Skocz do zawartości

Mamy "drobnych" dzieciaczków. | Forum dla mam


Natalka1991_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Mój pierwsze co to mówił baba i bebe, potem tata... w Nowy Rok powiedział mama i to chyba świadomie, bo ja siedziałam, a on był w łóżeczku, stał, patrzył się i krzyczał mama, a jak podeszłam to przestał. Teraz też tylko mama, baba, bubu, bebe, ma, papa... tata już nie mówi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ojej ale żeście się rozpisały 🙂 Witaj Kasiu wśród "swoich" 🙂 Właśnie tu nie chodzi o to że Młody nie chce jeść. On je i to bardzooo dużo. 300 ml na raz a to jakiś ziemniaczków z karkówką i marcheweczką, ,mannę z biszkopcikami on dzięki Bogu ma bardzo dobry apetyt tylko po nim tego nie widać. Fifci na obecną chwilę mówi: mama (sporadycznie) tata (nonstop), baba(też nonstop) takie niby dzadza (dziedek sobie wkręca że to dziadzia :P), kaki (mamy psa Laki, tak mu się upodobało i woła kaki :P i goni ja a ta przed nim ucieka gdzie się tylko da :P bo ja zaczepia żeby skakała), am am mówi i wyciaga rączkę za chrupką albo biszkopcikiem czy lubisiem hehe, teraz mamy akcję nocnikowanie 😁 czasami mu coś wyjdzie ale to raczej przypadkowo :P 😁, od kilku tyg uczymy go myć ząbki :P jak weźmie szczoteczkę w rączkę to wystawia ją do mamy albo taty zależy kto z nim myje na znak tego że jeszcze pasty potrzeba hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalka - a mój od ok. pół roku je tylko 150ml mleka, ale po tym potrafi wrąbać 2 kanapki 😁

A ząbki to też sam "myje". Dostaje szczoteczkę z pastą i majdruje nią w buzi, mam nadzieję, że chociaż trochę tym gryzieniem szczoteczki umyje te kły 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tez tak macie, ze sie zastanawiacie, skad ona/on to wie i rozumie?
mnie mala wciaz zadziwia. nie uzywamy zadnych zdrobnien, jak mowie - idziemy sie kapac, a ona - myj, myj 🙂
jak jest glodna - to sie upomina - mniam mniam
potrafi powiedziec jak robi krowka, kotek, piesek, konik, osiolek. kurki nie potrafi pojac, bo na oko mowi koko 😁
jak mowie, ze jedziemy do sklepu, to ona - brum brum 😁
tych przykladow mozna naprawde mnozyc, jak i kazda z was, ktora ma dziecko w podobnym wieku zapewne. ale ja wciaz jestem na etapie - skad ona to wie? 😁
ma tez swoje ulubione buty (bejbi mowi na nie) i sukienke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak napisał(a):
tez tak macie, ze sie zastanawiacie, skad ona/on to wie i rozumie?
mnie mala wciaz zadziwia. nie uzywamy zadnych zdrobnien, jak mowie - idziemy sie kapac, a ona - myj, myj 🙂
jak jest glodna - to sie upomina - mniam mniam
potrafi powiedziec jak robi krowka, kotek, piesek, konik, osiolek. kurki nie potrafi pojac, bo na oko mowi koko 😁
jak mowie, ze jedziemy do sklepu, to ona - brum brum 😁
tych przykladow mozna naprawde mnozyc, jak i kazda z was, ktora ma dziecko w podobnym wieku zapewne. ale ja wciaz jestem na etapie - skad ona to wie? 😁
ma tez swoje ulubione buty (bejbi mowi na nie) i sukienke 😁


podobno dziewczynki są bardziej kumate od chłopców w sensie że szybciej zaczynają mówić, więc tym się pocieszam
ale masz rację, mnie też nieraz zadziwia, że rozumie pewne słowa - jak mówię odłóż to na miejsce, to on odkłada, a przecież nie uczyłam go tego bo było narysowane w książeczce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Filip nie chce pić samego mleka już gdzieś tak od kąd skończył 7 msc dlatego robię mu z manną albo miksuje z biszkopcikami żeby jednak tą swoją porcję mleka przyswoił :P 😁 zdolne te nasze dzieci cooo! 🙂 on naprawdę dużo je ok 7 posiłków dziennie zależy od dnia min 6 ...:P nie cierpi jak mu się czapkę ubiera i zaraz ją ściąga, trzeba go zagadywać żeby się za nią nie brał przy ubieraniu :P a jak siedzi za długo w domu bo jest za zimno czy coś to bierze któreś z nas za rękę i leci do drzwi i mowi papa haha jakby wiedział że jak tam idziemy to na spacerek 🙂
a powiedzcie mi ejszcze ile śpią w dzień wasze Szkraby? No nasz to w ogóle nie chce spać ... usypiamy go ok. 1h a jak juz łaskawie zaśnie to śpi 30 min dwa razy dziennie. Dziwie się skąd on tyle siły ma, przecież on nawet roku nie ma :P a kumpeli synek jest o miesiąc starszy to mówi że kładzie go co 3g i potrafi jej spać ponad 2h za jednym podejściem ! w dzień jej spi ponad 4h! a mój to max 1h .... jak to jest u was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalka1991 napisał(a):
kasiak napisał(a):
Kaya od jakiegos czasu spi raz dziennie kolo poludnia. czasem spi godzinka, a czasem 2, 5 godzinki.
ale budzi sie jeszcze na jedzenie w nocy niestety.

