Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc dziewczyny dzieki za wsparcie tego mi teraz potrzeba ja mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze;;Martus ja jesli była by mozliwosc bez umowy to chetnie a jesli nie to trudno bo mi zabiora wychowawcze a w razie co mój nr.791501921;;lece kobietki do szpitala nie mam pojecia jak przejade koło galeri ale tylko cierpliwosc mi jest dzisiaj potrzeba;;pa miłego dnia wszystkim zycze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No hej Werus jak tak piszesz o Agatce to az sie serce kraja o płacz dziecka to cos okropnego i człowiek jest ezsilny tez to przechodze tylko troszke inaczej powiem szczerze ze niewiem co ci powiedziec ale to moze dziasełka ja olą?od tych wyrzynania zęów masc masc na zęy.?czesto smaruj zawsze zalogodzi jej ól o ja niewiem co ci doradzic najlepsze na uspokojenie dziecka przy zakowaniu sa czopki VIURKOL u nas dziala Adas jest po nich spokojny i zaraz spi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wpadalm sie z Wami przywitac 🙂
Biedna Agatka az sie serce kroi bo nie wiadomo jak jej pomoc-a nie ma gorszej rzeczy jak chore dzieci 😞 😞 ale tez mi sie wydaje ze to zabki.U nas Alanowi przechodzi ladnie za to maz sie teraz rozchorowal-mamy normalnie szpital w domu-teraz sie modle zeby malutkiego nie zlapalo 😞Najgorsze ze te wszystkie leki drogie jak diabli-achhhh brak slow.
Martus narazie relacja braci jest ok 🙂 ALan kocha braciszka co chwile go calujje i wogole najchetniej by go jeszcze nosil i przebieral,ale pewnie juz nie dlugo zaczna sie wojny jak malutki bedzie zabieral zabawki bracholowi 😁 zacznie sie wtedy tlumaczenie tak jak Renia pisze-ale mysle ze jakos damy rade 🙂Ogolnie polecam miec drugiego maluszka 🙂)) zarabista sprawa.Ciezko sie bylo zdecydowac na drugie i chwialmi nie jest latwo z dwojka dzieci ale naprawde WAARTO!!! Teraz czlowiek jest madrzejszy wszystko sie wie co z taka kruszynka robic i wogole suuper jest tulic takie malenstwo-tymbardziej ze starszy do calowanie juz nie chetny 😁.Jak kiedys wygramy w toto-lotka to wezniemy sie za nastepnego maluchaa hehehheheeh
Martus zazdroszcze weseliska tez bym sobie poszalala ale niesttey sie nic nie zapowiada 😞
Ja bym ci radzila zalozyc wlasnie pomarancz bo teraz taki kolorek jest suuuper modny 🙂) aty jestes brunetka wiec bedziesz napewno wygladala bosko.Teraz uciekam robic zupke ogorkowa 🙂 Milego dnia mamuski i udanych spacerkow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co dziewczyny jednak doszłam do wniosku że to chyba trzydniówka u Agatki... bo w sumie to tak było - we wtorek byłyśmy u mariki i była trochę taka rozpalona ale jak jej mierzyłam temperaturę to pokazywało raz 36,7 raz 37 i coś a raz pokazało 38 i dużo razy jej mierzyłam ale już dokładnie nie pamiętam ale nie pokazywało gorączki, tylko ten raz jak 38, tylko że ja mam ten elektroniczny termometr i widocznie niedokładnie pokazywał, więc może ona rzeczywiście miała tą gorączkę i w ten dzień wymiotowała, na drugi dzień też zwymiotowała a na trzeci dzień wysypka - czyli by się zgadzało wszystko, zobaczymy co to z tego wyjdzie... bo jeśli to trzydniówka to dzisiaj jest 4 dzień i powinno już przechodzić i wysypka też powinna zniknąć w ciągu kilku dni.teraz akurat będzie weekend to będę ją bacznie obserwować 🙂 sama sobie tak zdiagnozowałam ale przynajmniej już wiem z czym mam do czynienia. Niby mogłam iść do lekarza al to z gorączką się powinno pójść jeśli nie spada po domowych sposobach, ale ja u niej nie zaobserwowałam znaczącej gorączki przez termometr i teraz już praktycznie pozamiatane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a my po godzinnym spacerku ale zimno ja nie moge sie przyzwyczaic do takich temperatur 😜Werus widzisz mozeto yla trzydniowka o ja tez tak przechodziłam a do tego moze ząki i dlatego tak płakała 🙂Aniu masz racje oserwowac rodzenstwo jak sie razem awia i jedno drugie tuli to piekny widok tez długo sie zastanawiałam nad drugim dzieckiem i nie załuje 😜Dłuza jest u was róznica wieku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Reniu roznica jest rowna 5 lat; tak jak chyba u Ciebie 🙂)ale to wlasnie chyba dobra roznica,bo nie wyobrazam sobie miec dwoch maluszkow-takich rok np.po roku. 😉nie dalabym rade z takimi maluchami 😜 a tak starszy juz samodzielny to mozna z przyjemnoscia zajmowac sie malentwem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂

