Skocz do zawartości

NYSTATYNA W CIĄŻY | Forum o ciąży


Klaudia86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
WITAJCIE BRZUCHATKI ;p)
Mam pytanie ostatnio lekarz stwierdził u mnie grzybicę, i zapisał NYSTATYNE, wiem że to antybiotyk, stosowałam go 10 dni. Za tydzien idę na kontrole. Jest jakaś mamusia któa też go stosowała ? Czy objawy mineły ? Czy któraś zakończyła to schorzenie w szpitalu ??
Czekam na odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja stosowałam Nystatynę. Oba rodzaje. 😉
Dopochwową przez cały okres ciąży, ale tylko jak czułam, ze zaczyna się coś w "tym" miejscu niedobrego dziać. Tyle, aby przeszło i zawsze pomagało. 🙂
Natomiast gdy byłam chora brałam zwykłą, doustną, przez 10 dni. Pomogło, choróbsko przeszło. 🙂


Jeszcze stronka, która opisuje działanie Nystatyny i etc.:
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1592
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja stosuję już od ok.2 miesięcy gdyż ciągle na zmianę mam miałam grzybicę,paciorkowiec i coli.Wcześniej brałam clotrimazolum.Powiem tylko tyle,że jak jedno się wyleczyło przypałętało się następne i tak leczę i leczę,ale u Ciebie wcale tak nie musi być.Ważne ,aby leczyć,gdyż nie leczone bakterie prowadzą do wczesnego porodu.Dlatego bez względu na to czy uda Ci się wyleczyć czy nie jeśli lekarz zapisał koniecznie bierz! jeśli nie minie do porodu podają specjalny antybiotyk,żeby dziecko się nie zaraziło.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał:
Ja tez mialam grzybice w ciazy i lekarz przypisal mi nystatyne ale nie moglam jej stosowac bo odrazu po wlozeniu czopka czulam straczne pieczenie...dlatego na grzybice stosowalam gynalgin (czy jakos tak sie to pisze 🙂 )


No Nystatyna dopochwowa może trochę piec, zwłaszcza na początku dosyć. 🤨 Ale później powinno przestać, więc nie ma się co przerażać. 😉 No chyba, ze to nie do zniesienia, wiadomo. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi nystatyna w ciąży jest jest chyba najbezpieczniejszym lekiem. Nawet moja mam prawie 30 lat temu brała ją przez całą ciążę.

A co do Twojego leku, pewnie dostałaś ten sam co ja. Ja od paru dni biorę Macmiror 500 Complex.

Ja powiem tak, od początku ciąży mam problemy. Tzn. nie mam swędzenia, ani pieczenia ale gin stwierdził, że moje upławy nie są takie jak być powinny. Powiem tak od poczatku już trochę wzięłam tycj leków i co? I nic, po skończeniu kuracji wszystko wraca. Ale to norma, ciąża bardzo sprzyja rozwojowi wszelkich bakterii i grzybów w pochwie i ciężko jest się z tego wyleczyć, z reguły te leki co dostajemy działają tak jak Gripex 🙂 likwidują objawy, a nie chorobę.
Wyleczyć całkowicie będziemy się mogły po ciąży, jak można będzie wziąć odpwiedni antyubiotyk, który teraz nie jest wskazany.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena Dziekuje za rade, własnie sie tez nad tym zastanawialam, jako to jest ze przez cala ciaze prawie bo do 20 tyg nie mialam zdiagnozowanego tego zapalenia, bo poprzednia pani niby dr w ogole mnie nie badala "tam". Tylko macała po brzuchu. Dopiero kiedy lekarza zmieniłam dowiedziałam sie o tej grzybicy. Eh szkoda słów. Zobaczymy jak pojde teraz 24.11 na wizyte, bo gin mowil ze jesli to sie nie poprawi to mnie skieruja do szpitala ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Cześć,

ja też brałam przez 14 dni Nystatynę i bez żadnych problemów w przyjmowaniu, ale nie pomogła, chociaż zwyczajnie dobrze ten lek działa na mnie, bo tabletki często dostaję przy przeziębieniu (to dobry, stary, czysty lek, dobrze tolerowany). Globulki z nystatyny były robione w aptece (receptura). Po 2 tyg. przerwy od Nystatyny dostałam Pimafucinowe globulki (gotowe) i te pomogły.
W sumie to nic nie dzieje się - tak asekuracyjnie, bo pojawiła mi się ciążowa nadżerka i bardzo lekkie białe, suche upławy.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

ja też brałam przez 14 dni Nystatynę i bez żadnych problemów w przyjmowaniu, ale nie pomogła, chociaż zwyczajnie dobrze ten lek działa na mnie, bo tabletki często dostaję przy przeziębieniu (to dobry, stary, czysty lek, dobrze tolerowany). Globulki z nystatyny były robione w aptece (receptura). Po 2 tyg. przerwy od Nystatyny dostałam Pimafucinowe globulki (gotowe) i te pomogły. 6 dni leczenia.
W sumie to nic nie dzieje się - tak asekuracyjnie, bo pojawiła mi się ciążowa nadżerka i bardzo lekkie białe, suche upławy.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...