Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
kasiak napisał(a):
Karola, gratuluje kluczy 🙂
Mam pytanie w związku z tym . Czy wy kupowaliscie w systemie shared ovnership ?
Orientujesz sie może , czy korzystając z tego mozna kupować np 30% udziału i te wymagane 25% samemu wpłacić , bez pomocy państwa ?


Kasiu, po pierwsze dziekuje 🙂 😘
Po drugie, niestety my nie kupowalismy w shared ownership, tylko w Help to Buy - Equity Loan

Dziewczyny, podziele sei z Wami czyms i w sumie oprocz meza i przyjaciolki nie wie o tym nikt. Dzwonili do mnie ze szpitala po scanie. Podejrzewaja, ze dziecko wolniej rosnie niz powinno i w zwiazku z tym bede miala robione czesciej scany. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze z dzieckiem. Ale nadal nie rozumiem sluzby zdrowia tutaj. Teraz jestem w 13tc, tydzien temu mialam scan, kolejny w 20tc, a te dodatkowe maja sie zaczac dopiero po 23tc i z tego co zrozumialam mam ich miec jeszcze 3. Dlaczego nie zrobia jeszcze jednego miedzy 12 a 20tc? Tego nie rozumiem 🥴 Dobrze, ze w miedzy czasie lece do Polski, to tam pojde do ginekologa na USG i sie wypytam o wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolcia nie stresuj sie zawczasu.Kolezanke ostatnio tez tak nastraszyli i jeszcze dodali,ze raczek nie widza i zazadala ponownego scanu zrobionego przez kogos innego.I co?Dzidzia i ma raczki i dobrze sie rozwija.Napewno i u ciebie tak bedzie.Trzymam za to kciuki 🙂 A nawet jakby cos sie dzialo,to z wlasnego doswiadczenia wiem,ze jak musza,to zadbaja o ciebie.Wiem to z wlasnego doswiadczenia a Julia jest tego zywym dowodem 🙂
Co tam u was kobitki?U nas pogoda do bani i caly tydz chodze bez zycia 😞 Dobrze,ze dzis juz piatek 🙂 W sobote do Julii przyjaciolki na urodziny idziemy a w niedziele mam plan nic nie robic tylko odpoczywac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja na tym scanie byłam z koleżanką, bo mąż był w pracy i ktoś musiał zająć się jakby co Nelą. I ta koleżanka wypytywała się o wszystko (ona jest tłumaczką dla NHS i zamierza studiować niebawem położnictwo) i wszystko mówili, że ok. Trochę tego nie rozumiem - na podstawie długości ciała w 12tc wylicza się datę porodu (u mnie się zgadza), drugi zapisany pomiar to szerokość karku, ale ona jest ok. Nic więcej w raporcie ze scanu nie ma. W związku z tym skąd wzięło im się, że 'zachodzi prawdopodobieństwo, że dziecko nie rośnie tak szybko jak powinno'? Tak się zastanawiam czy oni poprostu nie sprawdzili, że Nela urodziła się mała i przypuszczają, że kolejne dziecko też może być małe 🤔 sama już nie wiem, ale jakoś się ie martwię. Pójdę na USG w Polsce i tam się zapytam o co może im chodzić i skąd takie wnioski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja na tym scanie byłam z koleżanką, bo mąż był w pracy i ktoś musiał zająć się jakby co Nelą. I ta koleżanka wypytywała się o wszystko (ona jest tłumaczką dla NHS i zamierza studiować niebawem położnictwo) i wszystko mówili, że ok. Trochę tego nie rozumiem - na podstawie długości ciała w 12tc wylicza się datę porodu (u mnie się zgadza), drugi zapisany pomiar to szerokość karku, ale ona jest ok. Nic więcej w raporcie ze scanu nie ma. W związku z tym skąd wzięło im się, że 'zachodzi prawdopodobieństwo, że dziecko nie rośnie tak szybko jak powinno'? Tak się zastanawiam czy oni poprostu nie sprawdzili, że Nela urodziła się mała i przypuszczają, że kolejne dziecko też może być małe 🤔 sama już nie wiem, ale jakoś się ie martwię. Pójdę na USG w Polsce i tam się zapytam o co może im chodzić i skąd takie wnioski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Mam w planie dzis was nadrobic!
Glowa mi peka. W domu wszystko idzie nie po mojej mysli. W poniedzialek wchodzi podloga! I ja mam zamiar wprowadzic sie jak tylko ja poloza;-) nie bede na kuchnie czekac nawet, mam dosc siedzenia na walizkach co chwile w innym miejscu.
