Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No ja na chwilke Aniu inhalator to super sprzet i warto kupic miałam to samo co Ulcia przepisany Pulnikord i przeszło Adasiowi no i Kacper za kazdym razem co ma kater to 2 3 dni i przechodz super sprawa 🙂Pytałam sie dentystki t mam myc Adasiowi tez pastaELMEX o to na zey mleczne 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂

Ja tylko na chwilkę wpadłam się przywitać i lecę do Carrefoura na inwenturę na tekstylia od 22 do 6 także masakra ale dam radę. Kasa nam potrzebna jak woda więc cóż zrobić... 🤔 Ostatnio nie było tak źle więc mam nadzieję, że i tym razem szybko zleci 🙂

Miłego wieczorku kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuper dziewczynki ze inhalator pomaga 😉ja juz sie od dawna zbieralam zeby kupic i zawsze wydatek nie podrodze,ale teraz przy dwojce dzieci napewno zda egzamin 🙂 🙂Co do mycia zabkow Adasiowi to dobrze wiedziec ze powinno sie juz myc mleczaczki 🙂
Martus dasz rade napewno w pracy-ja jeszcze troche i tez bede sie lapala do pracy gdzie sie da 🙂bo z jedna pensja to ciezka sprawa 😞 😞Trzymaj sie mocno-walni se kawke i bedzie ok 😉
KOLOROWYCH SNOW WAM ZYCZE I JAK NAJMNIEJ POBUDEK 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc A niu tak ten pulmikol jest na recepte wiec nic innego nie pozostaje ci jak isc do lekarza czym predzej tym lepiej 😉Martusia a gdzie załatwiłas sobie ta prace bo ja chetnie tez bym skorzystała na noc nie ma to jak wpadnie jakis dodatkowy grosz jesli mozesz to napisz mi bede wdzieczna;;a my nocka przespana myslałam ze po szczepieniach bedzie marudził ale nie jest ok a teraz spi juz 2 godzinke takze troszke sobie posprzatam a co u was kobietki? 🙂miłego dnia zycze wszystkim 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czesc kochane unas yło do 1ej masakrycznie mały sie udził dałam mu czopek ,Kacper przyszedł z płaczem ze go ucho oli masakra ale ju yło potem lepiej o wszyscy spalismy do 7mej to duzo godzin jak dla nas a nie wstawanie co godzine 😞Aniu ten Pulnikort na recepte kosztuje 1 grosz jeli ma kaszel szczekajacy to powinno pomóc.Teraz juz spi i wiecie co juz druga noc zasypia ez dzwieku suszarki do włosów o niestety Adas spał tak jak miał 2 miesiaca juz najwyzszy czas od uczyc hehe 😁i narazie nam sie udaje daje mu do łózeczka picie ma Niekapek o juz umie pic i załapał o co chodzi a utelka juz do picia jest odstawiona no i w koncu nie wylewa picia 😜no i zasypia 🙂Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, Agatka tez ostatnio się budzi w nocy z płaczem, czasami wystarczy ją pogłaskać i zaśnie a czasami muszę ją wziąć do naszego łóżka i zasypia z nami, nie je w nocy, poprostu si budzi i płacze. Dzisiaj w nocy obudziła się po 1. Karol ją przyniósł do łóżka i nie mogła zasnąć, niby była śpiąca chciała spać ale nie mogła zasnąć, przewróciłam ją na boczek i przytuliłam a ona za włosy mnie trzymała i ciągnęła, a co chciałam zabrać włosy to znowu zaczynała płakać, ale w końcu zasnęła. Wydaje mi się że idą kolejne ząbki, tylko że długo to trwa, bo poprzednio jak jej szły ząbki to 2-3 noce budziła się a teraz prawie codziennie.
A wczoraj byłyśmy z Agatką u mojej kuzynki (Mariki) w nowym mieszkaniu, bardzo ładnie i przytulnie mają 🙂 a Agatek zwymiotował troszeczkę u cioci i nie wiem czemu 😞 a potem jeszcze zwymiotowała po kolacji na łóżku naszym oczywiście... a jaka pogoda wczoraj była, masakra, wracałyśmy z Nowych Skalmierzyc samochodem ok 19 i tak padało, wiało, że nie widziałam pasów oddzielających jezdnię, ale jakoś dałam radę 🙂 dzisiaj jak mi się uda to podjadę na ryneczek zobaczyć kombinezony wkońcu, a nóż coś znajdę 🙂 no i wkońcu też umówiłam Karola do dentysty, bo już chodziło to za nami dłuuugi czas.... umówiłam go do Ptaka na lipowiej - znacie go, jakieś opinie na jego temat???? Albo może znacie kogoś, kto robi dobrze i niedrogo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weronika na ząkowanie spruój kropelek camilia super kropelki wlewasz na jezyczek jedna ampułke a po 15 minutach dziecko jest spokojne i juz nie marudz przeczytaj se na ten temat opinie super sprawa umnie działa a cały tydzien sie meczyłam 🙂12zł kosztuje a dziecko juz nie cierpi 🙂Miałam to samo spał miedzy nami nie mógł zasnac szczypał mnie po recach potem mojego Tomka az w koncu zasnoł a po tych kropelkach widac yło ze go alo mniej oli alo wcale. 🙂Dzis strasznie wieje 😞Mój mały juz pi 3 godzinke prawie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ale czytania miałam 🙂
mojej Elizce pomału przechodził katarek, a tu teraz mnie złapało przeziębienie 😞 dzisiaj mam wolne więc wybrałam się do Cocordillo i kupiłam śliczne kozaczki Elizce szaro-różowe z bimbołami w stylu Yeti...zajebiste 😜 i nawet tańsze niż w tesco, także wszystkie buty kupuję właśnie tam....
zgadzam się z Renią Camilia na ząbki jest rewelacyjna...moja Niunia tez się budzi ostatnio w nocy ale nie wiem dlaczego, może przezywa że pracuję i nie ma mnie tak często przy niej?! zresztą sama to przezywam, jak wychodzę z domu to chce mi się płakać, ponadto cięzko trochę mieszkać z mamą dlatego od niedzieli będę Elizkę zawozić do rodziców na wieś, będę pracowac co drugi dzień więc cały dzień jeden będę miałą dla Córuni mojej 🙂 ok lecę ogarnąć mieszkanko, mam teraz tyle na głowie gdy nie ma Krzysia że szok, ale dajemy radę...pociesza nas fakt iż będziemy mogli zapewnić Elizuni lepsze rzeczy...oczywiście nie w sensie rozpieszczania czy coś nie nie nie...ale np fajne wakacje, czy dodatkowe póżniej zajęcia...także mysl o Córeczce dodaje nam sił na rozłakę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej my po godzinnym spacerze połozyłam Adasia spac wiec mam chwilke.Karolinko super ze se radzisz i tak trzymaj 🙂uciki wiem jakie i na pewno Elizka wyglada slicznie w nich o sa zajeiste o je widziałam 🙂Pózniej zajrze papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem juz pora tylko mój sie nim awi i nie che siedziec 😁Mam kolezanke co nauczyła w 8 miesiacu dacie wiare ze roi kupki na nocnik nie wierzyłam dopóki nie zoaczyłam,wiec Karolinko ucz Elizke im szyciej tym lepiej ja sie z niekapkiem meczyłam dwa dni ale załapał i juz sam pije mleko jak mu dam i lezy tez juz se trzyma a potem rzuca mi usta utle hehe.Przechodziłam dzis kolo galeri jaka ona z liska jest ogromna i wiecie ze eda tam 2 kina w 3D 🤪Rosman itd... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Znów nie mam weny do pisania hehe. Nocka straszna ale ważne że już minęła. Namęczyłam się 🤔 Ulcia, koleżanka do mnie dzwoni jak jest potrzeba do pomocy w marketach także pisałabyś się jakby co? Karcia, tak, trzeba myśleć o dziecku żeby można było zapewnić np wakacje a Elizka akurat w przyszłe wakacje będzie już miała półtora roku to sprawicie jej super radość jak gdzieś wyjedziecie 🙂

