Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej kobietki jestem i ja;;ale te wasze dzieciaszki robia postepy jak ten czas leci niesamowicie moj od wczoraj maruda pewnie zeby masakra ile to jeszcze potrwa; 🥴 🥴Martusia mysle ze to jakis wirusek bo moja Ola miała w sobote goraczke i brzuszek ja bolał ale jej przeszło takze chyba cos z powietrza;;miałam isc na spacerek ale pada 😞 😞 😞Aniu ja mam garniturek biały ale nie wiem jaki rozmiarek musze zajrzec w kartony a co do kolek to współczuje ci my meczylismy sie ponad 3 miesiace 😮ide wstawic obiadek i bede was podgladac piszcie;;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamuski-naprawde te Wasze dzieciaczki rosna jak na drozdzach 🙂 Super ze tak szybko sie rozwijają 🙂 🙂 🙂
Ulcia co do stroju to wyczailalam super na allegro tylko jest licytacja jak mi sie nie uda go wylicytowac to sie odezwe do ciebie 🙂
Dziekuje Marus za rady na kolki musimy wlasnie kupic ten espumisan narazie mam INFAKOL i zobaczymy czy zda egzamin.MILEGO DNIA 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wera, nie zapomniałam o Was 😉 Czytam co parę dni, bo ostatnio nie mam kiedy wejść na neta. No więc czytam, i czytam, i nie komentuję nic, bo tyle u Was zmian i tyle nowych osiągnięć maluszków, że po prostu nie nadążam 🙂... Fajnie byłoby się zobaczyć. Maluchy by się zapoznały, bo już większe, to i jakoś by ze sobą może wchodziły w jakieś interakcje i się trochę pobawiły, albo chociaż potłukły nawzajem zabawkami 😉 Ale bez dzieciaczków też jestem za 🙂!! Orzechy - nie ma sprawy. Tylko ja w tą sobotę odpadam, bo Karol ma urodziny. Trzydzieste. Chyba czas wymienić go na nowszy model, heheheh 😉 Nie no, żarcik taki 🙂 Prezent mu dzisiaj wykupiłam przez internet, mam nadzieję, że mu się spodoba - taki kurs doszkalający dla kierowców, teoria i praktyka na specjalnym torze, jakieś poślizgi kontrolowane itp. czyli wszystko co duzi chłopcy lubią 😉 Pojadę z nim, bo to we Wrocławiu, to Wam zdam relację czy warto było gdybyście szukały pomysłu na prezent dla swoich menów.
Aniu, ja niestety nie mam żadnych patentów na kolki, ale gdybyś chciała, to te niemieckie kropelki dałam naszej Ulci - spytaj, a nuż jej jeszcze trochę zostało i pomogą Twojemu maleństwu?
A w ogóle gratulacje dla Adasia że już chodzi 🙂!! Zuch chłopak 🙂! Moja też śmiga. Właściwie 80% czasu spędza w pionie, tylko jaj jej sie gdzieś bardzo spieszy to pędzi na czworaka 🙂 Ogólnie jest już tak rozumna, że mnie normalnie zaskakuje - siedząc w kuchni mówię np. "Idź Wandziu po książeczkę o Filemonie, jest w pokoju w kartonie", a ona... idzie, pieszo oczywiście całą trasę, łącznie z zakrętami, jak takie małe zombi z rączkami przed sobą 🙂 Co prawda nie przynosi książeczki do mnie, bo po drodze za dużo rozpraszających rzeczy żeby mogła to zapamiętać, ale wchodzę do pokoju, a ona czyta Filemona 🙂
Dobra, bo ja tu o sobie, a Wy dziewczyny lepiej napiszcie jak tam poszukiwania kombinezonów dla dzieciaczków? Macie już coś upatrzonego albo kupionego? Ja szukam kurtki, bo spodnie już mam. A ciekawe jak nasze pociechy zareagują na śnieg 🙂? Już się nie mogę doczekać Świąt (zawsze tak mam, jak tylko się ciepło skończy 😉), pownie choinki będą im się podobać, a bombki trzeba bedzie wieszać dopiero od metra w górę żeby były bezpieczne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉

Ech przypomniało mi się, że Gabi pokazuje na kimkolwiek czy tam na lalce czy misiu gdzie jest oko, ucho i nosek hehe i jak jest zmęczona to poloży się na moim ramieniu i sobie nuci tak jak ja jej zawsze 😉 Zresztą dużo jest takich rzeczy więc trudno wymienić hihi

