Skocz do zawartości

Zakupy dla Dziecka :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja na razie kupilam wozek. Lozeczka nie bede kupowala bo na poczatek przez 3 miesiace bede kladla dziecko do kosza. Pozniej kupimy lozeczko ale takie ktore mozna przerobic na norlamne lozko dla dziecka. Za 2 tyg wybieramy sie na duze zakupy.

Wydaje mi sie ze nie ma dobrego albo zlego czasu na zakaupy. Kazda z nas ma inna osobowosc. Ja np lubie wszystko planowac (wlacznie z plcia i przyjsciem na swiat dziecka haha) i lubie miec wszystko zapiete na ostatni guzik. Wychodze z zalozenia ze lepiej zrobic zakupy teraz, kiedy jeszcze nie mam brzucha i moge sobie pochodzic caly dzien po sklepach, poogladac itd, niz w momencie kiedy kazdy krok bedzie sprawial mi problemy. Miejsce w domu mam wiec naprawde nie ma sie co stresowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA TEŻ ZACZĘŁAM SZYBKO KUPOWAĆ W 3-CIM MIESIĄCU SPORADYCZNIE JAKIEŚ DROBNOSTKI TYPU CIUSZKI,JAKIEŚ ZAWIESZKI NA WÓZEK,GRZECHOTKI:P :P W LUTYM ZAMÓWIŁAM KOJEC,ALE PRZESYŁKA Z NY WIĘC SZEDŁ 2 MIESIĄCE,A W MARCU KUPILIŚMY WÓZEK,POTEM WANIENKĘ I INNY RZECZY WIĘKSZE,LEŻACZEK,MATY EDUKACYJNE,NAWET W CIĄŻY KUPIŁAM JESZCZE DRESIK ADIDASA NA 9 M-CY:P :P A TERMIN MIAŁAM NA 1 CZERWCA,4-GO URODZIŁAM,JA TEŻ LUBIĘ WSZYSTKO SAMA KUPIĆ,OBEJRZEĆ WYBRAĆ 🙂I UWAŻAM,ŻE CO MAM BYĆ TO BĘDZIE,NIC NIE ZMIENI TO ŻE KUPIĘ RZECZY DLA DZIECKA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie , ja kupilam na razie pierzynkę i pościel do łóżeczka , kocyki troche ciuszków, z wózkiem poczekamy do lutego , łóżeczko i sporo ciuszków dostanę od bratowej , zostanie jeszcze kupienie kosmetyków , wanienki , pieluszek i pewno sie skusze na jakies ciuszki typowe dla dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiadomo że wszystkiego od razu nie da sie kupić , to tyle kasy kosztuje ale ja sie rozłoży na kilka miesiecy to sobie z tym poradzimy finansowo , mnie przeraża gdzie ja to mam schować ?dzieciątko bedzie narazie z nami w pokoju , corka ma swój i bedziemy robić wszytko aby zamianic mieszkanko na wieksze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OLA73 RACJA JAK SIĘ ZAKUPY ROZŁOŻY NA "RATY"TO SIĘ MNIEJ ODCZUWA 🙂NO I MY TEŻ MAMY CIASNE MIESZKANO,ALE JAKOŚ TO SIĘ WSZYSTKO POUSTAWIAŁO,ŚMIEJĘ SIĘ DO MĘŻA,ŻE MAMY W DOMU MINI MARKET Z DZIECIĘCYMI RZECZMI 🙃 BO JESZCZE DOKUPILIŚMY HUŚTAWKĘ JAK MAŁA SIĘ JUŻ URODZIŁA I TERAZ KRZESEŁKO DO KARMIENIA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj zakupilam lozeczko 🙂 wlasnie taki ktore mozna przerobic na lozko pozniej 🙂
ja mam juz z ciuszkow prawie wszystko choc duzo mam od siostry i od kolezanki 🙂
Uwazam ze od 20stego tygodnia mozna juz zaczac kupowac te wieksze rzeczy 🙂 ja wozek kupuje ok grudnia 🙂
Nie wierze w zadne zabobony uwazam ze co ma byc to bedzie i czasem nie mamy na to wplywu.
A wole miec zakupy zrobione bo nie daj boze dzidzia sie pospieszy i co wtedy???
Poza tym wiadomo ze koncowka ciazy moze sie przyplatac jakas rwa kulszowa itd, a wtedy mozna pomarzyc o chodzeniu po sklepach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Racja!! ja zaczęłam kupować od 3 miesiąca. Najpierw sporadycznie jakies body, buciki, skarpeteczki... i tak co miesiąc przybywało ubranek i akcesoriów. NA początku 8 miesiąca zrobiliśmy juz ostatnie zakupy.
