Skocz do zawartości

JAK WAM ROŚNIE BRZUSZEK | Forum o ciąży


SYLWIA24

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Siedzę i piję wodę.Jutro idę na badania,więc czeka mnie w nocy ciągłe bieganie w nocy.......No nic....Pośpię sobie dłużej w piątek.Póki co czekają nas wczesne pobudki......
Wróciliśmy.......
Antoś w chwili obecnej (37+2 )waży 3100 g........Hm,czyli w ciągu 2 tygodni przytył 600g!!,(robiłam USG w 35 t.c.-ważył 2500g).....a do terminu z miesiączki mam niespełna 3 tygodnie......aż się boję pomyślec czy oby czasem nie urodzę klocka.....
Termin porodu według ostatniego USG:29 sierpnia.
Na KTG pojawiło się trochę wyższych skurczy ale nie wyłam do księżyca więc pewnie wszystko przede mną......Jak to położna powiedziała: "zaczyna się coś dziac".....W tym tygodniu mam jeszcze wizytę u lekarza.
Ullala to masz przeboje z Jasiem.Te upały są nie dobre zarówno dla ciężarnych,dla matek po porodzie,jak i maluszków.....no ale mam nadzieję że niebawem zrobi się troszkę chłodniej.........Oby......
Poczytałam trochę o tym preparacie o którym wspomniałaś.......Dostałaś go w Polsce?.Hm,bo z tego co się orientuje dostępny jest poza granicą...Dobrze że rodzice będą w Niemczech za niespełna m-c więc nabędę ten specyfik z zaufanego miejsca.......
Nie dziwię Ci się że masz obawy przed wizytą........Pewnie strach siedzi w psychice...Może umów się po końcówce 6 tygodnia......z tego co wiem to trzeba się zgłosic do lekarza między 4-6 tygodniem po porodzie.Jeszcze macie te 2 tygodnie żeby wszystko się dobrze wygoiło.....
Jak tak pisałaś o cyckach to zwątpiłam,czy ten stanik któy sobie zakupiłam będzie na mnie dobry..........No nic,okaże się w praniu....... 🙂 🙂
Gaz rozweselający mają na szpitalu,ale trzymają butlę na recepcji.....hm dlatego pytałam 🙂
Też należę do orlen medici i się zastaanwiam nad pediatrą......sama nie wiem.....mam kilka nazwisk.Muszę poczytac.
Przypominam się ze szczepionką 🙂.Pewnie Jasio dostał Euvax,bo moja koleżanka rodziła chwile przed Tobą w tym samym szpitalu........
Pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 374
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Szczepionki nie mogę rozczytać, bo jest nabazgrolone i wygląda jakby zaczynała się nazwa na literę C 🤨
A czym one się różnią? 🤨
Kurde, Jasiek dziś przeszedl samego siebie. Dał mi koncert od 12, zasnął o 18 po wielkiej bitwie. Posypiał max 20 minut i wstawał z płaczem. Musiało mu być mega gorąco, chociaż leżał w samym bodziaku to i tak głowa caaaaaała mokra 😞 w końcu nie chciał nawet cycka i krzyczał jakby ktoś mu krzywdę robil, dałam mu 15ml herbatki koperkowej, usnął z butlą w buzi.. 🙂 Głupia już sama nie wiedziałam co mam robić, chociaż nie powinnam dopajać, bo karmienie tylko cyc. No ale od jednego przypadku przy upale chyba nic się nie stanie 🙂
Mój chyba w dzień terminu miał pomiędzy 3600, a 3700 z tego co pamiętam. 🙂 Doktor dał już zawyżoną wagę trochę, bo na rodzenie się nie zbierało, a i tak wyskoczył jeszcze tłustszy 😁 Chciałam urodzić takiego od 3000 do 3500, trudno! Dalam radę, chociaż mojemu Kluchowi jest teraz z tym tłuszczem mega gorąco w upały 🙂 Wszędzie fałdki i ręce jak serdelki 🙂 Więc też się przygotuj, że Antoś będzie wagowo podobny do mojego Johna 😁
Koniecznie poproś o gaz! KONIECZNIE! Jeśli nie uśmierzy bólu to pomoże w oddechach, takie fajne chłodne powietrze jest dużo lepsze niż męczyć się samemu ze szpitalnym powietrzem na porodówce 🙂 sama dozujesz ilość wdechów, i oddycha się o wiele sprawniej 🙂 tylko ostrzeż wszystkich do okoła, że będziesz wciągać, bo głupoty mówi się z tym nieziemskie, bynajmniej ja 🙂 nawet sobię nie chce przypominac, bo będę wstydziła się iść do Gravidy 😁 😁 😁 😁
Ja 22 lipca zaczęłam mieć regularne skurcze na ktg (nie czułam) i wtedy mój lekarz powiedział, że coś się rusza 🙂 bo wcześniej miałam ale w nieregularnych odstępach. chociaż gdyby nie ''mała pomoc'' gina, który trochę naruszył mnie przy amnioskopii to pewnie do tej pory bym się bujała z brzuchem 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśka 🙂.
