Skocz do zawartości

Mamuśki ze Szczecina | Forum dla mam


kasia1986_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam Was mamusie, jak tam po świętach, my byliśmy na wigilii u teściów, na drugi dzień u moich rodziców, a trzeci dzień leniliśmy sie w domu.
Wigilia masakra- tyle żarcia, moja teściowa tyle tego zrobiła, jakby jakieś wojsko miało u niej stacjonować w świeta, 9 kg karpia 10 kg ryb, dwie ogromne miski sałatki, kaczka na drugi dzien, maskara, a było nas 5 osób.
Kasiu jak tam pokój wygląda po malowaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ps. Milium - pokój wygląda o niebo lepiej 🙂 jest czyściej i "inaczej". Wybralismy kolor z nobilesa wiosna koniczynowa" http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2704043 ( na żywo jest łagodniejszy 🙂 ) położylismy także brązową włochatą wykładzinę ( w części, gdzie mamy telewizor i kanapy - zrobiło się przytulniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
ps. Milium - pokój wygląda o niebo lepiej 🙂 jest czyściej i "inaczej". Wybralismy kolor z nobilesa wiosna koniczynowa" http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2704043 ( na żywo jest łagodniejszy 🙂 ) położylismy także brązową włochatą wykładzinę ( w części, gdzie mamy telewizor i kanapy - zrobiło się przytulniej 🙂

O fajny kolorek, zastanawiałam sie nad nim do pokoju do małego, ale myslałam ze bedzie za ciemny, zawsze na scianie jednak inaczej kolor wygląda niz na podglądzie, super ze jesteś zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiiaczek26 napisał(a):
a jakie macie pomysly na sniadania i kolacje dla waszych dzieci, bo moj ostatnio wybrzydza i nie mam juz pomyslow


ja staram się aby Grześ dostawał na sniadanie i na kolację coś ciepłego. Kanapek jakoś nie lubi, więc na śniadanie zwykle jest kasza manna, budyń bądź parówki, a na kolację też coś na mleku, albo wypije ciepłe kakao, zalezy czy jest głodny czy nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
gosiiaczek26 napisał(a):
a jakie macie pomysly na sniadania i kolacje dla waszych dzieci, bo moj ostatnio wybrzydza i nie mam juz pomyslow


ja staram się aby Grześ dostawał na sniadanie i na kolację coś ciepłego. Kanapek jakoś nie lubi, więc na śniadanie zwykle jest kasza manna, budyń bądź parówki, a na kolację też coś na mleku, albo wypije ciepłe kakao, zalezy czy jest głodny czy nie 🙂


u mnie kasza manna odpada mlody nie chce jesc heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiiaczek26 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
gosiiaczek26 napisał(a):
a jakie macie pomysly na sniadania i kolacje dla waszych dzieci, bo moj ostatnio wybrzydza i nie mam juz pomyslow


ja staram się aby Grześ dostawał na sniadanie i na kolację coś ciepłego. Kanapek jakoś nie lubi, więc na śniadanie zwykle jest kasza manna, budyń bądź parówki, a na kolację też coś na mleku, albo wypije ciepłe kakao, zalezy czy jest głodny czy nie 🙂


u mnie kasza manna odpada mlody nie chce jesc heh


może zapiekanki? jak nie masz takiego zamykanego sandwitcha to wstaw kanapki do piekarnika, ser sie trochę roztopi, polejesz keczupem i młody powinien to wsunąć - Grzesiu bardzo lubi takie kanapki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu, kupuję gotowe mieszanki w lidlu, po 4,99 za 1 kkg. Masz z tej mieszanki 2 chleby.. Dodaje się do nich tylko wodę 🙂 można piec ten chleb w piekarniku , tyle że najlepiej w keksówce, wtedy chleb ma kształt normalny 🙂
ostatnio zamówiłam mieszanki z : http://www.bogutynmlyn.pl/go/_category/index.php?idc=15
czekam aż przyjdą.

teraz praktycznie cały czas piekę chleb, czasami kupuję bułki ale to rzadko. W ten sposób nie muszę codziennie do sklepu jeździć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie 🙂
U nas super udało mi sie załatwić wszystko na czym mi zależało i teraz jestem juz spokojniejsza, a co do jedzonka, to ja byłam strasznym niejadkiem ale mi wchodziła tylko manna nic więcej, a no i pierogi leniwe polane masełkiem i z cukrem, a tak to suchy chleb, w przedszkolu równiez, jak dostaliśmy obiad to ja konczyłam zupę a wszyscy wstawali, mam nadzieje ze moje dziecko nie bedzie takim niejadkiem, chociaz cos mi sie wydaje ze sie na takiego zapowiada, także gosiu jeśli Twój synek nie jest chętny do jedzenia to musisz sie pomęczyć z tym wymyślaniem, pocieszeniem jest to ze mu to minie, mi minęło dopiero jak urodziła sie moja siostra i wizja ze miałaby mnie przerosnąć zmobilizowała mnie do jedzenia wszystkiego. A może jakieś pierogi z owocami?
A ja mam przepis na chleb, to wrzucę w chwili wolnej, też sie wzięłam za pieczenie bo nie mam jak isc do sklepu, u mnie na osiedlu sa takie małe sklepiki ze z wózkiem napewno tam nie wejde, a wyciągac młodego i wkładać to nie na moje nerwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
milium napisał(a):