Co do spotkania to ja ten weekend mam wolne (Rafi mógłby z malutką zostać) a kolejny to hmm... sobota zajęta bo mam osiemnastkę kuzyna także chyba że piątek i oczywiście tez proponuję ORZECHY hihi 😁 🙂 🙂 🙂 🙂

Spijam drugie piwko i lecę spać kochane więc dajcie znać jak z tym spotkaniem! No i musi być jak najwięcej nas!! Werka, Ewa, Karcia, Ula, Ania, i reszta.. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Martuś, a wiesz co... rok temu mnie więcej o tej porze się poznałyśmy na żywo 😉 bo przecież my z kursu październikowego jesteśmy 🙂 jak to zleciało, pamiętasz jak tu pisałyśmy co kupowałyśmy i jak się przygotowałyśmy, co czujemy, co nas boli... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinorewka napisał(a):
Hej 🙂
Martuś, a wiesz co... rok temu mnie więcej o tej porze się poznałyśmy na żywo 😉 bo przecież my z kursu październikowego jesteśmy 🙂 jak to zleciało, pamiętasz jak tu pisałyśmy co kupowałyśmy i jak się przygotowałyśmy, co czujemy, co nas boli... 🙂


Ooo rzeczywiście 😘 Ale mnie teraz wzięłaś na wspomnienia... 😉 Ach jaki to był cudowny czas kiedy chodziłyśmy na kurs wieczorową porą hehe, Super było! 🙂 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czesc koietki ale dzis zimny wiatr mam prolem Adas roi luzne kupki i czesto miałyscie tak?nie marudzi dzis nawet przespał noc ale te kupki strasznie smierdza 🙂Martus jak tam Garysie ile ma ząków no i napisz czy ona juz pruuje chodzic?mój zroi dwa trzy kroki i upada na tylek i strasznie wymusza dostał tak donosny głos ze chya go juz sąsiedzi słysza 😁Tak wymusza zroi smieszna mine wywali dolne zey i uwaza ze mu sie wszystko nalezy 🙂ardzo lui tanczyc no i ogladac ajki chodz nie jestem z tego zadowolona 🙂Dałam mu dzis troche czekolady kinder a jak mu zarałam to krzyczał w nieogłosy 🙂Marta a ty juz sie przeprowadziłas do nowego mieszkania?Mój mały juz w krzesełku do karmienia jak siedzi to daje mu talezyk i specjalne widelczyki i pruuje cos tam dotykac do jedzonka ale jeszcze nie potrafi ale wazne ze wie do czego to słuzy 😜a i jak powiem ze idziemy odkurzac to pierwszy jest przy szafie po ten odkurzacz ma manie na tle niego 😁a tak to mam dwóch urwisów i tylko sie modle zeym jakos przez to wszystko przeszła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂 dzisiaj jestem nie do życia - Agatka obudziła się po 4 i do rana ciągle się kręciła, wierciła, czwolała po łóżku i nie dawała mi spać 😞 a dzisiaj impreza integracyjna i taka jestem zaspana, muszę jaką mocną kawe se gulnąć 🙂 albo kielicha 😉 nie nie w pracy nie wolno 🙂
Renia - może Adaś coś zjadł i tak mu się zrobiło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Agatce zrobiłam w któryś dzień budyńku troszkę i zjadła, ale chyba już o tym pisałam 🙂 a w środę dałam jej kawałek bułki i też ładnie sobie dziumdziała i zjadła, bardzo ładnie sobie z nią poradziła, bo się bałam zawsze dawać jej chlebek bo ona takie odruchy wymiotne miała i się zaksztuszała ale teraz już chyba jest właściwa pora na nią 🙂 no i jajecznice zjadła z 1 jajka, zrobioną na patelni ale bez masełka ani innego tłuszczu, tylko same jajeczko 🙂 a wczoraj zamówiliśmy sobie z Karolem pizze i jadła z nami 🙂 ale tylko ciasto z brzegu 🙂 a i kupiłam jej wczoraj danonki i od czasu do czasu jej dam 🙂 a niech się powoli przyzwyczaja do mleka krowiego bo w żłobku niedługo na takie przejdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej mój nadal ma luzne kupki masakra z 10 pieluch dziennie mi idzie musze kupic jakies tanie piluchy o mi szkoda pampersów.Kurcze mój zje ułke zawsze na spacerze tak pół a w domu dostaje chleek no i ardzo duzo je iszkoptów pół paczki dziennie 🤪moze za duzo ale on lui 🙂wczoraj mielismy frytki to dałam mu troszke i zjadł az dwie 😁Kupie i dam mu dzis SMEKTEmoze pomoze chodz to ochydne 😞 😞Mój odpukac raz udzi sie na jedzenie w nocy jak narazie a tak to spi do7.30.teraz tez zasnoł 🙂 🙂Wercia a czemu teraz eda wprowadzac mleko krowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żłobku dzieciom po ukończonym 1 roku życia wprowadza się mleko krowie zamiast modyfikowanego mleka, ale w domu będę jej dawał modyfikowane nadal 🙂 więc 1 raz dziennie będzie jadła krowie a 1-2 x modyfikowane 🙂 tak już jest w żłobku 🙂
wiecie co... przed chwilą miałam taka niemiłą petentkę że masakra, takie miny waliła, że jej każę jeszcze to czy tamto zrobić, o rany - jakbym se to wymyślała i specjalnie jej utrudniała 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Reniu kochana, jak moja miała luźne kupki to dałam Smectę właśnie jakieś 2 dni i było już ok i jakiś jeszcze lek hmm, zaraz napiszę... Nifuroksazyd 🙂 Smectę dawałam małej do soczku i ten syropek też 🙂 Ona zresztą lubi takie rzeczy hehe.