Jak się czujesz?.Jak Jasiu?.Mam nadzieję że lepiej......Pogoda idealna.Nie za ciepło,nie za zimno,to i Jasiu pewnie mniej marudny.......... 🙂.
Wczoraj miałam dzień spania..Spałam ponad 12 godzin w nocy i w dodatku jeszcze w ciągu dnia...Jakoś ta pogoda taka dziwna i pewnie stąd ta sennośc.Dzisiaj jest już lepiej.....
Siedzę właśnie w papierach na temat krwi pępowinowej,(ależ tego jest!)....Umówiliśmy się na spotkanie w przyszłym tygodniu.Chciałabym już ten temat miec za sobą........Póki co szukam wciąż pediatry.Nie mogę się zdecydowac.W Gravidzie polecają dr Steckiewicza,o którym wspomniałaś......
Byłam u lekarza......Dalej jestem pozamykana......we wtorek mam KTG......Zobaczymy...
Zaczęłam czytac rozdział na temat pielęgnacji noworodka i nasunęło mi się kilka pytań.Jakbyś miała chwile,to odpowiedz-wkońcu jesteś już doświadczoną mamą 🙂

1. Po ilu dniach od powrotu do szpitala kąpałaś Jasia?.
2. Jak kąpałaś Jasia,jeśli kikut nie był jeszcze zagojony,(przecieranie ciałko mokrą myjką,czy kąpiel w wanience,uważając na kikuta)??
3.Czy po każdym siusiu/kupce stosujesz maśc na odparzenia,(np Bepanthen?),czy jeśli jest potrzeba,(zaczerwienienie),czy może na noc?.
4.Czy podajesz dziecku od razu smoczki-gryzaczki czy starasz się tego unikac?
5.Czy w szpitalu gdzie rodziłaś dopajal Jasia,np. sztucznym mlekiem,wodą z glukozą?.Można zaznaczyc że sobie tego nie życze?
6.Dziecko ulewa od razu w pierwszych dniach życia?.
7.Czy zmieniasz pieluchę po każdym siku,czy jak pieluszka jest sporo nasiąknięta?,(chyba to pierwsze..........?)
8.Jeśli dziecko w nocy śpi a ma mokrą pieluchę-zmieniac?,czy poczekac do pory karmienia nocnego i dopiero przy okazji zmienic?.
9. Jaki polecasz krem na buziaka na okres jesienny,(wrzesień,październik..........krem żeby zawierał też filtry).?????.
To by było na tyle na chwilę obecną 🙂.Wiem że sporo,ale tyyyyyle niejasności w mej głowie 😁...
Myślę że od jednorazowego podania herbatki koperkowej nic się nie stanie........Uregulowały się Jasiowi bączki,czy dalej smrodzi jak lokomotywa? 😁 🙂.Chyba lepsze bączki,niż koleczka......Ciesz się 🙂.
Mam nadzieję że Antoś nie będzie ważył więcej niż 3500,choc powiem Ci że to jaki poród przebiega nie zależy od wagi dzidziusia....Niektóre dziewczyny męczą się i rodzą dzieci niespełna 3000 a niektóre mają szybkie porody,(dzieci ok 4000 i powyżej)....Jaki rozmiar nosi Jasio teraz?.Pewnie 62/albo 68?.
Poproszę o gaz......zawsze to jakiś ogłupiacz 🤪
Powiedz mi jeszcze Tosia..........czy Twój lekarz określał Ci wagę Jasia na ostatniej Twojej wizycie czy już w szpitalu?,(na jakiej podstawie: USG,czy badanie brzucha?).
