Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej, faktycznie cisza tutaj nastała 😞 moje Skarby spią, więc wpadłąm na chwilkę...nie mam za bardzo czasu więc rzadko do Was zaglądam niestety 😞
Elizka nie ma jeszcze żadnego zabka...nie wiem kiedy sie pojawi hehe! w poniedziałem byliśmy na szczepieniu na pneumokoki....wiem wiem byłam przeciwna ale nadal za dużo nie przybiera na wadzę, więc profesorka zaleciłą to szczepienie ☺️ ponadto pracuję a wolny dzień spędzam z Elizusią, Krzysio nadal wyjeżdża na 3 tyg i wraca na tydzień....no a co u Was Kochane ?????
niestety muszę już uciekać bo muszę poszykować rzeczy na basen bo jeżdzimy z naszym Bąbelkiem do Krotoszyna...to trzymajcie się Mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karcia, zazdroszczę tego basenu ale nas na razie nie stać na taki wydatek, szkoda więc że nie ma czegoś takiego w Kaliszu...
U nas po staremu, szukam pracy, kończymy urządzać chatkę aczkolwiek nie jest do końca tak jak chciałam no ale kasa kasa kasa... Może kiedyś 🙂
Gabryśka ma 8 ząbków i na razie stop 😜
Zaczynam przygotowywać jej urodzinki pierwsze, kupiłam specjalne balony a teraz trzeba kompletować resztę. Muszę udekorować pokój, zamówić tort i kupić co trzeba odnośnie jedzenia 🙂
Wiecie może czy można kupić HEL ??? Chodzi mi o nadmuchanie balonów.... Bo jest taka opcja na Górnośląskiej ale za jeden balon chcą aż 2 zł 🤪 A ja mam och 30 plus jeszcze chce ok 15 fioletowych bo tamte są same różowe także nie opłaca mi się w ogóle...
Karcia pozdrów Krzysia 🙂
A co do Orzechów to możemy się umówić na piwko tak normalnie bo zaś się Adwent zaczyna więc będą spokojniejsze imprezki.
Przypomniała mi się właśnie Majówka w Emilianowie hehe, ale było superrr 🤪 🙂 🙂
Musimy to powtórzyć 😁
Dobranoc kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina36tydz napisał(a):
Dzieki Martuś za pozdrowienia 🙂
my organizujemy Roczek w tej samej restauracji co chrzciny 22 stycznia w Dzień Dziadka 🙂 musimy wczesniej no bo wyjazdy Krzysia sa tutaj powodem....musimy koniecznie się spotkac...koniecznie..całuski


Kurcze, no musimy się spotkać!! Stęskniłam się za Wami... 🤔 To może jakiś wypad na piwko Pod Orzechy w któryś dzień w przyszłym tygodniu tak by wszystkim pasowało 🙂 Dawajcie propozycje nie do odrzucenia haha. Ostatnio coraz mniej z nas tu zagląda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamy oraz przyszle mamy;D ja jestem z kalisza i jestem w 20tyg ciazy oczywiscie nie zamierzam rodzic w kaliszu poniewaz nie ma nasz szpital niestety pozytywnekj opini natomiast bede rodzila w ostrowie wlkp ... z moja dzidziolka wszystko oki wiec jestem szczesliwa;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki! Rzeczywiście pustki tu u nas ostatnio.. Mnie długo nie było, bo mi się strona nie chciała załadować - była jak zacięta płyta: zaskakiwała i wyskakiwała 🙂 Ja chętnie gdzieś z Wami wyskoczę, choćby w najbliższy weekend jeśli którejś pasuje. Mam potrzebę udzielenia się towarzyskiego i uspołecznienia trochę 😉
Widzę Martuś, że przygotowania do roczku Gabrysi pełną parą. Ale zleciało 🙂... Moja wczoraj skończyła 14 miesięcy, także już staruszka 😉 A nie wiem, gdzie hel można kupić w Kaliszu. Może popytaj w niedzielę przy parku miejskim tych co tam zwykle wtedy stoją na wejściu z balonami, może Ci podpowiedzą? Albo chociaż taniej napompują niż tam gdzie znalazłaś 🙂
Karolcia nadal słomiana wdowa 🙂 Nie ma tego złego - trochę tęskonoty dobrze robi na związek. Dobrze, że pracę masz, to Ci pewnie chociaż czas szybciej leci, co? A przy okazji - Ty pracujesz w tym wranglerze w Galerii? Bo Cię chyba parę dni temu widziałam jak mnie Wandzia ciągnęła na to autko-automat, które tam przy wranglerze stoi (tak, tak - to już ten wiek 🙂 jeszcze trochę i się zacznie rzucanie na podłogę w marketach 😉..)