Lecę do Urzędu Pracy się "odchaczyć" - Miłego dnia 😉

Wercia, udanej imprezy integracyjnej, baw się dobrze , baaa- zajebiście 🤪

No to Paaa kochane 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my wrócilismy ze spacerku i oderalismy Kacpra ze szkoły dzieki Martus za podpowiedz SMEKTE juz wypił mam nadzieje ze pomoze 🙂Werus miłej imprezki aw sie w najlepsze 🙂Mój pije mleko rano i wieczorem jak idzie spac a jak jest głodny w nocy daje mu kaszke do picia ananowa 🙂Wiecie ze mój Adas juz ma zakładane rekawiczki na spacer i nareszcie nie płacze we wózku moze mu yło zimno w raczki 🙂No jutro otwarcie galeri ciekawe ile ludzi edzie 🤪Idzie któras z was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renia33 napisał(a):
No czesc koietki ale dzis zimny wiatr mam prolem Adas roi luzne kupki i czesto miałyscie tak?nie marudzi dzis nawet przespał noc ale te kupki strasznie smierdza 🙂Martus jak tam Garysie ile ma ząków no i napisz czy ona juz pruuje chodzic?mój zroi dwa trzy kroki i upada na tylek i strasznie wymusza dostał tak donosny głos ze chya go juz sąsiedzi słysza 😁Tak wymusza zroi smieszna mine wywali dolne zey i uwaza ze mu sie wszystko nalezy 🙂ardzo lui tanczyc no i ogladac ajki chodz nie jestem z tego zadowolona 🙂Dałam mu dzis troche czekolady kinder a jak mu zarałam to krzyczał w nieogłosy 🙂Marta a ty juz sie przeprowadziłas do nowego mieszkania?Mój mały juz w krzesełku do karmienia jak siedzi to daje mu talezyk i specjalne widelczyki i pruuje cos tam dotykac do jedzonka ale jeszcze nie potrafi ale wazne ze wie do czego to słuzy 😜a i jak powiem ze idziemy odkurzac to pierwszy jest przy szafie po ten odkurzacz ma manie na tle niego 😁a tak to mam dwóch urwisów i tylko sie modle zeym jakos przez to wszystko przeszła 😁


W końcu odpisuję ale też na szybko bo malutka już marudzi więc czas na spacer 🙂 A więc co do ząbków to doliczyłam się czterech póki co 😉 Dwie dolne jedynki i górne kły (chyba) 😜 Co do chodzenia to póki co to tylko za ręce ładnie chodzi i zaczyna dopiero raczkować także etap chodzenia jeszcze pewnie daleko przed nami 🙂 Co do mieszkania to jeszcze na starym jesteśmy ale powinniśmy max do końca tygodnia się wyprowadzić a tu jeszcze nie ma opłytkowanej łazienki hmm, na razie właściciel chyba gra na zwłokę... Dzisiaj go będziemy męczyć telefonami bo wczoraj mieliśmy jechać do Castoramy i cisza a czas goni 🙂 To chyba wszystko o co pytałaś, hmm? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Noooo, dzisiaj otwarcie Galerii, myślałam by się teraz przejść ale tylko przed z małą bo i tak muszę wyjść na spacer no ale samej mi się nie chce... Po południu zostawiamy malutką u mamy i sami idziemy, po drodze jakieś piwko czy coś i heyaaa 😁
Mleko Reniu też staram się dawać tylko po kąpieli na spanie i nad ranem choć czasami a może i z reguły jeszcze jedna porcja ok południa 🙂 Z reguły pije mi 150-180 ml mleka z kleikiem a Twój ????