Wpadłam się tylko przywitać i życzyć kolorowych 🙂 Jestem po trzecim piwku, otwieram Żywca i idę spać 🙂 Nie wiem jak sie jutro wyrobię... Kupiłam szpilki czarne za 5 zł hehehe. Super są 😉 No i zdecydowałam się na pomarańcz jak radziłyście 🙂

DOBRANOC 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem Ulcia czy da radę 3 osoby na jedną umowę ale oczywiście zapytam to byłabym szczęśliwa byąśmy mogły pracowac razem 🙂 Dzisiaj mialam propozycje na jutro do H&M za 7,50/h ale ide na weseke wiec lipa. A tak jako jedna z pierwszych byz zobaczyla nasza galerie hehe.

Buzka 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to dziewczyny LECĘ na Weselicho hehe . Obym się dobrze bawiła bo znam zaledwie parę osób 😉 Sukienka wyprasowana więc idę się kąpać bo kierowca ma być za godzinę 🙂 Musiałam sobie piwko strzelić bo mam stresa 😜 Miłego weekendu bo pewnie jutro nie zajrzę. Gabi u rodziców więc jutro wlecę na chwilę i lecimy na poprawiny 🙂 Pa:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc co tu tak cicho co ?Pewnie ładna pogoda i kazda na spacerku ze swimi skarami 🙂Marta pewnie na poprawinach prosze jutro zdac relacje jak yło 🙂Mam nowine Adas zaczoł chodzic pomalutku 🤪Wstawiłam dwie fotki tak sie ciesze 🤪zajrze pózniej moze któras edzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc wszystkim melduje sie po wekendzie jestem juz spokojniejsza bo z moja mama jest juz troszke lepiej mam nadzieje ze wyjdzie z tego wszystkiego nie ma nic gorszego jak choroba kogos tak bardzo bliskiego;; gratuluje Adasiowi pierwszych kroczków szybciutko podreptał moja Ola miała 10 miesiecy jak zaczeła chodzic zobaczymy jak Patryk 🙂 🙂Martusia melduj jak po imprezce 😉a i musze wam powiedziec ze bylismy wczoraj w galeri w ostrowie ale powiem wam ze dla mnie szału nie ma 🤨 🤨ide bo sie maluszek obudził i trzeba dac jedzonko zajrze tu do was potem a reszta mamusiek gdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Wesele super!! Bawiliśmy się do samego końca 🤪 Poprawiny też udane ale dzisiaj zdycham hehe. Idę do sklepu kupić pomidory na pomidorówkę 😜 🙂
W Ostrovii nie byłam jeszcze ale zamierzamy jechać bo w OBI widziałam fajne mebelki do kuchni i tanie , zobaczymy jak z jakością...
Reniu GRATULACJE dla Adasia!!! 🤪
Ulcia, cieszę się z całego serca że z mamą lepiej! 🙂
Ania, zrób suwaczek bo na bieżąco nie kontroluje ile Twój syneczek już ma 😎 😜

