Skocz do zawartości

Aż DWA?! | Forum o ciąży


jaajoanna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
emilado jeśli chodzi o cesarkę to ni masz się czego bać. Tez się jej obawiałam, ale okazała się nie taka straszna jak mówią 🙂 Na drugi dzień wstałam z łózka bez większych problemów a morfinę odstawiłam zaraz po operacji. Najważniejsze to się nie zamartwiać i nie stresować 🙂 Urodzic i tak musisz 🙂
Gabrysia ważyła 2320 a Nikola 2290. Obie miały Apgar 10 🙂 To moje pierwsze dzieci 🙂 W szpitalu były tydzień, a ja chyba w sumie 5 dni. Musieli porobić dokładne badania i karmić dzieci przez sondę bo jeszcze miały słaby odruch ssania. Poza tym leżały 3 dni w inkubatorkach, żeby nie traciły na wadze. Teraz jesteśmy w domu 🙂
Co do zdjęcia to wydaje mi się, że będą to bliźnięta jednojajowe, dwuowodniowe 🙂 Ale co do kosmówkowości to nie mam pojęcia 🙂 Moje zdjęcia usg wyglądały podobnie, dlatego tak myślę 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Drogie Sandroos i Emilado!

Bardzo dziękuję za wasze posty i wyczerpujące odpowiedzi 🙂 .Jednak zasieję ziarno niepewności, gdyż ostatnio w necie wyczytałam, że ciąża dwuowodniowa, dwukosmówkowa również jest możliwa przy bliźniętach monozygotycznych o ile podział zygoty nastąpił do 4 dnia od zapłodnienia. No i stąd wysunęłam na forum moje pytanie!?

P.S. A na pierwszym badaniu USG jak same wiecie można doznać niezłego szoku. Człowiek spodziewia się ujrzeć jedną istotkę, a tu hurtem dwie 🙂 :P 😉. Tak, tak teraz to pełen luzik, bo od tego czasu minęły 2 tygodnie i zdążyłam się już przyzwyczaić/pokochać te dwa dokazujące maluchy, ale wówczas podczas badania śmiałam się do rozpuku, dopiero po wyjściu z gabinetu, jadąc samochodem po mieście wyłam jak BÓBR!!!Kolejną wizytę u mojego GINA mam 12 kwietnia, a USG 22 kwietnia to będzie 18tc - może coś już się więcej dowiem 🙂 !!!

Pozdrawiam Was Mamusie gorąco!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie jesli dzieci maja dwa worki i lozyska musza byc DWUJAJOWE jak juz pisalam...
W momencie kiedy sa w jednym worku owodniowym lekarz podczas usg nie jest w stanie okreslic czy sa jedno czy dwujajowe.. dopiero po porodzie, gdy uwidaczia sie podobienstwo.. mozemy okreslic je jako dwu albo jedno jajowe..

W USG okresla sie czy mmaja wspoly worek owodniowy czy osobne i czy maja jedno lozysko czy dwa osobne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem, jestem kochane mamusie 🙂 🙂
Wiem już, wiem, że.... moje dzieciaczki są zdrowiótkie, prawie równej wielkości i wszystko jest dobrze 🤪 UUFFF!!!!

No i znam płeć: synuś i córunia!!!!!!!!!!!!!!

Plany na najbliżdzy wieczór? Szukanie imion:P

ALE JESTEM SZCZĘŚLIWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilado!

Gratuluję Córeczki i Synusia (ale fajnie, też bym tak chciała), ale tak naprawdę najważniejsze jest to, że Twoje Dzieciaczki są zdrowe 🙂 !!!!

P.S. Jak pomyślę o swoim, następnym USG (22 kwietnia) to zaczynam się stresować czy wszystko będzie ok!!!???


