Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie oglądałam zdjęcia Ewy na nk - bardzo ładna sukienka, pięknie wyglądasz 🙂
a zapomniałam Wam napisać - Agatka ma już 4 ząbki: 2 dolne "1", górną "1" i górną "2" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ewa bardzo ładnie wyglądałaś, sliczna sukienka 🙂 byłysmy z Elizka dwa dni na wsi u rodziców, bo mąż odbywał szkolenie, niestety przeziębienie nadal jej nie mija 😞
a jutro wybieramy sie z Krzysiem do Poznania na zakupy, niestety Elizkę zostawię u rodziców bo wiadomo, galerie to nie miejsce dla małych dzieci :/ no i chcemy spędzić troche czasu tylko we dwoje 🙂 oczywiście, żeby była jasność będziemy tęsknić za naszą Coreczką, ale zresztą wiecie o co chodzi....mała odskocznia jest wskazana dla każdego związku 🙂 a jak Wasze Dzieciaczki, i Wasze samopoczucie??????????
miłego dnia Kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobietki i GRTATULACJE DLA ANI 🤪Karolinko nie jestes sama mój Adas juz drugi tydzien ma kaszel no i Kacper tez ma kaszel i nie chodzi cały tydzien do szkoły normalnie mam w domu apteke tyle kasy na leki idzie ze szok 😞Ewus suknia suknią piękna ale ty wygladałas jak ksiezniczka i na pewno sie tak czułas w ten szczególny dzien slicze zdjecia jeszcze raz gratuluje 🙂Martus jak tam idzie z mieszkaniem jak remonty?Wercia fajnie ze mała w złobku sie dobrze czuje szkoda ze zadna nie daje znaku jak jest gdzies w centrum na spacerku 🙂jak co to dajcie znac co? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki
Dawno się nie odzywałam, ale chcialam napisac kilka słów na temat żłobka.
Co prawda punkt widzenia zmienia sie od punktu siedzenia i ja mam babcię która zajmie się moją córeczką, ale mając wybór opiekunka albo żłobek - wybrałabym żłobek.
Dlaczego
Moja znajoma pracuje w administracjii jednego z kaliskich żłobków i jestem pod wrażeniem tego co mówi i jak to wygląda. Dzieci nie płaczą, jedzenie najwyższej jakości, mleczko np. łowickie a nie marki tesco. Panie gotują ptasie mleczka itd. Opiekunki młode, zaangażowane a nie stare znudzone życiem i "najmądrzejsze".
Poza tym żlobek to instytucja, osoby tam pracujace sa odpowiedzialne za to co robią. Fakt zarobki marne i mogą być zniechęcone, ale wiadomo czasy są ciężkie.
A opiekunka. Pewna znajoma może tak. Ale jak widze co robią "nianie" na spacerach z dziećmi, jak się do nich odzywają, co robia jak butelka upadnie na ziemie to mnie po prostu trzęsie.
Koleżanka też ma nianie. W sumie super jeszcze obiad ugotuje i posprząta tylko... kiedy ona zajmuje sie dzieckiem między zupą drugim daniem, czy przy sprzątaniu? Inna ma studentkę która sie uczy...a Pani w żłobku ma na głowie 3 dzieci - i dużo to i mało, ale przy dobrej organizacji zaoferuje naszemu dziecku wiecej niz prywatna opiekunka.
Więc Wercia trzymaj się i ja jestem za. Wśród znajomych nie widze różnicy między dziećmi z nianiami a "żłobkowymi" a wręcz te z nianiami odgrywaja sie na rodzicach - i to widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina36tydz napisał(a):
Ewa bardzo ładnie wyglądałaś, sliczna sukienka 🙂 byłysmy z Elizka dwa dni na wsi u rodziców, bo mąż odbywał szkolenie, niestety przeziębienie nadal jej nie mija 😞
a jutro wybieramy sie z Krzysiem do Poznania na zakupy, niestety Elizkę zostawię u rodziców bo wiadomo, galerie to nie miejsce dla małych dzieci :/ no i chcemy spędzić troche czasu tylko we dwoje 🙂 oczywiście, żeby była jasność będziemy tęsknić za naszą Coreczką, ale zresztą wiecie o co chodzi....mała odskocznia jest wskazana dla każdego związku 🙂 a jak Wasze Dzieciaczki, i Wasze samopoczucie??????????
miłego dnia Kochane 🙂


Karolcia, tak mi przykro, że Elizka się męczy z tym przeziębieniem. Chciałoby się rzec "pieprz... żłobek", ale cóż poradzisz??? Trzymam kciuki, żeby Malutkiej się poprawiło.