Moj m jak zaczal nowa prace najpierw go wyslali do holandi, a teraz do uk. Wiec jego wciaz brak do pomocy;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu więcej siły życzę 😘
mnie nasza przeprowadzka też wykańcza. A na razie tylko się pakujemy, jutro dostajemy klucze, popołudniu przewozimy rzeczy, spania i kuchnię w sobotę i w niedzielę ogarniamy mieszkanie, żeby w poniedziałek oddać klucze. Na samą myśl o tempie jest mi słabo, a jeszcze Sławek dziś, piątek i sobota w pracy 😞 supervisor nie wydał mu pozwolenia na wolne, a co najśmieszniejsze, te trzy dni to są jego nadgodziny, bo fabryka jest zamknięta, ale on musi przygotować produkcję na poniedziałek 😠
Ogólnie z dolegliwości ciążowych mam tylko jedną - chroniczne zmęczenie. Zapowiedziałam mężowi, że trzeciej ciąży nie będzie, bo nie dam sobie rady. Moje rodzeństwo przyjechało, więc ma kto zająć się Małą, o tyle lepiej mam, choć właśnie na obiad jedzą zupkę chińską 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema siema 🙂
Karola spokojna glowa, dobrze,ze w Pl Cie pobadaja 🙂
Moja corka zrobila sie jakas jeczaca ostatnimi czasy,musze ja do pionu postawic troche, w zeszla niedziele urodziny jej wyprawialismy ,cudownie bylo prezenty bardzo trafione. Dziecko sie wzruszylo 🙂 A ja z nia 🙂
Stale ogladamu Mundial juz nawet przywyklam 🙂 Zuzia krzyczy goool jak jest bramka , lubi mecze ogladac!!! mala kibicka rosnie 🙂
Monia u nas pogoda byla z kolei cudna ,dzis dopiero zaczelo padac. U nas jest szal na rowerek teraz, Codziennie musi popedalowac, gdziekolwiek do znajomych nie idziemy ona na rowerku.
Dzis dostalam list z przedszkola bedzie od wrzesnia na ranna zmiane codziennie po 2,5h chodzic. Jedyna inna opcja to popoludnia ale wole rano ,jakas dyscypline bedzie miala bo trzeba wstawac wczesnie codziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siema kobitki,co tu tak cicho?
Majka u nas dopiero dzis slonce wyszlo,tak non stop deszcz padal.Ja w koncu koncze maraton po lekarzach i oficjalnie jestem wysokocisnieniowcem :P Do tego po odstawieniu tabl doszly mi migreny i lekarz zapisal mi rewelacyjny lek dzialajacy na oba problemy 🙂 A musialam tabl odstawic z racji cisnienia,bo mnie zawalem straszyli.Dzis ide spirale sobie zalozyc.Jeszcze tylko w cWartek liver clinic.Trzymajcie kciuki,bo beda wyniki mmr i nie chce,zeby znalezli na nim powod do kolejnego krojenia:P
U nas wszystko po staremu,praca,dom,nauka.W tym tyg dochodzi nowy obowiazek.Maz mi prezent zrobil i wykupil mi kurs prawa jazdy:P Wiec w ogole z czasem ciezko bedzie,ale powiem wam,ze sie ciesze 🙂 Bo prawko zawsze sie przydaje.A co u was kochane?
Karola wez sie moze przejdz prywatnie na scan.Zaplacisz 60-100f i bedziesz wiedziala na czym stoisz.I daj znac jak sie na nowym domku uklada
my juz w piatek z ran jedziemy do Sysi 🙂 Doczekac sie nie moge 🙂 Maja a wiesz,ze ty do niej daleko nie masz.Gloucester jest w polowie naszej drogi do nich.Patrzylismy na mape dojazdu i sie okazalo,ze bedziemy wasze miasto mijac:P
Dobra lece cos zjesc bo glodna jestem.Buziaki i milego dzionka zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, co ja mogę Wam napisać. W sobotę przeżyłam najcięższy pod względem fizycznym dzień w moim życiu. Przeprowadzka, do tego ciąża, w której jestem chronicznie zmęczona, Nela płacząca jak porzucone na zawsze dziecko jak tylko odeszłam od niej na metr (po pierwsze ostatnie dni miałam mniej czasu dla niej i siostra dużo z nią się bawiła, po drugie biedna przeziębiona była i dziąsła ma napuchnięte) i do tego wszystkiego ja z puchnącą od bólu zatok głową. Ale przeżyłam i choć wszędzie pudła porostawiane są ja odpoczywam 🙃
Domek, fantastyczna sprawa, co prawda z podwórka na razie nie da się korzystać, bo porastają je roślinki do wysokości pasa, ale czuję się tutaj jak w domku letniskowym, taka cisza, spokój, nikt nad głową się nie kłóci, nikogo dyum papierosów nie dociera z dołu do twojego mieszkania. Bajka.