Ojej,.ale zasypałam Cię pytaniami.........Buziaki Antosia 🙂 🙂

Aha...jeśli chodzi o szczepionki to różnią się tym że jedna jest bezpłatna ,druga płatna....Różnica w ilości rtęci....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejcia Kochana!! 😘
U mnie dzidziuś pokazuje rogi.. I to jak! Widać przespał te słynne 3 tygodnie, w których dzidzia grzeczna, odsypia poród i poznaje nowy świat. Teraz to dopiero idzie odczuć co to znaczy mieć dziecko 🤪 Śpi już coraz mniej, robi sobie porę aktywności od 7 rano do 13 🙂 I wieczorkiem zaczyna marudzić, dziś dał mi tak w kość, że jutro nie ma zmiłuj, jadę po smoka. WYMIĘKŁAM. 😠 Nawet drugie podanie koperku się nie sprawdziło. Krzywa mina i wszystko wypłuł 🙂 Jutro kończy miesiąc 🤪
Szczepionka na pewno niepłatna 🙂
Sab Simplex dostałam od koleżanki, bo została jej 1 fiolka, a 3 kolejne idą do mnie od kolegi z Niemiec 🙂
Nie przejmuj się szyjką. Ja też byłam od 30 tygodnia bez zmian, z malusieńkim rozwarciem, które jest normalne i szyjką trochę krótką, ale i tak jak to gin mówił ''szyjka w lesie'' 🙂 W dzień terminu w Gravidzie jeszcze określał mi wagę Jasia i szyjka nadal za długa na rodzenie 😁 Przepłakalam pół nocy, bo może to człowieka dobić.. Ale gin mówił mi, że takie rzeczy mogą się ruszyć w ciągu 3 godzin, 3 dni albo 3 tygodni 🙂 także nie znasz dnia ani godziny. 😁
Umówiłam się już na wizytę na 3.09, chcę pozwolenie na siłownię i basen 🤪 waga niby jak przed ciążą, ale biodra nadal szersze po porodzie 😠 więc spodnie i tak nowe potrzebne...
Skopiowałam sobie do Worda Twoje pytania i już będę odpowiadać 🙂
1.Kąpałam Go od razu 1 dnia po powrocie żeby ustalić mu rytm dnia, a to naprawdę działa, bo mały wie co się będzie działo i nie płacze. Raz wymiękłam i umyłam mu ostatnio tylko wieczorem tyłek przegotowaną wodą, bo krzyczał 🙂
2.Z kikutem postępowałam starym sposobem. Kąpiel w wanience, i bez zamaczaniaa brzuszka, a na wysokości kikuta kładłam pieluszkę tetrową żeby nie zalać przypadkowo. Całe szczęście one i tak szybko usychają 🙂
3.Rano i wieczorem smaruję mu kremem przeciwko odparzeniom z Hippa, bo akurat mam całą serię tych kosmetyków i ten kremik super, Jasiowi raz trochę się tyłek odparzył przy upałach, ale wszystko zagoił Sudocrem 🙂
4.Smok będzie chyba od jutra, narazie unikalam jak mogłam, ale akurat moje dziecko nie należy do spokojnych i wisiałoby na cycu żeby sobie ''pociumkać'' a nerwy go łapią, bo mleko leci, a gdzie ten maluszek to pomieści... 😁
5.Na temat szpitala mogę napisać wypracowanie. Chociaż wszystko zalezy od szpitala to na starym pod tym względem jest strasznie. Dziecko dostaje butelkę żeby położne mialy spokój, i nie musiały pomagać przystawiać do piersi. Bo nie oszukujmy się, to nie jest tak jak się wydaje, kosztuje sporo nerwów i mamę i maluszka, bo jego małly dziobek nie umie się dobrze wessać od razu po porodzie. Teraz moje cycki to samoobsługa normalnie, ale wiele razy lały mi się łzy, bo marzyło mi się karmienie piersią i za wszelką cenę to wywalczyłam. 🙂 Jak dostaniesz maluszka po porodzie, położna przyjdzie pokazać jak dostawiać go do cyca. Jeśli to nie wychodzi to nie ma co się zrażać, w końcu się nauczycie, a położne są od tego, żeby Wam pomóc, a nie dla swojej wygody napaść dziecko butlą!
