Skocz do zawarto艣ci

A co z ogladaniem tv przez nasze dzieciaczki? Pozwalac czy nie? | Forum dla mam


martucha25_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
U nas nie by艂o d艂ugo tv ogl膮dania. Ani puszczania ma艂emu, ani ogl膮dania przy nim. Dopiero od niedawna chc膮c go jednak oswoi膰 z tym wszechobecnym medium puszczamy mu bajki na wiecz贸r, przed snem. 馃檪 I nie z tv, 偶eby w艂a艣nie nie by艂o reklam贸wek pomi臋dzy, ale nagrane na p艂yt臋 dvd. W ten spos贸b te偶 sami wybieramy co ogl膮da. Cho膰 Wi膰 jako艣 d艂ugo si臋 nie potrafi skupi膰. Obejrzy np. odcinek, dwa ukochanego Krecika i ju偶 usiedzie膰 nie mo偶e. 馃槈

Gorzej jak ma艂y jest u dziadk贸w. Nie podoba mi si臋 puszczanie mu wszystkiego jak leci na dzieci臋cych kana艂ach, bo wg mnie nie wszystko jest jeszcze dla niego. Ale staram si臋 ju偶 nie robi膰 o wszystko fermentu i przymykam na to oko. 馃槈 I tak teraz gdy jest pogoda ca艂e dnie g艂贸wnie sp臋dza z nimi na dworze, wi臋c si臋 p贸ki co nie martwi臋. 馃槅


Martucha25 reklam贸wek chyba bym si臋 szczeg贸lnie wystrzega艂a. Pewnie s膮 ciekawe, dynamiczne, kolorowe, ale nie widz臋 w nich dla dziecka 偶adnych warto艣ci. 馃え To ju偶 lepiej poszuka膰 bajki dla najm艂odszych i pu艣ci膰 np. jeden odcinek na pocz膮tek.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
No wlasnie staram sie mu puszczac bajki ale tak jak piszesz jak jestesmy u moich rodzicow albo go u nich zostawiamy to tam reklamy sa i tak i tak jak go zostawiam z mezem i wychodze to reklamy sa wiec nie da sie ich uniknac totalnie ale my na szczescie tez teraz wiecej na dworku niz w domu 馃檪 wiec luzik gorzej z mlekiem na miescie ale juz sie wycfanilam i maly dostaje mleko po 6 jak wstanie potem jeszcze raz o 11 a potem juz dopiero n anoc a w dzien obiadek,owoc, serek a to wszystko spokojnie moze dostac gdzies na lawce w alejkach 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja puszczam Oli bajeczki na Mini Mini, tylko na tym kanale, ale staram si臋 te偶 niezbyt cz臋sto w ci膮gu dnia. Reklamy ogl膮da przy okazji ogl膮dania bajek i jak my mamy w艂膮czony p贸znym popo艂udniem tv - bardzo je lubi,najbardziej farmaceutyczne i dla dzieci. Zar贸wno w przypadku bajek jak i reklam patrzy tylko na to co podoba si臋 jej, te kt贸re jej nie intersuj膮 to nawet nie spojrzy w kierunku tv. Poza tym lubi skr贸t Fakt贸w, Jaka to melodia i prognoz臋 pogody oraz d偶ingle rozpoczynaj膮ce i ko艅cz膮ce je 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
martucha25 napisa艂(a):
heheh moj ma 8 miechow ale uwierz ze odroznia bo jakos na filmie potrafi sie zajac zabawkami a jak tylko glupie reklamyu sie zaczynaja i je przycisze to gapi sie jak zaczarowany 馃あ


dla tego ,偶e reklamy s膮 kolorowe i migoc膮ce dla dzieciak贸w 馃檪 przecie偶 nie na ka偶d膮 reklame patrzy jak zahipnotyzowany
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
a w og贸le tutaj jest temat czy pozwala膰 na tv. Wi臋c tak moje zdanie jest takie im bardziej b臋de zabrania膰 tym bardziej b臋dzie dziecko chcia艂o 馃槈 moja bajki ogl膮da ale tylko te kt贸re jej pozwalam 馃檪

