Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mam jeszcze pytanko 🙂)szykujecie juz wyprawke dla malenstwa,czy jeszcze troszke czekacie??ja juz bym zaczela zakupy ale przesądna rodzinka mnie powstrzymuje 😞(takie gadanie....wkurzam sie bo jest tyle cudownych rzeczy i ledwo sie juz powstrzymuje heheh,buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
uważam że nie ma co słuchać przesądow tylko po woli szykować wyprawkę i nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Co prawda masz jeszcze soro czasu ale nigdy nie wiadomo co nas czeka, jak bedziemy się czuć itd. po co nam dodatkowy stres przed rozwiazaniem... zastanawianie się co mamy a czego jeszcze nie!lub wyżywanie się na biednym mężu który i tak po całych 9 miesiącach i po burzy naszych hormonów będzie wykończony :-)
a ci wszyscy krewni co o przesądach mowią oni też zakupów ci nie zrobią! albo zrobią a ty np bedziesz się denerwować że kupili coś co ci sie nie podoba 🙂

ps. podczas zakupów zachowaj zdrowy rozsądek 😉 wiem będzie ciężko bo jest tyle pieknych rzeczy dla niemowląt ale patrz praktycznie i pmietaj że maleństwo rosnie jak szalone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie,że mamusie z lipca się rozkręcają 🙂Ruchy mojego dzidziusia już są dość intensywne. Jeszcze nie znam płci. Bardzo chciałabym dziewczynkę, bo synka już mam 🙂
Na usg nie było widać siusiaka,ale pani doktor powiedziała żebym się jeszcze nie nastawiała bo chłopak może ujawnić się później. W 22 tyg idę na usg 3d to może już wtedy wszystko się wyjaśni.
Brzuszek już mam spory,ale to chyba dlatego,że mam 6kg na plusie 😞
Również uważam,że trzeba wcześniej kupować ubranka itd.
Ja na razie nie muszę bo mam pół szafy ubrań po synku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki 🙂
Ja również uważam że nie ma sensu wierzyć w przesądy.
Może wózka jeszcze nie kupuje 😉 , ale jakąś wyprawkę zaczynam kompletować ☺️ , ubranka po moich dwóch łobuzach jakoś się rozeszły 🤨 , więc wygląda na to że zaczynam od zera 🙂 dlatego wole zacząć już wydawać niewielkie kwoty niż potem na "strzał" 🙃 ;
U mnie brzusio już zaczyna być wyraźnie zaokrąglony 😉
Nie przytyłam moim zdaniem dużo, bo jakieś 5kg do tej pory ☺️
ale w poprzednich ciążach tyłam baardzo dużo, napewno ZA duzo, bo prawie po 20kg ☺️ , więc może tym razem się nie dam 🙂
W domu mam już parkę, więc nie wiem co ja bym wolała. Chyba moje preferencje rozkładają się po równo :P przez wzgląd na charakter mojej córeczki, chyba wolałabym chłopca, ale przecież każde dziecko jest inne, więc w sumie i tak nie mając wyjścia, jak każda mamusia, stwierdzam: okaże się, byle zdrowe było 🙃
A jak tam kochane wasze zadyszki, siusianie, apetyty i zgagi???
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka mamusie :laugh: jest to moja pierwsz ciąża bardzo sie boje i zrazem strasznie ciesez że bedzimy mieli małego bąbelka 😆 😆 😆 jeszcze niewiem co będe miała do tej pory przytyłam tylko 3kg 🥴 mam strasznie mały brzuszek ale bardzo boli mnie kręgosłup 🥴 a pozatym jest ok kochaniutkie powiedzcie mi jak to jest z podrożami wybieram sie do polski samolotem i niewiem czy to nic złego dla mojej dzidzi za odpowiedz bardzo dziękuje:laugh: :laugh: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podróże samolotem w drugim trymestrze są najbezpieczniejsze, więc raczej nie powinnaś się stresować. Ale i tak powinnaś zapytać swojego gina czy nie widzi przeciwskazań.
Ja na bóle kręgosłupa najbardziej narzekałam ok 15 tyg. Teraz jest już lepiej. Za to lecze infekcje górnych dróg oddechowych i to jest dużo gorsze od bólu kręgosłupa czy zgagi, bo jednak bardzo stresuje czy na bobasie się nie odbije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie póki co zgaga jeszcze nie dokucza, od czasu do czasu 🙂, ale za to ból w odcinku lędźwiowo - krzyżowym to HORROR!!! Wystarczy że porobię coś w domu plus jakieś zakupy (chodzi tu raczej o pokonanie drogi po zaspach i inne takie atrakcje zimowe), a na wieczór nie mogę się ruszać. Ani przekręcić się z boku na bok jak leżę, a o wstaniu z łóżka to już nie wspomnę. Wymyśliłam ćwiczenie które bardzo mi pomaga, dodatkowo ciepła kąpiel, no a w ostateczności APAP - lekarz mi powiedział, że mogę go brać jak bardzo boli. Takie są niestety uroki ciąży, ale i tak warto się przemęczyć 🙃