Ja dzisiaj na obiadek krupnik z żołądkami kurczaka i skrzydełka z frytkami i surówką bo dawno nie miałam 🙂 A Wy co tam pichcicie na obiadek?

Miłego dnia kochane moje Muuuaaa 😘

Kiedy robimy to spotkanie babskie Pod Orzechami?? Pisałam do Karci ale jej przyszły weekend odpada bo Krzysio wraca także musimy przełożyć na kolejny albo jeszcze dalej 🙂 W każdym razie proszę dawać propozycję i meldować która ma ochotę na imprezkę brzuszkową 😁 🙂 🙂

P.S. Werca, daj znać jak po imprezie integracyjnej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czesc Martus dzieki za odpowiedz mój zjada 240mleka czasami mniej ale to taki łakomczuch na manne ze musze kupic nowy smoczek o zroił mi w smoczku duza dziure 😁Wszyscy co słysze ida do tej galeri ja mam pod nosem a nie ode chya za duzy tam edzie tłok pójde se w tyg jak sie uspokoi ale Martus zdaj relacje jutro jak tam jest 🙂Ja dzis roie karkóweczke ziemniaki i sórówka 😜mój Adas tez ma 4 ząki dwa górne i dwa dolne jesli chodz o chodzenie to nagle ci zacznie Garysia chodzic o mój Adas tez tylko za reke a nagle zaczoł stawiac pierwsze kroczki teraz to tylko gdzies sie stuknie rece wklada w kazda szczeline i tylko płacz wiec nie wiem czy to dore zey dziecko szyko chodziło wolałam jak siedział 🙂Miłego dnia 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc wszystkim jestem i ja u nas narazie ok mały ma dwa zabki i przebijaja mu juz górne i siedzi w chodaczku a raczej zasówa i wszystko sciaga co mu podejdzie pod raczki mały urwisek 😆 😆 co do galeri to narazie masakra szał i nie ma po co sie wybierac tam a ja dzisiaj uciekam na małe zakupki na zime Olusi kozaczki kupic i Patrykowi tez bym musiała jakies buciki kupic a wy jakie kupiłyscie i gdzie podpowiedzcie ;;a ja dzisiaj robie na obiadek rosołek ziemniaczki suróweczke i kotlety schabowe;;ide bo sie dzisiaj nie wyrobie pa miłego dnia wam wszystkim zycze 😉 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej laseczki 😉 impreza się udała, zajebiście sie bawiłam, wytańczyłam, wyszalałam itd 😉 także zintegrowałam się z kolegami i koleżankami 🙂
byłyśmy dzisiaj z Agatką na spacerku, zimno jak nie wiem 😞 co do galerii to też chcę się w tygodniu wybrać bo w weekend to masakra pewnie jest, tłum i dzicz więc se daruje 🙂
a Agatka je mleczko z kaszką rano przed żłobkiem, na noc i 1 w żłobku 🙂
nasze spotkanie może byc za 2 tygonie jeśli Karci nie pasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Cioteczki 🙂
ale czytania...ufff....wyszłam dziś na miasto po kozaki i kurtkę, i okazało się że w żadnym sklepie nie było rozmiaru 🤪 no załamana jestem, więc wybrałam się na rynek a tam korek jak cholera!!!!!!!!!! tłum ludzi, pełno samochodów, ludzie są porąbani dla mnie! idą jakby rozdawali pensje na cały rok...no także zostałam z 2 parami kozaków i bez kurtki, przygotowana jestem na zimę że hej 😞 😞 😞 wiec muszę wybrac się w poniedziałek poza Kalisz...
pozatym czekam na Krzysia bo niedługo przyjedzie, i będzie w domku tydzień więc na spotkanie mogę się z Wami umówić za 2 tygodnie i wolęw sobotę kiedy jest więcej ludzi 😘
Elizka wstaje i mówi "tata", także wierząc w zabobony gdybym decydowała się na drugie dziecko, to byłby synek....
Wasze dzieciaczki też już dużo umią bo na biezaco czytam tylko nie mam czasu na pisanie...
no a z pracy jestem zadowolona, tym bardziej że system mi odpowiada tzn. że co drugi dzień mam wolny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem ciekawa tej galerii czy następny kicz nie będzie tak jak w przypadku carrefoura, bo na początku w tych sklepach byl fajny towar a potem szybko się buble zrobiły więc zobaczymy co z tego wyjdzie, no a ten nasz carefourek to teraz taka jedna wielka Kilila będzie 🙂 mówisz Karolcia że butków ni ma 🙂 a muszę sobie kupić jakieś kozaczki na koreczku i płaszczyk 🙂 i jak tam Renia widziałaś którąś gwiazdę??? i jak tam takie korki są to teraz wogóle miejsca dookoła plantów nie będzie... to dopiero jazda 🙂 a KArcia, fajnie że Ci pasuje praca i teraz w ten tydzień sie wyżyjesz za te 3 tygodnie 😉 korzystaj korzystaj 😉 żeby wiesz.... jak pójdziemy na impreskę w sobotę żeby nie było 🙂 a wiecie co dzisiaj mi Agatka spadla z łóżka 😞 normalnie i byłam przy tym!!!!!!!!! Szykowałyśmy sie na spacer i wyszłam dosłownie na sekundę do łazienki po gumkę do włosów i jak wychodziłam to patrze a ona na kolanach raczkowała po łóżku i była na krawędzi i jeden ruch rączką i sie znalazła na podłodze, ale jakoś tak sie przekręciła że nie spadła na głowe tylko jakoś plecami i taki zamortyzowany to byl upadek, ale oczywiscie tak płakała bo wiecej sie wystraszyła niż coś ja bolało, a ja to wszystko widziałam ale nie zdążyłam jej zatrzymać i później sie tak trzęsłam... ale jest juz dobrze 🙂 trzeba pilnować i nie spuszczać z oka nawet na sekundę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Byłam w galerii w sobotę i widziałam Sylwię Grzeszczak, koncert fajny! 🙂 Ale za dużo ludzi więc byliśmy chwilę bo z Gabi i ona po drodze nam zasnęła także przełożyłam ją do łóżka, rozebrałam i spała do 7 rano także 12 godzin 🤪