No i witaj Olcia wśród nas 🙂!!! Fajnie, znów jakaś przyszła mamusia 🙂 Jak się czujesz? A co do kaliskiego szpitala - nie jest tak źle - sama byłam, jako najprzeciętniejsza w świecie pacjentka 🙂 Ale Twój wybór, w Ostrowie jeszcze żadna z nas nie rodziłą, to nam opowiesz jak było 😉
Masz już jakieś imiona wymyślone dla dzieciątka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak przygotowania do Świąt? Macie już jakieś prezenty? Mógłby śnieg niedługo spaść, bo tak Boże Narodzenie bez śniegu to bez sensu.. Chyba mi się nastrój świąteczny powoli udziela, jak dziecku..Ale z piosenkami świątecznymi to jeszce tydzień poczekam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czesc ale tu faktycznie cisza Ewus ja juz pomału mysle o swietach i moze ktos podpowie mi gdzie jest wypozyczalnia strojów o potrzeuje strój króla Kacperkowi na jasełka 🙂Adasiowi jeszcze nie mam pomysłu a Kacprowi kupiłam zaawke Atak Rekina jak ktos wie z Hodwels 😜Pozatym ez zmian mały rosnie urwis i tancerz ciagle klaszcze w rece i tanczy jak słyszy muzyczke.Duzo nasladuje od Kacperka jednak dziecko od dziecka duzo sie uczy 🙂a gdzie reszta? co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renia, ja nie wiem gdzie jest wypożyczalnia strojów, ale możesz też zobaczyć jak chcesz w takim dużym sklepie z używaną odzieżą koło Nomi, z tyłu za meblami Olimp, koło Mulitimediów. Tam widziałam dość często stroje karnawałowe dla dzieci, różne przebrania, także a nuż za grosze coś znajdziesz? Adaś lubi tańczyć tak jak Wandzia, pewnie by się dogadali 🙂 I ona też uwielbia majstrować przy magnesach na lodówce - chyba jakieś bratnie dusze z Twoim synkiem 😉 Kończę narazie, bo mi mój łobuz w płytach grzebie i zaraz zrzuci sobie na głowę 🙂.... Do później! Kobietki, do brzucha marsz, bo wymrze nasze forum 😉!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kobietki jestem w ogole nie mogłam sie zalogowac ale cos tam pozmieniałam pokombinowałam i jestem;;;u nas ok maluszek rosnie baraszkuje wszystko wywala nicpon mały i jestesmy po chorobie miał zapalenie ucha a tak sie wkurzyłam bo byłam z nim w piatek w przychodni bo miał juz stan podgoraczkowy a ona ze od zebów a w nocy goraczka 39,6 masakra w sobote szukałam lekarza ale wiadomo jak na złosc albo nie przyjmowali albo nie było i w koncu znalazłam takiego fantastycznego człowieka przyjechał mi na wizyte do domu badał go 40 minut obejrzał go wzdłuz i wszez no i zapalenie ucha i niestety antybiotyk ale juz przeszło i cały tydzien siedzimy w domku i nigdzie nie wychodzimy masakra nudy niemozliwe 🥴pisac kobiety co u was;;pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ze nareszcie ktos pisze Ewcia masz racje moze jak sie dzieciaszki spotkaja to sie dogadaja hehe.Ulcia koniecznie musisz mi dac numer czy ten lekarz chodzi po domach?jak sie nazywa jakys mogła z miła checia chciała ym numer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze Ulcia że już przeszło Twojemu maleństwu, bo ból ucha to chyba jeden z gorszych i bardziej upierdliwych bólów (zaraz obok bólu zęba - taka subiektywna klasyfikacja 😉 ). Też bym prosiła o namiary na tego lekarza, tak na wszelki wypadek. A dużo brał za wizytę domową?
