Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MartwaGdynia, a ciąża mija mi teraz bardzo dobrze, nie licząc bólów krzyża, które mam jak się przeforsuję. Ale początek był okropny!!! Cały czas wymiotowałam, nieważne gdzie się nie znalazłam, nawet potrafiłam na parkingu przeg marketem jak wysiadłam z auta 🙂 - cóż, siła wyższa, nie miałam apetytu, byłam strasznie senna, a później bezsenna 🙂
Teraz im brzuch jest większy to zaczyna mi przeszkadzać 🙂 A najbardziej jak siedzę w wannie i staram się umyć na siedziąco albo nogi ogolić hihi. No i nadal mam ten okropny niesmak w ustach!!!!!! Jest dobrze rano jak nie zdążę nic zjeść, albo jak jem coś bez przerwy 🙂

A jak Ty się czujesz?







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak, bóle krzyża... dopadają mnie w momencie gdy kładę się do łóżka i chcę się położyć na plecach. Ała.. Hm, ja przespałam pół października i cały listopad. Obudziłam się na początku grudnia gdy zaczęła się świąteczna wariacja. Na początku tez nie miałam apetytu - na nic. Żyłam na jednej bułce przez cały dzień i nie odczuwałam jakiegokolwiek głodu. A teraz jem wszystko oprócz mięsa 🙂 Jakiś mam wstręt do tego - jedynie pasztet z Morlin mi smakuje, i pomidorek - mniam mniam. Brzuszek mi w zwykłych rzeczach nie przeszkadza, aczkolwiek musiałam się ogolić - wiadomo gdzie. To się trochę, że tak powiem zmęczyłam, hihi. 🙂 Ja mam często taki kwasek w ustach.. A co do spania, to teraz spać nie mogę. Zasypiam gdzieś około 2 w nocy, ale to wtedy mały dokazuje najczęściej. 🙂 wiec tak śmiesznie. Pozatym mam strasznie dużo pryszczy na twarzy... a miałam idealna cere, mam nadzieje ze wroci.

Pomijajac fakt, ze przede ma matura w maju jeszcze 🙂 + 2 miesiace szkoły. Teraz ferie to sobie do 10 śpie. Dobrze, że nauczyciele wyrozumiali i przymykaja oko na duza ilosc rzeczy - przynajmiej na maturze sie skupie. Pozniej przeprowadzka z nażeczonym pod koniec maja, remont mieszkanka po drodze,ślub w marcu...

Az niesamowite, ze taki mały szkarbik moze tak duzo zmienic. 🙂 Przepraszam za bledy w pisowni, ale baterie w klawiaturze mi padają, jutro kupie nowe i sie poprawie 😉

Dobrej nocy dziewczynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski 🙂)ale sie rozkrecamy 🙂milo patrzec ze jest nas coraz wiecej 😉)..w piatek kolejna wizyta juz nie moge sie doczekac 😉)ciekawe czy synus bedzie dalej synkiem heheehe 😉co do ruchow to faktycznie rewelacyjne uczucie 🙂)jakby mi dawal pstryczka od srodka hehee super......a 10 marca idziemy na 3d 🙂)sprawdzic jak sie rozwija nasza dzidzia 😉)no i nie ukrywam ze fajnie bedzie zobaczyc go w wyrazniejszym usg niz 2d 😉)..pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już nigdy nie napiszę, że czuję się bardzo dobrze, będę używała innych słow, albo po prostu że czuje się w miarę...
Dzisiaj rano tak się przeraziłam dziewczny, mówię Wam, normalnie niech żadna z Was tego nie przechodzi!!! Idę sobie rano do kibelka, robię co trzeba, patrzę, a tam czerwono!!!!!! Przeraziłam się, myslę sobie, Boże, cała ciąża ok, a teraz, kiedy wydawało się że wszystko idzie z górki, coś się dzieje złego 😞 Szybko pojechałąm do mojego gin, dobrze że przyjmuje w szpitalu w poradni, to w razie czego.....miłe panie przepuściły mnie bez kolejnki, zbadał mnie, i na szczęście okazało się, że wszystko jest ok, tak czasami sie zdarza, przepisał no-spe, i kazał się oszczędzać. Ulżyło mi bardzo!!! Tak bardzo się bałam ;(








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie roznie z usg 3d ja wyczailam za 130 fakt bez zadnych filmikow na pamiatke ale nie o to w tym chodzi bardziej interesuje nas czy jest zdrowe,a nie filmik 😉)choc milo by bylo miec taka pamiatke 😉)...a u innego gina 3d z bajerami nawet do 300zl wiec roznica spora jak dla mnie nie potrzebne placenie za bajery 🙂)pozdrawiam...ps.lusia wspolczuje niezle musialas sie wystraszyc ale dobrze ze zareagowalas szybciutko i ze wszystko jest ok;musisz sie oszczedzac,odpoczywaj 😉)pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do ruchowto lusia ma racje tak to wyglada wiec bez obaw 🙂),na poczatku czulam jakby babelki,a teraz czuje jakby dawal mi pstryczka 😉)moj kochany synus 😉..przytylam juz 3kilo,ciekawe co na to moj gin bo jak byla ostatnio to tylko 400gram,a teraz rzem do kupy 3kg wiec sporo mi przybylo jak na miesiac 😉)no coz zobaczymy w piatek co mi powie hehehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusia masz nakaz leżenia i "nicnierobienia"! 🙂Wypoczywaj żeby wszystko było ok. Też przytyłam 7 kg. Duuuużo 😞 Ale umówmy się,że w kilogramach nie będziemy się ścigać. 🙂
Ja też wybieram się na 3d (3 marca). Lekarz mi powiedział,że 3d najlepiej robić między 22 a 27 tyg. Wtedy najlepiej wszystko widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj w srod nas ann 🙂)...masz racje amelia nie ma co sie scigac w kg heheh najwazniejsze zeby nasze dzieciaczki byly zdrowe,a my pozniej bedziemy walczyly z kg 😉)ja sie bede musiala ostro spiac bo w 2011 nasz slub 😉)na szczescie w sierpniu wiec bede miala ponad rok zeby choc pare kg zgubic 😉)czasu jeszcze sporo,a poki co sobie rosniemy 😉 z3d fakt moj gin mi polecil zrobic po 22tyg wiec tak tez idziemy 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wydaje mi się, że każda z nas ma swój własny schemat tycia i trzeba się zawsze trochę pilnować z jedzeniem.

