Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej!
Ja wlasnie koncze 22 tydzien 😉 To moja pierwsza ciaza, wiec wszystko jest dla mnie totalnie nowe, tym bardziej, ze mieszkam teraz w Walii i tutaj tez bede rodzic... A tu opieka podczas ciazy wyglada nieco inaczej. Ale jak narazie jestem zadowolona 🙂Z malenstwem wszystko w porzadku, lubi sobie poszalec w mamusi brzuszku 😉
Niestety czasem nie mam z kim pogadac o ciazy, dlatego tez zagladam tutaj...
A jak u Ciebie przebieglo te 18 tygodni??
Bedziesz rodzic w Kaliszu??
Pozdrawiam serdecznie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze, że w końcu coś się ruszyło na kaliskim forum... Piszcie Panienki do jakiego lekarza chodzicie i gdzie macie zamiar rodzić. Ja jestem już w 36 tc, a termin mam na 29 grudnia... Mam zamiar rodzić w Pleszewie, bo tam też jeżdże do lekarza. Widze, że jedna mamusia już jest po wszystkim... Piszcie dziewczyny, może przybędzie Nas więcej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 .
Ja chodziłam do Michalaka. Teraz rodziłam w Pleszewie. 2 dzieci urodziłam w kaliskim szpitalu 😞 . Przeżyłam 😉 , ale atmosfera i podejscie do pacjentki o wiele lepsze w Pleszewie 🙂

aanniiuussiiaa174-a u ciebie to już końcóweczka 🙂 . To Twoje pierwsze dziecko?

Pzdr 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to moje pierwsze dziecko i nie ma mowy o tym, żebym rodziła w Kaliszu. Jeżdże prywatnie do Czechmanowskiego, przed ciążą jeździłam do ordynatora szpitala w Pleszewie Bosackiego, ale zraziłam się trochę do niego, ponieważ byłam już w ciąży a on mi jej nie wykrył. Teraz to już moje ostatnie chwile w dwupaku... Może i dobrze, bo już mnie wszytko boli...

Moni... czyli mówisz, że Pleszewski szpital sobie chwalisz? Zobaczymy jakie będą moje odczucia po porodzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Tak bardzo sobie chwale Pleszew.
Położne super kobietki, troche tam lezłam to je poznałam 🙂 . Pomogły super przy porodzie. Po tez przychodziły i pytały się czy w czymś pomóc. Sa odwiedziny można pokazac dziecko rodzinie( chociaż nie wiem czy teraz jak to grypsko panuje nie będzie jakiś zakazów). W Kaliszu pokazanie dziecka nawet męzowi, jest prawie niemozliwe. No chyba że jest przy porodzie. Ogolnie nie powinnam narzekać na Kalisz bo przy pierwszych dwóch porodach nie było tragicznie, ale jednak Pleszew lepszy.
Bosacki taki sobie , niewiele można było z niego wyciągnąć informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeszcze się kulam, chociaż lekarz powiedział mi 1,5 tyg temu, że mam być w gotowości, bo już mi się szyjka skraca... Czekam, czekam i nic... A boję się potwornie.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak teraz to już w każdej chwili może się coś zacząć 🙂 . Życzę Ci żeby poszło wszystko szybciutko. Wiem że się boisz , ja też miałam pietra przed każdym porodem.
A chodziłaś może do szkoły rodzenia? Mnie dużo pomogła.
Jak urodzisz i znajdziesz chwilkę daj znać. Trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szkoły rodzenia nie chodziłam, chociać troche tego żałuję.
Mam nadzieję, że do świąt urodze, bo nie chciałabym tam w Wigilie leżeć... Chyba, że weźmie mnie po świętach... 🙂 Odezwe się napewno jak będzie już po.
Widze,że na forum oprócz nas nikogo nie ma, a na początku zapowiadało się ciekawie, bo kilka dziewczyn się pojawiło, a teraz cisza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widziałam że były jeszcze jakieś 2 czy 3 dziewczyny i cisza 😞 . No trudno może jeszcze ktoś zajrzy 🤔 . Póki co my bedziemy trzymać wartę 🙂