Renia, to trzeba nasze maluchy poznać ze sobą przy najbliższej okazji 🙂 Przynajmniej póki jeszcze mieszkamy tam gdzie mieszkamy, bo lada moment szykują się przenosiny do innego mieszkania.
Spotkałam wczoraj Martę z Gabrysią i mężem w Kauflandzie. Gabi rośnie jak na drożdżach, a już niedługo jej pierwsza imprezka. Tylko mama pilnuj, żeby Ci jakichś chłopaków na domówkę nie sprowadziła 😉 Chyba że nie robicie w domu, tylko na sali, bo nawet nie wiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki;masz racje Ewcia to najgorszy bol jaki moze zniesc dziecko nie przespane 3 noce i wrzask taki ze nic nie interesuje maluszka niczym nie mozna uspokoic ;; 🥴a co do wizyty to z dojazdem do mnie poza kalisz to wzioł 50 złotych i jeszcze powiem wam szczerze ze w przychodni nie pytaja czy moze byc cenowo taki antybiotyk czy inny a on przepisał taki tani antybiotyk i pomocny ze płaciłam za niego 3.80 wiec bez sensu zebym jezdziła do przychodni 3 razy i wykupowała leki co rusz inne jak tu mam z wizyta tyle i jestem spokojna;;;a pan doktor nazywa sie Kornacki a numer telefonu napisze wam po niedzieli bo numer ma mojego meza szef ja z tego wszystkiego zapomniałam wziasc od niego wizytówki;;;a jak wasze dzieciaczki zdrowe mojemu wychodzi juz 6 zabek szybko mu to idzie nawet nie wiem kiedy teraz wyłaza jeden za drugim ;;;a co do prezentow to w ogole nie mam koncepcji na prezent do Oli bo juz zabawek nie chce a Patryk tez nie mam pojecia zabawek ma juz tyle ze nie mamy gdzie tego trzymac ostatnio nawet Paweł przywiózł cały worek zabawek po synku szefa wiec nie wiem co mam kupic a wy co w planach macie?ale sie rozpisałam uciekam uspic mojego maluszka bo marudzi pa miłego wieczorku zycze wszystkim;; 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulcia, Kornacki to lekarz rodzinny mojej Wandzi, ale się złożyło 🙂 Fajny człowiek, też go polecam. Biedny Patryczek.. Ale dobrze, że już mu przeszło! Dobrze,że lekarz znalazł przyczynę, bo to u takiego maluszka który nie mówi i nie może się poskarżyć co go boli trudne jak nie wiem co. A co do prezentów - my Wandzi kupiliśmy małe organy, bo ona lubi muzykę 🙂 A Co do Oli - a może to co ja swojej siostrze kupiłam? Moja Agata ma 10 lat i też klasyczne zabawki raczej odpadają. Zamówiłam jej na Merlinie matę do tańca i myślę że jej się spodoba (zresztą chętnie się razem z nią pobawię 😉). Kosztuje ok.70zł. Może Twojej Oli też coś takiego przypadnie do gustu? Jak chcesz - przesyłam Ci linka, to sobie zobacz:
http://merlin.pl/Mata-do-tanca-Coil-gra-Stepmania-Coilmix-2010/browse/product/8,708483.html#fullinfo
Jak się tam zalogujesz i podasz maila, to Ci trochę cenę obniżą, dlatego napisałam, że kosztuje ok 70zł.