6. Mój Jasiek ulał chyba w 3 dobie, ale właśnie po butli. 😠 On ogólnie mało ulewający jest. Czasem mu się zdarza, jak nakituje w pampersa po jedzeniu i za dużo nim wymachuję 😁 Ale dobre odbicie i wybekanie gwarantuje zmniejszenie ulewania 🙂
7.Zmieniam po każdym siku, bo mój syn to księżniczka pod tym względem. Pomimo tego, że Pampersy Premiumy są jedynymi, które w całości pochłaniają wilgoć i kupkę to nie wiem jak on czuje, że ma mokro! 😠 Nie mówiąc już o bąkach z kleskem, które dają krzyk ile fabryka dała 🙂
8.Akurat u nas to jest tak, że po kąpaniu padam razem z Jasiem do spania, on jest tak wymęczony dniem, że tylko przez nocny sen nie czuje, że ma mokro, a 2 godziny od karmienia do karmienia u mnie mijają tak, że nawet nie zdążę oczu zamknąć i juz muszę wstać, także zmieniamy co 2 godziny przy karmieniu 🙂 kupy w nocy nie robi 🙂
9.Dla noworodków niezależnie od pory dnia i roku filtr 50, my mamy Mustelę, ale nie polecam, strasznie gęsta i Jaś ma całą białą twarz po niej. Nie wiem czy to wszystkie te filtry 50 takie są ale ta ma niefajną konsystencję 🙂

mam nadzieję, że trochę pomogłam.BUUUUUUUUZI I CZEKAM NA ANTOSIA!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam: jeszcze nie rodze 🙂 😜

Tosiaa:Co tam u Was słychac Kochana?.Jak się macie?.
Rocznica i po rocznicy a małego jak nie było,tak nie ma.........Przedwczoraj teście mieli rocznicę ślubu,(35 lat) i też mieli cichą nadzieję,ale Antoś się "wypiął" i ma wszystkich w nosie 😁....25 września moi rodzice mają rocznicę,ale mam nadzieję że do tego czasu synuś się zlituje nade mną i zechce wyjśc 🙂.
U nas jakoś leci.Dni mijają mi ekspresowo.Nie wiem czemu większośc osób pisze że im bliżej porodu,tym im się dni dłużą.....U mnie póki co pędzą jak szalone.
Sprzątam,gotuje,spaceruje,wyjeżdzam do domku nad jeziorem,chodzę do kina,więc dni lecą....Pewnie gdybym siedziała w domu i nic nie robiła to by się dłużyły.... a tak to już mamy 1,5 tygodnia do terminu. 🙂
Byłam na KTG i praktycznie nie ma skurczy.Czasami się coś pojawi,ale nie są to skurcze które by wskzywały na to że dzisiaj urodzę...Czekamy cierpliwie.......
Hm,wczoraj czytałam w książce że często dzidizusie 2,3 tygodnie po powrocie ze szpitala pokazują swoje charakterki........Mam nadzieję że Jasio się z czasem uspokoi.Upały minęły........to i może będzie mniej marudny.
Tosiu,nie wiem czy basen to dobre rozwiązanie......Nie boisz się infekcji?.Z tego co pamiętam to walczyłaś przez większośc ciązy z tym problemem.Siłownia jak najbardziej,tylko się nie przemęczaj,bo czytałam że przemęczenie fizyczne wpływa źle na laktacje.....
Też mam wizytę 3 więc może się tym razem nie miniemy 😜
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi 🙂.Powiedz mi czy w szpitalu Jasio nie dostawał w takim razie smoka na uspokojenie przez położne/pielęgniarki?. Miałaś Jasia cały czas przy sobie?
Hm,jak pielęgnowałaś krocze?.Polecasz płukanie samą wodą,czy może jakimś płynem do higieny intymnej?.Stosowałaś Tantum Rosa,albo Octenisept?.
Hm i powiedz mi jak to jest z goleniem po porodzie? 😜.Golic,czy lepiej sobie darowac,(co by infekcji się nie nabawic),aż do wizyty u gina?.
Załamałaś mnie trochę podejściem personelu szpitala do karmienia piersią.Niby tak zalecają karmienie piersią,ale jak przyjdzie do pomocy to już nie ma komu....Rozumiem że jak Jasio odmawiał,to próbowałas dalej aż zjadł?.