A co bedziesz miała? Chłopca czy dziewczynkę. Imiona juz wybrane? No fajnie by było jakbyś na święta była juz z dzieciątkem w domku.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
morfologia napisał:
O kurcze!! Dawno tu nie zagladałam, a tu tyle kobietek z Kalisza!!
Widze, ze nastawienie do kaliskiego szpitala jest raczej negatywne. Czy mogłybyscie napisac dlaczego wg. Was szpital na Torunskiej ma taka opinie??

pozdrowionka


Hej,
Jak dla mnie to wina podejścia personelu do kobietek. Nie mówie, że wszyscy tam są tacy. Ale generalnie chyba wszystkie koleżanki które tam rodziły narzekały na podejście do pacjentek.
A ty zdecydowana na Kalisz czy może jakiś inny szpital? Do którego lekarza chodzisz?

aanniiuussiiaa174 miała sie odezwać co tam u nich? Bo już dawno pewnie jest mamusią 🙂 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jednak zdecydowanie wybieram Kalisz. Mam nadzieje, ze nie bedzie tak zle. Poza tym trzeba pamietac, ze jest to szpital wojewódzki i jest znacznie lepiej wyposażony w dobry sprzet. Mam tu zwłaszcza na mysli oddział noworodkowy. W razie, gdyby działo sie cos złego z dzieciaczkiem (czego ani sobie ani innym nie zycze )opieka na dobrym poziomie jest na miejscu, bez koniecznosci transportowania.

pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesiące później...
  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂! Widzę,że kaliskie forum raczej wymiera,bo ostatni post sprzed pół roku.. Szkoda. Może jakaś kobietka z okolic się jednak odezwie zanim urodzę 🙂? Jestem w 33 tyg., a dzidzia wciąż nie odwrócona i w poprzek leży 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Ewa 🙂 Jak miło Cię widzieć 🙂 Już myślałam, że się nikt nie odezwie, a tu niespodzianka 😆. Tobie jak widzę już dużo czasu nie zostało, a ja jeszcze ponad 3 miesiące ale miło mi będzie porozmawiać z kimś z Kalisza bo łatwiej jest się wymieniać informacjami 🙂 Widzę, że też będziesz miała dziewczynkę więc Gratuluję! Powiedz mi jak sie czujesz?? P.S. Mam nadzieję, że jesteś jeszcze, a jeśli nie to, że się jeszcze odezwiesz 😉 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewuś i tak dla pocieszenia powiem Ci, że moja mała jest obrócona tzn. lekarz mówił o położeniu miednicowym ale ja myślę, że też jest poprzecznie bo kopie mnie tylko po prawej stronie czyli tak jakby tam miała nóżki, a główkę po lewej stronie...Dopytam lekarza przy kolejnej wizycie, mam nadzieje ze sie jeszcz obroci... a u Ciebie tez jeszcze wszystko sie moze zmienic wiec glowa do gory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Martusia 🙂 Jestem, jestem - zaglądam tu od czasu do czasu, ale nie spodziewałam się ujrzeć kogoś z Kalisza. A tu takie miłe zaskoczenie 🙂
Czuję się dobrze, ale ciężar brzuszka już robi swoje - zasnąć ciężko, i w ogóle wstać z kanapy czy wysiąść z auta. Czuję się powoli jak hipopotam 😉.. Ale żadnych dolegliwości specjalnych nie mam. Zresztą od początku nie miałam - lekka zgaga przez pierwsze 2 miesiące i niechęć do słodyczy - i tyle, normalnie jakbym nie była w ciąży 😉 Tylko teraz z tym ułożeniem:/... Pojutrze idę do lekarza, ale czuję, że niewiele się zmieniło, chyba że co najwyżej jest teraz główką do góry, bo nogi ma na pewno na moim pęcherzu, czuję aż za wyraźnie 😉 No zobaczymy.
A jak Ty się czujesz? Bo na tym zdjęciu wyglądasz kwitnąco - bynajmniej nie na dziewczynkę, może jednak Gabryś w zanadrzu 😉? I nie martw się - Twoja córcia ma jeszcze naprawdę dużo czasu na fiknięcie koziołka we właściwą stronę i na pewno to zrobi 🙂 A gdzie masz w planie rodzić? W Kaliszu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U mnie gdybym okresu nie miala to tez bym pewninie wiedziala ze w ciazy jestem bynajmniej do pewnego czasu bo dlegliwosci nie mialam zadnych wiec mozemy uznac sie za szczesciary 🙂
Zdjecie jest z czerwca a kobiety niby zmianiaj sie ok 7,8 miesiaca a z tymi zabobonami to wiadomo jak jest 🙂 Gabi bedzie na pewno bo intuicje mialam taka od poczatku a lekarz mi tylko to potwierdzil 🙂 Ja bede rodzic w Kaliszu a Ty??? Ile pacjentow tyle opinii - nikomu nie dogodzisz. Moj lekarz prowadzacy pracuje w szpitalu wiec na pewno tam bede rodzic, poza tym moja siostra byla bardzo zadowolona. A Ty gdzie zamierzasz??? Chodzilas do szkoly rodzenia??? Pozdrawiam i obiecuje ze juz takiej dlugiej przerwy w odpoisywaniu nie bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny też jestem z kalisza,
ja mam termin na 3 stycznia 2011 i będę rodzić prawdopodobnie w kaliszu, trochę się na słuchałam o pielęgniarkach położnych i lekarzach 😞 nie mam za dobrej opinii ale też zależy na kogo się trafii, mam nadzieję że ja jakoś trafię na "ludzi" 🙂
macie może jakieś informacje na temat szkół rodzenia w kaliszu, chciałabym się zapisać gdzieś ale nie wiem gdzie są bezpłatne, jeśli wogóle takie są 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Weronika: Jak milo widziec kolejna mamuske z Kalisza 🙂
Sluchaj co do opini o kaliskim szpitalu to jest ich tyle ile pacjentow, moja siostra byla niezmiernie zadowolona. Wydaje mi sie ze nie ma sie co nastawiac ani pozytywnie ani negatywnie tylko samemu ocenic sytuacje jak juz rzeczywiscie znajdzemy sie na porodowce. Ja mam lekarza ktory pracuje wszpitalu wiec mam nadzieje ze bedzie mial wowczas dyzur i wowczas jestem epwna ze bede pod dobra opieka. Duzo osob skarzy sie na kaliski szpital i jest tez pare zlych opinii o Pleszewie czy Ostrowie wiec nie mozna sie sugerowac.
Szkola rodzenia jest platna przy szpitalu ale jest jeszcze jedna ale bezplatna- podaje Ci linka do strony- zajrzyj: http://www.bobomed.pl/?page=&id=138
Widze ze rowniez bedziesz miala corke - gratulacje 🙂 Jak sie czujesz???
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie można się nastawiać, bo jak się nastawie że będzie źle to tak rzeczywiście będzie 🙂 pożyjemy i zobaczymy, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i że szybko wyjdziemy zdrowe i szczęśliwe ja i moja Agatka 🙂
słyszałam że w plszewie jest lepsza opieka nad matką, ale znowu w kaliszu jest lepszy oddział dla noworodków, trzeba się zastanowić co jest ważniejsze, dlatego chcę rodzić mimo wszystko w kaliszu. A do jakiego lekarza chodzisz??? Bo ja do kurpika. Może się spotkamy w szpitalu 🙂 A Ty chodziłaś albo będziesz chodzić do szkoły rodzenia? O tej Bobomed czytałam właśnie i może się zapiszę właśnie tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...