Skocz do zawartości

skurcze łydek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny, czy Wy też macie skurcze łydek?!bo mnie ostatnio tak łapie w nocy a i w dzień też się zdarza 😠 , chciałam zapytać czy bierzecie jakiś magnez czy coś, bo tak myślałam nad tym musującym ale nie wiem czy można 🥴 Pozdrawiam Serdecznie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie czasami w nocy łapią skurcze lydek ale to tylko jak się tak mocno wyciągam więc staram się tego nie robić. Ale nie zdarzyło mi się żeby mnie strasznie mocno chwyciło. Ja magnezu nie biorę bo jest on w witaminach które łykam. Ale najlepiej zapytać lekarza czy można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skurcze łydek są objawem często pojawiającym się w czasie ciąży, szczególnie w ostatnich dwóch miesiącach jej trwania. Powodem tej dolegliwości może być utrudniony odpływ krwi z nóg, ucisk ciężarnej macicy na nerwy ścian miednicy lub też zbyt niski poziom wapnia lub nadmiar fosforu w organizmie ciężarnej. Skurcze łydek często pojawiają się w nocy i są tak silne, że budzą kobietę uniemożliwiając spokojny sen. Ból może się utrzymywać przez kilka godzin. Długo utrzymujący się ból w kończynach dolnych może świadczyć o wytworzeniu się w żyle skrzepu.
Gdy beda tak silne, że utrudniają codzienne funkcjonowanie, zaburzają spokojny sen skontaktuj się z lekarzem. Konieczne może okazać się przepisanie odpowiednich preparatów witaminowych i mikroelementów zmniejszających tę dolegliwość.

LECZENIE DOMOWE
W momencie pojawienia się skurczu w łydce należy wyprostować nogę w stawie kolanowym, unieść ją nieco wyżej oraz przygiąć mocno stopę w stawie skokowym. Po kilku minutach skurcz powinien ustąpić, choć nieznaczny ból może utrzymywać się jeszcze nawet przez kilka godzin. Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się skurczów łydek niezbędne jest przestrzeganie odpowiedniej diety bogatej w wapń. Spożycie jogurtu czy też twarożku pozwolą uzupełnić dzienną dawkę wapnia. Spożywanie większej ilości mleka oraz witaminy B może również ograniczyć ryzyko pojawienia się przykrych kurczy łydek. Warto również wprowadzić dietę wzbogaconą w produkty zawierające magnez jak np. migdały, orzechy, banany, fasola. Zapobiegać skurczom łydek można również poprzez zwracanie szczególnej uwagi na to, by nie forsować zbytnio obciążonych w ciąży nóg. Nie należy zbyt dugo przebywać w pozycji stojącej bądź siedzącej, unikać zakładania nogi na nogę oraz spania z wyprostowanymi nogami. Na stan nóg wpływa korzystnie ciepła kąpiel, odpoczynek z nogami uniesionymi nieco wyżej czy też wieczorny masaż nóg. W ciąży warto również nosić ciążowe rajstopy ściągające.

Sama tego nie mam ale tyle udalo mi sie znalezc,pozdrawiam, 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola 81 napisał:
Polecam CYKLO3FORTE lek po ktorym nie mam zadnych skurczy a mialam straszne i bolesne w nocy szczegolnie nie mam uczucia ciezkich nog pieczenia stop o niebo lepiej:P


Witaj Ola81,
Mam pytanie,który szpital wybrałaś,bo widziałam,że również mieszkasz w Łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie do dzisiaj cieszyłam ze z ciazowych dolegliwości omijaja mnie skurcze łydek...no własnie do dzisiaj...o 6 obudził mnie straszny skurcz łydki od razu rozrobiłam sobie magnezik do picia i wzielam aspargiunum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola 81 napisał:
Rydygiera bo chodze prywatnie do lekarza z tamtad i mam polozna tez z tego szpitala opacona.ale porodowka malutka nie bardzo mi sie podoba ale trudno.pierwsze rodzilam w matce polce nie narzekam


ja również myślę o Rydgiera..dwie uliczki ode mnie.Chcę zapłacić za znieczulenie,ale za położną też zapłacę jeśli ma mną lepiej opiekować się..dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Kurcze i mnie dopadly skurcze lydek 🤢 nad ranem takie slabe ale co chwile sie pojawialy i przez to dzisiaj caly dzien tak mnie bola lydki ze ciezko mi ze schodow schodzic 🙂 zaraz mi moj bedzie chyba musial zrobic masaz 😁 kupilam magnez moze pomoze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi juz minely mialam juz gdzies od 13tc najgorsze ze akurat zdawalam prawko jazdy mialam egzamin i zawsze wtedy te skurcze mnie dopadaly tragedia... ale same minely poki co ...ja mam "skurcze" jakby w pachwinach jak gdzies za wysoko noge postawie albo w jakiejs pozycji jak spie ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...