Skocz do zawartości

Kupic czy przerobić ? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Brzuszek mi wystartował no i zaczyna się kłopot z ciuszkami, głownie spodniami. Powiem szczerze te ciążowe nie bardzo mi się podobają o cenach już nie wspomnę i tak sobie myślę żeby poprzerabiać spodnie na ciążowe. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez myslalam wczesniej o oddaniu kilku par spodni do krawcowej do przerobki, ale w koncu kupilam sobie 5 par spodni i nie zawracalam glowy... Fakt,ceny sa dosc wysokie...
Tutaj masz sprzedawce na allegro,u ktorego w rozsadnych cenach mozna kupic dosc fajne ciuszki ciazowe-moze cos Ci wpadnie w oko 🙂
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9728988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrzyłam na aukcjach, allegro odpada bo nie mieszkam w Pl ale nic mi się nie podobało zresztą w ciemno nie kupię bo jak znam życie będą źle dopasowane. Wszystkie ubrania przerabiam sama więc nie ma problemu z tym że nie mam 100% koncepcji co do wstawek w spodniach. Polecane są biodrówki z pasami ale 3 trymestr przypada mi na wiosnę/lato i będzie mi za gorąco z pasem, myślę o wstawkach gumowych. Póki co kupuje ciuszki zwykłe z tym że większe ale ze spodniami tak niestety się nie udaje. Albo za małe albo za wielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja przy pierwszej ciazy milam spodnie z guma a teraz mam z pasem i powiem szczerze ze te z pasem sa duzo wygodniejsze. a ceny sa faktycznie kosmiczne jak na tak krodki okres ciazy. ja kupilam sobie jakis tydzien temu dopiero ciazowe spodnie bo wczesniej chodzilam w dresach albo starych ciazowych, i co dalam za te 150zl a do konca ciazy nie cale 3m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie te ceny są nie adekwatne do zastosowania. Biorąc pod uwagę że zazwyczaj około 5-6 miesiąca brzuszek zaczyna rosnąc kupujemy ubrania na jakieś 3 miesiące bo jak dobrze pójdzie to po urodzeniu szybko się traci tu i ówdzie.Zastanawiają mnie te spodnie z pasem, czy ten pas tak mocno trzyma że one faktycznie nie osuwają się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira ja ostatnio kupiłam spodnie z bardzo niskim stanem...i są ok!!!kupiłam z dodatkiem lycry i nie cisną pod brzuszkiem 🙂wiec to tez rozwiązanie...a po ciazy mozna z nich korzystać.kupiłam też spodnie z gumą ale nie jestem zadowolona bo mi sie rozciagnęły a dałam za nie 130 zł no i trza zwęzić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, jak tak patrze na brzuszki innych mam to mój jest bardzo mały. Koleżanka w 4 miała większy niz ja mam teraz. Może powinnam się cieszyć że mnie tak nie męczy ale z drugiej strony martwię się czy dzidzia nie jest za mała. Pogadam z położną, zobaczymy co powie. Piersi mi urosły bardziej niż brzuch chociaż przed ciążą już miałam spore ale teraz to już za duże i z bluzeczkami zaczynam mieć kłopot 😠 Jak tak dalej pójdzie to w samolocie za ciasno mi będzie :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to fajnie ze masz mały brzuszek ...ja bym sie cieszyła ,mnie pytaja czy to na pewno jedna fasolka 🙂przy wczesniejszych ciazach tez tak było 😞.Wiesz co znam kobitke która jest teraz na rozwiazaniu,rodzi teraz w marcu i ona wogóle nie ma brzucha!!!!az byłam w szoku jak sie dowiedziałam 🙂wiec nie przejmuj sie ,na pewno dzidzia dobrze rośnie. moja waży juz ponad 600g 😁 wiec jest duza i odpowiada 24 tyg. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja musiałam kupic ciązowe bo oprócz brzucha urosły mi udka i dupcia więc stare spodnie szybko przestały byc wygodne i bałam się że mnie uciskają już w około 17 tygodniu. teraz mam trzy pary ciązowych- dwie pary z pasem i jestem bardzo zadowolona- jedne sie osuwały ale znalazłam na samej górze troczek do zwężania i jest ok. Trzecia para to ogrodniczki które szybko mozna przekształcić w zwykłe spodnie-biodrówki ale nie sa wygodne bo mi spadają.

