Skocz do zawartości

Mamusie na diecie. | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześc dziewczyny.
Co prawda ja sie nie odchudzam ale moja córka swego czasu z dobrym efektem stosowała tą dietę. Wczoraj dostałam od niej link, więc może któraś będzie chciała skorzystac.
http://blog.polskiesouthbeach.pl
http://kuchnianaplazy.blox.pl
Powodzenia w Waszych postanowieniach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    1199

  • magda123_m

    1638

Kornelka dzięki wielkie, ja niestety nie skorzystam... U mnie żadna taka dieta nie wchodzi w grę... Nie mam specjalnie czasu żeby gotować w ogóle a co dopiero, żeby sobie osobno:P

wróciłam od lekarza 🙂 Mały włos a zostałabym bez tabletek anty.. bo zapomniałam iść do gin po receptę.. na szczęście ogólny może wystawić 🙂
jestem GŁODNA!!!! Dawno nie czułam tak często i aż takiego głodu.. 2 tyg obżarstwa jednak swoje robi.. znów się trzeba odzwyczaić..
Na "przegryzkę" parzy mi się właśnie zielona herbata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny...jak to jest, że po ciąży więcej jem i bardziej tyję niż w ciąży....od razu po porodzie ważyłam 63, a teraz 5 i pół m-ca po ważę 66! Katastrofa normalnie...i karmię piersią, więc powinnam chudnąć, a nie tyć ! Po pierwszym dziecku utyłam do 80, też jak karmiłam piersią (półtora roku).....dodam, że moja normalna waga to 58 kg....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzialena gdzieś kiedyś czytałam, że jeśli podczas karmienia waga wzrasta to może być przez mimo wszystko złe nawyki żywieniowe... choć nie bardzo mi się to widzi..
Może to kwestia buszujących jeszcze w organizmie hormonów? a bierzesz jakieś środki antykoncepcyjne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
GoGr ... tak jednoskładnikowe...też je podejrzewam o to tycie .... ale jestem po cc (drugiej) i na razie muszę brać tabletki anty...lekarz gin powiedział, że się od nich nie tyje, tylko od żarcia niestety. Może faktycznie teraz (jak karmię) jem więcej niż zwykle ... bo nie chce żeby mi mleka zabrakło dla małej....ale gdzieś czytałam, że na produkcję mleka idzie około 1000 kcal na dobę....Jem raczej zdrowo....mogą mnie gubić ciastka orkiszowe...bo je niestety uwielbiam...a to bomba kaloryczna gorsza niż czekolada. Bez sensu jest tyć po ciąży, a nie w ciąży....i w ciuchy się przestałam mieścić sprzed ciąży wszystkie prawie...chodzę w mamy spodniach M!, albo w tzw. alladynkach (bo to chyba na słonia by wlazło).......katastrofa. Nic spróbuję popatrzeć ile ja faktycznie jem teraz...bo może rzeczywiście wystarczy rozsądnie obciąć miskę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co.. podobno nie ma tak, że się nie tyje od tabletek.. to, że nie tyje od nich 1000 kobiet nie znaczy, że na Ciebie nie mogą mieć takiego wpływu...
Chociaż skoro mamy też do czynienia z zamiłowaniem do ciastek 😁 może rzeczywiście warto powalczyć ze sobą i się ograniczyć 🙂 skoro mówisz, że jesz zdrowo to może spróbuj też dołączyć ćwiczenia? wiem, że ciężko się zmusić (sama mam dwójkę małych dzieci i rozumiem co to zmęczenie) ale to dużo daje 🙂 a rozmiar M wcale nie jest zły:P
Ile masz wzrostu?
58 - moja wymarzona waga 🙂 a ilekroć się zbliżam do równego 60 to zaczynam nawalać:/ może tym razem się uda! 🙂 musi!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka ja zawsze bylam przekonana ze po ciazy bede musiala cwiczyc i wogole a wystarczylo kilka wieczorów placzu mojego dziecka i od razu odstawilam wszystko co zle prawdopodobnie moja mala nietoleruja laktozy wiec caly nabial plus lodycze ciasta itp lody !!!! odpada cale lato i ani jednego loda a kiedys nie bylo dnia bez loda ☺️ nic smazonego obiad to głownie zupa z warzywami prawie na gesto zadnych serków slodkich jogurtów czekolady no bo dzidzia najwazniejsza i tak po 4 miesiacach jedzenia prawie niczego waze o 5 kg mniej niz zawsze czyli przed ciaza i mam zamiar to utrzymac 🙂 wiec moze do cwiczen jak dolozycie zdrowe jedzenie to bedzie szybciej 🙂 tez kiedys cwiczylam na aerobik zapieprzalam 3 razy w tyg i co i dupa ani grama a jedzenie tez kontrolowalam
