Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
My kościelnego nie będziemy mieć, mój ma go już za sobą, więc przyjęcie po cywilnym nie będzie w aż tak okrojonym składzie, bo potwórki z niego nie będzie. Więc ciotki i wujkowie będą...No ale jeszcze trochę czasu zostało 🙂

Wczoraj czułam się dobrze, leżałam, nawet kanapek nie robiłam 🙂
A dzisiaj z duszą na ramieniu szłam do kibelka, ale wszystko ok 🙂 Co za ulga!!

Ja chodzę bardzo późno spać, a w nocy śpię jak dziecko, za to rano zawsze budzę się 8-9 jak w zegarku 🙂 Heh, szkoda że tak mi się nie chciało wstawać jak do pracy chodziłam 😉
Ostatanio to aż 4 razy w nocy wstawałam na siusiu, dzisiaj tylko raz, ale robię to już z taką wprawą, że wcale mi to nie przeszkadza 😆







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
MartwaGdynia, co do krwi z nosa, to tak jest. Czytałam że to hormony ciążowe tak wpływaja na śluzówkę nosa, że jest bardziej ukrwiona i może poleciec krew. Ja mam tak od jakiegoś czasu, nie zawsze leci mi krew, ale jak chce wyczyścić nos, to chusteczka zawsze jest trochę czerwona. Podobno nawilżanie mieszkania pomaga, ale ja tam rutinoskorbin łykam i też jest poprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też mam tak ze śluzówką. Lekarz mi zalecił maść majerankową, ale ponieważ za bardzo mi nie pomaga, dałam spokój. Bardziej pomaga mi sól morska w spray'u.

Czy macie problemy z oddychaniem? Od pewnego czasu zaczęłam chrapać i to nie tylko podczas snu ;-) Czasem oddycham sobie spokojnie i nagle takie desperackie pojedyncze chrapnięcie się odzywa. Bez żadnego wcześniejszego bezdechu itp. No i potem jest znowu normalnie, jakbym tym jednym oddechem uzupełniła jakiś niedobór tlenu ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry mamuski 🙂)...z tym siusianiem to troche przekichane bo jak wstane na siku to zasnac nie moge i tak kilka raza w ciagu nocy 😠 ...my planujemy slub konkordatowy z ciotkami i wujkami ale na sierpien 2011 wiec czasu sporo choc powiem wam ze w lokalach terminy tak napiete ze bylam w szoku o orkiestrze kamerzyscie nie wspomne 🥴,ceny tez sa masakryczne i nie wiem jak to ogarniemy zwlaszcza jak urodzi sie dzidzia 😞 .....
...co do krwi z nosa to mam to samo,w nosie sucho jak na pustyni 😁 hehehee...
...a synus dzisiaj daje czadu jak nigdy heheh i coraz mocniej kopie matke 😉...boze jak ja kocham tego szkrabka!!!!!!!!!! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie przy oddychaniu to czasem zatyka, wygląda to tak, jakbym jeden wdech brała na kilka rat 🙂

No a z tym ślubem i weselem, to można się zrujnować 🙂 Dlatego poniekąd cieszę się, że sporo rzeczy mi odpadnie 🙂

Kama, jak też rozbudzam się jak idę siusiu, ale nawet na kibelku mam zamknięte oczy 😁 żeby mi za bardzo sen nie przeszedł, a potem szybko do łóżeczka 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski 🙂 nom my juz mamy wybrane imie dla naszego syneczka 🙂Bartosz 🙂 11 marca idziemy na badanie echa plodu czyli calego maluszka 🙂wszystkich narzadow itd 🙂 ja w porownaniu do ciebie kama00006 to moj maluszek jest leniwy jak nic rusza sie bardzo malutko dzis rano czulam go ale na chwilke ogolnie malo czuje ruchy swojego malenstwa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zancia47-moj synus to tez pierwszy raz taki aktywny ze az jestem w szoku 🙂,wczesniej czulam kopniaki ale nie az tak jak dzis 🙂)...bartosz slicznie tez mi sie podobalo ale mielismy jeszcze miłosz,igor,a ostatecznie bedzie wiktor 😉)..my idziemy na takie badanie 10 marca 🙂)zobaczymy jak sie szkrabek rozwija 🙂)troche sie tego badania obawiam bo jak kazda chciala bym zeby i z moim maluszkiem bylo wszystko dobrze....no ale poki co rozwija sie prawidlowo wiec mysle ze bedzie tez zdrowiutki 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama, leniuchuję i odpoczywam, że aż źle mi z tym 😉 Dzięki za troskę 😘