Pozdrawiam Was Mamuśki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziaa!!! 🤪 Widzę, że jesteście już po rozwiązaniu. GRATULACJE!!!
Na pewno masz teraz niezły zawrót głowy, ale jak znajdziesz chwilkę napisz jak Ci poszło i chociaż parę słów o dziewczynkach. Na suwaczku wyglądają uroczo 🙂
Pozdr i życzę wszystkiego najlepszego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
FREDKA nie martw się, napewno będzie wszystko dobrze.
Ja też się bardzo martwiłam, całą noc przed usg nie spałam... ale wszystko wyszło dobrze. Dzieciaczki zdrowe, prawie równe wzglądem siebie, no i rozwijają się prawidłowo jak na ten tydzień ciąży - to była najważniejsza wiadomość. Fakt, na usg znów muszę powędrować 7.04. bo mój synuś, mała wiercipiętka, nie dał do końca pomierzyć swojego ciałka, ale najważniejsze, że jest zdrowy. Córcia z resztą też, choć troszkę spokojniejsza od brata 😜
W każdym bądź razie: nie stersuj się kochana na zapas - co ma być to będzie - a będzie wszystko dobrze!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Droga Emilado!
Z góry dziękuję za słowa otuchy i wsparcia. 🙂 😉!!! Tak przy okazji, spytam czy w 15 tygodniu było już u Ciebie widać brzuszek???....bo u mnie sąsiadki zaczęły odkrywać tę moją tajemnicę...(teraz już Poliszynela) 😜. Brzuszek zauważyłam też po spodniach, płaszczu i kurtce, że nieco zaczynają trzeszczeć GUZIKI hihihihi 🙂 😁 😁. Dziwię się trochę, bo jeszcze 3 tyg. temu w 12 tygodniu nic się jeszcze nie działo a teraz nagle takie widoczne zmiany!!!


P.S. Pozdrawiam i czekam na odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak FREDKO , co prawda niewiele, ale już stanowczo było widać, że to nie przejedzenie 😉
Ja przed ciążą byłam dosyć szczupłą i wątłą osobą -ważyłam 54kg [ może dlatego komentarze wszystkich znajomych na wieść o moich bliźniakach sprowadzały się zdania:'' gdzie ci się pomieszczą te dzieci? ''] Pamiętam, że na początku 16 tygodnia miałam wizyte z położną [do tej pory przytyłam 2,5kg] i oznajmiła mi ona, że najbliższe 3- 4 tygodnie, to okres gwałtownego wzrostu dzieci, więc, abym się nie zdziwiła, jak raprem przytyje 2x tyle co dotąd, albo i lepiej. I faktycznie, w przeciągu kilku tygodni ''wyskoczyła mi'' spora piłeczka 😉
Teraz jestem w 22tygodniu i od poczatku mam 7,5kg do przodu - ale jak twierdzą lekarze wszystko w normie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Droga Emilado!!!
Serdecznie dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie moich wątpliwości, bo jakby nie patrzeć najlepiej poradzić się Kogoś, Kto jest w takiej samej "sytuacji" jak ja 😁 😉!!!
A tak poza tym:

Tobie Emilado i wszystkim Mamusiom składam Najserdeczniejsze Życzenia z Okazji Świąt Wielkanocnych!!!

Pozdrawiam Serdecznie i Do Miłego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam Emilado oraz wszystkie pozostałe Mamusie!
Po dłużej nieobecności postanowiłam podzielić się informacją, że we czwartek 22 kwietnia idę podejrzeć po raz drugi nasze maluszki. Przy okazji mam nadzieję, że wszystko będzie oki...a może Pan DR zobaczy już coś więcej..... kto wie....

P.S. Dzieci rosną jak na drożdżach bo ja z kolei zaczynam przypominać niezłą foczusię 🙃 😁....hihihihi
Co niektóre Panie dopytując o ciążę określają, że to chyba 6 miesiąc 😲 🥴 🤪!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
FREDKA i jak tam po USG? Pewnie wszystko dobrze, a poznałaś płeć? Pisz nam tu szybciutko 🙂