Dzisiaj byliśmy przed obiadem w galerii i było dużo lepiej 🙂 Kupiłam Gabi na roczek taką skrzynkę pocztową z Fisher Price'a bo była promocja z 169 zł na 69 zł 🤪 Jeszcze prezent na Święta mi został 🙂 No i nie mogłam się oprzeć bo widziałam takie super bolerko białe w Smyku i kupiła z kasy co zarobiłam na umowe zlecenie za 38 zł a kosztowało 45 bo był rabat 15 % 🙂 Jeszcze sukienka mi się podobała i też myślę by na roczek jej kupić ale to już 60 zł... nie wiem czy wyrobię ... ;(

Na zimię Gabi jest przygotowana tylko jej chciaalm kupić kozaki i spodnie ogrodniczki takie zimowe od kombinezonu a tak jest ok. rękawiczki, czapka, szalik już jest no i kurtka i kombinezon 🙂 Buty nie wiem właśnie gdzie kupić... Myślałam o Bartku albo Wójciku, Wójcik jest w Galerii ale drogo pewnie a Bartka buty nie wiem gdzie są...

To imprezę możemy zrobić za 2 tyg w sobotę. Zgłaszać się kto idzie jeszcze oprócz tych które już się zgłosiły a więc Ja, Karcia, Wercia, Ewa 🙂 Sobota lepsza zdecydowanie i Pod Orzechami się dużo wtedy dzieje 😁 Rafi ma nockę i nie wiem co zrobić hmm 😞

Dzisiaj byliśmy na wsi i wracając wjechaliśmy do Ostrovi - super ta Galeria ale jednopoziomowa 🙂 Robi wrażenie w środku bo na zewnątrz niekoniecznie.

Pijemy piwko z mężem i spanko niedługo bo śpiąca jestem. Chyba przestawiam się na sezon zimowy ha ha.

Kolorowych snów mamuśki i dzieciaczki 🙂

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...