Skocz do zawartości

Mamusie na diecie. | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    1199

  • magda123_m

    1638

  • Mamusie
Hej laseczki 🙂)
A ja po wielu przemyśleniach postanowiłam zostać wege. W końcu chcę wykorzystać jogę w pełni, a nie tylko ze względu na ćwiczenia.
Wczoraj był dzień pierwszy
I śniadanie 2 wafle ryżowe i 400 gr kefiru 0% tłuszczu
II śniadanie jabłko
obiad sałata lodowa z pomidorem, ogórkiem, cebulką, rzodkiewką, jajkiem i sosem winegret
wczesna kolacja grahamka z twarogiem i pomidorem
przed snem jogurt light (bez żelatyny) i 2 wafle ryżowe
Lecę dziś po zakupy i będę szaleć z warzywami i złożonymi węglowodanami :PPP zarejestrowałam się na stronie zostań wege na 30 dni, codziennie mają przysyłać jadłospis przykładowy. Ciekawa jestem. Tymczasem czas na owsiankę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Miśka powodzenia! 🙂
ja bym nie dała rady :P Szwagierka moja jest wegetarianką od.. hmmm.. ponad 25 lat chyba:P mój opowiadał, że raz ktoś ją chciał oszukać i podał zupę na mięsie a ona zwymiotowała bo organizm zupełnie się odzwyczaił od przyjmowania takich rzeczy...

Ja mam zakwasy wszędzie! Uda, tyłek, całe plecy, ramiona... ciężko chodzić ale super się z tym czuję 😁 i mam nadzieję, że tym razem mi się uda bo już w lustro patrzec nie mogę...

heh. no nic. zbieramy się do przedszkola 🙂
a i znów myślę coby palenie rzucić... tylko jak?:P miałam nie kupować więcej. ale jak mawia mój brat "z czym mam walczyć jak nie mam?:P"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 lat... Wow... a ja 1 dzień :PPP
Ja i tak mięsa za dużo nie jadam, więc myślę, że dam radę 🙂))
Monia, ale Ci fajnie z tymi zajęciami. Zazdroszczę.
Gogruś nie poradzę jak rzucić... sama po prostu przestałam palić i tyle, a mój dalej pali... fakt, że epapierosa, ale jednak. Zresztą zwykłego czasem też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ech dziewczyny...powodzenia 😘
ja to nawet nie będę tu zaglądać, bo prócz rowerka nic sie u mnie nie zmieniło 🤢 jak czytam, że Gośka która ma 10 cm wzrostu więcej ode mnie, a chce mieć wagę 58kg to ja musiałabym mieć 48kg a to nierealne:/ zresztą widzicie jak wyglądam, zawsze już będę okrągła i nic na to nie poradze inaczej wyglądam nienaturalnie 🤔 😞 ale to 55 mogłoby być 😞
życzę Wam wytrwałości i szybkich efektów 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, a ja nie mam jak się zważyć,bo baterie trzeba wymienić 🙂
u mnie dzisiaj udka z kurczaka (marynatę na mleku zrobiłam,tak jak zazwyczaj Ola robi),ziemniaczki młode i kalafior z sosem koperkowym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez już zjadłam obiad, bo potem dopiero o 20 mogę zjeść 😁DD a miałam ryż z marchewką, groszkiem, kalafiorem i brokułem 🙂 Teraz zabieram się za sprzątanie, potem joga, zakupy i spać 😁 wolne, a ja jak zwykle zapierdzielam 😞(((
W niedzielę znów mam gości... zaserwuję im indyjskie pierożki z soczewicą, a na deser halawę... ciekawe co oni na to. Przyzwyczaili się do tego, że zawsze mięso jakieś robię i ciasta dużo, a tu będzie zonk :PPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia nie mam pojęcia co to za potrawy 😮 😜 😜 😜

Iwona pieronie! bo Ci dupę skopię - Ty niby okrągła???

A ja byłam dzisiaj u kuzynki a ona do mnie "ty to tylko chudniesz i chudniesz" 😁 Fakt, że spadło mi trochę od góry do biustu... Ale za to przybyło w oponce i boczkach.. co jeszcze śmieszniej wygląda.. bo przecież waga nie kłamie - czyli przytyłam a nie schudłam... Ale i tak miło coś takiego usłyszeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
A mi w koncu waga ruszyla w dol 😁 😁 Jutro na czczo sie zwaze,bo dzis juz sie wazylam po sniadaniu itd,a i tak bylo mniej 😁 A teraz zajadam barszcz ukrainski.Misia ja np uwielbiam warzywne springrolsy 😁 😁 Polecam,jak nie chcesz miesa jesc.A z deserow to uwielbiam baklave 🙂

A co to są springlosy?
O ja też się muszę pochwalić, że ostatnio kumpela do mnie, ale Ty chuda jesteś :PPP fakt jednak jest taki, że jak ostatnio się widziałyśmy to a temu10 kg więcej ważyłam albo i ze 13... dokładnie 3 lata temu... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
GoGr napisał(a):
Misia nie mam pojęcia co to za potrawy 😮 😜 😜 😜

Iwona pieronie! bo Ci dupę skopię - Ty niby okrągła???