niedługo przestanie hehe :P my juz śpimy całą noc 😉

ona przesypiala juz cala noc, jak skonczyla 3 mies. do 7 miesiaca, a potem sie sprawa rypla... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak napisał(a):
Natalka1991 napisał(a):
kasiak napisał(a):
Kaya od jakiegos czasu spi raz dziennie kolo poludnia. czasem spi godzinka, a czasem 2, 5 godzinki.
ale budzi sie jeszcze na jedzenie w nocy niestety.

niedługo przestanie hehe :P my juz śpimy całą noc 😉

ona przesypiala juz cala noc, jak skonczyla 3 mies. do 7 miesiaca, a potem sie sprawa rypla... 🥴

no to nieźle się rypło :P u nas jak Filipowi zęby wychodziły albo coś nie mam pojęcia teraz już się to nie zdarza, to potrafił się obudzić w nocy z przeraźliwym płaczem ... nie mamy pojęcia od czego to tak. Rzadko bo rzadko ale się zdarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Franek śpi raz dziennie, zasypia ok. 13-14 i śpi ok, 3 - 3,5 godzinki, ale późno chodzi spać, do czego się z resztą przyzwyczaiłam.

Co do mleka to je bez problemu, ale ja mu zawsze do mleka dodaję kaszkę, bo samo mleko to jednak mało syte dla niego.

Natalka - 7 posiłków 🤪 A co takiego mu dajesz?? Ja mam obawy, że mój zbyt mało je, tzn. że nie je tak jak powinno dziecko w jego wieku...ach, i od kilku dniu jest bunt na owoce, chociaż wczoraj zjadł śliwkę ze słoiczka - coś mu się odwidziało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lusia napisał(a):


Natalka - 7 posiłków 🤪 A co takiego mu dajesz?? Ja mam obawy, że mój zbyt mało je, tzn. że nie je tak jak powinno dziecko w jego wieku...ach, i od kilku dniu jest bunt na owoce, chociaż wczoraj zjadł śliwkę ze słoiczka - coś mu się odwidziało.

ja co mu daje? Wstaje koło 6;30 dostaje mannę, kaszkę, biszkopciki albo cuś, potem koło 9 jakiś serek czy mus owocowy, koło 12 dostaje obiadek jakaś zupka czy miesko z ziemniaczkami albo Bóg tam wie co :P (on ogólnie już wszystko je tylko takie rozdrobnione wszystko tak co my bez żadnych ekscesów) koło 15 kaszkę o 18 deserek ten duży z bobovity czy gerbera wszystkie uwielbia 😁 za to nigdy obiadów z tych słoiczków mi nie chcial może zjadł mi kilka jak już można dziecku dać coś innego niż mleko ale jak zobaczyłam co w nich jest to sama zaczęłam robić i ooo niebo lepiej je czyli musza mu bardziej smakować i o 21 jakiś budyń albo znowu manna zależy co jadł na śniadanko kolacja. MIędzy czasie chrupki, biszkopty chlebka czasem podłubie :P 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wcina po 200-400ml ml mleka w porcjach od 60-150ml 🙂 je 1 obiad, 1 raz kaszkę co kilka dni, kluski czasami, budyń, chleb uwielbia z czymś z masłem, szynką, owoce itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój wstaje po 9, je mleko z kaszką 150ml, rzadko nie chce więc zje ze 2 kanapki, później jak ma chęć to zje owoca, a jak nie, to skubnie albo chlebek lub chrupki wcina, później obiadek, którego nieraz nie zje, bo to przed drzemką, więc woli zjeść mleko, a jak wstanie to wtedy odgrzewam mu obiad. Później też jakiś danonek/bakuś, może jakiś owoc, a na przedostatni posiłek uwielbia kluski z jajkiem - nieraz jeszcze żółtego serka starego dodaję 🙂 a przed snem mleko i finito 🙂
Wiecie, że ja nigdy manny mu nie zrobiłam 🤪 a kaszki to tylko jako zagęstnik do mleka - jakoś nigdy za bardzo mu tak nie wchodziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusia napisał(a):
Blue napisał(a):
A z czystej ciekawości ile wasze dzieci mają zębów?


Mój ma 1,5 roku i 16 zębów 🙂


O matko 🤪 to moja za 6 dni skończy 13 mieś. i ma 2 😁 i trzeci będzie w drodze, bo widać delikatną białą kreskę, a 2 dni temu z dziąsła już wychodził i było widać ten szlaczek i to się dziwnym cudem schowało, może dziąsło napuchło nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...