Skocz do zawartości

Zapraszam wszystkich z Katowic i okolic | Forum o ciąży


ania175

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
American-made chocolate and cocoa products number in the hundreds. There is a fascinating story behind these wonderful products.
Chocolate through the years  
wow power leveling
The story of chocolate, as far back as we know it, begins with the discovery of America. Until 1492, the Old World knew nothing at all about the delicious and stimulating flavor that was to become the favorite of millions. The Court of King Ferdinand and Queen Isabella got its first look at the principal ingredient(原料) of chocolate when Columbus returned in triumph (胜利) from America and laid before the Spanish throne a treasure of many strange and wonderful things. Among these were a few dark brown beans. They were cocoa beans, today’s source of all our chocolate and cocoa. replica rolex
The King and Queen never dreamed how important cocoa beans could be, the great Spanish explorer, to grasp the commercial possibilities of the New World offerings. 
Food of the gods(极受崇敬的人)
During his conquest of Mexico, Cortez found the Aztec Indians using cocoa beans in the preparation of the royal drink, “chocolate,” meaning warm liquid. In 1519, Emperor Montezuma served chocolate to his Spanish guests, treating it like a food for the gods. 
replica rolex
For all its royal importance, however, Montezuma’s chocolate was very bitter, and the Spaniards did not find it to their taste. To make it more agreeable to Europeans, Cortez and his countrymen conceived the idea of sweetening it with cane sugar(蔗糖). 
replica rolex
The new drink quickly won friends. Spain wisely proceeded to plant cacao in its overseas colonies. Remarkably enough, the Spanish succeeded in keeping the art of the cocoa industry a secret from the rest of Europe for nearly a hundred years. 
replica rolex
Chocolate spreads to Europe 
replica rolex
Spanish monks, who had been sent to process the cocoa beans, finally let the secret out. It did not take long before chocolate was popular throughout Europe as a delicious, health-giving food. Chocolate drinking spread across the Channel to Great Britain, and in 1657 the first of many famous English Chocolate Houses appeared. 
The 19th century marked two more revolutionary developments in the history of chocolate. In 1847, an English company introduced solid “eating chocolate” through the development of soft chocolate, which formerly controlled the world market. The second development occurred in 1876 in Switzerland, when Daniel Peter thought out a way of adding milk to the chocolate, creating the product we enjoy today known as milk chocolate. 
Chocolate comes to America
In the United States of America, the production of chocolate proceeded at a faster pace than anywhere else in the world. It was in 1765, to be exact, that the first chocolate factory was established in this country. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy rodziłam w Piaśnikach w Świętochłowicach i jestem mega zadowolona. Tam tez dają znieczulenie i wcale się na nie nie musisz umawiać, tylko przychodzisz do porodu i mówisz że chcesz, bez problemu (ja nie miałam, bo moje porody trwały pierwszy 2,5 godziny a drugi 40 minut...). Łądnie, miło, czysto..naprawdę polecam ten oddział.

A USG 3D robi np. dr Czarnecki za 150 zł na dąbrowskiego w Chorzowie - super miły i kompetentny facet..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Cześć a ja mieszkam w Gliwicach jestem mamą Antosia który urodził się 11.12.2009 w Knurowie. Pierwsze dziecko rodziłam w 2000 roku w Gliwicach ale jakos nie szczególnie byłam zadowolona z opieki w tym szpitalu, dlatego teraz zdecydowałam się na szpital w Knurowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Dla zainteresowanych placówką im.Leszczyńskiego w Katowicach!!! 30 stycznia rodzilam w tym szpitalu i bardzo polecam. Poczynajac od przyjęcia na oddział po wyjście ze szpitala, nie miałam na co narzekać. Godna polecenia jest położna Magdalena Kot; bardzo miła i potrafiąca rozluźnić atmosferę, przy niej od razu poczułam sie spokojniejsza. Sale na oddziale 3 osobowe z łazienką,komfortowe. Pielęgniarki z noworodków bardzo miłe. Polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Wysłałam tutaj tego linka ? http://pol...acja.html?%20userid=1389 DARMOWE NAJLEPSZYCH FIRM PRÓBKI DO WŁOSÓW ITP. ZAREJESTRUJ SIĘ - TO WSZYSTKO Właśnie dzisiaj przysłali mi 5 próbek 3 szamponów i 2 odżywki XD ale juz raczej sobie dziś głowy nie umyję... nie dam rady...bo nóżkę złamałam w kostce i trochę boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mafiaani...
Jestem ze Swiętochlowic,mam wlaśnie rodzić w Piaśnikach.Mogłabyś powiedzieć co tam trzeba zabrać,jakie szpital ma wymogi.
Ostatnie dziecko rodzilam dawno,dawno temu.Do szpitala poza osobistymi rzeczami nic sie nie bralo.
Na tym profilu jedna z dziewczyn wypisalam wyprawke do szpitala dla mamy i dziecka i pomyslalam,ze powinnam jechać tam ciężarówka.Przerazilam sie.
Prosze napisz mi dokladnie co i jak.Wybieram sie tem w pażdzierniku

Pozrdawiam wszystkie mamuski ze śląska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluda,
ja właściwie brałam tylko pieluszki i chusteczki, no i kremik(oni mają fioła na punkcie F18 czy cos takiego, ale ja miałam swój inny), ciuszki oni mają i czapeczki też, no i pieluchy. Tak że dla dziecka nic więcej na poczatek-potem Ci powiedzą, żeby dokupić witaminy, ale to juz na miejscu dostaniesz karteczkę.
Co prawda oni proszą, żeby na rzecz szpitala cos tam przynieść, ale ja dałam im na koniec tylko czapeczkę i spioszki chłopiece, bo i tak nie miałam co z tym z robić, o nic innego sie nie dopominali.
Dla siebie weź piżamkę do porodu(moga dać swoja, ale fajniej mieć swoja własną, bo przyjemniej) no i podkłady czy podpaski.
Oczywiscie dokumenty.
A na koniec przy wyjściu mąż mi przyniósł rzeczy na wyjście dla małej i dla mnie, które wcześniej przygotwalam w reklamówce.
Nie przsadzaj z ilością rzeczy, bo sie nie zapakujesz. Jak cos będzie trezba, to Ci mąż doniesie, włącznie z jedzeniem, bo jak to w szpitalu-kiepsko tam z posiłkami.
jak masz jakieś jeszcze pytania, to dawaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mafiaani

Dzieki za wszystkie podpowiedzi,uspokoilaś 🙂
mam jeszcze pytanko.Mialaś porod rodzinny i czy chodzilaś do szkoly rodzenie.Moj lekarz nic na ten temat nie wspomina.Nie wiem gdzie ewentualnie mam pytać.Wiem,ze szkola rodzenia jest te ż na Piaśnikach ale czy potzreba skierowanie i w ogole jak to wygląda/

Pozdrawia, serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...