Pewnie że pomogłąś,dzięki Tosia:*.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejcia 😘
Cieszę się, że mogłam pomóc 🙂
U nas już o niebo lepiej. Jasiulek się uspokoił, laktacja unormowała, jest super 🙂 No może pomijając niektóre spacery NA SYRENIE do domu 😁 Chociaż jeśli chcę wyrwać się na dłużej z domu to dokarmiam głodomorka gdzieś w cieniu na ławce. Miałam opory trochę, ale ostatnio zobaczyłam dziewczynę karmiącą na ławce w Mazovii 😁 Chyba bym się nie odważyła, niby to naturalne, ale w naszym kraju dziwnie patrzą się jak założysz inne buty, a co dopiero jak wyjmiesz cycocha 🙂
Nawet jak w szpitalu leżałam to trafiło mi się ''karne'' środkowe łóżko 😠 Głupio się czułam jak chłopak jednej z dziewczyn patrzył na mój zakrwawiony podkład na łóżku 🤨
Cycol śpi, mam chwilę na skorzystanie z komputera 😁
Muszę się pochwalić, że wstaje o regularnych porach. Cycuś po kąpaniu i zabawie-koło 22 30, później wstaje o 3, 5, najada się w 10 minut i na dobre wstaje pomiędzy 7, a 8 🙂 Dzisiaj tylko coś nie chciał spać, ale jakoś duszno miałam w mieszkaniu 🤨
Boję się tej wizyty, mój dół nie jest taki jak przed porodem jeszcze, chodzi mi o rozciągnięcie... 😞 myślałam, że przez 6 tygodni jest tak jakbym nigdy nie rodziła, ale chyba się myliłam 🙂
Co do golenia, to położna ZABRONIŁA haha, dobre sobie, nie wiem kto by to wytrzymał 🙂 wygoliłam się na amen po skończonym 2 tygodniu, według mnie to też kwestia higieny... Nic się nie zmieniło po tym 🙂
Po porodzie myłam się normalnym płynem do higieny intymnej, a na wieczór używałam jeszcze Tantum Rosa, Octenisept tylko służył mi do pielęgnacji pępka Siaśka 🙂 tylko ten płyn kupiłam jakiś najdelikatniejszy, nie wiem czy nie Ziai w białych butelkach te nowe z fioletowymi, ciemnoniebieskimi napisami 🙂
Położne smoka nie dawały. Na obchodzie pediatrycznym jeden lekarz wręcz opieprzył moją współlokatorkę 😁 że natychmmiast pozbyć się tego DYDOLA 🙂
Przywieźli mnie na położnictwo o 13, o 14 miałam już Grzybka mojego 🙂 Miałam szczęście, bo akurat na zmianie była znajoma mamy i prosiłam żeby małego wzięła na jakieś 3 godziny na noc, bo nie byłam w stanie usnąć przy nim. A moje zmęczenie było po prostu nie do opisania. Poza tym niee miałam siły wstawać po niego, do wc chodziłam z ''obstawą'', pod prysznic to samo, bo mdlałam przez tą stratę krwi 😞 Więc wzięła go o 22, na 100% dostał tam butlę, i o 4 rano przyjechał do mnie najedzony i przewinięty 🙂 tak więc w swoim życiu raz poznał smak sztucznego mleczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam napisac!!. Piękny avatarek 🙂). Jasio jest boski!!.Jak pięknie unosi główkę!!.
Miło słyszec że Jasio się uspokoił i daje mamie trochę luzu.Za dużo luzu też nie może dac.....stąd te spacery na syrenie od czasu do czasu 😁 😁.Tak to byłoby monotonnie Tosiu,a tak Jasiu dba o to żebyś miała urozmaicenie 😁 😁.Hihihih 🙂
Wcale Ci się nie dziwię,że czułaś się nieswojo jak ktoś siedział obok.......Nie wiedziałam że na starym są sale 3 osobowe...u nas są 2 osobowe.Uffffffff.Cycocha zawsze można zasłonic,ale trochę krępująca sytuacja.Karmisz przy rodzienie,tzn tacie,bracie? 🙂
Może to blokada psychiczna?...mam na myśli opory przed wizytą kontrolną??.Też bym się obawiała......tak jak obawiam się pierwszych toalet po porodzie......
