Skocz do zawartości

Zapraszam wszystkich z Katowic i okolic | Forum o ciąży


ania175

Rekomendowane odpowiedzi

NIe . Ja za pierwszym razem chodziłam do Chorzowa do szkoły rodzenia a z drugim razem do Siemianowic, ale tylko na ćwiczenia i żadnych zaświadczen nie miałam. Nic tam nie wymagaja do porodu rodzinnego, nie musisz mieć żadnego zaświadczenia ani nic się nie płaci. Po prostu mówisz, że mąż będzie z Tobą, ma sobie tylko przynieść jasne rzeczy i jakieś kapcie lub klapki i tyle. Jak chcesz znieczulenie, to tez nie musisz nic wczesniej zgłaszać, tylko przy przyjęciu powiedz, że chcesz, to anestezjolog do Ciebie przydzie.

Ja sama nie korzystałam z anestezjologa, bo przyszłam na statnia chwilę i po 40 minuatach urodziłam ale widziałam jak to u innych wyglada.
Maszynkę do golenia itd też tam mają swoją więc nie musisz mieć.Lewatywy też nie miałam, bo nie zdążyłam, ale przy pierwszym porodzie pani pytała, czy chcę lewatywę.

Można łazić przy porodzie, jest wanna. Ja do skurczów partych byłam poza łózkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja zaglądam... 😁ale nikt nie pisze, więc monologu nie chce mis się prowadzić, ale ogolnie jestem otwarta na nowe znajomości...
Ale co by tu napisać na poczatek, z suwaczków wiadomo, że mam diwe coreczki, Alicja skończy w niedzielę 5 lat, a mała 14 miesiećy za kilka dni.
Mieszkam w Siemianowicach na Bytkowie, pracuję w Chorzowie w szpitalu.
A w ogóle nie jestem ze Śląska, tylko z Nowego Sącza 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Maluda, no to psikus..to jakie wymyslamy dla chłopca??? Ja sie chłopca nie doczekałam, w pierwszej ciąży w usg miał byc chłopiec i miał być Mikołaj albo Wiktor lub Tadzio, ale 3 dni przed porodem sie dowiedziałm,że dziewczynka...no ale więcej dzieci nie planujemy, nie ma szans, więc trudno, imionka niewykorzystane będą.
Będzin w sumie niedaleko ode mnie, tą drogą 4 do Krakowa to jak rzut kamieniem.
Fajnie, że sie odzywacie 🙂)))

Ja po 5.urodzinach Alicji. Najpierw w domu, potem w przedszkolu a potem jeszcze w sali zabaw Ciuciubabka w Katowicach, byłam padnięta, ale jakoś przeżyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też niestety albo stety nie doczekałam się synka 🙂 Po 8 latach druga córa i kariere kończe na tych dwóch cudeńkach 🙂 także widać chłopaczki nie dla nas mafiaani 🙂

A no do Siemianowić nie daleko często tam bywam bo męża rodzice tam nadal mieszkają i od nich to już całkiem do Katowic blisko bo mieszkają na Tuwimie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O to całkiem niedaleko,czasem jak jestem to śmigam do aldiego od teściów.Oni tam bardziej u góry na kasztanowej.To chyba jeszcze Tuwim 🤪 bo ja to się tam nie znam chociaż już 12 lat tam mieszkają a kiedyś mieszkali bardziej w centrum na pstrowskiego 🙂
A może znasz któregoś z braci bo jest ich trzech łącznie z moim mężem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze powiedzieć, że nie mam problemu, Alicja przejeła role starszej siostry i ją " wychowuje", a Natalia Alicję uwilebia i łazi za nią jak kurczak..nie jest źle. Na razie zadnych scen zazdrości itp. W tym roku z robimy im wspólny pokoik i zobaczymy jak im pójdzie wspólne mieszkanie..

oki, zmykam, bo mała wstała..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihi dziewczyny ale mnie rozbawilyście.Mialam dwoch chlopczykow rożnica dwa latka i na tym skończylam.Dorośli jeszcze troche i pewnie na swoje pjodą,a tu patrz braciszek sie im szykuje.
No coż,nigdy nie wiemy co nam zesle los.
Mafiani pytalaś jakie imie dla chlopaszka...no to będzie Miłosz,chyba ze mi takiego psikusa zrobi jak Tobie dzidzia i okaże sie Tereską. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale imię masz...i tak trzymaj..
kto wie, może sobie strzelę dziecko późno, ale raczej wątpie w to, dla mnie ciąża to koszmar, haftowanie, leżenie, masakra, więc sie nie skuszę. Poza tym ja i tak dzieci mam późno, bo dopiero po studiach, i to medycznych, a one 6 lat trwają, więc Alicje miałam w wieku 26 lat a drugą w wieku 30 lat..oj, jakos na razie się zarzekam, że nigdy w życiu! 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja haftowałam 7 miesięcy na okrągło, od rana do wieczora, piłam jedynie pepsi, bo to jedyna rzecz, którą przyswajałam a miała glukozę. Leżałam w domu pod kroplówkami i schudłam 8 kg. Do tego ciąża druga zagrozona, krwawienia. Ogólny koszmar.
No ja na razie mam Mirenę, to ponoć "mercedes wśród antykoncepcji" jak to mówi mój gin, więc na razie i tak mam spokój na 5 lat.

Miłosz piękne imię, naprawdę super, a jak maja starsi na imię?

Gosia, witaj, gdzie sie teraz podziewasz w wilekim świecie?i też synek! no to będziecie mniej więcej rodzic w podobnym terminie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...