obawiam sie ze jak przestane karmic i pilnowac jedzenia to waga poszybuje do gory jak z procy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monalissa - fajnie mieć 5 kg mniej.. tylko tak jak piszesz nie zrobiłaś tego dla siebie świadomie i celowo tylko tak wyszło bo dobro dziecka jest najważniejsze. Pogadamy jak będziesz mogła jeść wszystko 🙂 nie wierzę, że się tak twardo diety będziesz trzymać...
Ja karmiąc mogłam jeść wszystko.. a nawet jak na początku nie jadłam to waga wcale tak nie leciała. Nie każdy ma tak łatwo... żeby wyglądać jak wyglądam (co w sumie dalej mnie nie satysfakcjonuje) musiałam się w cholerę namęczyć...
normalnie dzięki za motywację...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nawet takie psychiczne wsparcie dużo daje! Samo to, że mogę z kimś pogadać, uciszyć lenistwo i myślenie o pdjadaniu 🙂
Bo w domu.. atakują mnie, że jestem chora itd.. że mam przestać.. i im bardziej oni cisną tym bARDZIEJ JA SIĘ DENERWUJĘ I PODJADAM ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam 170 cm...58 kg to też moja ulubiona waga...wtedy człowiek nie musi się zastanawiać w co się ubrać, żeby jakiś schab nie wyszedł z boku, bo przy 55 kg to ja już wyglądam jakbym miała anoreksję .... jutro idę na wesele z maleńką i synkiem....na króciutko...ale pewnie niestety ciasteczkom się nie oprę i jakimś innym pysznościom, a w poniedziałek będzie znowu więcej na wadze... Ćwiczyć nie mogę niestety za dużo bo miałam wypadek na nartach i nie mam wiązadła krzyżowego w kolanie (za to mam dysplazję lędźwiową - w tłumaczeniu: dysk mi wylata w kręgosłupie jak się zacznę wygłupiać), ale chodzę na bardzo długie spacery...Myślałam, że nie tylko ja tak mam z tym tyciem po ciąży...spróbuję mniej jeść (tj. mniej kcal) i może to da jednak jakiś efekt. Przestanę doliczać do diety 1000 kcal dla Gabrysi tylko zejdę na 500 kcal na mleko co da w sumie około 2000 kcal - może będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję... bo ćwiczenia jednak sporo dają (w każdym razie potwierdziłaś mnie w przekonaniu, że jazda na nartach bezpieczna nie jest co namiętnie mi próbują wmówić:P). A spacery też dużo dają 🙂 wiem po sobie bo jak tylko jest pogoda to my całymi dniami łazimy (mąż nie chodzi z nami bo twierdzi, że ja za szybko spaceruję:P ja zaś wierzę, że intensywny spacer pomaga 🙂)
Co do wzrostu to podobne jesteśmy:P ja mam 173 🙂
W jakim wieku masz dzieciaki? 🙂

Ja od dzisiaj się przerzucam już mam nadzieję na stałe z chleba (do tej pory wsuwałam głównie biały:blush 🙂 albo na te suche WASA albo na jakiś ciemny 🙂 masła już od dłuższego czasu nie używam - dziś odkryłam, że smakują mi te serki Almette ze szczypiorkiem:P na pewno lepiej mi zorbi niż kanapki z białego chleba z zapiekanym żółtym serem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 😁
no i z wczorajszych kijaszków wyszły nici bo deszcz się rozpadał 😠 , ale za to wygimnastykowałam się przy składaniu szafy 🤪
GoGr też wczoraj zaczęłam jeść pieczywo chrupkie 😆 ale masełko to lubię ☺️ i raz na jakiś czas się kuszę
no ale przesunęłam się w pasku o jedną dziurkę hurra 😆 oby tak dalej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...