Gabi dzisiaj zasnęła przytulając się do mnie na naszym łóżku a w łóżeczku odstawiała także masakra hehe. Obyto tylko jednorazowy incydent 😉 Rafi w pracy więc mi pasuje jak śpię z malutką 🙂 Co do nocnikowania to uważam że chyba za wcześnie tzn nie znam opinii pediatrów ale wg mnie jeszcze trochę. W żłobku w grupie średniaków uczyli dopiero nocnikowania. Ten nocnik z melodyjką ponoć niezbyt z uwagi na to że jak dziecko słyszy melodię a wystarczy parę kropelek to zaczyna wstawać bo myśli że już zrobiło i ponoć szybko się nie nauczy. Ale to tylko tyle co słyszałam a nie moje zdanie- myślę że zależy od dziecka. Nikolka się na takim właśnie nauczyła i my zamierzamy kupić taki sam 🙂
Reniu tu strona o galerii - http://www.galeriatecza.pl/index.php
W piątek otwierają Ostrovię i chyba też pojedziemy zobaczyć 🙂 Choć nieporównywalnie nasza Tęcza wygląda o niebo lepiej!! 🤪 http://www.galeriaostrovia.pl/
Aniulka, daj znać jak po wizycie u lekarza 🙂
Wercia, Agaci może górne ząbki idą te z boku tzn moja płakała bardzo przy tych kłach czy siekaczach- cholera wie jak te zęby się zwią hehe. A wymioty to trudno określić... może coś zjadła albo mały wirusik był. Ważne że teraz jest już ok 🙂 Dzisiaj jak szłam z Carrefoura to mialam wrażenie jakby sie u Ciebie światlo paliło tak przed 7 ale nie jestem pewna czy dobrze zapamiętałam gdzie dokladnie mieszkacie 🙂