Pomimo, że wiele osób mi odradzało wcześniejszego kupowania i niektórzy wręcz krzywo sie na mnie patrzyli miałam to gdzieś! i całe szczęście, bo akurat teraz wszystko mnie boli!! nie moge chodzić, nawet na samą myśl, ze musze isc do marketu kupić żarcie chce mi sie płakać a co dopiero szaleć po sklepach dla dzieci i wybierać, przebierać 🙂bolą mnie plecy, podbrzusze, pachwiny, gorzej sie oddycha, a dłuższe chodzenie sprawia mi ogromny ból i czasem chce mi sie nawet płakać. No akurat mój organizm jest wyczulony na progesteron i bardziej odczuwam wszystkie dolegliwości ale myśle, ze każda z nas nie najlepiej znosi końcówkę.
wcześniej miałam chęć, dobre samopoczucie na zakupy teraz zdecydowanie nie dałabym rady. Więc jak możecie to róbcie je teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beato tez wlasnie dlatego staram sie kupic te wszystkie rzeczy w miare wczesnie. Poza tym lekarz kazal mi jak najwiecej lezec i odpoczywac wiec nie wiem co sie stanie za kilka tygodni bo narazie jeszcze sobie pochodze po sklepach troszke co prawda nawet ze sprzatania w domciu robie te najlzejsze rzeczy reszta zajmuje sie Moj ale wiem po innych Mamusiach ze koncowka nie jest taka kolorowa jakby sie chcialo...Wole miec wszystko zorganizowane i moc sobie pozniej lezec i odpoczywac niz biegac z nerwawmi ze czegos nie zdaze kupic albo ze czegos nie ma albo mi sie cos nie podoba...
Ja tam sie nie przejmuje tym co mowia inni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że trzeba wszystko wyprać, wyprasować, poukładać, spakować torbe do szpitala itd...
Wiadomo, ze nie powinno sie robić tego na ostatnią chwile, bo w 9 miesiacu różnie bywa. Chociaz termin mam za miesiac, lekarz powiedział, ze za tydz juz moge urodzić...
Zakupy wcześniej niczego nie zmienią, juz raz poroniłam i mimo wszystko nie miałam oporów przed zakupami na początku ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beato cieszy mnie ze masz w sobie tyle optymizmu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 zazdroszcze...ja to sobie nawkrecam co chwile cos...Lozysko mam jeszcze nisko do tego ale jeszcze nie przoduje mam odpoczywac lezec i miejmy nadzieje ze sie podniesie do 30stego tygodnia, a do tego ginek na ostatnim usg powiedzial ze Synus ma szelki z pepowiny ale ze mam bys spokojna bo ma raczke pod pepowinka wiec jeszcze kilkadziesiat razy zmieni pozycje. Ale same wiecie dopoki ktos na glos takich rzeczy nie mowi to ok a teraz juz czarne mysli. Choc uwazam ze na to nie mam wplywu wogole wiec trzeba sobie spokojnie czekac do rozwiazania nawet nie wiecie jak bardzo bym chciala miec to Dziecuszko kochane w raczkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 bedzie dobrze 🙂 to już 22 tydzień, szybciutko Ci zleci 🙂 i pamiętaj o pozytywnym myśleniu, nie ma co sie zadreczac i nakręcać. Dzidzia odczuwa Twój zły nastrój. Więc głowa do góry, uśmiech na twarzy ... i wybierz sie na "małe" zakupy na poprawe humoru a później odpoczywaj 🙂
pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANITEK TAK JAK MOJA POPRZEDNICZKA PISZĘ NIE MARTW SIĘ NA ZAPAS,NAPEWNO BĘDZIE WSZYSTKO OK,JA PIERWSZĄ CIĄŻĘ MIAŁAM ZAGROŻONĄ,NATOMIAST DRUGA PRZEBIEGAŁA IDEALNIE A PRZY PORODZIE WYSTĄPIŁY KOMPLIKACJE I DOPIERO PÓŹNIEJ SOBIE UŚWIADOMIŁAM,ŻE JAKBYM Z GODZINKĘ PÓŹNIEJ DOTARŁA DO SZPITALA MOGŁABYM NIE MIEĆ MOJEGO MALEŃSTWA 😞 😞BO TĘTNO JEJ SPADAŁO I SZYBKO CC ZROBILI.NASZCZĘŚCIE JEST ZDROWA I Z DNIA NA DZIEŃ MNIE NOWYMI ZDOLNOŚCIAMI ZASKAKUJĘ WIĘC I PEWNIE U CIEBIE BĘDZIE DOBRZE!!!! 🙂A ZAKUPKI TO RÓB POPRAWISZ SOBIE HUMOREK JAK BĘDZISZ PATRZAŁA NA TE MINI CUDA 🙂WSZYSTKIEGO DOBREGO ŻYCZĘ!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam 🙂
no tak sobie mysle zeby tylko do slubu przelecialo bo wtedy bede w 28tyg 🙂 a pozniej juz pewnie szybciutko przeleci swieta itd zawsze czas wolny i mily zlatuje szybcuitko 🙂 a juz w styczniu bede w 33tygodniu wiec juz lepiej 🙂