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A bardzo prosze, mam nadzieję, że i Tobie pomoże 🙂 Nie wiem jakie jest natężenie Twojego bólu, ale jak mnie już tak bardzo boli, to staję w rozkroku i tak jak na lekcji w-fu 🙂 schylam się powoli na wyprostowanych nogach, jakbym chciała palcami dotknąć podłogi. Prostuje sie i powtarzam parę razy 🙂 Dla mnie super, napewno troche boli przy wyginaniu się, ale po wszystkim czuć jak krzyż wraca na swoje miejsce 🙂 No i wydaje mi się, że jest bardziej skuteczne jak "koci grzbiet" 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski 🙂 ja juz wiem ze bedziemy mieli syneczka znamy juz plec od 18tyg 🙂 imie Bartuś 🙂 do tej pory przytylam tylko 2kg 🙂 brzuszek mam spory 🙂a z tym bolem plecow rowniez mam problemy 😞 strasznie boli z boku na bok nie da sie przekrecic myslalam ze to w pozniejszym etapie ciazy a to juz;/ maluszek sie wierci jak zwariowany 🙂 kopie dokucza naciska 😞 i siku co godzine w lazience 🙂 maly tak popedza hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie ze dzidzius nie rusza sie caly czas bo pytalam doktora bo bylam w poniedzialek 🙂 bo ja 1 ruchy poczulam w 18tyg ale kilka dni pozniej nastala cisza ani kopniecia ani ruchu nic 😞 zaczelam sie martwic i zapytalam lekarza czy dzieje sie cos zlego powiedzial ze nie ze wszystko jest ok i ze tak moze byc az do okolo 27tyg wiec mamy sie nie martwic ale teraz znowu zaczal sie ruszac 🙂a najbardziej wieczorem jak sie poloze 🙂 a w dzien tez ale duo mniej 🙂 wiec nie martw sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ćwicz, ćwicz kama, chociaż wtedy kiedy bardzo Cię boli 🙂 Mnie juz od dwóch dni nie boli krzyż, bo oszczędzam się i dużo odpoczywam. Jak masz taką możliwość, to też wypoczywaj 🙂
Co do bólów brzucha, to lepiej idz do gin jak się martwisz. Mnie czasami tez pobolewa tak jakbym okres miała mieć, ale wiem, że to dzidzia rośnie i macica się rozciąga. Ale lepiej jak uspokoi Cię fachowiec 🙂









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama nie martw się- tak może być. Dół w podbrzuszu świadczy,że więzadła macicy się rozciągają. Tak ma być. Ja też się tym martwiłam 🙂
Co do ruchów to też nie czuję ich regularnie i są kilkudniowe przerwy co strasznie mnie stresuje.
Z ciążą niestety już chyba tak jest, że jest wielkim szczęściem ale i wielkim stresem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉 ja tez martwiłam się na początku tymi bólami w podbrzuszu ale lekarz mnie uspokoił i nie ma czym sie martwić... 😉 teraz mam inny problem a mianowicie boli mnie pod pępkiem nie wiem nawet jak okreslic ten rodzaj bólu bo to tak jakby pieczenie, rwanie sama nie wiem wiem, ze mnie przeraża ale wczoraj byłam u gin i powiedział, że może to byc spowodowane powiększającym się brzuchem( ból tez jest takiego typu jakbym miała cieńką skórkę i ktoś mi ją jeszcze naciągał) albo z tego względu, że płód robi się coraz większy i może w tamtym miejscu mi "kopniaki" dawać. Zgadzam się z amelią, że ciąża to szczęśliwe chwilie ale również niesie ze sobą wiele strachu. Jeśli któraś z Was czuję cos podobnego to piszczcie może nie będę sama z tym walczyła. Pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...