Skocz do zawartości

Terapia małżeńska - co o tym sądzicie? | Forum dla mam


filipka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dziewczyny co sądzicie o terapii małżeńskiej? czy to przynosi efekty? od kilku miesięcy nie radzimy sobie z mężem z niektórymi problemami, ale nam na sobie zależy i zaczęłam rozważać zapisanie nas na terapię, co o tym myślicie? jaką poradnię we Wrocławiu polecacie? myślałam nad poradnią Alter Ego, ale jeszcze ostatecznie się nie zdecydowałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • Mamusie
Filipko,
chociaż Twój post już jest sprzed kilku miesięcy, ale jestem tu nowa. Może moje słowa i tak Ci się przydadzą, choć mam nadzieję, że w Twoim małżeństwie już jest lepiej.

Terapia małżeńska, to naprawdę bardzo dobry pomysł, jeżeli są sprawy/ trudności w Waszym życiu, które choć trochę Was przerastają. Celem terapii jest przecież nie tylko rozwiązanie danych problemów, ale także danie małżonkom narzędzi, by na przyszłość radzili sobie sami. Podstawowym narzędziem jest dobry dialog. Sama jestem doradcą rodzinnym i mediatorem we Wrocławiu i naprawdę jestem przekonana, że nie warto odkładać zawalczenia o lepsze wzajemne relacje na moment, gdy kryzys nas przerośnie.

Może zainspiruje Cię też których z artykułów na mojej stronie: [spam]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Mamusie
Moim zdaniem terapia małżeńska przynosi efekty, ale wyłącznie w sytuacji kiedy obie strony chcą dojść do porozumienia i dalej być razem. Niestety w dzisiejszych czasach coraz więcej par z tego korzysta. Sama bym się zresztą na to zdecydowała, gdybym nie mogła dogadać się ze swoim mężczyzną. Ktoś kiedyś powiedział, żeby walczyć o to co się kocha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • Mamusie
Nie warto spróbować tylko TRZEBA spróbować!!Terapia małżeńska to zazwyczaj ostatnia deska ratunku. Jeżeli zależy Ci na mężu i na związku,który domniemam budowaliście kilka lat to się nie zastanawiaj tylko od razu się zapisz. Mi swego czasu pomógł pan dr Piotr Sowiński z Gdyni. Dzięki niemu pewne rzeczy udało nam się z mężulkiem uporządkować i już jest dobrze. Czego i Tobie życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 lata później...

Efekty zalezą w dużej mierze od tego czy terapeuta jest dobry i czy małżeństwu serio zalezy na szczerości i naprawie relacji, moim zdaniem. Bez tego raczej nic z tego nie będzie choćby nie wiem co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...