Skocz do zawartości

Miękka szyjka macicy w 31 tygodniu ciąży | Forum o ciąży


Aneczka81

Rekomendowane odpowiedzi

Hej przyszłe mamy, mam pytanie, czy któraś z Was zmaga się z miękką szyjką macicy na początku trzeciego trymestru. Mi wczoraj położna stwierdziła, że muszę na siebie uważać, żeby za szybko nie urodzić. Dodam, że już od lutego poleguję, ponieważ moja szyjka miała wtedy około 28 mm i lekarz przepisał mi luteinę 2 razy po jednej globulce.  A co mnie dziwi, to to, że to moja czwarta ciąża i w poprzednich nie było żadnych komplikacji tego typu, do końca każdej z nich byłam na pełnych obrotach, więc już mnie mocno męczy te odpoczywanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
52 minuty temu, Aneczka81 napisał:

Hej przyszłe mamy, mam pytanie, czy któraś z Was zmaga się z miękką szyjką macicy na początku trzeciego trymestru. Mi wczoraj położna stwierdziła, że muszę na siebie uważać, żeby za szybko nie urodzić. Dodam, że już od lutego poleguję, ponieważ moja szyjka miała wtedy około 28 mm i lekarz przepisał mi luteinę 2 razy po jednej globulce.  A co mnie dziwi, to to, że to moja czwarta ciąża i w poprzednich nie było żadnych komplikacji tego typu, do końca każdej z nich byłam na pełnych obrotach, więc już mnie mocno męczy te odpoczywanie:)

To też właśnie, czwarta ciąża, szyjka może szybciej się skracać , co za tym idzie szybciej zgładzić.Mysle, że ginekolog powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w środę ginekolog stwierdził miękkość szyjki. Długa jest nadal, ale ryzyko wcześniejszego porodu przez jej zmiękczenie. Mam więcej leżeć, aby przenieść grawitację i ciężar dziecka z szyjki na inna cześć ciała. Teraz 30 tydzień. Pierwsza ciaza zakończona przed terminem 37 tydz. Poród można rzec ekspresowy. Rozwarcie do 7 cm bez żadnych bóli. Jakie Ty masz @dorcia6579zalecenia? U mnie do tego mocno twardniejacy brzuch po chwili stania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...