Skocz do zawartości

SPOSOBY NA KOLKI I WZDĘCIA U NOWORODKÓW | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
WITAM DZIEWCZYNY JAKIE MACIE SPOSOBY NA WZDĘCIA U WASZYCH POCIECH BO MOJA CÓRCIA STRASZNIE SIĘ NAPINA ITP CHCIAŁBYM JEJ POMÓC STOSUJĘ HERBATKĘ Z KOPRU TROCHĘ JEST LEPIEJ ALE NASTĘPNEGO DNIA POWTÓRKA Z ROZRYWKI 😞 CZYM WOGULE MOŻE BYC TO SPOWODOWANE

DODAM ŻE KARMIĘ PIERSIĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniś kolka u dzieci to normalka, wsyztskie ją maja 😞 niestety. Nio ale niby powinna sie zaczynac od 3 tygodnia. Moja córcia tez chyba ma, zwłaszcza wieczorami. Lekarka zaleciła doraźnie 5 kropli espumisanu dla dzieci (on jets niby od 1 miesiąca zycia), nio i my dajemy codziennie te 5 kropli po kąpieli. Nio a poza tym kładziemy na brzuszku to pomaga na lepsza prace jelit, dzidzia bączki puszcza i brzuszek w ten sposób masuje 🙂
I tak czasami ma mała nasza gorsze nocki wiec nie wiem czy pomagaja te zabiegi i leki czy nie. Trzeba to po prostu przetrwac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja moim dzieciakom dawałam do picia herbatke z kopru, a dodatkowo nosiłam w miare możliwości jak najbardzie pionowo dzieciaczka, aż mu się odbiło po każdym jedzeniu. Na moje dzieci pomagało.

Dodatkowo odkryłam, że mająkolki jak tylko piłam mleko, a wtedy piłam częśto bawarki ( herbate z mlekiem). Jak odstawiłam mleko z diety, przeszło.






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniś no ja mysle ze Twoja dieta ma wplyw na te kolki u dzidzi-tylko to trzeba wytropic na ktory konkretnie skladnik z Twojej diety.A poza tym trzymanie dzidzi pionowo zeby sie odbilo porzadnie-tak jak to ata mowila.
Oprocz espumisanu i kopru to podobno okladanie brzuszka nagrzana pieluszka tetrowa tez pomaga-no i masowanie brzusia,ale zgodnie z ruchem wskazowek zegara... Mojej chrześniaczce to pomagało jak juz miała takie naprawde silne te kolki:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w rodzinie jak już nic nie pomagało, koper, masaż brzuszka, ciepłe okłady, jakieś butelki antykolkowe, to kupowaliśmy Viburcol czopki homeopatyczne, uspakajają dziecko i pozwalają mięśniom brzuszka na odpręzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KaSia86 napisał:
Moniś no ja mysle ze Twoja dieta ma wplyw na te kolki u dzidzi-tylko to trzeba wytropic na ktory konkretnie skladnik z Twojej diety.A poza tym trzymanie dzidzi pionowo zeby sie odbilo porzadnie-tak jak to ata mowila.
Oprocz espumisanu i kopru to podobno okladanie brzuszka nagrzana pieluszka tetrowa tez pomaga-no i masowanie brzusia,ale zgodnie z ruchem wskazowek zegara... Mojej chrześniaczce to pomagało jak juz miała takie naprawde silne te kolki:/
    zgadzam się...słyszałam że mozna suszarką z bezpiecznej odległości dmuchać ciepłem.kąpiele tez pomagają.i gimnastyka...bierzesz dzidzi nóżki i delikatnie uciskasz brzuszek kolankami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja córcia ma 3 tygodnie to by się zgadzało że kolki rozpoczynają się od 3 tygodnia bo ona od kilku dni ma twardy brzusio ale w nocy śpi ładnie raz budzi się na jedzonko koło 3 w nocy co do kolek to ona tylko zakwili podkurczy nóżki i dalej jest oki też dziś dałam jej 2 kropelki espumisanu i cały dzien się nie prężyła więc oki a pierdzioszek jest z niej wielki przy tej kolce 😉 no i po kąpieli zrobiła 3 razy kupkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oczywiście dieta mamy ma wpływ na kolki dziecka ale nie tylko, najważniejsze - żeby dziecko odbiło po każdym jedzeniu. Ból powodują gazy które zbierają się w jelitach i nie mogą samoitnie minąć, dlatego najważniejsze to odbijanie i masaż brzuszka tak by mu pomóc właśnie w puszczaniu bączków - to przynosi natychmiastową ulgę. Ja swoją córcię nosiłam tak że główka opierała się w zgięciu łokcia, dłonią masowałam jej brzuszek, a drugą ręką przytrzymywałam plecki, tak że mała leżała główką do dołu - to jedyna pozycja w której się uspokajała, choć wiele mam zapewne będzie bało się tak nosić maleństwo, ale po kilku próbach będzie OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniś napisał:
WITAM DZIEWCZYNY JAKIE MACIE SPOSOBY NA WZDĘCIA U WASZYCH POCIECH BO MOJA CÓRCIA STRASZNIE SIĘ NAPINA ITP CHCIAŁBYM JEJ POMÓC STOSUJĘ HERBATKĘ Z KOPRU TROCHĘ JEST LEPIEJ ALE NASTĘPNEGO DNIA POWTÓRKA Z ROZRYWKI 😞 CZYM WOGULE MOŻE BYC TO SPOWODOWANE

DODAM ŻE KARMIĘ PIERSIĄ


Monis

Popytaj w aptece o syrop na bazie kopru wloskiego. nie wiem czy w Polsce jest dostepny.
Ja przed butla kazda daje( 1 dozetke) tego specyfiku.Super dziala. Moje malenswo w koncu zaczelo spac wieczorami.
Chociaz kazdy dzidzius jest inny na jedno dzila na inne nie.Powodzenia, bo ja ciezki chwile przezylam z moja placzaca coreczka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...