Skocz do zawartości

Zapraszam wszystkich z Katowic i okolic | Forum o ciąży


ania175

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzien dobry mamuski i przyszłe mamuśki

witam w tej piekny biały dzien 😉
ehhh to dopiero poczatek zimy , a jajuz chcialabym wiosne 🥴
no coz jakso przezimujemy
teraz jeszcze to szalenstwo swiateczne nas ogarnie . . .

jakies plany na sylwestra macie ??

klaskam i uciekam do bąbla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry Kobietki 🙂

Widzę, że tu ogólnie wczoraj cichutko było 🙂 Ja już nie muszę chodzić na obcasach, bo kupiłam sobie buty i naprawdę się z tego powodu cieszę.. Nie powinno się chodzić w butach na obcasach, bo i bez tych butów bolą plecy, a co dopiero jak jeszcze codziennie na obcasie się chodzi. No i kupiłam sobie czapkę i szalik 😜 muszę jeszcze rękawiczki, bo nie było koloru takiego jak czapka i szalik 😜 no i kanapę do pokoju też kupiliśmy 🙂 przywiozą w czwartek 🙂
mnie dzisiaj coś bardzo brzuch boli i mam taki strasznie twardy, nie wiem dlaczego:/
dzisiaj dalszy dzień sprzątania, dziś nigdzie się nie wybieram, to mam nadzieję, że już dzisiaj skończę 🙂
poklaskam i uciekam, odezwę się później 🙂

miłego dnia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Byłam wczoraj u lekarza. Maluszek waży już 1,2 kg. Obrócił się już główką w dół. Wszystko jest dobrze. Zrobili mi tez wczoraj KTG. Fajnie było posłuchać serduszka i tego jak maleństwo buszuje w środku.
Zjadłam niedawno śniadanko i teraz zbieram się powoli do tego, żeby trochę posprzątać.
U Was też tak nocą nasypało, bo ja prawie auta nie widzę, dobrze że wczoraj wyciągnęłam jeszcze męża po badaniach do sklepu bo nawet nie chce mi się wychodzić z domku. No i najpierw musiałabym autko odśnież.
Justi my Sylwestra to chyba w domku spędzimy 🙂
Tuska jak Ci brzuch stwardniał to lepiej sobie dzisiaj wrzuć na luz bo nie dobrze,a le pewnie od zmęczenia albo za dużo ruchu miałaś. Lepiej sobie odpocznij. Mi też się tak robi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie już mi inna dziewczyna napisała, żebym dała sobie dzisiaj spokój z większym sprzątaniem, bo ona też tak miała jak chciała wszystko na szybko posprzątać, więc stwierdziłam, że dzisiaj ogarnę tylko tak powierzchownie, a jutro wezmę któryś pokój sprzątać. Chociaż będzie to pewnie duży pokój, bo mój genialny mąż maluje pokój od miesiąca, ten mniejszy i go pomalować nie może, ale w tym tygodniu już musi dziś albo jutro, bo w czwartek przywożą kanapę, do dużego pokoju, więc tamtą musi przenieść do tego mniejszego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska zdecydowanie sobie odpuść sprzątanie i połóż się do łóżka!!! Nie dobrze bo stawia ci się macica ja tak miałam od 27tyg. i grozi przed wczesnym porodem 🤢 ja brałam na to tabletki przy kolejnej wizycie koniecznie powiedz o tym lekarzowi jeśli bedzie się to zdarzać częściej...

ja dzisiaj latałam załatwiać sprawy w mieście a Zuzka z teściową została grzeczna podobno była zjadła cały obiad bez marudzenia 🙂 moja kochana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli tak to powiem..no mnie się zaczął 27tydzień teraz, no w sumie to jutro się zacznie. Kurde mam nadzieje, że wszystko będzie ok.. 🤢
tzn. mnie mąż mówił, że mam twardszy brzuch niż zwykle, ale nie zwracałam uwagi na to, bo ja tego nie zauważyłam, dopiero dzisiaj z bólem brzucha wstałam i zauważyłam, że mam dużo twardszy brzuch niż zwykle. No cóż to mąż mi będzie pomagał w sprzątaniu teraz, bo wczoraj faktycznie może za dużo tego wszystkiego, nie dość, że od rana sprzątałam to później z 2,5godziny na zakupach i to w butach na obcasie 🤢 a dzisiaj dopiero wyszło! 😞 kurde 😞 nic teraz przez kilka dni dam sobie trochę luzu.