bo bajki gdzie si臋 tylko bij膮 ,zabijaj膮 odpadaj膮 . Nie wiem po co kto艣 takie wymy艣la.
Kiedy艣 to by艂y fajne bajki 馃槅teraz to czasem strach pokaza膰 co艣 dziecku
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Z reklam swego czasu Olcia uwielbia艂a reklam臋 Netii z Tomaszem Kotem t膮 bez vat, a spr贸bowa艂o sie jej t臋 reklam臋 zas艂oni膰 to 偶urawia zapuszcza艂a tak 偶eby zobaczy膰 i krzycza艂a EEEEEE, bo jak kto艣 艣mia艂 przerwa膰 jej ogl膮danie tej reklamy 馃榿 馃榿 馃榿

A z piosenek doros艂ych to bardzo lubi 2 piosenki Pewexu Dziuni臋 i t膮 ze Stachurskym, Hurts Wonderfull Life i now膮 Dr Dre, a tak og贸lnie lubi dicho i pop.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka81 napisa艂(a):
Magda123, te bajki np. na Cartoon s膮 maskaryczne, te osoby, kt贸rzy je tworz膮 s膮 pomyleni, ja Oli nie pozwlam i nie b臋d臋 pozwala膰 ogl膮da膰 takich bajek gdzie jest przemoc. Na Mini mini przynajmniej s膮 fajne i mi艂e bajki.


dok艂adnie o to mi chodzi ,偶e nie kt贸re bajki s膮 gorsze od niejednego filmu 馃槷 a potem si臋 dziwi膰 ,偶e dziecko robi to samo co w bajce by艂o
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Kubu艣 zainteresowa艂 si臋 tv dopiero po sko艅czeniu roczku. Najpierw by艂y to tylko piosenki z bajek teraz ogl膮da z zainteresowaniem ca艂e bajki 馃檪
Oczywi艣cie z umiarem 馃檪
ogl膮damy tylko mini mini (ewentualnie u mojej mamy polsat jim jam)bo uwa偶am, 偶e na innych programach s膮 bardzo agresywne bajki 馃あ bardziej dla doros艂ych ni偶 dzieci wi臋c u nas zakaz carton贸w zig-zap贸w itp.
Matik z racji tego, 偶e Kub ogl膮da te偶 zerka w tv... czasem si臋 czym艣 zajmie ale na chwilk臋 馃檪 Nie odci膮gam go bo nie mam mo偶liwo艣ci:P Tv nie chodzi 24 na dob臋 wi臋c nic mu nie b臋dzie jak wch艂onie kilka bajek:P 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Martucha25 m贸j ma艂y ma ca艂kiem sporo lubianych piosenek. 馃檪 Witek w og贸le lubi muzyk臋, cz臋sto te偶 sam sobie 艣piewa. 馃榿 Strasznie interesuj膮 go "d藕wi臋ki" - du偶o rzeczy najpierw pod tym k膮tem sprawdza. 馃槈 S艂ucha z nami muzyki - metalu, rocka, troch臋 popu. 馃槣 Ale 艣piewam mu te偶 sporo dzieci臋cych piosenek, kt贸re pami臋tam. 馃檪


Anulka81 bajki na Cartoon s膮 tworzone z my艣l膮 o nastolatkach, a nawet doros艂ych. Przynajmiej te bajki co za czas贸w mojej m艂odo艣ci lecia艂y. 馃槈 Teraz nie jestem na bie偶膮co z ram贸wk膮. 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Marcel ma juz woje wybrane bajki.
MAniek zlota raczka
Klub Myszki Miki
Mis osso...
i inne tak jakos nie patrzy - z czego sie ciesze...
o wiem ze to nie dobrze... ale gdy jest sie praktycznie z dzieckiem samym non stop( maz kierowaca) to cieszy mnie cokolwiek co go na moment chociaz zajmie 馃檪
Dostal nawetskrzynke manka to jak mu gra to patrzyw tv nawet jesli nie gra.. 馃槷 馃檭 nie wie co sie dzieje 馃檪
A muzyka jak leci to skaka w lozezku jak pilka:P eheh
Bardzo lubi jak sobie tamczymy.. bo jak mu spiewam to mnie wysmiewa... 馃あ 馃お


Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...