Zakupki robie w miare mozliwosci choc wiele na slub dostaniemy wiec szczerze powiedziawszy procz wozka i jakis tam drobnych rzeczy juz nic kupowac nie musze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MamusieWlasnie zrobilam segregacje ubranek dla Synusia przelozylam te dziewczece do innej siateczki
wyszlo mi 16body w tym 3 na dlugi rekaw 8par spioszkow na newborn 56cm w tym 2 bez rekawkow 16par skarpetek:nie wiem skad tyle hehe jakos tak kupilam 3pary niedrapek 3reczniczki 2sweterki 1sztruksy 1 spodenki takie bawelniane 6koszulek na dlugi rekaw 5czapeczek 1 pajacyk, 1 kombinezon, 1 kocyk
To by bylo na tyle choc siostra ma jeszcze dla mnie cala ogromna siatke ciuszkow i tam sa jeszcze 2kombinezony i 2pajacyki wiec juz nie musze takich ciuszkow kupowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja równiez ok 6 miesiaca miałam skompletowane wszystko dla mojej córci ,i nie wyobrazam sobie zeby to odwlekac na ostatni 8-9 miesiąc,w 32 tygodniu zaczęła mi sie zatrzymywac woda w organizmie i strasznie byłam opuchnieta ,poszłam na zwolnienie chciaz całą ciąze byłam bardzo aktywna pracowałam,ćwiczyłam,pływałam ale po 32 tygodniu zrobiłam sie ociężała jak wieloryb i całe szczęście mój rozsądek kazał mi wszystko wczesniej przygotowac i nie wiem jak miałabym póżniej chodzic po sklepach .Z wielkiej przyjemności robienia zakupów przerodziłoby sie to w jakiś przymus i wysiłek.Nie wierzę w zadne gadanie zeby nie kupowac ,bo to nieszczęsie ,zaraz jak poznałam płec to zaczelam szalec po sklepach.Wózek kupiłam jakojeden z pierwszych bo była wyprzedaz w styczniu i strasznie mi sie podobał i niby dlaczego miałam nie zaoszczędzić 150euro,bo co ludzie powiedzą ???-brzucha nie widac a wózek kupiła!Mam to gdzieś chociaz wookoło to słyszałam.No i tak od wózka sie zczęło,potem kołyska ,posciele ,ciuszki ,buciki,i nawet pampersy juz w ciąży gromadziłam bo jak były w promocjach to kupowałam ,potem zniknęły nawet nie wiem kiedy.
Dziewczyny,jezeli robią wam przyjemnośc takie zakupy dla maleństwa juz w 10 tygodniu ciąży to nikt wam tego nie może odebrac i kupujcie wszystko co wam się podoba!!!!!!!!!!!!!
pozdrwiam 😘

Aha,zapomniałam-urodziłam 3 tygodnie przed terminem wiec torbe tez sobie wczesniej spakujcie!!!!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Dzidziusia 🙂 🙂 🙂
No wiec wlasnie tez masz racje 🙂 ja wozek kupie pod koniec listopada bo pojade do Dublina na usg wiec tam zapewne znajde cos lepszego niz w Cork. Ja tez wlasnie musze jak najwiecej lezec i odpoczywac dlatego zawsze jak juz gdzies sie wybiore to kupuje cos dla Dzidzi 🙂 dla siebie tez musze zaczac hehe jakas pizamke szlafrok itd. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również nie wyobrażam sobie jak można odwlekać zakupy dla dziecka.Gdybym nie gromadziła wcześniej wszystkiego dla synusia to nie wiem kto by to zrobił później.Ja miałam trochę komplikacji w pierwszej ciąży a było to nie całe cztery lata temu, więc ciesze się nawet teraz że miałam możliwość zakupy zrobić sama.Szczerze to nikt nie ma takiego gustu jak my.Dziewczyny nie liczcie na rodzinę i znajomych bo różnie bywa z prezentami(nie zawsze są trafione):laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja pierwsza ciaza niestety tez byla zagrozona teraz juz jest o niebo lepiej aby lozysko na dole zostalo ale nie przoduje wiec jest szansa na podniesienie 🙂 tez wlasnie robie zakupki od 14stego tygodnia ciazy co chwile jakies ciuszki itd. dwa dni temu lozeczko kupilam 🙂 i jest mi tak mega radosnie w domciu jak patrze na to wszystko a Synus cieszy sie w brzuszku razem ze mna jak ja jestem szczesliwa 🙂 co do rodziny to ja tu jestem sama z Moim przyszlym mezem wiec nawet nie bardzo mialby mi kto pomoc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki ja mam zamiar zacząc zakupy po 2 listopada bo wtedy mam wizyte i moze niunia pokaze co tam miedzy nogami chowa...., ale nawet jak nie pokaze to i tak bede kupowac, kocyki, jakies tam pierdułki, łożeczko, posciel do lozeczka, ciuszki juz zapowiedziała ze kupi ciocia w anglii bo tam niby taniej, ona wie lepiej wiec nie bede jej zabraniac, cieszy sie tak samo jak ja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...