Skocz do zawartości

bez slubu | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkie przyszle i obecne mamusie 🙂
mam pytanie ... jestem z chlopakiem bez slubu czy w szpitalu moge podac nazwisko ojca czy dopiero w USC a jesli moge w szpitalu to jakie papiery sa mi potrzebne ... z gory dziekuje
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikasso jeżeli jesteście bez ślubu to w szpitalu zapiszą Twoje nazwisko dziecku ale to nie ma znaczenia bo to w USC trzeba podać nazwisko ojca jeżeli chcesz aby nosiło jego nazwisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuli nie potrzebne mi sa zadne dodatkowe papierki ... to sie ciesze ... teraz tylko jeszcze jeden problem - co bedzie dalej. jesli podam nazwisko ojca czy bede mogla zlozyc wniosek do rodzinnego o zapomoge? o nastepny tysiac czy to juz bedzie niemozliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to dziwne pytania -ciezko mi znalesc odpowiedzi na nie. ja chce po prostu jak najlepiej dla nas. mam umowe tylko do porodu wiec duzo pieniedzy nie bede miec na utrzymanie dzidzi a ojciec tez duzo nie zarabia. szukam kazdje mozliwej rzeczy ktora pomoze mi w zyciu.
pozdrawiam wszystkie brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pikasso, najlepiej zadzwoń na infolinię Urzędu Miasta i zapytaj się dla pewności 🙂 Tak jak Agnieszka Tobie napisała, w szpitalu napiszą przy dziecku Twoje nazwisko.
A co do zapomogi, to wydaje mi się, że jak podasz nazwisko ojca, to mogą być problemy z dodatkowymi $, no ale dla pewności lepiej zapytaj w urzędzie.
Ja też miałam umowę do dnia porodu i już od stycznia nie będę miała żadnych dochodów - tylko pensja męża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Picasso zeby dostac zapomoge w wysokosci drugiego becikowego to musialabys przedstawic PIT z 2008 roku swoj i partnera wiem ze na jego podstawie moga Ci przyznac dodatkowe pieniazki ale z tym jest ciezko bo Wasze dochody nie moglyby przekraczac ok 500zl na osobe
a co do nazwiska to tak jak pisaly dziewczyny dzidzia dostaje w szpitalu nazwisko matki 🙂 a w USC juz podajesz nazwisko ojca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
hej brzucholki

jestem czerwcóweczką, jeżeli jeszcze nie macie wyprawki dla swoich maluszków to zapraszam serdecznie na nasze aukcje ubranka w 100 % POLSKIE (właśnie próbujemy rozkręcić z mężem firmę)

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 8 miesiące później...
dziewczyny, a jakie prawa przysługują matce, która żyje w wolnym związku? Mam termin na sierpień, zyjemy z narzeczonym w wolnym związku - nie chcemy brać ślubu - ale mieszkamy razem, razem płacimy rachunki, mamy wspólne konto... Po urodzeniu dziecko będzie nosiło nazwisko ojca.. Ale jakie prawa ja będę miała po urodzeniu? Czy takie jak samotna matka czy jak? Czy z tego tytułu przysługują jakieś dodatkowe "przywileje" w pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezeli robisz na firmie typu Fiat polska cos w tym stulu na 3 zmiany nie masz takiej mozliwosci za duze firmy chyba ze jak pracujesz u " prywaciarza" mozesz sie z nim dogadac wiem ze jak karmi sie piersia tomozna zalatwic o 2 godziny jakos szybciej powrot do domu ale nie jestem pewna bo ja karmilam modyfikowanym mlekiem....a co do zlobka nie wiem jak u ciebie w miescie bo u nas jest jeden i sa takie kolejki ze nawet jak zapiszesz sie w ciazy to sie niedostaniesz .... a pierszenstwa w zlobku nie dostaniesz bo nie jestes samatona matka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
dziewczyny, a jakie prawa przysługują matce, która żyje w wolnym związku? Mam termin na sierpień, zyjemy z narzeczonym w wolnym związku - nie chcemy brać ślubu - ale mieszkamy razem, razem płacimy rachunki, mamy wspólne konto... Po urodzeniu dziecko będzie nosiło nazwisko ojca.. Ale jakie prawa ja będę miała po urodzeniu? Czy takie jak samotna matka czy jak? Czy z tego tytułu przysługują jakieś dodatkowe "przywileje" w pracy?