Mnie się udało do tej pory z trudem przytyć niecałe 3 kg (w tym 2 w ciągu ostatniego miesiąca), nie odmawiając sobie niczego. Zostałam jednak skarcona przez swojego lekarza za nieuważne jedzenie - podobno niski wynik na tym etapie o niczym nie świadczy i potem nagle waga potrafi znacznie podskoczyć przy tym samym menu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusia! Oszczedzaj sie kochana, i nie za duzo wysiłku!

Hmm.. Ja w ciagu tych miesiecy przytylam 5.5 kg. I myslalam ze to strasznie duzo, a okazuje sie ze kolezanki tu wiecej przybraly 😉 Na poczatku jadlam tyle co ko naplakal, ale teraz odzywiam sie tak jak sie odzywialam. 🙂 Ale tez racja ze kazda ma innych schemat. Ja osobiscie musze uwazac na to co jem, bo ma tendencj do tycia, a po ciazy - wiaodmo jednym schodzi latwo a innym nie, badz zostaje na zawsze..

Eh, czy tylko ja obawiam sie bolu porodowego? Ostatnio cos czesto o tym mysle i zaczynam sie bac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martwagdynia-wiesz co jeszcze staram sie o tym nie myslec bo bedzie na to czas 😉)moze dlatego ze to moja pierwsza dzidzia i jeszcze nie wiem jak to jest 😉)heheh....fakt jest faktem ze to nieuniknione i musimy byc twarde,wszystko dla naszych maluszkow 😉)pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje drogie- nie myślcie jeszcze o porodzie! Ja też się bardzo bałam porodu, ale wierzcie mi,że jak już się zbliżał termin byłam tak zmęczona ciążą i tak bardzo chciałam już przytulić synka, że marzyłam by już urodzić. Do szpitala jechałam uśmiechnięta i szczęśliwa 🙂Chociaż wiadomo,że zawsze trochę niepokoju jest. Tak już my mamusie mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To rzeczywiście rozbieżność jest ogromna w tych cenach 🙂 Pamiątka jest fajna, można później pokazać dziecku jak wyglądało gdy było w brzuchu u mamy 🙂 A tak naprawdę to na tych Naszych ciązach to lekarze robią naprawdę niezły biznes!! Czytałam że ponoć takie usg 3d nie wykrywa żadnych wad itp., więc nie ma żadnych medycznych przesłanek żeby je wykonywać, jedynie co sam fakt zobaczenia maluszka jak tak naprawdę wygląda 🙂 Ale i tak warto, bo w końcu trochę się szaleje w ciąży 😉

Dzisiaj maluszek daje mi popalić, wierci się dzisiaj wyjątkowo, ale cudnie 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MartwaGdynia, gratulacje z okazji ślubu!!! My planowaliśmy w kwietniu, ale było parę nieplanowanych wydatków, a późńiej to będę za duża 🙂 i za bardzo zmęczona, więc poczekamy jak dzidzia się urodzi 🙂Wolałabym przed porodem, bo to nigdy nie wiadomo jak będzie się wyglądać po:laugh:

A co do porodu to nie boje się go. Myślę o tym coraz częściej i o ile natura pozwoli mi rodzić jej siłami, to będę, i myslę o porodzie bez znieczulenia.

Tak Wam powiem dziewczyny, że też nie moge się doczekać kiedy wezmę w ramiona maleństwo, ale te 9 miesięcy to dobry okres na całkowite przygotowanie się do nowej roli. Bo czasami jak wstaję w nocy na siusiu i siedzę na kibelku nierzytomna, to w głębi duszy cieszę się, że mam GO/JĄ jeszcze w brzuszku i mogę zaraz wrócić do łóżka i dalej spać.
Ale czy to nie jest egoizm???







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja narazie koscielnego nie chce 🙂 Chce aby maluch jak bedzie juz chodzil przyniosl nam obraczki 😉 Teraz to cywilny tak jak marzyłam. W gronie NAJBLIZSZYCH osob tzn.bez wojkow cioć itp. w jakiejs przytulnej knajpce. Aby bylo wesoło 🙂


Moj mały spokojny za to wczoraj dopadła nas czkawka ;D Ze smiechu sie skrecalam jak poczulam takie rytmiczne pukanie 🤪

Egoizm... uważam, że nie. Każda z nas tak mysli. Musimy sie pozatym wyspac, bo później to nie będzie nam tak dobrze. Ja w ciązy tak dobrze śpie ze nawet na siusiu sie nie budze 😉 całą noc przesypiam jak nigdy.

A jak sie Lusiu czujesz? Wszystko w porządku?
Ja się dziś kąpałam i krew z nosa mi poleciala, ale powiedzieli mi ze to osłabiona śluzówka od kataru - bo ostatnio tydzień w łóżku zdychałam chora. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...