My jesteśmy przekonani że to będzie chłopak ( 10 marca się okaże), miał być Franek, chociaz mielismy na uwadze też inne imię, i padło na Piotra 🙂 Dziewczynka to Antosia, ale alternatywy jeszcze nie mamy 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wspolczuje lusia 😞(ja tez czasami miewam zgage ale jak pojem cos smieciowego 😉 dlatego teraz staram sie juz tego nie robic 🙂...ja tez mleka nienawidze bllleeee....slyszalam jeszcze ze dobrze jest zjesc kilka migdalow na zgage 🙂)ponoc tez pomaga 🙂)pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie Dzidziuś jakoś ulgowo traktuje, jeśli chodzi o nudności i zgagę (tzn. czasem są, ale da się wytrzymać).
Za to właśnie spadły mi poniżej normy ciążowej wyniki morfologii i hormonów tarczycy :-( Miałam nadzieję, że mi się z tym upiecze... Podobno to standard w ciąży, więc się grzecznie szykuję na wagon leków.

Nie wiecie, jak to w końcu jest z tym znieczuleniem u dentysty? Słyszę czasem głosy, że nie wolno w czasie ciąży, ale już kilku lekarzy mi powiedziało, że mam iść i się znieczulać, bo jest to lepsze dla dziecka niż stres związany z bólem. Idę więc.

Pozdrowienia :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poki skutkują domowe metody na zgagę, to po co siegać po leki 🙂

Ja w przyszłym tyg. idę na badania krwi, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. W sumie to nie czuję się tak, jakby mi coś dolegało.

A co dentysty to czytałam, że można śmiało stosować znieczulenie i nie wpływa to na dzidzie. No chyba że masz jakies przeciwskazania.

Moje maleństwo dzisiaj jest bardzo aktywne 🙂 Zauważyłam, że w miejscu mocniejszych kopniaków brzuch mi się podnosi 🙂 Tylko patrzeć jak będę cała falować 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje od wczoraj trochę odpoczywa, choć delikatnie je wyczuwam :-)
W sumie zauważyłam pewną prawidłowość: odpoczywamy na zmianę - kiedy ja mam aktywniejszy dzień, Małe siedzi spokojnie, ale za to jak sobie zmniejszę tempo, wtedy daje czadu na całego ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do opadniętej morfologii, to póki co, też zastosowałam środki naturalne: 1/3 pęczka natki pietruszki na śniadanie, więcej mięsa (ostatnio jadłam w większości warzywa i nabiał), a jutro na obiad będzie barszcz :-) Może tu obejdzie się bez prochów, ale na tarczycę to niestety raczej przesądzone. Nie bardzo mi się to podoba, bo Erytrox dodatkowo przyspiesza tętno, a i bez tego mam za wysokie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to extra lusia 🙂)moj byl wczoraj aktywny ,a dzisiaj cicho...widac tak byc musi 😉)...
a tak z innej beczki to fajniutka u mnie dzis pogoda 🙂)wysprzatalam mieszkanko,wywietrzylam caly dzien tak bylo cieplutko 🙂)extra!!!!!!!wczoraj dostalam od przyszlej szwagierki cala torbe ubranek dla dzidzi 🙂)sa cudne!!!!!!najchetniej to juz bym prala ale za wczesnie i musiala bym jeszcze raz prac w czerwcu..
o 18.00 jedziemy ogladac kolejna sale na wesele 😉)no i nie ukrywam ze najbardziej to interesuja nas ceny bo sa kosmiczne,a ze wesele dopiero w sierpniu2011 wiec kazdy juz zastrzega podwyzki 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, przyszykuj się na najgorsze po porodzie 🙂 Jak Ty będziesz chciała odpoczywać, to maluch wtedy bedzie chciał jesc, pic i tysiac innych rzeczy. Teraz daje Ci syganały pt. "No mamuśka, ciesz się że jestem jeszcze w brzuszku, bo jak się urodzę, to dam Ci popalic" 😉

A tak dla pocieszenia to wszystkie nas to czeka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...