Chociaż to wolny związek to jednak działa na zasadzie małżeńskim (tylko bez papierka). W takim wypadku nic niestety nie przysługuje Tobie jako samotnej matce... bo tak naprawdę nią nie jesteś i pierwsza, lepsza kontrola by to wykazała. 🤨

Z żłobkiem to poczytaj w wybranym zasady przyjęć za co dostaje się dodatkowe punkty... 🤔

Z zakazem pracy w nocy to nie wiem, pierwsze słyszę. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w identycznej sytuacji - niestety nie przysługują nam żadne prawa, nie dostaniemy żadnego zasiłku ani innej pomocy socjalnej , zanim taką pomoc przyznają przychodzą z nienacka do domu na wizytację więc raczej nie ma szans na to by ukryć to iż jesteśmy w związku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • Mamusia
Witam razem z partnerem zdecydowaliśmy się żyć bez papierka... Mamy dwóch cudownych synów 1,5 roku i 2 miesiące 😉 przy pierwszym dziecku dostaliśmy tylko becikowe ponieważ oboje pracowaliśmy teraz gdy jestem bezrobotna mama zdecydowaliśmy ubiegać się i zasiłek rodzinny to jest 64 zł na jednego malucha oprócz becikowego przysługiwało nam jeszcze drugie 1000 zł z racji urodzenia dziecka warunkiem dostania zasiłku jest nie przekroczenie kwoty na jedną osobę to jest troszke ponad 500 zl... Natomiast na pewno problemem jest niestety i nie rozumiem dlaczego chrzest dzieciątka n udalo się po długich próbach i wielu przykrosciach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm Malwik a czego Ty nie rozumiesz???skoro ślub kościelny to dla Was 'tylko papierek' to po jaką cholere Ci papierek ze chrztu???jestes katoliczką i chcesz wychowac swoje dziecko w sakramentach a sama nie zamierzasz tych sakramentów przyjmowac....wiesz z religią to róznie bywa...wiem,ze czasy mamy jakie mamy i wolne zwiazki sa trendy,sama kiedys tez tak myslalam...ale skoro rodzina jest dla Ciebie wartoscia nadrzedna i zalezy Ci by dzieci zyly w wierze , to sama powinnas dązyc do tego zeby byla to rodzina przez duze R.
nie zrozumcie mnie zle ja nie jestem przciwko luznym zwiazkow,ale denerwuje mnie to jak ktos nie rozumie dlaczego problem z chrztem 2dziecka....przeciez to logicznie proste....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania131206 niezupełnie to takie logiczne i proste. 😉
U mnie też nie miało być ślubu, a chciałam chrzest dla dziecka.
Jestem niewierząca, ale mój partner jest, więc jemu zależało na chrzcie. W kwestii ślubu jemu też zależy, ale mi jako niewierzącej nie. On nie chce mnie na tym polu zmuszać. Natomiast na ochrzczeniu dziecka mu zależało, jako katolikowi.


Malwik tak to już jest z tymi chrztami nieślubnych dzieci. Też właśnie swoje z tym przeszłam, aż byłam tak wściekła i myślałam, ze jednak małego nie ochrzczę, albo niech se tata lata i załatwia, skoro mu zależy... Ale zacięłam się i dało radę. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam hmmm jestem zszokowana jakie miałyście problemy ze chrztem 😮Ja również żyję teraz w wolny związku ale żadnych problemów nie mieliśmy żeby chrzest dziecku zrobić.Co do urzędów to wygląda to tak ,że dopóki nie będziemy miały papierka z alimentami to będą nam doliczać partnera wszędzie gdzie się da nawet do alimentów wiem nie mamy ślubu a panie mówią,że mamy wspólne dziecko no i tak w kółko Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...