Miłego dnia kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Aniu - niestety nie ma złotego środka na to dziadostwo, ale można próbować różnymi sposobami, tak jak Renia pisała o suszarce, w jakimś stopniu pomaga np. masowanie brzuszka, podkurczanie nóżek, ciepłe okłady na brzuszek, dłuższe trzymanie dziecka w pionie po karmieniu, no i te przereklamowane kropelki różnego rodzaju m.in. niemieckie czy czeskie Sab Simplex 🙂 po prostu tymi specyfikami można jedynie troszkę pomóc dziecku ale kolki same muszą minąć i trzeba to przetrwać, my tez się męczyłyśmy z nimi, akurat w jednym czasie ja i Marta i Renia i zbiegiem okoliczności w jednym czasie minęły 🙂 ok po 2 miesiącach 🙂
A wiecie co moja Agacinka to wariuje ostatnio - tak jej się poprzestawiało że budzi się w nocy ok 2 i szaleje 🙂 siedzi w łóżeczku wyspana i się cieszy 🙂 lata, cieka po łóżku, wspina się na nas albo na deskę za głową, nauczyła się też takiego... (nie wiem jak to nazwać) klikania językiem i ciągle klika 🙂 no i ładnie raczkuje, po całym dywanie, podchodzi do szafki rtv i się podnosi, wchodzi pod stół, podnosi dywan, woła tatę - już nie tak bezmyślnie "tatatatatata" tylko ładnie z akcentem TA-TA 🙂 mamę też woła ale rzadziej 😞 a jak tylko usłyszy jakąkolwiek muzykę to tańczy, rusza tyłeczkiem i brzuchem 🙂 mała śmieszka 🙂
Wczoraj Karol był u dentysty i zapłacił 130zł za dziurkę na "2", wydaje mi się drogo 😞 kiedyś pytałam Was o jakąś opinię nt. stomatologów w kaliszu - polecacie kogoś???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej Wercia ja nie zam jakiegos super ekstra dentyste ale ja chodze na Kwiatowa na kase chorych super dentystka dr Marek 🙂jestem z nej zadowolona mój maz tez i duzo osoom poleciłam i tez yli zadowoleni.Mała jest energiczna i dorze mój z reszta to samo siada na mnie i pokazuje jak sie jedzie na koniku teraz jak juz zaczoł dreptac to ciagle gdzies sie uderza i zaglada wszedzie go pełno a co najlepsze tez zaczoł raczkowac chodz wstaje i sie puszcza zroi pare kroków i siada na pupe 😜a mój mówi mama 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje dziewczyny za rady 🙂o suszarce wiem bo przy Alanie ja ciagle stosowalismy 😉i jedynie ona pomagala 😉
Dzis bylismy u lekarza i maly ma skaze bialkowa-jak nie urok to sra... 😠
Ktoras kolezanka pytala o dentyste ja polecam DENTIX na kase chorych,albo prywatnie moge polecic dentystke- tylko troche stasza babeczka ale dobra i tania-za blombowanie bierze 50 zl !!! Przyjmuje na łodzkiej-jak bedziesz chciala to podam ci namiary 😉pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi o dentystach, dzwoniłam dzisiaj do kilku poleconych przez koleżanki i terminy sa zajebiste, najczęściej za miesiąc dopiero więc sobie już chyba odpuszczę 🙂 jest umówiony na przyszły poniedziałek na następną wizyte u tego ptaka to niech juz będzie, zobaczymy ile weźmie za te tylnie zęby.
A tak poza tym to nic ciekawego u nas.... nuda.... dalej kobitki zapodajcie jakiś temat 🙂 może wkońcu się spotkamy bo juz długo sie nie widziałyśmy....
wogóle cos dawno sie nie odzywa Karolina, a Ewa to już chyba zapomniała o nas, no a juz nie wspomnę o Asi... pewnie już ma nas dosyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To kiedy się spotykamy?? Rzucać jakiś termin spotkania 🙂 No i gwoli wyjaśnienia- chodzi o babskie spotkanie czy spacerek z maluszkami hihi ? 😜