Buziaki dla Was!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękujemy 😘 Mój siłacz już się dźwiga, ale głowa czasami ciągle pijana 🙂
Boję się tej wizyty, badania, że będzie bolało, ale całe szczęście nie miałam żadnego szycia wewnętrznego, tylko spore nacięcie od zewnątrz, dobre i to............ 🙂
Jakoś w domu nie wstydzę się cycków wystawiać, ale chłopaki zawsze jak widzą, że karmię to albo wychodzą albo głowa w telewizor 🙂 wiem, że nie sppoglądają to nie uciekam do 2 pokoju, ale obce chłopy w szpitalu mnie denerwowały. Darmowa okazja do zajrzenia w biust. Sale 2 osobowe? 🤪 pozazdrościć... u mnie z każdej strony ktoś był, nie dało rady odwrócić się tyłkiem 🙂
Antoooooooś, wychodź!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 😘 obojętnie która to będzie godzina pisz co i jak 🤪 ja śpię przytulona z moim Fifolem, bo muszę udawać, że trzymam go na rekach, więc jestem na czujce 😁
Nie mogę się doczekać 🙂
Jeszcze mam jakieś myśli,że lekarz mi powie ''a kto panią tak zszył?'' albo ''nieładnie to się goi'' i w dupe z pozwoleniem na wszystko... 🥴
13 września idziemy na szczepienie, boję się 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Antoś!!- słuchaj cioci Tosi!!. 😁 😁 😁.Sama wiesz Kochana po sobie jak to jest z tym wypędzaniem,więc sobie podaruję i będę cierpliwie czekac.......Na razie jestem spokojna bo do terminu jeszcze 1,5 tygodnia ,ale po terminie pewnie będę się wkurzac.....
Szycie wewnętrzne 😲 😲 😲 🤢 🤢.O rany o czym Ty mówisz..........aż mnie ciary przeszły............Mam nadzieję że mnie ominą tego typu "atrakcje"....
Tosia,a powiedz mi na który ja mam pisac nr bo już się pogubiłam- mam 3 😁 😁.
To pewnie masz ładnie zarysowane mięśnie rąk,skoro Jasiul non stop na rękach 😁 😁. Jasiu,miej litośc dla mamy i daj jej czasami wypocząc......
Będzie dobrze z ranką.......podpytywałam dziewczyny po wizytach poporodowych czy coś boli.........mówiły że nie.......Myślę że lekarz będzie "delikatny"..........zawsze możesz go o to poprosic,bo się denerwujesz,(zrozumie.........).
A propo sal 2 osobowych to tak mi się wydawało że są 2 osobowe.....jak zwiedzaliśmy oddział.........jak jest naprawdę to powiem jak urodzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejcia 😘
My już po spacerku, Jasiul usnął 🙂
Numer mam cały czas ten 500, 🙂 z tamtych to tak dorywczo pisałam jak sporo wydzwoniłam z abonamentu 🙂
U mnie jedna na sali była po szyciu wewnętrznym i teraz moja koleżanka też w środku popękała 🤨 🤨
Zaczęłam jeść smażone z patelni grillowej, narazie próbowałam z piersią z kurczaka 🙂z owoców toleruje jabłka, arbuzy, borówki, innych jeszcze nie próbowałam 🙂
na którą masz wizytę w poniedziałek? 🙂
kupowałaś jakieś herbatki laktacyjne? mi teraz bardzo się przydają, bo uregulowana laktacja, nie mam nawałów, a mój głodomor wypija czasem oba cycki na raz. więc trzeba się wspomóc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂.
Miałam 3 dni kiepskiego nastroju.......Dół,płacz......i tak w kółeczko....... 🥴.
Na szczęście od wczoraj jest już dobrze......Uff.....
Dzisiaj zaczynam 40 tydzień ciąży...... 🤪 🤪.Pamiętam jak dopiero co byłam w 36 a tu już końcówka...... 🙂.Leci ,leci....Pewnie sama to odczuwasz jak patrzysz na Jasia.Dni mijają Ci pewnie szybko.......
Fajnie że możesz już sobie pozwalac na smażone.......Wiesz,moja koleżanka która rodziła w podobnym czasie co Ty od początku jada wszystko i jest ok......nawet słodkie....Może nie męcz się aż tak i zacznij odważniej próbowac?.
Ja mam dzisiaj na 19,a Ty?.
Jeśli chodzi o herbatki na laktacje to zakupiłam jedną,ale leży jeszcze w szufladzie...
Mam herbatkę Bocianek 🙂.Słyszałam że dobre jest Karmi i dziewczyny popijają i są efekty 🙂.