miłego wieczorku :* ja idę z mężem troszkę posiedzieć, bo dziś odkąd wrócił z pracy nie mieliśmy dla siebie zbyt wiele czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska, spokojnie, brzuchCi sie stawia po prostu. No_spa na ty etapie raczej nic nie pomoże. Jak się szyjka nie skarca, to nic sie nie robi, a jak sie skraca, to leżenie, szew i fenoterol. Ale myslę, że wszystko u Ciebie będzie w porzadku. Ja miałą takie twardnienie od 19 tygodnia i urodziłam normalnie w 40 tygodniu, tyle tylko, że błyskawicznie, bo pewnie macica była lepiej przygotowana, i szyjka tez 🙂)

A ja witam z dyżuru. Ledow dzis dojechałam do pracy, ale śnieg!

Nie mam weny do pisania coś.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Dziewczyny! 🙂

dzięki 🙂 ja bym się nie obraziła jakbym urodziła błyskawicznie 😁
dzisiaj już jest lepiej, najważniejsze, że brzuch mnie nie boli, bo twardy on jest, ale nie boli 😁 dzisiaj wizyta u dentysty, ale dziś tylko plombę założyć i tyle. Później na początku stycznia się umówię na przejrzenie zębów, bo teraz leczę ostatniego, a tak wszystko mam zaleczone 🙂 nie lubię chodzić do dentysty teraz w ciąży, bo maluch strasznie się rusza, jak już siedzę na fotelu i dentystka mi coś robi przy zębie! 😜
na dworze zimno:/ ostatnio już jechałam jak był śneg i w sumie sypał jak nie wiem wtedy,ale strasznie się jedzie, tym bardziej, że ja mam prawo jazdy ponad rok i to jest dopiero moja druga zima, a oduczyłam się jeździć jak jest śnieg, chociaż w tamtym roku nie było dla mnie nic strasznego przyjechać ze Sławkowa tu do Zabrza, a teraz się obawiam jechać z Helenki na Curie, tj. koło multikina 😜

miłego dnia:* klaskam i uciekam, bo muszę się trochę ogarnąć, bo na 11. do dentysty 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry :*

ja nie nawidze chodzić do dentysty a miałam leczenie kanałowe na żywca bo byłam w ciąży i nie mogłam dostać znieczulenia to była masakra 🤢 no ale ząb wyleczony i teraz wszystkie zęby OK 🙂

dzisiaj moja Zuzka dała czadu w nocy a bardziej nad ranem 🤢 od 4:30 nie chciała spać do 6!! masakra... coś jej się poprzestawiało ja nie jestem przyzwyczajona do takiego wstawania bo moje dziecię śpi do 8/9 rano 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂

Ja na szczęście z dentystą miałam już luz od początku ciąży bo leczyłam zawsze na bieżąco. Z jednym tylko mam kłopot bo nie mogę sobie teraz kamienia ściągnąć bo to ultradźwięki a jam mam niestety tak że muszę to robić 2 razy w roku. Więc teraz czekam aż urodzę.
Jutro idę też na pierwsze zajęcia do szkoły rodzenia do Sosnowca, takie organizacyjne ale zobaczymy co i jak. A w piątek będę znowu szaleć na nocy zakupów, tym razem w Plejadzie w Sosnowcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale wy szalejecie z tymi zakupami 😁 hehe ehh my sobie na razie nie możemy pozwolić na szaleństwo zakupowe 😞 no ale trudno i bez tego przeżyje 😉