Dziś dostałam termin egzaminy aplikacyjnego, na szczęście dopiero w listopadzie. Całe szczęście, że moja Kubulina jest taka spokojna, bo mogę się w ciszy uczyć. A nauki mam niestety sporo, bo nie mogę zrobić tego na zasadzie "zakuj-zapomnij". Prawo to ciężki kawałek chleba, ale zawsze o tym marzyłam, więc nie narzekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinorewka napisał(a):
hej dziewczyny 🙂 na wstępie - gratulacje dla nowych mam 🙂
widzę, że wszystkie macie podobne zdanie o żłobku... są plusy i minusy (tak jak pisała Marta), ja ogólnie jestem zadowolona ze żłobka, opieka jest dobra, Agatka się zaklimatyzowała, nie płacze, grzeczna jest, ładnie je, nie marudzi 🙂 tak jak pisałyście też o "przechowalni dzieci" no to prawda, można tak to nazwać ale co innego te dzieci mają tam robić, nie da się jeszcze ich uczyć nie wiadomo czego i te panie nie są w stanie poświęcać całego czasu jednemu dziecku, na razie to się ogranicza tylko do przewijania, karmienia i opiekowania się nimi, potem uczenia podstawowych czynności itp.... nie spodziewam się tez oczywiście cudów, bo to nie jest prywatny żłobek ale nie narzekam. Myślę tak może dlatego, że od początku byłam pozytywnie nastawiona do żłobka, bo taka opcja była najbardziej odpowiednia dla nas. A i jeszcze jedno - takie jest moje zdanie, że dziecka się nie "oddaje" do żłobka! Oddać dziecko to można do Domu Dziecka, a ja Agatkę "zawożę" do żłobka na czas mojej nieobecności z nią a obecności w pracy! Ja sobie tak to tłumaczę i wtedy od razu lepiej kojarzy się żłobek 🙂


Werka, super, że Agata zaaklimatyzowała się w żłobku. Pewnie, że są plusy i minusy wszystkiego. Ja też byłam przekonana, że Kubuś "pójdzie" do żłobka, ale po spisaniu listy za i przeciw wyszedł mi wynik na minus. Każdy ma oczywiście swoje przekonania, poglądy i tego powinien się trzymać. Najważniejsze, żeby żyć i postępować w zgodzie z sobą. Ty też masz trochę inną sytuację - praca w budżetówce (wybacz, że to powiem) nie jest tym samym, co praca w prywatnych firmach. Idziesz na 7:00, wychodzisz o 15:00 i jesteś po pracy. A pracując w prywatnej firmie nikogo nie interesuje, że masz dziecko. Z jednej strony fajna taka praca, ale z drugiej kiedyś wspominałas o zarobkach - skończyłaś studia, więc pewnie takie wynagrodzenie nie jest satysfakcjonujące, prawda?? A jeszcze kredyt za mieszkanie, utrzymanie samochodu, opłaty za żłobek, prowadzenie domu - dobrze, że masz męża, który ma pewnie dobrze stanowisko i odpowiednie wynagrodzenie. Ale, jak mawiają mądrzy ludzie: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 dzięki Aniu że chociaż Ty mnie poparłaś bo aż mi się przykro zrobiło jak niemal wszystkie macie takie negatywne zdanie na temat żłobka, zaczęłam się zastanawiać czy ja aby nie zaślepiłam się tym żłobkiem i nie widzę, że dzieje się tam coś złego..... ale myślę, że ja jestem realistką i bardziej optymistką niż pesymistką 🙂 Asia też masz rację, jest