Hmm o czym Wy jeszcze pisałyście... skleroza 😜

Aaaa jutro idę więc zajrzeć do Coco to może kozaczki jakieś kupię 🙂 Na stronie internetowej są fajne okazje cenowe także zajrzyjcie bo można kupić dużo taniej 🙂

Udanej (wyspane) nocki życzę i kolorowych snów 🙂 Dobranoc 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki nie mam sił dopiero co wrociłam do domu po cało nocnym czuwaniu w szpitalu bo moja mame wczoiraj zabrało pogotowie i stan jest powazny oh nie mam juz sił jak nie jedne problemy to drugie 😞 😞usypiam mojego maluszka i jade z spowrotem do szpitala i nie dosc tego wszystkiego to lezy w ostrowie i ta jazda tak daleko mnie przygnebia jeszcze jak jutro otworza galerie to juz w ogole korki masakra jakas;; 🥴Martusia co do pracy to chetnie bym cos takiego podjeła jak by cos było to pamietaj o mnie bede ci bardzo wdzieczna zawsze jakis grosz wpadnie;;;ide wziasc prysznic i uciekam kochane pa miłego dnia wam i sobie zycze;;;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj dziewczyny 🙂
Ulcia, życzymy zdrówka Twojej mamie!!!!!!!
Martuś, jak będziesz następnym razem gdzieś w pobliżu to zapraszam 🙂 Karcia też wiesz gdzie mieszkam 🙂
Apropo tych galerii to ja chciałabym się przejechać jeszcze w tym miesiącu do ostrowa albo do tęczy ale myślę sobie że w pierwszych dniach po otwarciu to będzie masakra, tym bardziej to będą weekendy w dwóch przypadkach, będzie ludzi od cholery, dzicz, kolejki do kasy, tłok i brak towaru, bo ludzie kupią wszystko 🙂 a akurat sprzyja sezon - przed wszystkimi świętymi to ludzie kurtki płasze kozaczki kupują żeby na cmentarzach rewię mody zrobić 🙂 ale w sumie też muszę kupić sobie płaszcz na zimę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałam napisać najważniejsze - Agatka znowu wczoraj zwymiotowała po kolacji 😞 zjadła sobie ładnie mleczko, odpiło jej się, położyła się, zasnęła a po ok pół godzinie nagle zwymiotowała w śpiku i leżąc na wznak 😞 dobrze że szybko przyszłam do niej bo mogłaby się zadławić, podniosłam ją do siadu i jeszcze resztę zwymiotowała.... no i oczywiście znowu na nasze łóżko, wszystko do prania, wykąpałam ją, przebrałam i zasnęła. Dopiero nad ranem obudziła się z płaczem i karol ją wziął do nas i spała. Juz patrzałam w necie czy to jakiś rotawirus czy ta trzydniówka ale to najczęściej jest gorączka i biegunka, a ona tylko 2 dni z rzędu wymiotowała po kolacji na noc, nie ma biegunki ani gorączki.... Może przez ten katarek który jej się trzyma i trzyma, bo ta wydzielina jej spływa do gardła cały czas i kaszle i czsami jak kaszle to aż tak jakby się dusiła tyle ma tej wydzieliny. Czy przez ząbki, czy co... W żłobku panie mówią że nic się nie dzieje, nie wymiotuje ani nic tylko wieczorem tak ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej dziewczyny Ula zdrowia dla twojej mamy zycze 🙂Teraz ja jesli chodzi o choroy t mój Kacper tym razem oli go ucho o miał zatkany dłuzszy czas nos wiec go zaatakowało ucho i jestesmy zapisani do laryngologa na 26tego o ma niedosłuch 😞Dostałm syropy dwa na rozrzedzenie wydzieliny mam nadzieje ze mu przejdzie 🙂iedne te nasze dzieciaszki miłego dnia zycze wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki-widze ze teraz choroby sa u wszystkich dzieciaczkow 😞a jeszcze nie ma gorszej rzeczy jak starszy maluch przynosi je do domu ze szkoly albo przdszkola 😞
Reniu nam tez lek przepisala ten pulmikort i zobaczymy czy u nas tez zda egazmin 😉 ja placialm 26 zl na recepte bo niestety za1 grosz sa tylko dla dzieci co maja stwierdzona astme oskrzelowa 😞
Akinorewka ciekawe od czego malutka tak wymiotuje mam nadzieje ze juz dzis jest jej lepiej.