Wczoraj w dzień pracowałam w magazynie H&M-u w nowej Galerii Tęcza- po prostu w środku jest zajebista!!!- robi wrażenie że hej 🤪 Po prostu bajkowo! Zupełnie jak nie Kalisz hahaha

Moja malutka też już świadomie woła tata ale nie raczkuje jeszcze 🙂 Robi "żółwika", "cześć", "papa", nakłada piłeczki na takie otwory w zabawce (ciężko mi wyjaśnić jak ona wygląda hehe), próbuje klocki układać, pokazuje rączką gdzie chce iść i że kogoś nie ma. Ostatnio udało się jej powiedzieć "dziacia" - zamiast "dziadzia" ale już jest blisko hehe. Jak chce kogoś zaczepić to woła "Eeee", ostatnio jak zauważyła że moja mama wyciera chusteczką nawilżoną łóżko bo się ubrudziło od deserku to od tego czasu też próbuje czyścić 😜 Słucha muzyki z telefonu podrygując dupcią i rusza rączkami jak ją Rafał nauczył. Mama też mówi ale przeważnie jak potrzebuje pomocy haha. Podaje jakiś przedmiot komuś do ręki, ja mówię "dziękuję", daje jej mówiąc "proszę" i ona odbiera go 😉 To chyba wszystko co mi do głowy przychodzi na tą chwilę hehe.

Gratulujemy oczywiście nowych umiejętności Adasiowi i Agatce 🙂 🤪

Aniu, na kolki u nas pomagała gorąca pieluszka na brzuszek i suszarka, dawałam tez Esputicon i masowałam brzuszek zgodnie ze wskazówkami zegara ale tylko opuszkami palców 🙂

Gabi ma katarek i wczoraj miała gorączkę ale dzisiaj już ok 🙂 Myślę, że to ząbki bo wymiotowała przedwczoraj parę razy- zeszła jej flegma ale wczoraj strasznie jej ślina leciała... Dzisiaj już lepiej 🙂

Jak jechałam z pracy autobusem to na wysokości Gastro na prawy pas wpierdzielił się samochód osobowy jakieś firmy ochroniarskiej akurat jak autobus chciał skręcić i go przytarł, trochę wgniótł i miał urwany zderzak. Oczywiście wina nie była kierowcy a on biedny zestresowany. Ja więc poszłam na kolejny przystanek i dotarłam na tym samym bilecie do domku 🙂

Idę się kąpać i lecimy na spacerek 🙂

Miłego dnia pomimo pochmurnej pogody 😉 Pa 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj 🙂
Agacia też lubi zaczepieć szczególnie dzieci wołając głośne "Eee" śmiesznie to wygląda 🙂 też lubi telefon i jak jej puszczam muzyczkę, a jak widzi pilot to gdziekolwiek on by był to musi go mieć 🙂 umie przybić "pionę" powoli chyba zaczyna uczyć się robić papa bo czasami jej wychodzi a czasami nie 🙂 co tam jeszcze... jak się z nią bawię to co chwile spogląda czy to ja nie nie ja i obdarowuj mnie takim ślicznym uśmiechem 🙂 jak zasypia to ją głaszczę po główce i zamyka oczy obraca się na boczek, ale za chwilę skontroluje mnie wielkimi oczami czy nadal jestem przy niej 🙂 z dnia na dzień coraz więcej potrafią dzieciaczki 🙂 wczoraj jej zrobiłam budyń i jadła, ale tak fajnie jej się buźka kleiła ale smakowało jej 🙂
a spotkanko proponuje babskie 😉 bo pogoda nie sprzyja spacerom z dzieciakami, przynajmniej w moim przypadku... w ten piątek mam imprezę integracyjną z pracy a w sobotę karol ma jakiś mecz z chłopakami z pracy więc może za tydzień w piątek albo sobotę ;
) może lepiej w sobotę pod orzechy co dziewczyny????? trzeba sprawdzić czy rzeczywiście w soboty jest tak jak zapowiadali 😉 Karcia masz jeszcze kontakt z tamtymi????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...