tak jak piszesz o budżetówce, mam stałe godz pracy i po pracy nic mnie nie obchodzi, należy mi się urlop opiekuńczy, paczka dla dziecka na święta, i inne z tyt.dziecka... ale za to te zarobki 😞 mąż skończył tylko technikum a zarabia o wiele więcej niż ja... nie narzekam bo kasę wnosi w nasz budżet 🙂 ale musi się napracować bo ok 10-12h/dobę pracuje więc jak jest w domu to zazwyczaj zmęczony... ach takie życie... ale ogólnie jest dobrze 🙂
a poza tym tematem to życzę zdrówka Elizce, Adasiowi i Kacperkowi 🙂 i pozostałym dzieciaczkom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki koniec juz tematu złobka kazdy robi jak mu wygodniej kazdy wyraził swoje zdanie i jest ok;;;a tak po za tym to masakra z tymi chorobami moja Olusia tez chora ma zapalenie krtani i boje sie zeby mały nie załapał ale nie uchronie go przed tym 😞 😞 😞narazie jest ok:duzo zdrówka zycze dzieciaszkom waszym 🙂a tak poza tym mam jeszcze jedno pytanie bo moj mały od 2 dni zrywa sie w nocy z krzykiem takim ze nie moge go uspokoic ktoras z was cos o tym pisała tak?co byc moze jest tego powodem? ide obiadek przygotowac i zajrze potem do was pa miłego dnia zycze''''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulcia jak się zrywa w nocy z płaczem to możliwe że to ząbki idą 🙂 moja tez jakoś 2 noce pod rząd obudziła się i płakała a potem jej wyszedł pierwszy ząbek a po tyg następny a później kolejny i tak ma już 4 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane....niedawno wróciliśmy z Poznania...jednak zakupy potrafią zdziałać cuda 🙂 odprężyłam się i spędziliśmy trochę czasu z mężem, było suuper 🙂 no a pozatym znów zostało wniesione kilka rzeczy do szafy... 😉
zgadzam się w 100% że koniec tematu żłobka, Wercia robisz dobrze i nie przejmuj się...
Martus jak Wasze samopoczucie po wczorajszych spontanicznych %%%% ???? bo u nas ok, co prawda musiałam z rana prowadzić auto bo Krzysio musiał dojść do siebie 🙂
aha kiedy organizujemy jakieś "babskie" spotkanko???? Wercia Tobie teraz pasują pewnie weekendy? dawajcie jakieś propozycje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej fajnie ze udał wam sie dzien tylko we dwoje nieraz jest to bardzo potrzebne;;; 😉 😉Wercia Patrykowi wyszedł juz jeden zabek ale wczoraj tak sie zerwał jakby sie czegos wystraszył i nie mogłam go uspokoic ale moze faktycznie przebijaja sie nastepne zabki 🥴a tak poza tym to nie wiem czy małego nie wezmie jakies choróbsko bo dzisiaj jest taki niespokojny i ma lekki katarek masakra jakas teraz z tymi pogodami ;;;ide wykapac dzieci i zajrze jeszcze do was pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Leer-eczko 🙂 Nadia cudowna 🙂
Karolcia widać że dzionek udany bo humorek masz zupełnie inny 🙂 cieszymy się 🙂
na spotkanko możemy sie umówić ale w przyszły weekend mamy impreskę rodzinną i nie wiem kiedy dokładnie czy w piątek czy w sobotę będzie ale Wy sie umawiajcie a ja dołączyła bym sie jeśli będę mogła....
