podpisania w przedszkolu.Wiecznie cala podrapana,poobijana i posiniaczona.Takie male dziecko wojny po mamusce hahaha.Dobrze ze Zuzi nic powaznego sie nie stalo.Przedwczoraj Lily,ta Julii przyjaciolka spadla z samej gory slizgawki na reke..Jakas kosc jest mocno zbita i zalozyli ja w temblak bo tej kosci nie da sie zagipsowac.Dowiem sie dokladnie co i jak w niedziele jak dziewczyny z Czech wroca
Nie no teraz naprawde ide.ale az mi szkoda bo tak rzadko mam czas dla siebie zeby usiasc i cos napisac.Bycie mama to nie taka latwa sprawa:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny poradźcie mi coś proszę!
Nela sześć miesięcy temu ważyła 0.5kg WIĘCEJ niż teraz!!! Byliśmy wczoraj u dietetyk i ona ją ważyła 6 miesięcy temu. Jedynie co mi powiedziała żebym dawała jej więcej jeść, ale moja Nela to tadek niejadek. Oczywiście lekarka wymieniała mi sposoby zachęcenia dziecka do jedzenia, ale niemalże wszystkie przerabiamy w ciągu jednego dnia, czasem jestem zła cały dzień upłynął na robieniu jedzenia zamiast pójść gdzieś na długi spacer.
W każdym bądź razie na polskiej grupie dziewczyny pisały mi że powinna mieć Nela zrobione podstawowe badania, morfologie, żeby chociaż sprawdzić czy nie ma anemii. Ja w ogóle na takich rzeczach nie znam się, bo pochodzę z rodziny gdzie raczej do lekarza nie latało się ze wszystkim od razu, gdzie nie robiło się nigdy żadnych badań profilaktycznie itp itd
Chciałabym pójść do GP i prosić o badania ale nawet nie wiem jakie, na co. Oni w naszej przychodni nazywają też jakieś badania Fasting Blood Test (nie wiem czy dobrze napisałam) - takie przy zapisie kazali zrobić mi i mężowi. Nie wiem o co prosić, nie wiem jak to się nazywa po angielsku i w ogóle zaczęłam się martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie
Jestem.Z jakiegos powodu nie moglam prawie 2 tyg wejsc na forum,bo mowilo mi,ze podana strona nie istnieje.Nawet na fb napisalam do nich wiadomosc ale nikt mi nie odpisal...
Karolcia u nas Julia w podobnym czasie tak samo miala.Tak naprawde zaczela jesc dopiero jakies pol roku temu.Wiem jak to ciezko,ale nic nie poradzisz na to,przeciez na sile jej nie wcisniesz,bo jeszcze bardziej sie zniecheci..
Co do badania krwi to Julia miala robione i o dziwo wszystko w normie.Podawaj malej witaminy abidec na wszelki wypadek:-) A co do badania krwi to popros o "full blood test".Julia nie musiala byc na pusty zoladek
A ja dostalam awans i od wtorku cale nasze zycie sie obroci i 180 stopni.Bede pracowac od wtorku do soboty od 8 do 16:45.Nianie juz mam,a wlasciwie nianki bo sa to 2 osoby.Jedna w dni przedszkolne a jedna na hlaf term,wakacje itp.Troche mam stresa,ale wiem,ze warto:-) Raz,ze sie wszyscy w koncu bedziemy wysypiac,a dwa te 3000£ rocznie wiecej tez napewno odczujemy:-) Tym bardziej,ze nianie to tania sprawa tutaj,ta w dni szkolne bierze 3£ a ta na half term 2£.Aaaa i ta za 2 £ ma corke w Julii wieku,beda obie szly do tej samej szkoly i oni szukaja wlasnie domu w naszej okolicy:-) Jak tam ostatnio bylydmy to Julie na sile
Musze wam mojego meza pochwalic za wczoraj:-) Zabral ja na kulki o 11-tej i mi kazal odpoczac.Potem mi napisal,ze beda ok 5-tej bo bierze mala do mc donaldsa i do kina,tak wiec mialam caly dzien dla siebie.Powiem wam,ze fajne jest cos takiego od czasu do czasu
To tyle co u nas.Lece sie szykowac,bo na piknik z mala jedziemy.A co u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. W końcu nie zrobiłam badań Neli, bo jakoś tak zeszło. Z resztą każdy tydzień mi schodzi. Jest poniedziałek i już kolejny ponieedziałek 😞
W ogóle to Nela chyba wyszła z alergii pokarmowych. Codziennie je produkty z mleka krowiego i nic jej nie jest. Ostatnio próbowałam pomidor, a u niej to był silny alergen, i nic jej nie jest. Wczoraj napiła się ode mnie koktajlu gdzie płatki owsiane były dodane i dziś nic 😉 jak ja się cieszę, bo nabiał był dla nas bardzo ważny, bo ona teraz nadrabia to niejedzenie właśnie twarogami, serkami homogenizowanymi itp 😁 mamy jeszcze mały problem z alergiami wziewnymi, bo jak pojedziemy za miasto gdzie więcej drzew, krzaków i kwiatów, to niestety dostaje kataru siennego i dwa razy spuchła na twarzy.

Monia wielkie gratulacje 🙂 super, że awansujesz 🙂

Powiedz mi jak szukałaś, gdzie itp niani? Ja szukałam na stronach childminder i stawki od £7/h za dziecko, czyli u mnie £14, a tyle to ja nawet nie zarobię! I nianie będą przychodziły do Was do domu czy u siebie w domu zajmą się Julką?

