Skocz do zawartości

Zakupy dla Dziecka :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzien Dobry Mamusie 🙂
Ja chyba zdecyduje sie na plyn do prania dla niemowlaczkow zamiast proszku. Do swoich rzeczy rowniez uzywam plynow jestem bardziej zadowolona.
Co do prania ciuszkow dzieciecych to w temp 30stopni, max 40stopni. Czesto ciuszki sa z czystej bawelny i jak nastawisz je na 60stopni moga sie skurczyc albo rozciagnac i niestety beda do wyrzucenia...
Ja zaczynam cala akcje prania w styczniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Ja ponad trzy lata temu prałam ciuszki dla synusia w proszku ale zawsze dodawałam płyn zmiękczający dla bobasów.
A teraz to na razie nie mogę się doczekać aby wiedzieć czy będzie chłopczyk czy dziewczynka. 😞
Ale jak będzie chłopczyk to za dużej radości z zakupów nie będę mieć,ponieważ bardzo dużo nie zniszczonych rzeczy dla chłopca to już mam.Ale jak będzie dziewczynka.... to nawet mój mąż powiedział że na zakupy to on musi się uzbroić w cierpliwość albo w tym czasie weźmie synusia na podwójny seans do kina abym miała wolną rękę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola73 masz racje 🙂 tylko nie kupuj za duzo z tego samego rozmiaru bo bobasek szybko wyrosnie 🙂 ja tez sie zaczelam rozgladac wczoraj i Moj sie smial ze juz pieluszki ale jak powiedzialam ile kosztuja hehe to przyznal racje ze mozna tak ok 3-4opakowac kupic. Male dziecko zuzywa srednio 40pieluch na tydzien: z zaznaczeniem srednio wiec moze to byc wiecej lub mniej 🙂
Beata_Ch no ja kupuje dla Synusia naszego pierwszego dzieciaczka kochanego 🙂 mega frajda nie?
jeszcze kilka tygodni i juz bedziesz wiedziec czy dziewczynka 🙂
Fajnie miec parke jedno dla Mamusi jedno dla Tatusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupiłam pampersy od 3-5 kg bo stwierdziłam że dzieci zazwyczaj mają te 3 kg jak się urodzą 🙂 co do wyprawki dla maluszka to ja już chyba wsyztsko mam, wózek kupiła mi siostra jakiś meisiąc temu, łóżeczko kupiłam chyba 2 tygodnie temu, tak samo ajk butelki i inen przybory dla dziecka, mi sie jakoś nie spieszyło:P i odkładałm te zakupy z tygodnia na tydzien ale już wszystko mam więc mogę spać spokojnie jeszcze tylko spakowac się musze do szpitala 🙂 ale powiem wam z eja na poczatku ciayz miałąm ochote zeby chodzic po skelpacha le wszyscy mowili ze za wczesnie, a potem mi sie juz nie chciało tak jak na poczatku, wiec kupujcie juz jak amcie na to ochote bo nie wieadomo co bedzie potem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siorka urodzila dziecko 3750kg i miala te zolte najmniejsze. Bo te do 5kg bylo za duze i to przez dobrych kilka tygodni...Wiec mysle ze te najmniejsze beda ok 🙂 no chyba ze urodzisz dziecko 5kg ja to sie wlasnie zastanawiam nad tym bo Moj jak sie urodzil mial 5,2kg :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TE NAJMNIEJSZE PIELUSZKI 2-5 W POLSCE SĄ POAKOWANE PO 43SZT TYLKO WIĘC NAPEWNO ZURZYJECIE JAK JE KUPICIE 🙂 🙂

BEATA CH MASZ RACJĘ NA RODZINKĘ NIE MA CO LICZYĆ,DUŻO DZIEWCZYN ZAWSZE UWAŻA,ŻE RODZINA KUPI TO CZY TAMTO,JA NIE POWIEM DOSTAŁAM DLA DZIECKI PREZENTY,ALE W BANKNOTACH WIĘC I TAK SAMA KUPWAŁAM:laugh: :laugh: ALE JA TAK WOLĘ W MÓJ GUST CIĘŻKO TRAFIĆ WIĘC WOLAŁAM KASIURĘ I SAMA KUPIŁAM CO CHCIAŁAM 🙂 🙂ZAWSZE SIĘ MOŻNA TAK Z RODZINĄ DOGADAĆ BO ZE ZNAJOMYMI NIE WYPADA 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez tak wlasnie wole 🙂
Bo roznie to bywa z gustem hehe :P
Ola73 co do wagi dziecka no coz lekarz mi mowil zeby sie tym nie sugerowac bo jednak usg tez ma jakis tam zakres bledu.
I czesto waga rzeczywista moze roznic sie nawet do 800gr a to duza roznica. Ale mysle ze nawet w ok 36tyg bede wiedziala czego sie spodziewac :P no ja jeszcze nie rodzilam wiec sobie nawet nie potrafie wyobrazic jak tu 5kg urodzic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MI LEKARKA W 38 POWIEDZIAŁA,ŻE NIUNIA BĘDZIE NIEDUŻ DO 3KG I SIĘ SPRAWDZIŁO BO WAŻYŁA 2790 🙂ALE TEŻ MI MÓWIŁA,ŻE URODZĘ LADA DZIEN,A URODZIŁAM 4 DNI PO TERMINIE:P WIĘC TO RÓŻNIE BYWA Z TYMI LEKARZAMI 🙂