Ulcia duuuuuzo zdrowka dla mamy zyczymy!!!!MILEGO DNIA DLA WASZYSTKICH I DUUUZO ZDROWKA DLA NASZYCH POCIECH 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej moze Aniu moja mi zaznaczyła na recepcie ze jako do astmika zeym tyle nie płaciła 🙂Powodzenia mam nadzieje ze lek wam pomoze.Mój mały to jest taki łakomczuch normalnie zjadl dzis cała miseczke zupy ogórkowej jedno skrzydełko gotowane i ciagle jak widzi ze Kacper cos je to normalnie sie chowamy z jedzieniem 😁Ślini mi sie strasznie no i wczoraj mnie ugryzł w szyje olało jak cholera 🙂mały wytrykus tanczy ciagle przy muzyce i kaze sie prowadzac za rece musze chya juz sie pozyc chodaka o dzis mi wyleciał z niego czyli jest juz za duzy 😞czy wasze tez kaza sie nosic lu prowadzac?pewnie nie o moze wam raczkuja ardziej co? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, moja niedawno nauczyła się raczkować, a nie raz ją stawiam na nóżkach żeby łapała równowagę i przyzwyczaiła się że nogi służą tez do chodzenia, no i jak ją stawiam to czasami sztywno stoi a czasami zgina w kolanach i do siadu się ustawia. Sama jeszcze nic.... Czasami tez przy czymś wyższym siedzi to się zapiera i podnosi do góry ale nie stan ie jeszcze sama 🙂 a jak usłyszy tylko muzyczkę jakąś a szczególnie jak dobierze się do mojego telefonu i włączę jej jakiś utwór to też tańczy, rusza dupką i się kolebie jak nie wiem 🙂 ostatnio Karol kupił w Mc Donaldzie coś tam i miał zabawkę i taka jakby mini wieża była i włącza się ją i gra muzyka Beyonce to nazywamy to "MP3 Agatki" i jak to gra to już tak się cieszy i tańcuje że cho cho cho 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Weronkia mój podonie tylko jeli chodzi o raczkowanie to zroi pozycje podniesie dupke pójdzie ze dwa przesunieca i sie kładzie i sie denerwuje a tak to juz tylko za rece idzie on nawet w chodaku jak chodzi to stoi ez oparcia długo ze nie jest tego swiadomy tylko juz jak dzis mi wypadł to oje sie go wkładac 😞Trudno musze jakos przezyc to myslałam mu kupic ten chodzi do trzymania ale sama nie wiem?Narazie ja go prowadzam no i pcham go w autku moze jeszcze załapie to raczkowanie.tylko musze go czesciej kłasc.To ty juz masz spokój jak se raczkuje edzie dochodzic do róznych przedmiotów podnosic sie i zacznie chodzic 🙂Ciekawe czy nasze dzieciaszki zaczna chodzic do roczku 🙂Mój ardzo duzo spi w dzien od rana 2 godziny a teraz spi juz 2,5 godz masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Ulcia- przede wszystkim zdrowa dla mamy!!! Trzymam kciuki by było dobrze!!! Odnośnie pracy tej dodatkowej to nie wiem czy można być na wychowawczym bo to umowa o dzieło. Ja za każdym razem jestem przypisywana do koleżanki i na jej konto kasa wpływa i ona podpisuje umowę. Przypomnij kochana swój numer to zapiszę 🙂
Aniu- trzymam kciuki by małemu szybko przeszło 🙂 A jak relacje między braćmi? 😉 Zazdrość, rywalizacja? Czy na razie jeszcze trudno określić? W sumie chyba później będzie większy problem hehe. U Reni ta sama melodia bo też ma dwóch synków 🙂 Jak u Ciebie Reniu?
Wercia, kurczę, zastanawiam się skąd te wymioty hmm 🤔 Gdyby Agacia nie lubiała żłobka to pomyślałabym że może to stres że jak idzie spać i wstanie to ją zawozisz i zostawiasz... No ale to niemożliwe bo ona przecież Ci nie płacze w żłobku. No chyba że po prostu jakoś to przeżywa na swój sposób. A kwestia jedzenia? Może coś w żłobku podawano ostatnio czego Agacia nie tolerowała? No nie wiem jak Ci pomóc... Jak wirus to byłaby gorączka i/lub biegunka a tak to trudno określić jak z małej okaz zdrowia 🙂