A ja mam przepis na chleb, to wrzucę w chwili wolnej, też sie wzięłam za pieczenie bo nie mam jak isc do sklepu, u mnie na osiedlu sa takie małe sklepiki ze z wózkiem napewno tam nie wejde, a wyciągac młodego i wkładać to nie na moje nerwy.


ja tez mam w księżce, którą ostatnio dostałam kilka przepisów na chleb, ale bez zakwasu i boje się czy to zwykłe ciatso drożdżowe nie wyjdzie 🤢

ja zaczełam piec chleb odkąd mąż został bez autka. Zawsze to on po pracy kupowął chleb w biedronce, a tak to nie jest mu po drodze sklep . Niestety mieszkam na takiej dzielnicy, gdzie sa 2 spozywcze sklepy ale chleb drogi bo prawie po 5 zł ;/ i reszta też, no i z wózkiem nie wejde więc zawsze kupowało się w lidlu albo biedronce, a do tych sklepów niestety mam trochę daleko, autem jakieś 4 km w jedna stronę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej podaję te przepisy:
Chleb wiejski
Woda zimna-305ml, sól- 1,5 łyżeczki, cukier- 0,5 łyżki, mąka pszenna 415g, mąka żytnia 95g, drożdże suche-1,5 łyżeczki lub świeże 20g.
Chleb chłopski
Woda zimna- 340ml, olej-0,5 łyżki, sól-1,5 łyżeczki, cukier-1 łyżka, mąka pszenna 340g, mąka żytnia 60g, mąka razowa-120g, drożdże suche- 1 łyżeczka lub świeże 10g
Chleb z ziarnami
Woda zimna-300ml, olej-2 łyżki, miód-2 łyżki, sól- 2 łyżeczki, mąka pszenna-240g, mąka żytnia- 240g, drożdże suche 1,5 łyżeczki lub świeże 15g, dodatki oliwki75g, lub słonecznik-25g, dynia 25g, sezam- 25g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
milium napisał(a):

A ja mam przepis na chleb, to wrzucę w chwili wolnej, też sie wzięłam za pieczenie bo nie mam jak isc do sklepu, u mnie na osiedlu sa takie małe sklepiki ze z wózkiem napewno tam nie wejde, a wyciągac młodego i wkładać to nie na moje nerwy.


ja tez mam w księżce, którą ostatnio dostałam kilka przepisów na chleb, ale bez zakwasu i boje się czy to zwykłe ciatso drożdżowe nie wyjdzie 🤢

ja zaczełam piec chleb odkąd mąż został bez autka. Zawsze to on po pracy kupowął chleb w biedronce, a tak to nie jest mu po drodze sklep . Niestety mieszkam na takiej dzielnicy, gdzie sa 2 spozywcze sklepy ale chleb drogi bo prawie po 5 zł ;/ i reszta też, no i z wózkiem nie wejde więc zawsze kupowało się w lidlu albo biedronce, a do tych sklepów niestety mam trochę daleko, autem jakieś 4 km w jedna stronę

Ja raz robiłam na zakwasie a tak to cały czas na drożdżach, jest bardzo dobry i nie smakuje jak ciasto, wszyscy sie nim zajadają,a w pracy laski chciały żebym im sprzedawała, ale az na taką skale to nie robie hehe. No ja tez mieszkam na takim osiedlu ze z wóżkiem nie wjade, a chleb w jednej budce po 2zł wiec nie ma tragedii, tylko nie mam sie jak tam dostac, a popołudniu to same okruchy mozna zbierać wiec kiszka, do biedrony mam 10 min ale autem wiec nie chce mi sie jeżdzić, to wole już sama upiec.
A pytanie gosiu czy Ty masz maszyne do chleba czy recznie bedziesz wyrabiac? Bo jak recznie to sie robi tak jak ciasto najpierw rozczyn, potem jak zacznie buzować to dodajesz wszystko po kolei i ugniatasz, odstawiasz na godzinkę w ciepłe miejsce, ja wkładam do blaszki, potem rozgrzany piekarnik na max temp. 10 min pieczenia potem zmniejszasz temp do 210st. na ok 7minut, potem na 180st na 10 minut i gotowy chlebek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
milium napisał(a):
Hej podaję te przepisy:
Chleb wiejski
Woda zimna-305ml, sól- 1,5 łyżeczki, cukier- 0,5 łyżki, mąka pszenna 415g, mąka żytnia 95g, drożdże suche-1,5 łyżeczki lub świeże 20g.
Chleb chłopski
Woda zimna- 340ml, olej-0,5 łyżki, sól-1,5 łyżeczki, cukier-1 łyżka, mąka pszenna 340g, mąka żytnia 60g, mąka razowa-120g, drożdże suche- 1 łyżeczka lub świeże 10g
Chleb z ziarnami
Woda zimna-300ml, olej-2 łyżki, miód-2 łyżki, sól- 2 łyżeczki, mąka pszenna-240g, mąka żytnia- 240g, drożdże suche 1,5 łyżeczki lub świeże 15g, dodatki oliwki75g, lub słonecznik-25g, dynia 25g, sezam- 25g.


skopiowane 😎 😎
a Ty masz jakąś wagę kuchenną że tak dokładnie odmierzasz mąkę ? czy na "oko"? :>

ja mam automat do chleba ale do tej pory zawsze wychodził mi oklapniety na srodku, taki wklęsły. Jak robię "ręcznie" do piekarnika to wyrabiam ciasto mikserem, ręcznie nie chciałoby mi się go wyrabiać. Jak na razie wolę robić chleb w piekarniku, ale może zacznie mi w końcu wychodzić z automatu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...