Co do skanów - dostałam właśnie zaproszenia na dwa scany na trzeci trymestrze. Podejrzewam, że to chodzi o niską wagę urodzeniową Neli. W czwartek spotkanie z położną to się zapytam o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia to wpadnijcie na kawke w drodze powrotnej 🙂 albo Ty na piwko Piotrek na kawe,bo on prowadzi 🙂 I moja droga, ja bez auta mam wszedzie daleko a Michal dalej sie upiera ,ze nie potrzebuje..:/ nie to nie,ja sobie poradze tylko szkoda mi,ze jak jest cieplo to jestesmy z mala ograniczone bo bym nad wode uciekla.
Karola ja tez sie przeprowadzalam bedac w ciazy, znam ten bol i maz non stop w pracy wiec ja wszystko ogarnialam i SCHODY do sypialni wiec wyobrazam sobie niemoc.
Ja szukam nowej pracy cv porozsylalam itd. Jestem dobrej mysli,sezon sie juz prawie skonczyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ie mialam sie jak wczesniej odezwac, bo "odpowiedz' na tel w zadnej przegladarce mi nie dziala. własnie sie dorwalam do laptopa u tesciowej i pisze na szybko

u nas leci w porzadku, jakos pogoda nas nie rozpieszcza. weekend byl cieplejszy, wiec w niedziele wybralismy sie nad zalew solinski ale tylko polezelismy na plazy bo woda ziiiimnaaa...
w ten weekend jesli prognoza sie sprawdzi to wyruszymy na basen,

ja korzystam i obrzeram sie pysznosciami czego efekty sa zauwazalne. , heheh
jak narazie nie mielismy okazji za bardzo spotkaC sie ze znajomymi, M ma wizyty dentystyczne, wyrywa 8ki ;/ i leczy zeby. ja tez dzis zaczynam kontrolnie dentyste ale nie jest to konieczne,

tymek zlapal wirusa zoladkowego, z niedzieli na pon w nocy. juz dwa dni wczesnije robil zadsza kupe i czesciej ale myslalam ze zab, bo i marudny itd. inne jedzenie, zmiana klimatu... ale niestety w nocy byla kupa przez sen co nigdy sie nie zdarzalo, w pon rano kolejna, i kolejna...jakos nie bylo duzo tego ale szybko zareagowalismy i mielismy wizyte u cioci naszej pediatry i dostal nifuroksazyd, dicoflor i dafektan czy jakos tak...no i generalnie tylko pon byl ciezki, wtorek, sporo lepszy, wczoraj juz w ogole . takze szybko sie uporalismy ale syrop i dicoflor nadal podajemy.
nigdy nie mial zadnego tgakiego wirusa, zreszta on nie choruje. ale jakos tu zupelnie inaczej sie czuje jesli cos mu sie dzieje ! wiem ze moge liczyc na pomoc bo w uk szkoda gadac,...

aa i mila niespodzianka mmnie spotkala , wygralam 1000zł w zdrapkach hehhe przyspieszony prezent urodzinowy wiec kupilismy Tymkowi fotelik samochodowy nowy tutaj bo mial po siostrzencu ale strasznie niewygodny i nie chcial w nim jezdzic...

wiyte u fryzjera tez zaliczona i jestem zadowolona

hmmm co u nas jeszcze ? aaa bylam u gin kontrolnie i nie ma zadnej niespodzianki, poza tym wszystsko ok

