Skocz do zawartości

Mała macica, tyłozgięcie | Forum o ciąży


Madalena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kiedys lekarz powiedział mi , że mam małą macice w dodatku w tyłozgięciu. Podobno mała macica może powodowac problemy z donoszeniem ciązy i poronienia. Czy ktoś z Was ma taki problem?
Niestety lekarz powiedział mi, że przez te problemy z małą macicą, tyłozgieciem i jak się jeszcze okazało z licznymi torbielami na obu jajnikach ( policystyczne jajniki) nie zajdę szybko w ciaze i że może to potrwac nawet 2 lata.
Na moje szczęście lekarz sie mylił i zaszłam w ciąże w pierwszym miesiącu w którym zaczelismy " działac".
Zastanawiam się tylko jak bedzie przebiegac ciąza i czy nie bede miała problemów z donoszeniem. Jak narazie boli mnie podbrzusze i mam dziwny śluz.
Jakie sa prawidłowe wymiary macicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz... Mi w sumie powiedział lekarz to samo co Tobie (mała macica, tyłozgięcie, brak owulacji, pęcherzyki...) Leczyłam się prawie rok i nic....nawet miałam iść na laparoskopie.
W pewnym momencie olałam.... I parę miesięcy potem okazało się, że jestem w ciąży.
W sumie mi gin. na wizytach nic nie mówi teraz, że macica i że w tyłozgięciu to jakiś problem. Zresztą mam wizytę teraz 2 grudnia to sie podpytam jeszcze 🙂
Pozdrawiam ciepło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesiące później...
  • Mamusia
Mała macica i tyłozgięcie nie ma żadnego znaczenia w ciąży. No może minimalne. Wiele ginekologów twierdzi ze będą problemy z zajściem w ciąże czy tez z donoszeniem ciąży. Dosyć dużo forum przebadałam w tym temacie i prawie żadna kobieta nie miała z tym problemu. Dzieciątka urodziły się zdrowiutkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...