Skocz do zawartości

sex w ciąży... | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Może się powtórze,ale bardzo się martwie.Mam termin na lipiec,obecnie jest 21,4tc.Dzisiaj uprawialam sex,zaraz po wzielam luteine na wszelki wypadek bo coś mnie kuło w pochwie.Niedawno jak zmywalam tez to poczulam.Czy cos jest nie tak ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez nie mialam bo od początku tzn odkad sie dowiedzialam ze jestem w ciazy nie wspolzylam,ale jakos ostatnio mnie cos naszlo....mam nadzieje ze dzidzi nie zaszkodzilam,wszyscy juz nie mozemy sie doczekac tego lipca :P,a mojej gin nie ma bo gdzies wyjechala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Welonka90 napisał:
a mam pytanie..czujesz juz jakies bardziej konkrretne ruchy czy nadal tylko takie bulgotanie..ja jestem jakas gruboskorna,na kazdym usg dzidzius jest bardzo ruchliwy,macha rączkami i nozkami a ja rzadko kiedy cos poczuje ;/


Welonka90. Ja do tego wtorku czułam jedynie łaskotanie ale byłam u fryzjera, i maluszkowi chyba się coś nie spodobało bo zaczął kopać, wczoraj też kopało i dziś też. Zauważyłam że kopie zazwyczaj rano około 11 i potem od 17 do 20 około 20 uderzeń naliczyłam i po brzuchu widać że coś od środka się ruszyło.

Widać dzidzia odkryła frajdę kopania mamy 🙂 spodobało się i niech sobie kopie bo ja jestem spokojniejsza, że z nią ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczełam w domu ćwiczyć 🙂 na piersi żeby były jędrne:P takie wymachy rąk do tyłu :P

a wiesz że lekarz mi powiedział że jak zażywam żelazo to moge kieliszek coli wypić bo lepiej się wchłania..a tak to nie pije.
mojej mamy koleżanka piła w czasie ciąży gazowane, i dziecko ma problemy z zębami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Stan uzębienia dziecka jest sprawą genetyczną i jak ma uwarkowanie do próchnicy to trzeba im wcześniej tym lepiej udać się do dentysty żeby pierwszy kontakt był bezstresowy wtedy dziecko nie będzie miało lęku przed dentystą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Welonka90 napisał:
a mam jeszcze do was pytanie..co uwazacie o piciu coli w ciąży?
a drugie moje pytanie czy wykonujecie jakies cwiczenia w domu?
Pepsi i cola smakuja mi teraz bardziej niz przed ciaza, oczywiscie staram sie ograniczac z piciem do minimum ale nie ukrywam ze czasem pije.Apropo cwiczen to cwicze callanetics,napewno mi nie zaszkodza te cwiczenia poniewaz cwicze juz 3 lata i teraz nie mam zamiaru przerwac.Oczywiscie na miesnie brzucha nie,ale pozostale cwiczenia tak.Moj lekarz powiedzial ze cwicze na wlasna odpowiedzialnosc.Ta forma cwiczen jest naprawde lekka i bez wiekszego wysilku.Duzo naczytalam sie i wiem ze jezele sie cwiczylo przed ciaza to mozna w czasie ciazy lekkie cwiczenia wykonywac.Ale oczywiscie kazdy ma swoje zdanie na ten temat i wiadono ze kobiety z zagrozona ciaza nie moga cwiczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wychodzę z założenia,że jeśli mi się chce to mojemu kochanemu maleństwo też 🙂 oczywiście coca-colę ograniczam, choć mam dni,że nie mogę się powstrzymać... ;p alkohol i papierosy odpadają, mimo iż paliłam przed ciążą regularnie..

a wczoraj na wizycie to mi mój mąż przyszły takiego wstydu narobił!!;p
nakablował,że popijam sobie pepsi czasami, no a moja doktorka, że nie wolno absolutnie i takie tam ;/

co do gimnastyki to mam prawie regularny seks ;p
i słyszałam,że jeśli lekarz nie zabroni (a jest tak najczęściej przy zagrożonej ciąży) to można, bo maluszek jest wtedy w pełni bezpieczny i czuje jedynie miło..kołysanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
masz rację kochana! mi wszystkie znajome bliższe i dalsze, które już rodziły powtarzają tak: "śpij teraz tak długo jak tylko masz ochotę na to, bo później już sobie nie pośpisz do woli i jedz co tam tylko chcesz, bo po porodzie przy karmieniu to dopiero będzie dieta"

więc dziewuszki! najedzona mama to zadowolona mama 😁
no oczywiście nie zapchana chipsami i coca colą- ale od czasu do czasu i my możemy mieć "dzień dziecka" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...