Renia, a ja mam do Ciebie pytanko - jak nauczyłaś Adasia picia z niekapka? Miałaś jakieś swoje sposoby, czy tak po prostu jakoś sam załapał? Bo chciałam spróbować oduczyć Wandzię od smoczka, ale póki pije z butelki, to wydaje mi się trochę bez sensu. Ona mi póki co gryzie ustnik od niekapka, a mamy taki dla początkujących, z gumowym ustnikiem. To co, miałaś jakiś sposób, czy tylko "cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość" 😉?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czesc koietki Ewus ja mu dawał niekapek do picia z ta sztywna koncówka najpierw na leżąco tez sie męczył ale załapał na poczatku sie denerwował ale jak wiedziałm ze strasznie mu sie chce pic to szyko podtykałam i zaczoł ciagnac 🙂wiem ze to trudne ale moze ci sie uda 🙂Ulcia jak co to mi napisz numer do tego lekarza 🙂Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamuski wpadlam sie przywitac-dawno mnie tez nie bylo ale tez mialam problem sie zalogowac 😞
Widze ze wasze dzieciaczki rosna jak na drozdzach,powoli u wszystkich przygotowania do zakupow swiatecznych,a u nas trwaja przygotowania do chrzcin bo mamy w pierwsze swieta.Dziewczyny mam pytanie czy miala ktoras chrzciny POD ORZECHAMI????Jak tak to dajcie znac jak bylo 🙂) pozatym u nas tez wszystko wporzadku-dzieci rosna,malutki z dnia na dzien coraz fajniejszy i bystrzy.Reniu kim bedzie Kacperek w przedszkolu??Moj bedzie dziadkiem i tez wlasnie kombinujemy stroj 🙂 pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową mamusię 🙂 Oj kochana, na Kalisz narzekają i na Ostrów też także na dwoje babka wróżyła. Ja jestem bardzo zadowolona z opieki w Kaliszu a słyszałam z kolei zle opinie o Ostrowie także koło się zamyka. Oczywiście wybór należy do Ciebie 🙂 Czyli już na półmetku jesteś 🙂 Już wiesz co będziesz miała? Synek czy córcia?
Co tam słychać kochane? Kiedy się na piwko umawiamy? Ja jakaś przybita jestem i nic mi się nie chce... Depresja zimowa hehe. Jutro rozmowa rekrutacyjna w energetyce więc zobaczymy.

Buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kobietki;;;Martusia ja mam chyba tak samo z tym samopoczuciem nic mi sie nie chce zero zainteresowania czym kolwiek to chyba zwiazane z tym siedzeniem w domu 🥴Ewcia a gdzie przyjmuje w przychodni ten lekarz i powiedz mi czy jestes z niego zadowolona ja powiem szczerze ze pierwszy raz sie spotkałam z takim lekarzem ktory poswicił tyle czasu na dziecko;;a co do maty do tanczenia to niestety ale w tamtym roku juz dostała a teraz wymysliła sobie rybke w małym akwarium takze problem z głowy;;ide do mojego urwiska bo sie obudził miłego dnia kochane i pisac ;;Martus trzymam kciuki;;powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, "łelkom bak" 😉! Fajnie, że do nas zajrzałaś. A jak się maleństwo miewa?
Martuś trzymam kciuki za rozmowę! Ja Was rozumiem z tym samopoczuciem, bo i mi się czasem udziela 😉 Daj znać po jak Ci poszło!
Renia, wczoraj Wandzia załapała o co chodzi w niekapku, tak sama z siebie, ni z tego ni z owego. Ale nadal woli swoją kochaną buteleczkę 😉.... Powoli się oswajamy z nowym sprzętem 😉
Ulcia, Kornacki na NFZ przyjmuje w Medixie na Majkowskiej. Jestem zadowolona - jeśli jest taka konieczność, to poświęca dużo czasu swoim pacjentom (co jest czasami uciążliwe gdy jesteś którąś osobą w kolejce, bo się naczekasz 😉). Ale ogólnie mam o nim dobre zdanie. I nie ja jedna z tego co mi wiadomo. Jak moja mama poszła kiedyś z moim chrześniakiem do niego, bo mu jakieś chrostki wyszły, to lupą oglądał te chrostki i siedział z książką z chorobami i wertował strona po stronie szukając w książce tych właściwych chrostek 🙂 Także skrupulatny człowiek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...