MADZIAA śliczne te twoje kruszynki - ja nie mogę się już doczekać na swoje niuńki - niech siedzą w brzuszku jak najdłużej, ale... mógłby być już chociaż lipiec ... 🙂 Póki co, dają mamusi "popalić" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!
Jestem, jestem 🙂! Jeśli chodzi o płeć to niestety lipa, jak na razie nic nie wiadomo. Druga informacja DZIECI SĄ ZDROWE 🙂 i non stop fikają kozły hihihihi. Jedyną niepokojącą informacją jest to, że od ostatniego badania (które było przeprowadzone w 12 tyg.), skraca mi się szyjka macicy 😞 z 4,12 cm do 3,67 cm, no i trochę się tym wczoraj zmartwiłam 😞. Póki co mam dużo odpoczywać i się oszczędzać, bo jeśli nie, to będę musiała udać się do Kliniki Perinatologii. Już czytałam małe co nieco na ten temat i dobrze,że chociaż istnieją metody zaradcze.
A zmieniając temat na bardziej przyjemny, to muszę powiedzieć, że dzieci urosły niesamowicie, z resztą wystarczy spojrzeć na mój profil od "stóp do głów" 😁, już mnie nawet wygięło do "kaczej postawy" hihihihi. 😁 😁

No i jak zwykle mam pytanie:
W jaki sposób Wasze Dzieci dawały Wam znać o sobie???
Bo ja póki co czuję takie "łaskotania" od wewnętrznej strony brzucha i to raz z jednej, raz z drugiej (a to tak swędzi, że się aż drapię bo brzuchu) !!! Czy to ONE ? No i ostatnio leżąc wieczorem na lewym boku słyszałam jakieś "bulki" a dobre 40 min wcześniej nic nie jadłam ani nie piłam...

Napiszcie w wolnej chwili.

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
FREDKA bardzo się cieszę, że dzidziusie zdrowe - ja płeć poznałam w 21 tc na usg, ale 2 tygodnie później miałam jeszcze jedno usg [ bo mój synuś się tak wiercił, że pani doktor nie mogła mu zbadać serduszka ] i dla upewnienia kazałam to jeszcze sprawdzić 😜 Ale najważniejsze, że są zdrowiutkie 😜
Co do skracania szyjki też miałam obawy - czułam takie dziwne kłucie w pochwie, ale po badaniu okazało się, że to tylko rozciąganie się mięśni... W każdym bąź razie, kochana, skoro tak u ciebie stwierdzono, ODPOCZYWAJ DUUUUUUUUUUŻO!!!! i nie miej wyrzutów z leniuchowania - im więcej tym lepiej dla waszej trójki 😉 Oszczędzaj się, a napewno będzie oki 😉
Co do ruchów maluszków: czekałam na nie jak w amoku. Poczułam w 17 tc - po kąpieli czesałam włosy i uniosłam ręce, a tam w brzuszku... 🤪 takie jakby muśnięcia piórkiem, delikatne głaskanie. Nie wiedziałam oczywiście, czy to już TO! Dopiero po kilku dniach skojarzyłam, że czułam jeszcze, kiedy leżałam odprężona takie bąbeli, jakby przelewanie płynów w dole brzuszka - oczywiście położna potwierdziła, że to ruchy dzieci, tylko tak słabę, bo są one jeszcze malutkie. Od tamtej pory czekałam codzień na wieczorną kąpiel i unoszenie rąk do góry 😜 A teraz ? Dają o sobie znak i to z całym impetem - czasem już nawet widać na brzuszku, kiedy podniosę bluzkę. I zaczełam już odróżniać, kiedy śpią, a kiedy mają "czuwanie"
Praktycznie dają nam znać, o tych samych porach - czasem też dodatkowo, kiedy coś głośniej zabrzmi, albo się spiesze 🥴 Najfajniej jest nadal wieczorem, kiedy leże już do spania i oko mi "leci", a one zaczynaja zabawę: czuje je wtedy oboje 🤪 jedne kopniaki lecą pod prawymi żebrami, a drugie w dole brzucha - czasem jednocześnie, a czasem raz tu, raz tu. SUPER UCZUCIE 😁 Położna powiedziała, że niedługo nauczę się odróżniać, które to dziecko w danej chwili kopie 🤪 to dopiero będzie uczucie !!!
TAK WIĘC KOCHANA OBSERWÓJ BRZUSZEK 🙂
Pozdrawiam serdecznie i pamiętaj : DUŻO ODPOCZYNKU!!!
ZDRÓWKA ŻYCZĘ 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...