A ja Wam się pochwalę - 4 tygodnie na diecie i 3kg mniej! Jeszcze 20kg zostało 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie chcę edytować 😞

Zapomniałam dodać, że zostałyśmy jeszcze z problemem z AZS. Niestety bez specjalnych kosmetyków nie da rady zarówno u Neli jak i u Juli. Nela ma teraz w dobrej kondycji skórę, choć ma krwawe rany na nadgarstkach, ale ona się w nie drapie jak np zabronię jej czegoś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolina dodalam ogloszenie na polskich stronach lokalnych i ludzie sami dzwonili 🙂 Obie panie opiekuja sie nia u siebie w domu.Jedna z nich moglaby do mnie przychodzic,ale po co,skoro ja w drodze do pracy przejezdzam kolo jej domu a jednak nie lubie jak mi ktos obcy po domu by chodzil.Po 2 tyg pracy na dzien moge powiedziec tylko,ze ja uwielbiam:-) Rewelacja,pelen wypas.Az chce sie rano wstawac 🙂 Julia taz uwielbia obie nianie.Ta druga,co ma corcie w Julki wieku nawet bardziej.Jak sie ta niania przeprowadzi w nasze okolice to Julia juz na stale do niej pojdzie,bo narazie chodzi tam tylko na ferie i cale wakacje tam bedzie.Nie dosc,ze super sie z Gabrysia dogaduja,to jeszcze pani Malgosia caly czas ma dla nich zabawy kreatywne i Julia codziennie z inna praca wracala.Ostatnio przyniosla kolaz z makaronu przyklejonego do kartki i malowanego farbkami 🙂
Karolina co do alergii to juz kiedys pisalam ze z wiekiem dzieci wyrastaja.U nas tez nabial jest juz ok.Jedyne co jeszcze trzyma to nadmiar czekolady i jak wypije wiecej niz 2 szkl mleka dziennie...Co do skory to u nas tez ciagle problem.Hydrocortyzon zamieniono mocniejszym sterydem,do kapania dali nam taki specjalny jakby krem co robi za mydlo no i oilatum a na koniec po kapaniu krem.Teraz jak na dzien pracuje to tego bardzo pilnuje i juz widze efekty
A my ten tydz mamy urlop.Caly weekend byli u nas znajomi z Londynu,dzis i jutro chcemy wszystkie sprawy pozalatwiac,no i jutro chyba sofa przyjedzie,czekam na tel z DFS.Srode bedziemy w Bognor Regis,czwartek w Bornemouth,a piatek i sobote u Sysi w Torquay 🙂 Mam nadzieje,ze pogoda nam dopisze,bo nastawilam sie na zwiedzanie
Karolina gratuluje tych kg 🙂 Ja niestety zaniedbalam sie znowu i znowu waga wrocila..taka walka z wiatrakami:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja zauważyłam,że po Oilatum moje dziewczyny mają tak suchą skórę, że szkoda gadać. My używamy teraz Zerobase i Aqueous Creme do mycia. Jak dla mnie super połączenie. A ostatnio moją Julę musiałam na szybko z kupki umyć i chwyciłam zwykły płyn do kąpieli dla dzieci (kupiłam jej jak była noworodkiem, bo myślałam że będę uzywała zwykłe środki) i niestety cała była w wysypce 😞

U Neli też muszę uważać, żeby za dużo jej nie dać nabiału.

A dziś już całkiem się wykończę psychicznie - Julka mi ząbkuje i od rana jeszcze nie było minuty, żeby nie płakała 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia zapomniałam powiedzieć, że niebawem będę w Twoich okolicach 😁 dokładnie, to przejazdem, bo jedziemy na następny weekend do Londynu na zwiedzanie 🙂 pierwszy raz udajemy się na południe Anglii 🙃
A może Ty mi podpowiesz co warto z takimi małymi dzieciaczkami robić w London?
Ja mam zaplanowane tak:
W sobotę rano ruszamy i pojedziemy do Childhood Museum i z tamtąd do hotelu w Grays (tam mój brat pracuje i niedaleko mieszka).
W niedzielę ruszamy środkami transportu miejskiego (travelki już mam 😉 ) i zwiedzamy centrum. Chcemy zobaczyć zmianę warty i wszystkie inne atrakcje (big ben, tower brigde, london eye). Myślę, że na tym nam zejdzie cały dzień, bo gdzieś kawkę wypiłemy, zjemy jakiś obiad 😉 ).
I w poniedziałek autem z hotelu do Science Museum i tam w sumie też jest kilka rzeczy nie opodal - dwa parki, zoo, Sherlock Holmes Museum. Do figur woskowych szkoda nam kasy! I z stamtąd ruszamy do domu. Myślę że dobrze by było ruszyć po największych korkach - koło 19/20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie
Karolina ale ja w Londynie juz ponad 2 lata nie mieszkam 😁 A co do muzeum figur woskowych to polecam bo swietna atrakcja.Jak masz karte nectar card to mozesz placic punktami przy wejsciu.Kiedys to co mialas na karcie bylo u nich warte 2 razy tyle.Nie wiem jak teraz jest,musisz na stronie nectar zobaczyc.My tak bylismy wlasnie 🙂 I polecam kew gardens na Richmond,ale na to to musicie caly dzien liczyc.Alw trzeba przyznac,ze ogrody cudowne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 11 miesiące później...
  • 5 lata później...
  • 3 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...