Powodzenia na wizycie Tosiu!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, a tak już myślałam, że nie napiszesz noooo 😁 😁
ANTOŚ LET'S GO!!!!!!!!!!!!!
Dzidziol śpi, ja z herbatką przed tv, jakies lenistwo mnie dopadło dziś 🙂 chyba odpuszczam przedpołudniowy spacer 🙂 jak śpi to muszę zrealizować program jedzenie, kąpanie, golenie i doprowadzenie się do stanu używalności 😁 a nie wiem czy mi starczy czasu do 17, bo na 17 30 mam wizytkę 🙂 kurde oni chyba nas specjalnie tak umawiają 😁
Też mam Bocianka i dobra na laktację, ale mam wrażenie, że te zioła parują mi przez skórę i ciągle czuję od siebie herbatę 😁 teraz mam herbatkę Hippa i jest lepiej 🙂

kochana jak samopoczucie na końcówce? pewnie już ciężko? 🥴 pocieszę Cię, że ja w gratisie miałam upały 🙂 obyś usłyszała dziś same porodowe rzeczy 😁 co najmniej skróconą szyjkę duuuuużo, a najlepiej zgładzoną i rozwarcie aaaaa 😁
a humorami się nie przejmuj, też mnie dopadły na jakiś czas przed porodem, wyłam o wszystko!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
He he dopingujesz ciotka Antosiowi żeby wychodził,ale coś się łobuz nie słucha.Niech siedzi do środy.Później ma wolną drogę......Dzisiaj mam tylko KTG więc niewiele się dowiem.
W czwartek dopiero wizytka.......Kurcze,mam nadzieję że nie "załapię" się na żadne masaże...... 😮 😲.
W połogu ponoc człowiek się bardziej poci,może stąd to wrażenie po herbatkach 😜.Ależ Ci zazdroszczę:poród za Tobą,połóg za Tobą i Jasiolek z Tobą 🙂.
Korzystaj z chwili wolnego,odsypiaj,zajadaj 🙂.
Ja wczoraj widziałąm dziewwczynę ze SR która urodziła 2 m-ce temu.Cień tego co było 2 m-ce temu.Ależ ona schudła......Kompletnie nie widac że 2 m-ce temu urodziła....
Ja już ogolniona z rana,ale muszę przyznac że jest coraz trudniej 😁.
Przy takiej pogodzie czuję się dobrze......nadają niby upały.Mam nadzieję że się pomylą.Nie widzi mi się rodzic przy 30 stopniach 🥴.Masz jakieś znajomości tam na górze?.Jeśli tak,to poproszę o 24 stopnie na najbliższe 2 tygodnie 🙂
Buziaki i trzymam kciuki za pomyślną wizytę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jednak karmienie piersią działa cuda na kobiecą wagę 🙂 ja już mniej o 1kg niż przez ciążą 🤪 staram się jeść delikatnie, no i oczywiście brak czekolady robi swoje 🙂
wydaje mi się, że jem w miarę normalnie, ale ubolewam nad brakiem mcdonaldsa, pizzy z podwójnym serem, coli, frytkami domowej roboty. ja mam ochotę na takie jedzenie 😁 😁 no i nie szaleję ze śliwkami, morelami itp 🙂
samych 100 na ktg życzę!!! 🙂
mój dzieciol zasnął mi na brzuchu i nie chce wstać 😠 przełożyłam go do łóżeczka, a on wogóle nie chce wstać, haloooooo chcę iść na spacer jednak 😁
włączyłam sobie wczorajszego Master Chefa i trochę się pomęczę, same pyszności 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ależ śliczny Jasio,ale ja już wiem po kim!.Ma mamuśkę laseczkę!.Ładna z Ciebie Kobitka 🙂.
Grubasek z niego,ale dobrze....chociaż ma apetyt i nie musisz się martwic czy przybrał na wadze,czy nie.Wiesz ile waży?.Czy Jasiu uśmiecha się już swiadomie do Ciebie,czy ten uśmiech na jednym ze zdjęc to przypadkowy??
Gratuluję spadków wagowych.My póki co pniemy się w górę.Mam już +14 kg....ale mam już to gdzieś.....Właśnie piję latte i zagryzam Twix`em 🙂.Ostatnie dni z czekoladą 🙂.Pozwalasz sobie na kawkę?.