Moja Gabi ślicznie chodzi za ręce tzn cudownie przebiera nóżkami hihi. Zakładam jej takie usztywniane łapetki na rzepy żeby nauczyła się prawidłowo stawiać stópki 🙂 Raczkowanie to wygląda tak, że przebiera rączkami tak daleko aż jej nogi nie pójdą za nią, następnie jedną nogę podwinie a drugą wyprostuje a że nie ma chyba sily to upada na brzuszek i na tym koniec haha. Ciekawa też jestem czy "przejdzie" roczek 🙂 Nie spieszno nam z tym bo ważne by kręgosłup prawidłowo się ukształtował także widocznie nie ma jeszcze siły na udźwignięcie takiego ciężaru 😜 😉 Niektóre dzieci nie raczkują tylko od razu chodzą a ja uważam że Gabi będzie raczkować i blisko roczku lub dopiero po zacznie się "puszczać" hihi. Wszystko w swoim czasie dziewczynki 🙂 🙂 🙂

Na wesele postanowiłam założyć chyba pomarańczową sukienkę... Postaram się jutro zrobić fotki dwóch propozycji i ocenicie 🙂 Dla mnie to ważne bo znam zaledwie garstkę osób (ok.5) także muszę wyglądać jak człowiek bo ludzie będą obserwować 🙂

Do Ostrovi chciałam jechać ale chyba jutro nie dam rady 😞 Do tęczy zawitam na otwarcie ale bez malutkiej bo będzie rzeź pewnie hahaha 😁

Miłego wieczorku 🙂

P.S. Oglądaliście " Żonę na niby" ?? Zajebista komedia hahaha. Ale się uśmiałam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was witam z samego rana 😜Martus mój mały tez juz chodzi za rece nawet i za jedna juz umie a z raczkowaniem to sama nie wiem mój Kacper w jego wieku to juz sam smigał hehe i nie raczkował tylko prosto na nogi 🙂Jesli chodzi o rodznstw to duzo Adas ierze przykładów od Kacperka np plujo uza chodz nie kazałam Kacprowi o to nieładnie a oni roiac to smieja sie do sieie o ich to awi.W chodaku sie gonia po mieszkaniu Kacper na deskorolce a on za nim i ta jest róznie Kacper czasami sie nie chce dzielic ale ja mu tłumacze 🙂No i sukces Adas juz nie spi przy suszarce 🤪Zru Martus te fotki to se oejrzymy 🙂 Martus czy twoja tez duo je?o mój jak widzi ze ktos rusza uzia to wymusza ze tez chce on mi ostatnio pół rogala na miescie zjadł 😁Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ 🙂
Wczoraj Agatka zachowywała się dziwnie - jak tylko przyjechałyśmy ze żłobka to całe popołudnie i wieczór płakała, nosiłam ją to się uspokajała, niby zasypiała ale co chciałam ją położyć to zaczynała płakać, kładłam się z nią, przytulałam i to jakby sprawiało że znowu zasypiała ale po chwili znowu płacz 😞 moja bidulka... dałam jej 1 ampułkę tej Camilii i może podziałała bo ok 18 dopiero zasnęła ale przez kilka godzin ciągle płakała, widać było że jest zmęczona tym płaczem i chce zasnąć ale ni mogła.... Ale wyszedł jej jeden ząbek "2" dolna (ale chyba już to wczoraj pisałam) i druga "2" dolna jej idzie 🙂 ale przy jednej to aż widać krewkę trochę, więc musiało ą to bolec jak wychodziło... i może przez to tak wymiotowała, przez ząbkowanie i ból, a na dodatek ten kaszel powoduje odruch wymiotny... a i jeszcze jedno - wczoraj zauważyłam u niej na czole takie malutkie chrosteczki 😞 znowu coś... i jak ją przebierałam to na brzuszku też miała, normalnie ciągle coś się dzieje, jak nie urok to sraczka (za przeproszeniem) 😞 tak jakby coś zjadła i ją uczuliło, ale dzisiaj w żłobku pytałam czy jadła coś nowego to nie, nic nowego nie było, więc już nie wiem czym to spowodowane????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...