Czytałam raz jakis artykuł że producenci odziezy ciązowej po prostu wykorzystuja nasz stan bo produkcja takich spodni ciązowych czy bluzek odcinanych pod piersiami to żaden szczególny wydatek a nam każe się płacić kosmiczne ceny za wygodę. Jak byłam teraz w Polsce to sie nastawiłam na taaaaaaaakie zakupy odzieży już na ostatnie letnie miesiące w ciązy ale jak zobaczyłam metki i ceny to otrzeźwiałam- 100zł za bluzke tylko dlatego ze jest rozciągliwa????!!!! Szok 🤪

Mi tez mówią że jakis taki mały brzuch na 7 miesiąc i juz tak czesto to słyszę że zaczynam się martwić ale z drugiej strony zostało jeszcze troche czasu żeby mi brzuch wystrzelił :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdzierają z Nas ci niedobrzi producenci a My i tak majątek na wyprawkę dla maluchów wydajemy.
Mi najbardziej urósł biust no i brzuszek teraz wystartował ale tylko tyle że się spodnie nie dopinają :laugh: Nogi i siedzenie na szczęście póki co trzymają się w rydzach ale nie mówię hop bo jeszcze 3 miesiące mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimo ze przytylam narazie tylko 2 kg. to juz musze sie wybrac na zakupy i kupic jakies ciuszki bo jednak ksztalty sie zmianiaja.Ogladalam ostatnio odziez ciazowa i naprawde drogie te ciuszki ale co,za bardzo wyjscia nie mam w czyms chodzic trzeba. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najlepiej jak już trzeba coś kupić to taki ciuszek który albo będzie można nosić po urodzeniu albo da się go ładnie przerobić. Ja dzisiaj przerobiłam kilka spodni i na razie mam a co będzie dalej to zobaczymy może coś ładnego w Polsce upoluje bo tutaj mi sie nic nie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam jeszcze dosyc maly brzuszek, nosze w domku luzne dresiki, na wyjscie mam albo getry albo zakladam rajstopki ciazowe, mam tez 1 pare dzinsow ciazowych z h&m na zimniejsze dni...za rada kolezanki bluzki kupuje rozmiar wiekszy normalne, nie ciazowe i na wiosne bede biegac w leginsach, bo tak wygodnie. maj mam nadzieje bedzie juz cieply i jakas sukienka czy tunika z krotkimi leginsami, a czerwiec to juz porod 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupilam calkiem fajne dresiki i w nich chodze do roznych bluzeczek i wcale nie wygladam jak facet albo jak bym dopiero wyszla z domu... mysle ze w dresach przechodze te dni a na sierpnien mam termin wiec lato sukienezki leggnsy i bedzie dobrze aby teraz przetrwac jakos 😉 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyja wiem zależy jak kogoś stać to moze i kupić ja podchodze do tego tak ze mi sie przydadza te ciuchy bo chce jeszcze jedno dzieciatko wiec na druga ciaze bedzie ok.
A co do cen to rzeczywiście przesadzaja lepiej czasami kupic na wyprzedażach w takich sklepach bo wtedy ceny zniżają fest.
Woczraj bylam wlasnie w sklepie ciazowym bo chcialam kupic dzisny ale nic ciekawego nie widzialam i przymiezylam od razu 3/4 spodnie i cena mnie z szokowała 159zl za takie spodnie to za ta cene dałam za długie dzinsowe z tym pasem ciazowym. Podziekowałam pani i odłożyłam a co do bluzek to mozna w zwyklym sklepie czasami lepsze fasony kupic i tansze i tez jest dobrze 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
w pierwszej ciazy milam 3pary takich spdni ciazowych i komplecik ale oddalam to wszytko kolezance ktorej ciezko sie powodzi z kasa...
teraz kupilam sobie tylko 1 pare spodni ciazowych i na wizyty czy do sklepu chodze w nich a na codzien w dresac, a co do bluzek milam i kupilam soebie kilka tunik wiec i po ciazy beda przydatne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...