Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

hejka 🙂
Monia to grilek sie udal 🙂 fajnie,ze pogode mieliscie u nas wczoraj padalo caaaaly prawie dzien. Na chwile udalo nam sie wyskoczyc z Zuzia na male zakupki funciakowe.
Gosia to ostro bylo w Pl? 🙂 jejku do mnie juz za 5 dni siostra ze szwagrem przylatuje! jak to zlecialo to bylo 5 miesiecy a teraz 5 dni ,a za 13 dni my jedziemy..... 🙂
Kasia ja Zuzie ciagle nagrywam tylko nie zaladowalam wielu filmikow na yputube bo to czasochlonne siade kiedys to Was zawale mala Zolza, ona teraz po calym salonie sie przemieszcza...maszyny do szycia boi sie jak suszarki do wlosow.......
Ahh i pytanie za 100 punktow. Jak mi sie konczy karta 10.07.2012 ta biala maternity certificate to musze isc do revenue zglosic,ze pobieramy child tax i child benefot i tam dostane taka od NHS tax? tak mi kolezanka tlumaczyla ale poprosze o wiecej wskazowek bo pewnie juzprzez to przechodzilyscie i czy dentysta wtedy jest platny czy nie? bo jedna mi mowi,ze nie a inna ,ze jest ale tylko 16 f. Jakby nie bylo to fajnie bo i Michal ma darmowa opieke ,a ja nie wiedzialam o tym....a ma ze wzgledu na to,ze mamy dodatki na mala.

Zuzia cisnie 3cia kupke sie zdaje......a wczoraj mielismy gosci wieczorem i dziewczynki tak fajnie gadaly!!!! obie marchewy skrobaly i gadaly do siebie 🙂 ahh i ten zabek drugi u gory sie juz przebil 🙂 teraz tylko rosna fajnie,ze tak szybko bo z pierwszym gornym to bylo marudzenie kilka miesiecy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis moje skrbiatko spalo na brzuszku w nocy sie obudzila z piskiem bo nie wiedziala co sie dzieje pomoglam sie przekrecic i dalej kimala :P wczoraj z kolei na boku cala noc !!! chyba z 8 razy wstawalam zobaczyc czy z nia ok hehehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehehe brawo dla Zuzi 🙂Teraz juz tak bedzie 😁 A my wczoraj pol dnia w parku spedzilysmy,bo slonko sie pojawilo..2 godziny wariat bez przerwy biegal,potem sie pobujala,pozjezdzala i znowu w biegu 😁 😁 😁Nawet to,ze kolano sobie zdarla i spodnie podarla na kolanie jej nie ruszylo..a od kaluzy trzeba bylo ja sila odciagac,a i tak na koniec w jednej klekla:-) Jeden wypad do parku i spodnie do wyrzucenia,ale co tam,niech ma troche radosci 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A jak zobaczyla nasza dawna sasiadke,ta czarna co ciagle Julii cos dawala,to az piszczala z radosci 🙂
Maja a co do tej karty to ci nie pomoge,bo nie mialam ani tej w ciazy,ani tej od taksow.Siostra ja ma,wiec zapytalam.Mowila,ze jak dostala przyznany working tax credit to oni od razu jej ta karte przyslali i ze ona przysluguje tylko do jakiejstam kwoty.I na ta karte ma darmowego dentyste..A jesli idziesz normalnie na nhs to zalezy co bedziesz miala robic bo sa 3 filary.Pierwszy to wlasnie jest ok 17f i w tej cenie masz przeglad,zdjecie rentgenowskie i usuwanie kamienia.2 kosztuje jakies 40f i to sa plomby,rwanie itd..a ostatni kosztuje cos ok 150f i to sa koronki itd...tyle,ze tu nie licza od zeba,tylko od uslugi.Czy masz 1 dziure,czy 50 to i tak zaplacisz tyle samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie dzieciatko popsulo 😮 😮c 😮 ciagle tylko u mnie na rekach. a jak spi to 15 minut i zrywa sie z placzem. nie wiem czy to zeby nastepne, czy boi sie zebym jej nie zostawila, bo zaczelo sie to jak wszyscy wyjechali a dziadki do pracy wrocili. nawet jak siku ide to ona stoi przy kibelku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂 mam do Was pytanie tzn. do mam które oddały dzieci do placówek chodzi mi o to że Gabryś już sobie gadał takie wiecie mama,tata,baba a jak poszedł 2 miesiace temu do placówki to przestał... tłumaczę sobie to tym że inny język i musi poukładać sobie wszystko w głowie co o tym sądzicie i czy u Was też tak było albo słyszałyście o tym???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
hej dziewczyny 🙂 mam do Was pytanie tzn. do mam które oddały dzieci do placówek chodzi mi o to że Gabryś już sobie gadał takie wiecie mama,tata,baba a jak poszedł 2 miesiace temu do placówki to przestał... tłumaczę sobie to tym że inny język i musi poukładać sobie wszystko w głowie co o tym sądzicie i czy u Was też tak było albo słyszałyście o tym???