a szczerze powiem że wole iśc do dentysty niż do okulisty mimo że wiem że u dentysty bedzie boleć a u okulisty nie 🤔 dziwne prawda 😁 mam uraz od dzieciństwa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kiedyś bardzo bałam się dentysty i chodziłam rzadko, za rzadko. W końcu postanowiłam, że muszę zrobić w buzi porządek i zrobiłam. Od tamtej pory chodzę systematycznie i już się nie boję. Okulista w ogóle mi nie przeszkadza. Nie lubiłam za to bardzo wizyt u ginekologa ale w ciąży jest ich tyle, że teraz to bułka z masłem no i jeszcze mam fajną lekarkę a to pomaga 🙂 A co zakupów to aż tak bardzo nie szleję, teraz korzystam z wyprzedaży no a w końcu najwyższa pora, żeby kupić wszystko dla Pawełka. No i sobie tą kurtkę też muszę kupić bo zaraz nie wejdę w starą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziek, ja to nie mogłaś znieczulenia w ciąży???, co za dentysta! w ciązy NALEŻY i WRĘCZ POWINNO SIĘ DAWAĆ dać znieczulenie, dawka leku jest tak mała że nawet nie przenika dobrze do krwioobiegu, a ból to tak duży bodziec stresowy, że może nawet wywołać skurcze...mÓJ Mąż jest dentystą i nigdy nie naraziłby kobiety w ciązy na cos takiego. W ogfole to polecma zmienic dentyste, bo metoda ronienia kanałówek w spsób bólowy odeszła juz do lamusa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie mąż w ciązy usuwał kamień dwa razy....
wszystko zalezy od dentysty, jak jest kompetentny - to robi, a jak sie boi i właściwie nie wie, to mówi, że nic nie można, tak na wszelki wypadek i jest kryty.
miałam robione w ciązy dwa ubytki ze znieczleniami z adrenalina nawet(bo ogranicza wchlaniaanie znieczulenia do krwi), scalingi, fluorkowanie itd.
Najgorzej jest nic nie robic, bo próchnica to stan zapalny i nieszczęście gotowe..

Kasiu, a u Ciebie już 30 tydzień...wow, niedługo będziemy maluszka witać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja powiedziałam mojej dentystce, że jestem w ciąży, bo słyszałam, że nie można dawać znieczulenia, to zapytała mi się tylko, w którym miesiącu jak powiedziałam wtedy, że w czwartym to powiedziała, że tylko w tych pierwszych trzech miesiącach nie mogłaby podać znieczulenia, a tak to już może bez żadnego problemu. Właśnie dziś skończyła mi leczyć jednego zęba kanałowo. Ja miałam zęby zdrowe, tzn. wszystkie wyleczone i systematycznie chodziłam do dentysty na kontrolę, ale teraz mi tak się zęby psują, wyleczyła mi trójkę, to teraz w czwórce zrobiła się dziura i to wielka! :/ i ZACZĘŁA mi ją dziś robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odliczam codziennie i już się doczekać nie mogę, żeby go w końcu zobaczyć i przytulić 😆 ale z drugiej strony mały straszek przed porodem. Ale wiem pisałyście, mam dać na luz i się nie bać.
Byłam w poniedziałek u lekarza i wszystko w jak najlepszym porządku, wiec tym bardziej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie udało tylko Tobie 🙂))w odwecie.


co sie dzialo, słuchajecie! poszłam po Ale do przedszkola sankami, wsadziłam młodą, było ok. Jak sie ubrałysmy i szłysmy z powrotem, zerwała sie jakaś śnieżna wichura, prało LODEM do buziach! Natka w ryk!, więc ją musiałam na ręcę wziąć,a Alicja na sankach, bo się drze, że nie umie iść-taki wiatr. Więc idę, jedna na rękach(10kg plus bambetle), drugą ciągnę po tym sniegu(20kg), a we mnie pierze wiatr i lód...czuałm się jak na syberii.a mam jakieś 10 minut drogi i myślałam że nie dojdę:woohoo 😁oszłysmy całe mokre, lód na buziach, wrrrrrrrrrrrrr

mam dość na dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...