a tymczasem oglądamy z karolem shreka i pijemy winko 🙂 a wiecie co w carefourze jest jakas gigantyczna przecena i sa spodenki jeansowe za 5zł 🙂 kupiłam 2 pary na teraz rozm.74 i na potem 80 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinorewka napisał(a):
Hej 🙂 dzięki Aniu że chociaż Ty mnie poparłaś bo aż mi się przykro zrobiło jak niemal wszystkie macie takie negatywne zdanie na temat żłobka, zaczęłam się zastanawiać czy ja aby nie zaślepiłam się tym żłobkiem i nie widzę, że dzieje się tam coś złego..... ale myślę, że ja jestem realistką i bardziej optymistką niż pesymistką 🙂 Asia też masz rację, jest tak jak piszesz o budżetówce, mam stałe godz pracy i po pracy nic mnie nie obchodzi, należy mi się urlop opiekuńczy, paczka dla dziecka na święta, i inne z tyt.dziecka... ale za to te zarobki 😞 mąż skończył tylko technikum a zarabia o wiele więcej niż ja... nie narzekam bo kasę wnosi w nasz budżet 🙂 ale musi się napracować bo ok 10-12h/dobę pracuje więc jak jest w domu to zazwyczaj zmęczony... ach takie życie... ale ogólnie jest dobrze 🙂
a poza tym tematem to życzę zdrówka Elizce, Adasiowi i Kacperkowi 🙂 i pozostałym dzieciaczkom 🙂


Werka, nic się nie przejmuj tym gadaniem. Postępujesz zgodnie z tym, co uważasz za dobre dla swojego dziecka i to jest najważniejsze. Urlop opiekuńczy na dziecko przysługuje zarówno matce, ja i ojcu. Mój Janek zresztą chce też wziąć 7 dni tacierzyńskiego - skoro ma taką możliwość, niech korzysta 🤪 Wczoraj byłam w pracy zanieść akt urodzenia Kubiego, potem w PZU - szykuje się mały przypływ gotóweczki, więc jutro jedziemy do Poznania na zakupy 😁
Kubuś dziś takie słodkie minki strzela, odwiedziły nas dziś babcie i wpadło kilka nowych ciuszków 😁
OK, ja uciekam pod prysznic. Dobrej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wercia, kochana moja- spójrz na moje poprzednie posty- nie jestem przeciwniczką żłobka a wręcz mówiłam o pozytywach także głowa do góry 🙂 No i prawdą jest a przynajmniej ja uważam, że Żłobek lepszy niż Niania bo nie można jej jakoś skontrolować a w żłobku jest zawsze jakiś nadzór 🙂

Moja Gabrysiunia ma już 3 ząbki 🙂 🙂 🙂 Wyszły jej w przeciągu 2,5 tygodnia 🤪 Także mamy dwie dolne jedyneczki i jedną górną (prawą. Przy tym górnym ząbku obudziła się raz w nocy i zaś nad ranem z płaczem a poza ok 😉

Wercia, gratuluję aż pięciu ząbków!! 🙂 Cieszę się, że Malutka dobrze to znosi 🙂

Madziu, ja nie szczepiłam na żadne dodatkowe ale temat ten był już poruszany co lepsze- szczepić czy nie i każda z nas ma inne zdanie więc lepiej nie rozwijać temat dalej 🙂 Zrób tak jak podpowiada Ci sumienie, pogadaj z pediatrą i mężem 🙂 No i zależy czy malutka pójdzie do żłobka. My szczepiliśmy tylko podstawowe płatne bo niejeden pediatra mówił, że są lepsze niż te niepłatne ale zdania pewnie też pośród nas będą podzielone. Ja słyszałam tak od trzech lekarzy.