NO JA MAM CIĘŻKI GUST I CAŁA RODZINKA NA KAŻDE UROCZYSTOŚCI CZY MOJE CZY DZIECO DAJE KASIURKĘ:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do zakupów robionych przez rodzinkę to wiem to z autopsji.Nie powiem mama i brat z rodziną to się chociaż zapytali co potrzebuje i znają mój gust.Ale najlepsza była teściowa(hi hi teraz to się z tego śmieje ale w tedy chciało mi się płakać)I dziewczyny pamiętajcie że jak coś kupiła teściowa to ubierajcie w to dziecko(bo jeszcze wam powie ze wymyślacie a ona się tak starała. Hi Hi
A co do pieluszek jakie byście nie kupiły to i tak je zużyjecie a jak nie to zawsze jest Allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie zakupilam wozek i lozeczko 🙂 czekam na dostawe 🙂
Co do tesciowej to ja mam spokoj bo ona generalnie chyba ma to gdzies i mieszka 2500km od Nas a nawet na slub nie przylatuje wiec spokoj swiety 🙂 a Moja Mama ma gust jak ja wiec wiem ze na pewno kupilaby cos swietnego ale nie musi bo ja juz prawie wszystko mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

moja tesciówka jak sie dowiedziala ,że jestem w ciaży obiecala kaskę na wózek , jescze ma czas nie odkląda , tylko raz sie mnie delikatnie spytała ile ? powiedziałąm jej że ok 1 tyś., najwyzej resztę dołożę sama , chcę mniec taki jak sobie wymarzylam ,

znowu kupilam ciuszki dla malej , chyba za mocno szleje z tymi zakupami - miesjca w szafie bedzie malo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kochane przesadziłam z zakupami:/ A dzidziuś tak szybko rośnie ze w polowe rzeczy nie zdążyłam nawet jej ubrać 😞 Ale teraz jest już większa i muszę kupić jej większe ciuszki ale tym razem już nie przesadzę 🙂Ale wiadomo na początku nie tylko o ciuszki chodzi ale również o łóżeczku,wózek,przebierak i tak dalej i dalej...lista jest długaśna więc trzeba zacząć troszkę wcześniej bo czasem dzidziusie lubią nas zaskoczyć i np urodzić sie wcześniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj kupilam Misia z rozowym kocykiem. Jest przecudowny i ma bardzo fajne "wlasciwosci". Ponoc robi furrore na swiatowych oddzialach dziecieych. Zobaczcie same..

http://www.2o2.pl/p,pl,4706,slumber-bear-mis-usypianka-z-kocykiem-prince-lionheart.html

Miś posiada w swoim brzuszku pozytywkę z nagranymi dźwiękami z łona (brzucha) matki, melodiami-usypiankami, dźwiękiem morskich fal, dźwiękami urządzeń domowych oraz z możliwością nagrania głosu mamy/taty lub innej wiadomości.

Nie ma zbyt duzego opisu po polsku wiec przetlumaczylam wam ze str angielskiej..

Wymyslony przez lekarza, I skutecznie uzywany przez szpitale dzieciece przez ponad 25 lat. Oryginalny Mis jest jedyna zabawka posiadajaca prawdziwe odglosy pochodzace z brzucha mamy, ktore pomoga ululac do snu w pare minut. Sensory dzwieku I ruchu powoduja reaktywacje nagrania kiedy dziecko placze albo szturcha misia. Dodatkowy wieszak I wiazanie daja szanse powieszenia misia (lub samego urzadzenia) na szynach lozeczka czy na wozku.

Mis posiada rowniez kocyk Silky ktory pochlania naturlany zapach skory, przez co po przylozeniu go do skory dziecka, czuje ono rodzicow. Dzieki temu gdy rodzicow nie ma w domu, kocyk pomoze uspokoic dziecko. Silky jest wyjatko miekki, a gladka jedwabna tekstura dostarcza dotykowego bodzca.


a pozniej jeszcze taki otulacz do spanka:
http://ekomaluch.pl/otulacz--swaddleme----bambusowy,p230,l1.html

Pełny opis produktu:
Otulacz SwaddleMe zrewolucjonizował świat rodziców – dzięki wygodnemu otuleniu delikatnego ciałka dziecka, maluszek spokojniej przesypia noc, łagodniej przechodzi kolkę, a prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS) jest minimalne. Zamiast otulać dziecko kołderką, która w nocy może przesunąć się na twarz dziecka, zdecyduj się na specjalnie zaprojektowany otulacz, dzięki któremu i Ty spokojniej prześpisz noc, bez częstego wstawania do łóżeczka dziecka. Nawet pediatrzy rekomendują otulacze, który w pierwszym etapie życia dziecka zapewnia mu więcej bezpieczeństwa niż kocyk.

Bambusowy otulacz SwaddleMe, o malinowym lub błękitnym kolorze, z brązową lamówką, jest idealną propozycją na prezent dla młodej mamy, która pragnie troskliwie zająć się swoim maluszkiem. Otulacz został uszyty z włókien bambusa, rośliny, która szybko odnawia swoje zasoby i rośnie bez potrzeby zasilania jej syntetycznymi nawozami. Ekologiczność materiału przekłada się na funkcjonalność otulacza: jest miękki, elastyczny, chłonny, a dla dziecka przyjemny w dotyku.

Zmiana pieluszki u dziecka w otulaczu jest bardzo prosta – wystarczy odwinąć dolną część, aby dostać się do pupy dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi1986 napisał:
no wlasnie patrzyłam na allgero ze praktycznie sa wyprawki zrobione z ciuszków firmy early day, jakiejs angielskiej, ale nakładaja sobie spora marze wiec lepiej zeby ciocia kupiła i bedzie nam troche lzej


"early day" jest sprzedawana w sklepach PENNEY'S - to najtansza marka. Jesli ktos naklada na nia duza marze to nie kupujcie tego. Jakosc tych produktow w stosunku do ceny podanej w sklepie jest ok, ale jezeli ktos ja podwaja to juz sie nie oplaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...