A ja byłam dzisiaj u kuzynki a ona do mnie "ty to tylko chudniesz i chudniesz" 😁 Fakt, że spadło mi trochę od góry do biustu... Ale za to przybyło w oponce i boczkach.. co jeszcze śmieszniej wygląda.. bo przecież waga nie kłamie - czyli przytyłam a nie schudłam... Ale i tak miło coś takiego usłyszeć 🙂


Gocha bo to wszystko przez Ciebie tak poprzeczkę podnosisz że ja rezygnuję 😠 teraz masz 5 kg więcej ode mnie przy Twoim wzroście 🤔 to co mam powiedzieć, jestem "taka sobie" jak to mawiają w sam raz:/ 🤢 i taka już będę bo za nic nie mogę przestać jeść słodyczy 😠 😠 a Ty głupolu jak schudłaś u góry to normalne że wydaje Ci się większa oponka być...myśl logicznie, też tak zawsze mam że lecę od ramion a wtedy nie mogę patrzeć na mój "dół"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona nie opowiadaj głupot! Laska jesteś jak się patrzy. 🙂
Co do mnie to waga wagą.. Chciałabym 58.. Ale jak uda mi się stracić boczki i oponkę a waga nie osiągnie celu też się nie obrażę:P
Nie obrażę się też za 55 :P hahaha

Poćwiczyłam sobie 45 min 🙂 i tak będę codziennie przynajmniej przez jakiś czas żeby się nie przeforsować i nie odpuścić! 🙂
Kręcę sobie hula a mój mąż wchodzi do pokoju i mówi, że brzuch mi się ładny robi 🙃 od cycków do pępka rzeczywiście zaczyna być ładny 🙂 tylko pod pępkiem kurwa ta opona i boczki 😞 sam tłuszcz... jak się tego pozbyć?:P

zapaliłam dzisiaj tylko jednego papierosa 🤪 inie kupiłam paczki!!! 😁 jesteście dumne?:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
he he hej
melduje kolejna porazke.
od jutra wracam do glodowki Ow .
tym razem przez 3 tyg nie ruszam sie z domu. tak przynajmniej wiem ze nie zgrzesze po namowach innych. moja kuzynka ma 3 tyg diety za soba i 10 kg mniej. bomba.
trzymajcie kciuki bo juz nie mam sil na swoje proby. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
Misia to wyglada tak:
http://www.goodtoknow.co.uk/recipes/151404/Vegetable-spring-rolls

To nie dla mnie. Nie mogę jeść smażonych rzeczy. Mój organizm się odzwyczaił i ostatnio jak po roku zjadłam smażoną pierś w panierce to chora byłam...
Gogruśka ja jestem DUMNAAAAAAAAAAAA BAAAAAAAAAARDZO za te fajki!!! Trzymam kciuki, żeby udało Ci się rzucić.
Iwonko co do wagi, to ja przecież też jestem w stosunku do Gochy mała, ale nie uważam się za okrągła. I Ty też nie jesteś. Zresztą jak już kiedyś pisałyśmy waga wadze nierówna. Trzeba zmierzyć skład organizmu (woda, tłuszcz, masa mięśniowa).
Ja dziś drugi dzień bez mięsa. Na kolacje była sałata lodowa, pomidorki, ogórek z winegretem mojej roboty (oczywiście taki zdrowy) i do tego chleb żytni pełnoziarnisty. Może to placebo, ale dziś po jodze czułam się inaczej. Na jodze też jakoś lepiej... i nie wiedziałam, że tyle mogę pomieścić powietrza w płucach.
BTW obkupiłam się w kotlety i pasztety sojowe tak na wszelki wielki, ale na razie wcinam pełnoziarniste węglowodany i warzywka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień doberek!!!
Witam Was pełna energii na nowy dzionek. Śniadanko zjedzone (sałata lodowa z winegretem i ciemny chleb z pasztetem z boczniaków). Wiecie, super się czuję bez mięsa 😁 a obmyślanie co by tu ugotować sprawia mi mega frajdę 🙂)) Dziś na obiad zupka-krem dyniowa będzie 😁DDDD
Przesyłam Wam pozytywną energię!!! :********
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
GoGr suuuper!Tak trzymaj i rzuc palenie 🙂 🙂Jestem z ciebie dumna!!!!!
Misia ale springrolls nie nasiakaja tluszczem,bo nie przenika on przez ten papier :P I super,ze jestes zadowolona.Ja dzis na sniadanie zaliczylam tostowana kanapke z grilowanymi pieczarkami,grilowana cebulka,pomidorkiem i ogorkiem 😁 Mi dla odmiany sprawia przyjemnosc robienie zarylka na grillu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia 0,7 mówisz? 😁 hehehe

Misia ja bym wegetarianką nie mogła być:P 1 - nienawidzę tych sojowych rzeczy:P 2 - chyba by mnie trafiło jakbym miała kombinować co zjeść:P szlag mnie trafia jak mam ugotowac obiad jak szwagierka u nas jest a co dopiero na codzień:P

Ja na sniadanie zjadłam 2 marchewki, jabłko i niestety pół pączka (ze zlizanym lukrem i wyjedzoną marmoladą przez Macia:P) i wypiłam Kubek mleka (prawdziwego! - nie mogłam się oprzeć 🙂 ale więcej nie piję- czekam aż się ukwasi:P)

no i biorę się za coś - znaczy łapię pozytywną energię od Miśki 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Łap, łap 🙂))) ja czekam aż młody zaśnie i wyciągnę w końcu matę 😁 na razie leżę i kocury mnie grzeją... Ta mała jest tak natrętna, że ja tylko piżamę założę to ona już w łóżku jest :/// a ten starszy biedak, bo go ciągle spycha i zwala. Zawsze ze mną spał, a teraz się wycofał 😞(( a taką fajną poduchę miałam.
BTW idę z młodym do lekarza, bo mu jakieś uczulenie wylazło i już nie wiem co robić z nim. Krochmal nie pomaga. Kupię jeszcze oilatum lub emolium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...