witam,
moja mala chodzi do polskiego przedszkola, wiec nie jestem w stanie odpowiedziec na to pytanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
a mi sie dzieciatko popsulo 😮 😮c 😮 ciagle tylko u mnie na rekach. a jak spi to 15 minut i zrywa sie z placzem. nie wiem czy to zeby nastepne, czy boi sie zebym jej nie zostawila, bo zaczelo sie to jak wszyscy wyjechali a dziadki do pracy wrocili. nawet jak siku ide to ona stoi przy kibelku

Nusia, pewnie Marylka wkrotce wyrosnie z tego zachowania 😉 chyba kazdy maluszek to przechodzi wczesniej badz pozniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah to ja jeszcze popytam dziewczyny ode mnie one wiedza co jest grane dokladnie .
A co do przedszkola to tak, moja sasiadka zapisala corcie do ang. przedszkola i mala musi sama na zasadzie wylapywania slow sie uczyc. Okolo miesiaca bylo okropnie, nie chciala tam chodzic i plakala, teraz dopiero po okolo 2,5 m zaczela sie przyzwyczajac.....a byla smutna, zle spala, nie wiem czy mowila wczesniej . Ale mi sie zdaje,ze to takie logiczne jest, my uczymy dzieci po polsku, one sie czuja bezpiecznie, trafiaja do grupy innej narodowosci i nagle nie rozumieja sa zagubione...prawda jest taka,ze moze jeszcze przestaja powtarzac juz poznane slowa kosztem innych, nowych tak jak z innymi umiejetnosciami. Tak to z mojego punktu widzenia wyglada. Kolejna sprawa byla u mnie kolezanka z synkiem 3miesiecznym i ona pielegniarka jest tu. Sluchajcie ona mi powiedziala ,ze bardzo czesto po tej szczepionce ,ktora jest na roczek ujawnia sie autyzm u dzieci lub same zachowania autystyczne! Ja pierwsze slysze! Slyszalyscie o tym??? Bo mi az cisnienie sie podnioslo.....i przepraszam ale tez o tym pomyslalam bo ona jako jeden z pierwszych objawow podala mi to co kolezanka pisze,ze dziecko przestaje mowic......napewno to nie to ale chce wiedziec czy cos wiecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nic o tym nie wiem..tak czy siak,Jula ma ja juz za soba,a geba dalej jej sie nie zamyka 🙃 🙃 🙃 A co do przedszkola,to mysle,ze Maja ma racje..dziecko musi sie najpierw odnalezc i poczuc bezpiecznie.Siostry corka ma 3,5 roku a jak poszla w styczniu 1 raz do przedszkola,to plakala i od tego czasu co chwile z placzem sie w nocy budzi i chce spac z rodzicami..kazde dziecko to na inny sposob przezywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale nas dlugo nie bylo. Pewnie juz nas nie pamietacie.
Izabela ma juz 5 miesiecy, jest bardzo radosnym dzieckiem i codziennie nas czyms nowym zaskakuje. Siedzi juz prawie sama ale stanie jej sie bardziej podoba, przewraca sie z pleckow na brzuch i odwrotnie. Wczoraj usiadla na przewijaku trzymajac sie tych podwyzszen po bokach. Gryzie wszystko co sie da, chyba pierwsze zeby sa w drodze. 29 kwietnia ja chrzcilismy i byla bardzo grzeczna w kosciele i na przyjeciu. Ogolnie bezproblemowe dziecko, wlasnie wrocilismy z Polski i juz tesknie, zwlaszcza za dobra pogoda. Dzis nawet na dwor nie wyszlysmy tak pada. Pozdrawiam wszystkie mamuski i dzieciaczki i postaram sie czesciej zagladac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mia, fajnie, ze o nas nie zapomnialas 🙂
daj nam troche fotek malej 🙂
Monia, jak ja powiedzialam M o tych mozliwych powiklaniach, to on jest sklonny w ogole zrezygnowac z tej szczepionki .... w kazdym razie czekam, Kaya juz prawie wysypka zniknela, wiec mysle, ze w niedlugim czasie zadzwonie i sie zarejestruje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mija nie zapomnialysmy i nie zapominamy o nikim 🙂 Ja bacznie obserwuje Izabelke na FB 🙂 jest sliczna ! 🙂
Mooooniaaa napisz mi na priva przepis tak po lebkach na ta rybke mniam mniam ,please 😉
A laptopik dla Julii to dopiero maszyna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek :*
No Maja to mnie teraz tą szczepionką przeraziłaś 🤢 😮 napiszcie coś więcej o tym !
Izulka kochana jest i tak samo śledze na FB 🙂 odzywaj się częsciej :* i cholera mi tez brakuje pogody słonecznej 😞 jestem 5 dzień i zwariuje jak się pogoda nie poprawi :/ Dziewczynyyy mój mały zaraz rok skończy ja nie wierze 🙂 I tak zastanawiam się jaki Mu prezent zrobić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jowejek mówisz 😁 aaa konik hm ma taką zabawkę coś w stylu konika hehe tzn jest całkowicie inne ,ale też się tak buja i można doczepić też kółka ! No ,a drugie to też taka niby bryka mała ,że mogę go pchać i jedzie ,ale nie ma pedałów,więc może faktycznie rowerek 😉 mam nadzieję,że się w końcu cieplej zrobi 🥴 to zamiast wózia to na rowerek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...