Skocz do zawartości
kasia277

ruchy dziecka | Forum o ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! jestem w 16 tygodniu ciąży jest to moja druga ciąza mam szczupł figurę ale mój brzusio strasznie szybko rośnie i przytyłam jakieś 5 kg za 16 tyg. Czuje już ruchy dziecka.. czy kobietki też tak wcześnie czujecie???? pozdrawiam wszystkie grubaski 🙂)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
super,że już czujesz ruchy dziecka,ja jeszcze nie i nie moge doczekać się tego 🙂Ciekawa jestem bardzo jak to jest..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
najpierw czujesz takie jakby bąbleki bul bul bul potem muśnięcia jakby pędzelkiem ... a potem jak sie rozkopie to masakra..... moja laura tak mi dawała popalić ze masakra czasem mało się nie posikałam w majtki w miejscu publicznym jak mnie w pęcherz kopła i powiem ze ma 6,5 roku i dalej jej nawyk z brzucha został bo tak kopie w nocy jak czasem razem śpimy ze masakra!!! 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ale fajnie.. 🙂 🙂 🙂może za 3 lub 4 tyg. poczuje jak się porusza.. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja czytałam, że kobiety właśnie o szczupłej budowie ciała mogą czuć szybciej ruchy dziecka a tym bardziej jeżeli jest to ciąża koleina. Ja jestem pierwszy raz i poczułam w ostatnim dniu 17-tego tygodnia więc to nie ma reguły, i jak na pierwszy raz to Julcia tak waliła, że byłam w szoku 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja czułam pierwsze ruchy w 17 tc 🙂 To moja druga ciąża i jestem szczupła bardzo , no przed ciąża byłam 🙂 Teraz mój maluszek szaleje na maxa - czasem to nawet boli. Ale ciesze się bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moja malutka tez ciągle szaleje:laugh: To najwspanialsze uczucie na świecie!!!:laugh:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tak czxytam i czytam i wyczekuje na ruchy u mojego malenstwa... u mnie konczy sie 18 tc zaraz 19tc a ja tylko czuje bulgotanie czasem ;( i zastanawiam sie jak to jest a moze da sie to przeoczyc... buziaczki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a ja chyba doczekałam się 🤪 strasznie dziwne uczucie..nie wiem jak mam to opisać,takie delikatne pukanie,coraz częstsze..trzymam cały czas dłoń na brzuchu i nie dowierzam.... 🙂 🙂 🙂 🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nareszcie poczułam!!!! 🤪 🤪 🤪 😘 😘 😘
Wczoraj wieczorem i to tak intensywnie i dość mocno, że mój mążpoczuł, jak mi położył ręke na brzuchu... cudowne uczucie... takie głaskanie od środka...

http://www.allegro.pl/item583159156_suknia_slubna_cheryl.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
paula- jak to pierwsze dziecko to mozesz juz powoli wsluchiwac sie w swoj organizm i zapewniam,ze rozroznisz prace jelit od ruchow malenstwa! ja poczulam ok.18-19tc, to bylo jakby ryba otarla sie o moje blony wew. a pozniej coraz czesciej- wieczorem przy odpoczynku na plecach. teraz juz kopie jak szalony i sie rozpycha gagatek!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale to jest wspaniałe uczucie 🙂 🙂 🙂

http://www.allegro.pl/item583159156_suknia_slubna_cheryl.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja jeszcze nie czuje ruchów,choc to moja druga ciąza wiec powinnam wcześniej wyczuc niż przy pierwszej ciąży...ale nic...uzbroje się w cierpilwośc 🙂 Podobno pulchniejsze kobiety wyczuwaja je nieco pózniej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no właśnie ja jestem pulchniejsza i chyba nie doczekam się na te ruchy...ajajaj 🙂 🙂 🙂 🙂hihi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Monia27 napisał:
Ja jeszcze nie czuje ruchów,choc to moja druga ciąza wiec powinnam wcześniej wyczuc niż przy pierwszej ciąży...ale nic...uzbroje się w cierpilwośc 🙂 Podobno pulchniejsze kobiety wyczuwaja je nieco pózniej 🙂

Jak byłam drugi raz w ciąży, to ruchy poczułam koło 16 tygodnia... cierpliwości, doczekasz siei Ty 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kobietki tych ruchów nie da sie przeoczyc, chodz ja na poczatku tez sadziłam, ze na pewno nie bede wiedziała, ze to juz. A teraz mały kopie tak, ze hej a co dziwne reaguje na płacz małych dzieci. 🤪 🤪 I jak one płacza gdzieś blisko mnie to on zaczyna sie bardzo ruszać :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moj maluszek tez juz kopie :P Chyba od miesiaca :P Moj maz moze juz go poczuc jak polozy reke na Moim brzuszku. Cudownie czuc ruchy dzieciatka 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mojego bobaska to juz widac golym okiem jak szaleje 🙂 Caly brzuchol mi chodzi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Mój synek to tak wariuje,że wczoraj w tramwaju (miałam rozpiętą kurtkę) jak zaczął szaleć i brzuch mi skakał to babka stojąca koło mnie najpierw spojrzała ze zdziwieniem a potem się śmiała:laugh: :laugh: :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moja mała to szaleje szczególnie po posiłkach...troszkę dostanie glukozy i już jest szczęśliwa 🙂 [img size=342]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/3_Bdzie_CRECZKA_5485.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moj synek tez reaguje na posilki lub na dotyk kogos. Reaguje tez jak odslonie go , ponoc widzi swiatlo 🙂 Najbardziej ze mna walczy jak zjem cos slodkiego i zastanawiam sie ze te ruchy to raczej jakby nerwowe - moze nie lubi slodyczy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pierwsze bardzo delikatne ruchy poczułam kilka dni temu w porze wieczornej,a teraz drugi dzień czuje w porze obiadowej,troszke mocniejsze 🙂 🙂 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jusmarkl napisał:
Moj synek tez reaguje na posilki lub na dotyk kogos. Reaguje tez jak odslonie go , ponoc widzi swiatlo 🙂 Najbardziej ze mna walczy jak zjem cos slodkiego i zastanawiam sie ze te ruchy to raczej jakby nerwowe - moze nie lubi slodyczy ?
To prawda ze dziecko jest bardziej aktywne jak mamusia dostarczy organizmowi cukier czyli slodycze lub jak wypije kawke 🙂 W moim przypadku jest tak samo i wiele mam to potwierdza!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alez Wam kochane zazdroszcze...niekotre z Was widze wczesniej niz ja jestem a ja wciaz nic... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
paula8966 napisał:
alez Wam kochane zazdroszcze...niekotre z Was widze wczesniej niz ja jestem a ja wciaz nic... pozdrawiam

nie martw się,niedługo poczujesz i pewnie tez będzie Ci wtedy tak szybko serducho biło z podekscytowania,że to pierwsze kopniaczki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi