Skocz do zawartości

Jakich pieluch zamierzacie używać? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
z tym zasypianiem z pieluszką jest tak, ze mój synuś do ok 6 roku życia zasypiał ze swoją "aaaa"
zwykła pieluszka tetrowa leżała koło niego w łózeczku, a on tulil sie do niej, miętolił - jak jakiegos misia....
i nie lubił czystej wypranej i pachnacej
miała byc umorusana, wymietolona - cała jego....
teraz tez jak bedzie dzidzia większa to bedzie miała swoje "Aaaa"

zamiast pluszaka na którym osadza sie tylko kurz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas bylo to samo z pielusza tylko ze synus tak do 4roku chodzil z pielucha musiala byc brudna i wymietolona przez niego a jak chcialam mu zabrac dac nowa to byl jeden wielki krzyk:laugh: ale zeczywiscie taka pieluszka duzo daje synus jak sie kladl bral piluszke i zaraz zasypial a jak fajnie na nia moiwl bo nazwal ja ciafa:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo dużo dzieci lubi spać koło pieluszki i to takiej wymiętolonej a nie świeżo upranej. Najlepiej jak pachnie ona mamą - wtedy dzieciak łatwiej zasypia. Słyszałam kiedyś historię o dziecku, które nie chciało spać w łózeczku tylko obok mamusi w łóżku. Wystarczyło położyć koło malca w łóżeczku koszulę nocną mamy (taką już "chodzoną" 😉 i maluch zasnął bez trudu - ponoć dzieci czują wtedy zapach znanego im mleczka mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do używania pieluch to ja mam już kupione Pampersy new born i do tego 15 tetrowych, też właśnie do wycierania buzi, czy podkładania na ramię jakby się małemu ulało czy coś 🙂 Czasem tetry się też przydają jak zalecane jest tak zwane szerokie pieluchowanie dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z ta pieluszka to widze ze dobry sposob i sprawdzony tez u innych hehe 🙂
jedna z was pytala wczesniej dokladniej o co to chodzi, poprostu kładziesz malenstwu pieluszke na oczka może sie na poczatku złoscic troszke ale sie szybko przyzwyczai i za kazdym razem bedzie chcialo spac z pieluszka i nie trzeba go bedzie nosic i usypiac, pieluszka to za nas tak jakby zrobi hehe 🙂 u mnie w rodzinie wszystkie dzieciaczki byly tak uczone i to jest naprawde super jak dla mnie rozwiazanie 😉 pozniej wiadomo maluszek sobie ja bedzie sam sciagal z oczek jak nie bedzie chcial ale bedzie sie do niej tulił tak jak pisały tu dziewczynki:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
moja mama rowniez stosowala na mnie i na wszystkich dzieciach technike"pieluchy" 🙂 ja rowniez bede tak robic to jest naprawde dobry pomysl ... ale tak to pampersy firmy pampers na poczatek new born juz mam paczke ale najpierw kupilam jedna bo nei wiem jaka mala bedzie buza jak sie urodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chciałam używać pampersów ale jak moja mama to usłyszała to się zbuntowała i zdeklarowała się że ona będzie prała mi tetrowe pieluchy byle maleństwo bedzie miało je na pupie 🙂 dla mnie korzystne więc się zgodziłam 🙂 ale pamersy tez kupie na wyjscia lub na noc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakoś tetrowe pieluchy wydają się bardziej naturalne, ale faktycznie spacery bez pampersów lub noce wydają się cięzkie do przejścia ze względu na wygodę. Ale z doświadczenia wiem , ze dzieci wychowane na tetrowych a pamoersach od czasu do czasu łątwiej przyzwyczajają się do nocnika i kontrolują swoje potrzeby, a te pampersowe to bardzo długo biegają z pampersami bo tak wygodnie i nawet nie czują kiedy siusiają w majtki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee..tak Ci się tylko wydaje teraz,jak poczujesz, jak to jest prać stosy pieluch, babrać się w kupach ( bo przed praniem trzeba to wypłukać), to zmienisz zdanie.Zanm takie koleżanki, co się zaparły na tetry a po 3 tygodniach się poddały.Juz nie wspominając tym, że co siku, to mokre od razu wszytsko dookoła.
A co do nauki korzystania z nocnika - nie zgadzam się. Moja córka nosiła pampersy, a w wieku 18 miesięcy przestała je w dzień nosić, bo juz korzystała z nocnika, w nocy - miała niecałe 2,5 roku, jak zrezygnowaliśmy. To kwestia umiejętności nauki korzystania z nocnika a nie mokrej pieluchy..
A co do marki, wolę Huggisy, mają bardzo mięciutkie zapięcia, a poza tym na Pampersy moja pierwsz mloda była uczulona..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zamierzam używać Pampersy albo Hugissy, zobaczymy co maleństwu będzielepiej służyło.Pieluch tetrowych bede uzywać gdy dziecku sie uleje itd. A odnośnie nocnika to nie mam doświadczenia ale wydaje mi się, że tetrowe pieluchy nie mają tu znaczenia, tylko zależy to przede wszystkim od rodziców kiedy nauczą dziecko korzystania z nocika. Ja zamierzam nauczyć dziecko w miare szybko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak pampersy są wygodniejsze ale tetra bardziej przewiewna, ale jak dziecko ma tetre to od razu zmienia sie mu pieluche na suchą, a w papmersach dziecko jest dłużej i często śa odparzenia-nie mam dośiwadczenia ze swoimi dziecmi ale siostra ma 2 i z pampersów korzystała po za domem i w nocy, bo pupa się od pamersów odparzała, więc ja zamierzam też korzystać z tetry-a po za tym wspomniana kwestia bioderek u dziecka też jest ważna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku nie wyobrazam sobie prania tych pieluszek tetrowych-zlaszcza gdy moja buba potrafi zrobic kupe po pachy i bardzo czesto siusia...jesli chodzi o marke-mi Huggisy nie podeszly tzn czesto maly mial mokre spioszki albo kupka gdzies sie na spioszkach znalazla- wole Pampersy-ale ostatnio zaczelam uzywac pieluch z Biedronki - Dada i ujda sa polowe tansze a wykonanie nie najgorsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu..ja zaczęłam sadzać na nocniczek, jak mała zaczęła siedzieć - miała jakieś 7,5 miesiąca, dzięki temu była przyzwyczajona do "sprzętu" i nie uciekała z niego..a potem od 9 miesiąca ani razu nie zrobiła mi już kupy w pieluchę, tak się przyzwyczaiła, że robi do nocniczka rano. przygladałam się, jak znajoma miała blixniaki i tak robiła, to dobry pomysł i tym razem też zacznę tak wcześnie.
moja koleżanka zaczęła sadzać, jak mała zaczęła chodzić, ale Majeczka miała inne plany i zmykała z nocniczka, gdzie pieprz rośnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...