Też sobie nagrałam wczoraj Master Chefa bo nie mogłam obejrzec-ubierałam łóżeczko dla Antolka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to dzisiejsze przed wyjściem 🙂
[IMG]http://i45.tinypic.com/156qwl4.jpg[/IMG]

Kawki bym się napiłła, ale jakoś nawet na nią czasu mi brakuje 🙂 bo od razu bym sięgnęła po coś słodkiego do zaryzienia 🥴 🥴 🥴
Ani razu go nie wazylam, wysiadly mi baterie w wadze jak bylam w ciazy (cale szczescie 🙂 ) i teraz waze sie na takiej zwyklej, a z Jasiem to niestety nie da rady, bo chcialabym dokladny wynik 😠
Tak go pochwaliłam, ze po wielkich bojach dopiero teraz usnal 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejaaaa 🙂.
Jak tam po wizytce?. Mam nadziejęże było ok....i że jesteś wygojona na wszystkie strony 🙂.
Dobre samopoczucie mamy=dobre samopoczucie dziecka 🙂.
Zastanawiam się czy sama opiekujesz się Jasiem,czy masz pomoc w postaci babci?.Dostajesz 1000 rad dla Jasia?. Ja się właśnie tego obawiam........
U nas cisza..........zero skurczy......Im bliżej porodu,tym większa cisza....
Pojutrze wizyta u lekarza.....
Buziaki dla boskiego Jaśka,(świetne ubranko-rozbrajające uszka 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejjjjjjj 😘
Gitarka 😁 Badanie zero bólu, w środku się ładnie goi, macica obkurczona, szycie wygojone tralala 🙂 Jasio dostał miśka od Gravidy i ma do kogo gugać 😁 No i oczywiście pani Ania i lekarz w szoku, że ja taka drobna, a Jasio taki biggi 😁
Kurcze, może ta cisza u Ciebie to cisza przed burzą? 🤪 mam nadzieję, że tak właśnie jest!
Mój złośnik odsypia wczorajsze ekscesy 😁
słyszałam, że na Winiarach leży się już od dnia terminu? dasz rade, zasada 3S-sex,schody i spacery, pamiętaj! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyobraź sobie co ja przeżywałam jak na porodówce za ścianą słyszałam babkę, która krzyczałla bite 3 godziny 🥴 mi tam aż się na wymioty zebrało 😠
pożartowałam z lekarzem o moim porodzie, kurcze teraz to mi się wydaje takie do przeżycia, chociaż nie zgodziłabym się na drugi 🙂 wszystko szło za szybko i podobno stąd miałam mega ból 🥴 i skurcz przechodził w krzyżowy i party w ciągu minuty dosłownie 😮 nic dziwnego skoro z 5cm zrobiło się przez chwilę 9cm 🥴 ważne, że przezylam i Ty też dasz radę!! Dla upragnionej Nagrody warto pocierpieć 🙂
Trzymam kciuki mocno byle nie było przeterminowania, bo wiem co to znaczy!! 😁 Tykająca bomba zegarowa 😁
Poproś ginekologa o masaż szyjki!! A jak to nie ruszy to jak przyjmą do szpitala to domagaj się badania na czystość wód 😁 Mnie to ruszyło, bo akurat mój prowadzący z zamiarem wysłania mnie na porodówkę i nie słuchania mojego zrzędzenia, że chcę urodzić, zbadał mnie mało delikatnie. I zniosłam jajko na drugi dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejcia 😘
Od rana piszę posty po kawałku, bo mój Jasiek dziś jest strrrrrrrrrrrrasznie marudny! 🤨 Wreszcie usnął, mam nadzieję, że potrwa to dłużej niż 5 minut...
Kącik Antosiowy piękny! Białe łóżeczko jest najpiękniejsze na świecie, też nie chciałam innego, tylko białe 🙂 a karuzela z misiami jaka słodka!!!!! 🤪
Koleżanka musiała się ''namachać'' 🤪 GRATULACJE! niezły klocek wyhodowany 🙂 Słyszałam, że dzieci po terminie są chudsze niż normalnie jakby urodziły się w terminie. Dla mnie to i lepiej 🙂
Ja miałam masaż chyba na centymetrowym rozwarciu i szyjce 0,5cm. Więc szyjki prawie nie było, a rozwarcie żadne. 😠 A kiedy masz jakąś wizytę u gin? 🙂
Jestem dziś wypompowana.... Ledwo żyję... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...