Skocz do zawartości

MLKEKO BEBILON AR OPINIE | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj zaczynam podawać mojemu 4 miesięcznemu synkowi mleczko Bebilon ar przez całe 4m mieliśmy straaaszne problemy z ulewaniem i chlustaniem 😞 chciałam zapytać czy któraś z mam podawała/podaje to mleko i jakie ma odczucia???ulewania kupki skóra i smaopoczucie dziecka mnie interesuje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasidelko88 napisał(a):
Od dzisiaj zaczynam podawać mojemu 4 miesięcznemu synkowi mleczko Bebilon ar przez całe 4m mieliśmy straaaszne problemy z ulewaniem i chlustaniem 😞 chciałam zapytać czy któraś z mam podawała/podaje to mleko i jakie ma odczucia???ulewania kupki skóra i smaopoczucie dziecka mnie interesuje???


Podawałam to mleko z ponad miesiąc o ile pamiętam i zrezygnowałam z 2 powodów - były zaparcia i po jakimś czasie mleko przestało skutkować. Na samym początku było super, 0 ulewań itp. a po dosłownie 2-3tyg. problem powrócił i nie wiem do dzisiaj dlaczego no to przeszłam z powrotem na zwykły Bebilon, oczywiście do teraz ulewa jak za mocno beknie lub jak po jedzeniu leży na brzuchu czy siedzi to potrafi wręcz chlustać na odległość, ale to się zdarza tylko po zjedzeniu jogurtu lub mleka. Innymi rzeczami nie wymiotuje 🙂 no i co jest najlepsze już nie ulewa podczas snu lub jak leży na plecach. Także trzeba to przeczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
Od dzisiaj zaczynam podawać mojemu 4 miesięcznemu synkowi mleczko Bebilon ar przez całe 4m mieliśmy straaaszne problemy z ulewaniem i chlustaniem 😞 chciałam zapytać czy któraś z mam podawała/podaje to mleko i jakie ma odczucia???ulewania kupki skóra i smaopoczucie dziecka mnie interesuje???


Podawałam to mleko z ponad miesiąc o ile pamiętam i zrezygnowałam z 2 powodów - były zaparcia i po jakimś czasie mleko przestało skutkować. Na samym początku było super, 0 ulewań itp. a po dosłownie 2-3tyg. problem powrócił i nie wiem do dzisiaj dlaczego no to przeszłam z powrotem na zwykły Bebilon, oczywiście do teraz ulewa jak za mocno beknie lub jak po jedzeniu leży na brzuchu czy siedzi to potrafi wręcz chlustać na odległość, ale to się zdarza tylko po zjedzeniu jogurtu lub mleka. Innymi rzeczami nie wymiotuje 🙂


Z tego co piszesz to mi to wygląda u Ciebie na uczulenie na b.mleka krowiego skoro po jogurcie jej sie zdarza ...bebilon ar jest z dodatkiem tego biała i może dlatego po jakims czasie ulewki wróciły.Ja przetestowałam juz chyba wsio od NAN po Bebilon Pepti Isomil Nutramigen Humana SL i teraz bebilon AR i odpukać nie ulawa ale czekamy na kupkę.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasidelko88 napisał(a):
Blue napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
Od dzisiaj zaczynam podawać mojemu 4 miesięcznemu synkowi mleczko Bebilon ar przez całe 4m mieliśmy straaaszne problemy z ulewaniem i chlustaniem 😞 chciałam zapytać czy któraś z mam podawała/podaje to mleko i jakie ma odczucia???ulewania kupki skóra i smaopoczucie dziecka mnie interesuje???


Podawałam to mleko z ponad miesiąc o ile pamiętam i zrezygnowałam z 2 powodów - były zaparcia i po jakimś czasie mleko przestało skutkować. Na samym początku było super, 0 ulewań itp. a po dosłownie 2-3tyg. problem powrócił i nie wiem do dzisiaj dlaczego no to przeszłam z powrotem na zwykły Bebilon, oczywiście do teraz ulewa jak za mocno beknie lub jak po jedzeniu leży na brzuchu czy siedzi to potrafi wręcz chlustać na odległość, ale to się zdarza tylko po zjedzeniu jogurtu lub mleka. Innymi rzeczami nie wymiotuje 🙂


Z tego co piszesz to mi to wygląda u Ciebie na uczulenie na b.mleka krowiego skoro po jogurcie jej sie zdarza ...bebilon ar jest z dodatkiem tego biała i może dlatego po jakims czasie ulewki wróciły.Ja przetestowałam juz chyba wsio od NAN po Bebilon Pepti Isomil Nutramigen Humana SL i teraz bebilon AR i odpukać nie ulawa ale czekamy na kupkę.....


Źle mnie zrozumiałaś, ona nie wymiotuje ot tak, tylko po tym jak się przewraca na brzuch i siłą rzeczy ciśnie żołądek 🙂 jest na takim etapie, że non stop chce być na brzuchu i raczkuje, dlatego nie sposób tego dopilnować. Alergia na mleko objawia się bólami brzucha, biegunką, wysypkami itp. oczywiście ulewanie do tego także należy.