Miłego dnia 🙂

P.S. Ja nadal poszukuję pracy... W październiku idę na bezrobocie... Mąż chyba wyjdzie za granicę na jakiś czas poreperować nasz budżet. A wiecie może co trzeba mieć ze sobą idąc się zarejestrować jako bezrobotna??? Bo chyba świadectwo pracy jest potrzebne ale nie wiem czy mogą mi już przesłać czy dopiero po 30 września czyli wtedy gdy ustanie mój stosunek pracy...hmm. Właśnie Joasiu, Ty pewnie będziesz zorientowana w temacie hehe. I jeszcze jedno. Czy w ogóle należy mi się zasiłek jeśli pracodawca mi wypowiada umowę a ja jestem na wychowawczym?? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂 Buziaki dla Was:*

Buziaki dla wszystkich mam i dzieciaczków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam Martus brawa dla Gabrysi juz ma trzy zabki super 🙂Mój Adas i Kacper juz maja drugi tydzien kaszel i nie mozemy go zwalczyc 😠ale tak jest ok mały sie garnie do chodzenia hehe i cały czas słysze MAMA 😜Martus super ze maz wyjedzie zawsze zarobi wiecej niz tu w naszej Polsce i bedzie zawsze sładniej ze wszystkim a jak tam Karolinka bo sie nie odzwywa i reszta mamusiek?Martus jestes czasami w centrum? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski;;; gratulacje dla Gabrysi fajnie ze tak bezbolesnie przechodzi zabkowanie mojemu wychodzi juz drugi zabek na dole ale wszystko pakuje do buzki i denerwuje sie bo go tak swedza dziasełka 🥴a co do katarku to juz przeszło inhalowałam go i jest ok Reniu moja Ola miała taki kaszel ze masakra i byłam z nia u lekarza i przepisała mi pulmikol i mukosolwan do inhalacji i przeszło z dnia na dzien takze idz do lekarza moze cos ci przepisze bo kaszel i katar u dziecka to najwiecej mecza a ja zycze dzieciaszka zdrówka 😉Ide wstawic obiadek bo maz wraca wieczorem wiec dzisiaj same przez cały dzien i jeszcze pogoda do kitu;;miłego dnia kobietki a gdzie te nowe mamuski niech opowiedza o porodzie jak minoł 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś, KP gwarantuje pracownikom w okresie urlopu wychowawczego szczególną ochronę trwałości stosunku pracy. Pracownik, który chce sprawować osobistą opiekę nad dzieckiem, może wystąpić o udzielenie urlopu wychowawczego. Wymiar urlopu może wynosić nawet do 3 lat, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 4 rż. Uprawnienie przysługuje to jednak tylko osobom zatrudnionym co najmniej 6 miesięcy, przy czym do 6-miesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się również poprzednie okresy zatrudnienia.
Zgodnie z art. 186 § 1 KP, pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Nie dotyczy to: likwidacji lub upadłości firmy; zwolnień grupowych; rozwiązania umowy z winy pracownika. Jeśli jesteś zatrudniona na umowę na czas określony, umowa wygasa z dniem zakończenia i pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia umowy.

Dokumenty niezbędne do dokonania rejestracji osoby bezrobotnej: dowód osobisty lub inny dokument tożsamości; dyplom, świadectwo ukończenia szkoły lub świadectwo szkolne albo zaświadczenie o ukończeniu kursu lub szkolenia; świadectwa pracy oraz inne dokumenty niezbędne do ustalenia jej uprawnień; numer NIP. PUP nie dokonuje rejestracji w przypadku nie przedłożenia tych dokumentów.
Prawo do zasiłku dla bezrobotnych ma każda osoba, która jest zarejestrowana w UP i nie ma propozycji pracy / stażu / prac interwencyjnych itd. Następnym warunkiem jest przepracowanie przez osobę bezrobotną w okresie 18 miesięcy przed rejestracją conajmniej 365 dni na umowę o pracę z minimalnym wynagrodzenie, na umowę o prace nakładczą lub na podstawie umowy agencyjnej, na umowę zlecenie, prowadzenie własnej DG. Obecnie zasiłek dla bezrobotnych wynosi 761,40 zł brutto - taka kwota będzie wypłacana tylko przez pierwszev trzy miesiące. Gdy upłyną wysokość zasiłku spadnie do 563 zł brutto. Zasiłek obliczany jest w zależności od stażu pracy osoby bezrobotnej:
gdy staż pracy wynosi do 5 lat pracy - zasiłek będzie wypłacony w wysokości 80 % zasiłku podstawowego,
gdy staż pracy wynosi od 5 do 20 lat pracy - zasiłek będzie wypłacony w wysokości 100 % zasiłku podstawowego,
gdy staż pracy wynosi co najmniej 20 lat pracy -  zasiłek będzie wypłacony w wysokości 120 % zasiłku podstawowego.
Do zasiłku przez 12 miesięcy maja także prawo osoby, które maja na utrzymaniu dzieci nie starsze niż 15 lat. Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy dokładnie wyjaśnia, o jakie sytuacje chodzi.
Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje za każdy dzień kalendarzowy po upływie:
7 dni od rejestracji w urzędzie pracy,
90 dni, gdy w okresie 6 miesięcy przez rejestracją w urzędzie pracy osoba bezrobotna rozwiązała stosunek pracy (służbowy) za wypowiedzeniem lub na mocy porozumienia stron,
180 dni, gdy bezrobotny  6 miesięcy przez rejestracją w urzędzie pracy został dyscyplinarnie wyrzucony z pracy bez wypowiedzenia.
Jeżeli bezrobotny otrzymał odszkodowanie za skrócenie okresu wypowiedzenia, będzie musiał poczekać na zasiłek tak długo, na jaki okres otrzymał odszkodowanie.
Jeżeli bezrobotny, który ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych podejmie zatrudnienie lub inna prace zarobkową, to ma prawo ubiegać się o przyznanie dodatku aktywizacyjnego .
Wysokość dodatku aktywizacyjnego to różnica między minimalnym wynagrodzeniem za pracę a otrzymywaną pensją. Dodatek przysługuje przez okres wypłacania zasiłku dla bezrobotnych.
Dodatek aktywizacyjny nie przysługuje:
jeżeli osoba bezrobotna skierowana została do prac interwencyjnych, robót publicznych lub na stanowisko pracy, którego koszty wyposażenia lub doposażenia zostały refundowane,
jeżeli osoba bezrobotna podjęła prace z własnej inicjatywy w zakładzie pracy w którym była zatrudniona lub dla którego wykonywała inną pracę zarobkową bezpośrednio przed rejestracją w UP,
jeżeli osoba bezrobotna sama znalazła sobie prace za granicą.
Prawo do zasiłku dla bezrobotnych zostaje utracone, gdy:
skończył się okres, na który został przyznany,
osoba bezrobotna odmawia bez uzasadnienia przyjęcia propozycji pracy, szkolenia, stażu, przygotowania zawodowego dorosłych, prac interwencyjnych, robót publicznych, czy poddania się badaniom lekarskim lub psychologicznym,
osoba bezrobotna bez powodu nie podejmie m.in. szkolenia, stażu.
Zasiłki przyznane od 01.06.2011r.
Okres pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku:
609,20 zł(80% kwoty zasiłku - okres uprawniający do zasiłku wynosi mniej niż 5 lat),
761,40 zł(100% kwoty zasiłku - okres uprawniający do zasiłku wynosi od 5 lat do 20 lat),
913,70 zł(120% kwoty zasiłku - okres uprawniający do zasiłku wynosi powyżej 20 lat).
Okres kolejnych miesięcy posiadania prawa do zasiłku:
478,40 zł(80% kwoty zasiłku - okres uprawniający do zasiłku wynosi mniej niż 5 lat),
597,90 zł(100% kwoty zasiłku - okres uprawniający do zasiłku wynosi od 5 lat do 20 lat),
717,50 zł(120% kwoty zasiłku - okres uprawniający do zasiłku wynosi powyżej 20 lat).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 Asia jak się rozpisała 🙂
gratulacje dla Gabryni, nic się Marta nie odzywała o ząbkach a tu juz 3 są 🙂
widziałam na nk Adasia Reni - jak on juz ładnie stoi 🙂 a moja Agatka wogóle się nie garnie do stawania.... nie raz ją próbuję stawiać na nóżkach ale ona nie wie o co chodzi i układa nóżki do siadu 🙂 czasami tylko stąpnie,,. umie się przewracać na boki, siada sama, podnosi się do raczkowania ale jesczze nie raczkuje, ale może niedługo zacznie 🙂 też cały czas gada "mamamamama" i ja sie do niej mówi "mama" to odpowiada "mamamama" i ciągle się cieszy i śmieje, przytula się tak mocno, ciągnie za włosy, wkłada paluchy do oczu, nosa 🙂 a jak je obiadek z miseczki to trzyma drugą łyżeczkę w rączce i daje mi do buzi, bo ona też chce karmić mamusie 🙂 a jak ostatnio się biliśmy z KArolem (tak na żarty oczywiście) to się bardzo denerwowała, zaczęła piszczeć i krzyczeć na nas, także dziecko wie, że dzieje się coś złego i buntuje się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...