Skocz do zawartości

BÓL PORODOWY - DO CZEGO GO PORÓWNAĆ? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No wlasnie, a jak to teraz jest z tym znieczuleniem? To jest chyba tak,że dostaniesz znieczulenie,jak za nie zaplacisz,tak? A jakie sa mniej wiecej ceny takiego znieczulenia?
Bo musze Wam powiedziec,ze ogladam regularnie na ZONE REALITY program o porodach-no i porody kobiet,ktore rodza ze znieczuleniem kolosalnie sie roznia od tych bez znieczulenia. Widac,ze kobieta znacznie lepiej sie skupia na swoim dzidziusiu i przebiegu porodu,niz na tych wszystkich bolach...
Tak to wyglada z mego punktu widzenia... a bóli porodowych boje sie strasznie:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z kolei nie boję się bóli porodowych. Co ma być to będzie. Znam kobitki które rodziły 3 godziny i bez traumatycznych przeżyć. Dlatego nie będę się nastawiac od razu ze coś będzie mnie strasznie bolało. Po co mam teraz się jeszcze tym stresować. Więc dziewczynki nie nakręcajcie się zbytnio tylko myślcie pozytywnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leki zmniejszają ból ale też odczucia, kiedy najlepiej przeć. ja jestem za rodzeniem bez znieczulenia.

a co do samego porodu, ważna jest pozycja. bo ta półleżąca jest nienajlepsza dla nas a oczywiście dobra dla personelu! :/

polecam książkę Janet Balaskas Poród aktywny. wszystko opisane co i jak. rewelacja!

pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zosienka napisał:
ziolka, masz rację, nie ma co pisać,że bedzie strasznie, bo może nie bedzie. Ja zawsze byłam silna kobita i znosiłam różne rzeczy mężnie, więc mam nadzieję,że poród tez zniosę 🙂 I wolałabym bez chemii,czyli znieczulenia 🙂


I tak trzymaj
Prawidłowe podejście 🙂))






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Będzie dobrze 🙂
Ja rodziłam 1,5 godzinki, nie nacieli mnie, nie pękłam więc może też szybko urodzisz 😉 Ból jest do zniesienia, polecam TENS, bo inwazyjne znieczulenia osłabiają i przedłużają poród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam jestem już 2 tygodnie po porodzie. I wiecie co nastawiałam sie że ból bedzie masakryczny, nie do zniesienia i w ogóle ze będzie strasznie....a ku mojemu zaskoczeniu było...hm wiecie co szybko się zapomina. Jedno wam powiem musicie się odpowiednio nastawić psychicznie a wszystko bedzie dobrze i nic nie bedzie straszne;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...