czytam was w miare na biezaco ale nie moglam sie odezewac

pozdrowienia z Bieszczaad 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dziś miałam spotkanie z położną i dobrze przypuszczalną. Te dodatkowe sceny to ze wzgledu na niską wagę urodzeniową Neli i mają za zadanie wykryć czy dziecko w trzecim trymestrze prawidłowo rośnie. W takim razie nie ma się czym martwić.
U mnie rodzeństwo jest. Masakra to jest jakaś. Jedno ma 18 lat, drugie 14 i to jest tak głupi wiek, że szkoda gadać. Na szczęście w niedzielę zawożę ich do siostry a zabieram mamę i z mama ma mi więcej pomóc, bo my nadal na pudłach jesteśmy 🤢
W ogóle szafę musimy kupić nową, więc spory nie zapowiedziany wydatek nas czeka. Mieliśmy wielką szafę na mieszkaniu z przesuwnymi drzwiami i okazało się, że jest za wysoka do domu, bo w domu mamy niżej sufity. Będę musiała tą szafę sprzedać, aż mi się płakać chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolcia widzialam wlasnie na fb.Niezly numer z tym mlekiem!A jak malej do tego doszli?Tak z ciekawosci pytam.Na co jeszcze ma alergie?I czy to alergia czy nietolerancja?
Ja dzis zmarnowala.Psiapsiola wpadla i zostala na noc.Cos ok 3 szlysmy spac a 7pobudke nam Julcia zaserwowala.Ale dawno sie tak nie usmialam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze nikt (oprócz mnie) do niczego nie doszedł 😞 mleko podaję na własną rękę, ale polska pediatra powiedziała, że jak podejrzewam alergię również na soję, to nie powinna tego mleka podawać 😞
We wtorek mam wizytę u alergologa, niestety nie dostałam się do najlepszego w mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie
Melduje sie bo dawno nie zagladalam.
Krzys mowi juz calkiem sporo. Laczy nawet po cztery slowa w jakies niby zdania. Jak jest cieplo to nawet caly dzien bez pieluchy daje rady i ladnie na nocnik siada.
Zostala nam koncowka wykonczeniowki, psychicznie jestem wykonczona totalnie. Chcialabym juz sie wprowadzic, a nie wiem nawet czy uda sie na Krzysia urodzinki. Finansowo lezymy. Dom pochlanal duzo wiecej niz planowalam, a standard i tak sredni 😠
Teskno mi za uk, za spokojem, za rutyna. Za calym krajem 🥴 tu wszyscy zwracaja uwage na materialnosc i strasznie mnie to wkurza.
Co u was? Jak dzieciaczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ,a juz myslalam,ze forum padlo ,bez kitu...
Marylu wlasnie dlatego nie wroce do Pl. Chore jest to spojrzenie ,wszedzie widza tylko kasa kasa kasa ..to nie dla mnie zdecydowanie..
Fajnie,ze Krzysiu juz bez pieluchy ,bardzo szybko bym powiedziala, moje znajome ktore maja chlopcow dlugo sie z tym ogarniamy, dluzej niz mamy dziewczynek. A Tobie sie udalo 🙂 wiec gratuluje!!
U nas od wrzesnia przedszkole. Codzienne poranne wstawanie,ciekawe jak Zulka da rade bo ona ostatnimi czasy leniuchuje rano dlugo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu ja z tego samego powodu nie chcialabym wrocic do Polski.Meczy mnie to wieczne niezadowolenie z zycia.Jak na urlop jedziemy,to po tygodniu czekam az wroce do domku,gdzie z sasiadami gadam o pogodzie,dajemy sobie kartki na swieta i nikt na nikogo bykiem nie patrzy.Ot takie fajne osiedle mam 🙂
A co u mnie?W pracy mam sajgon,bo szef 2-gi tydz na urlopie juz,jak i 4 innych chlopakow,a zamowienia mamy 3 razy wieksze niz normalnie.Ale we wtorek juz wraca.
Ja mam lekka schize,bo w zeszlym tyg we wtorek 3 raz mialam taki atak padaczkowy.Pierwszy byl po Julii operacji u siostry,drugi w styczniu w pracy a trzeci w zeszly wtorek-tez w pracy.Kolega,ktory mi pomocy udzielal mowi,ze byl pewien ze umieram.Ja z reszta tez sie przerazilam jak sie ocknelam,bo mialam cala twarz we krwi.Okazalo sie,ze przy ataku rozgryzlam policzka od srodka i krew trysnela.Bylam u gp.Napewno wykluczono padaczke,a reszte ma badac neurolog.GP obstawia ze to z niedoboru snu ale lepiej to sprawdzic.Zgadzaloby sie,bo teraz Julia miala infekcje ucha i nie spala po nocach poki nie dostala antybiotyku.A i musze sie pochwalic,w srode mialam pierwsza lekcje na prawko 🙂 Ale to fajne,jutro mam kolejna,potem w poniedzialek i piatek 🙂 Spodobalo mi sie to hihi.A poza tym malo pisze,bo z racji wakacji chce jak najwiecej czasu z Julia spedzic wiec ciagle gdzies latamy,a to water park,a to basen,a to kulki.W weekend chce ja na taka farme zabrac gdzie samemu sie owoce i warzywa zbiera i placi sie tylko za to,co ma sie w koszyku
Marylu gratuluje,naprawde szybko sobie poradziliscie!Rewelacja.
Karolina myslalam ze mieliscie badania,bo na fb pisalas,ze mala ma alergie na mleko.A wiesz,ze to moze byc nietoleracja jak u nas-co jest jeszcze gorsze niz alergia,bo tego sie nie leczy.Nietolerancje ma sie na cale zycie,bo organizm nie produkuje konkretnego enzymu,ktory to trawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...