Aha i zapomniałabym jogurt i mleko się rozpuszczają w żołądku, a gęsta kaszka mleczna czy obiad są za ciężkie by zwymiotować. Herbatą czy wodą też ulewa. Wszystkim co jest wodniste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywalam jak maly mial 5 miesiecy uzylam tylko dwuch opakowan bo zaczol sie problem z zatwardzeniem i lekarka kazala odstawic wrocilismy do standart a ulewanie tez sie skonczylo
do 6 miesiaca ulewanie powinno samo ustapic ale gdyby nie ustapilo skosultuj sie z lekarzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://babyonline.pl/twoje_dziecko_abc_pierwszego_roku_artykul,1491.html

Ulewanie to częste zjawisko wśród niemowląt. Jak sobie z nim radzić podpowiada Krystyna Polak, specjalista neonatolog.

Nakarmiłaś maleństwo, ułożyłaś w łóżeczku, a po chwili zauważyłaś, że z buzi malca wylewa się mleko. Nie martw się – ta przypadłość zdarza się niemal wszystkim niemowlętom.

Przyczyny:
Ulewanie pokarmu jest spowodowane osłabionym napięciem dolnego zwieracza przełyku. Taki niedorozwój mięśnia przełyku występuje u większości noworodków i utrzymuje się zazwyczaj do trzeciego, czwartego miesiąca życia. Ulewany pokarm nie różni się od wypijanego, jeśli dojdzie tylko do przełyku. Jeśli natomiast doszedł już do żołądka, wówczas będzie zwarzony, o zapachu kwaśnego mleka.
Zdarza się, że maleństwa ulewają z przejedzenia. Połknięty pokarm po prostu nie mieści się w malutkim żołądku i zostaje z niego usunięty.

Czy się najada?
Niektóre mamy obawiają się, że dziecko ulewa dużo pokarmu i w związku z tym nie najada się do syta. Są to obawy bezpodstawne. Maleństwo ulewa nie więcej niż jedną, dwie łyżeczki mleka. Taka ilość nie ma wpływu na nasycenie dziecka. Jeśli maluch dobrze się rozwija i odpowiednio przybiera na wadze, wówczas nie ma powodu do niepokoju – z ulewania na pewno wyrośnie.

Kiedy do lekarza?
Jeśli ulewanie wiąże się z niskim przyrostem wagi lub jeśli maluch ulewając krztusi się albo kaszle, skontaktuj się z lekarzem. Porada lekarska jest konieczna także wówczas, gdy ulewane mleko ma zabarwienie brązowe lub zielone oraz wówczas gdy tryska na odległość (tzw. wymioty chlustające). Takie objawy mogą sygnalizować zwężenie odźwiernika, które leczy się operacyjnie.

Ubrudzone ubranka
Ulewanie jest kłopotliwe także ze względu na brudzenie się ubranek. Aby wszystkie kaftaniki i pajacyki twojej pociechy nie były pochlapane mlekiem, pamiętaj, aby w trakcie karmienia i bezpośrednio po nim podłożyć dziecku pod bródkę i na ramiona pieluszkę tetrową.
Jeśli ulewanie jest obfite, wówczas lekarz może przepisać lek o nazwie coordinax hamujący ten odruch.

Jak pomóc maleństwu?
W trakcie karmienia:
– postaraj się, aby dziecko dobrze uchwyciło pierś, co spowoduje, że nie będzie łykało powietrza,
– jeśli karmisz butelką, trzymaj dziecko jak najbardziej pionowo i dopilnuj, by otwory w smoczku nie były ani za małe, ani za duże,
– sprawdź, czy trzymasz butelkę pod takim kątem, aby cały smoczek był cały wypełniony mlekiem,
– możesz przerwać karmienie, aby dziecko „odbiło” połknięte powietrze,
– nie przystawiaj do piersi i nie podawaj dziecku butelki gdy płacze lub krzyczy – postaraj się najpierw go uspokoić.

Po karmieniu:
– przytrzymaj dziecko w pozycji pionowej, nawet do dziesięciu minut, aby „odbiło” połknięte powietrze (pamiętaj jednak, że nie wszystkim malcom odbija się po jedzeniu),
– ułóż maleństwo pod kątem 30 stopni,
– możesz także położyć dziecko na brzuszku lub na lewym boku,
– bezpośrednio po jedzeniu nie układaj dziecka w pozycji na wznak, gdyż może zakrztusić się ulewanym pokarmem.

Warto wiedzieć:
Większość niemowląt przestaje ulewać, gdy nauczy się siedzieć. Jednak niektórym zdarza się to aż do pierwszych urodzin.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • Mamusie
ja czasami muszę podać synkowi mleko modyfikowane... niestety zauważyłam, że po nim wymiotuje.... 🤢 🤢 nie jest to ulewanie ale chlustanie pod ciśnieniem.... nie wiem czy to wina mleka, czy niedojrzałości układu trawiennego... moja bratowa podawała mleko bebilon przez 2 lata i nic takiego się nie działo. Bardzo sobie chwaliła to mleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...