Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie! U mnie dzisiaj pięknie świeci słoneczko 🙂 Musimy szybko wybrać się na zakupy (lodówka pusta) by nie marnować takiego ładnego dnia na chodzenie po marketach.

Mam nadzieję,że moja gin wypisze mi to zaświadczenie. Chodzę do niej od 20 tyg. Wcześniej (od 4 tyg) chodziłam do innego,ale zmieniłam go bo mnie wkurzał. Był beznadziejny. Byłoby straszne gdybym musiała do niego iść po zaświadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia ja mam taką samą sytuację ale tamta nie musiała by ci dawać tego świstka bo ja się dowiadywałam a nawet robią po złości i nie wystawiają dlatego mój obecny gin się zgodził to wystawić na tamtą babę nie liczę nawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja byłam dziś w biedronce i kupiłam 2 grzechotki z kubusia i gryzaczek ale już wszystko takie rozdrapane że szok te same butelki dziś w carrefurze były w cenach od 14 do 25 zł takie same aż byłam w szoku 🤪 🤪 taka przebitka a w biedronce 5,99 wszystkie bez względu na wielkość ale nie brałam ich ładne ale ja już mam butelczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak a matki na widok rzeczy kubusiowych odpływają zupełnie i nie patrzą na cene a byłam w biedronce i byłam pewna że te butelki już gdzieś widziałam i w carrefurze już byłam pewna że tam eh wyprowadzki ciąg dalszy pakowanie ale dziś już z lubym ja siedzę na brzuszku a on pakuje ☺️ 🤢 pomagam mu psychicznie he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie pogoda też super i mam nadzieje ze tak zostanie, no, że chociaz nie bedzie padać 🙂
Właśnie prasuję lubemu koszule, bo dzisiaj wybywa do pracy - jest kierowcą na ślubie, a później czekąją go jeszcze 2 wieczorki panieńskie (też jako kierowca), więc nie bedzie go cały dzień!!
Miałam w planie sprzątanie, ale powiedział że boi się żebym sprzątała bez jego obecności, więc tylko ogarne kuchnie i tak może z grubsza przelecę chatę i chba pojadę do mamy. Cały dzień do nocy i jeszcze całą noc bede sama, bo później idzie do pracy. Więc w domu to nie bedzie mi się chciało siedziec.
Co do tych butelek z biedronki, to widziałam prawie takie same w realu właśnie w takiej wysokiej cenie ale mia,ly innego koloru korek i inny uśmiech miał na nim kubuś 🙂 Ale myślę,że te w biedronce to podróbki jakies jak juz pisałam we wczesniejszym poscie. Ale w poniedziałek sie przejde i zobacze jak one wglądają - moze sie mysle - i mam nadzieje ze sie myle, bo jak byłyby ok, to sama bym kupiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Mąż był dziś w dużym Tesco, więc mam aktualne ceny pieluch: Pampers New Baby 2: 49,99 zł za Giant Pack - 108 sztuk (wychodzi 0,45zł za sztukę), Huggies New Baby 2: 39,99 zł za Mega Pack - 90 sztuk (wychodzi 0,44zł za sztukę). Taniej niż w innych miejscach, które do tej pory znaleźliśmy, więc zaopatrzyliśmy się w mały zapasik (po jednej "paczuszce" obu rodzajów). Jedynek mamy na razie tylko jedną paczkę i nie będziemy przed porodem kupować więcej, bo nie wiadomo, czy i ile czasu będą dobre na Młodego.
Zrobiłam dziś pycha obiad - wstępnie obgotowane mega rury makaronowe nadziane sosem z mielonego mięsa, zalane sosem pomidorowym i zapieczone w piekarniku pod plasterkiem żółtego sera. Uwielbiamy oboje włoskie jedzenie, ale niestety teraz ono jest bardziej pracochłonne niż normalnie, bo nie mogę używać gotowych sosów, tylko wszystko muszę robić od zera, żeby było bez cukru, mąki, konserwantów itp. Całe szczęście, że mamy w słoikach zapasy z zeszłego lata tzn. mnóstwo sosów pomidorowych (pomidory z cebulą, czosnkiem i bazylią) i samych pomidorów, po prostu zmiksowanych i zapasteryzowanych. Od kilku lat w lecie wrzucamy w słoiki sezonowe warzywa (kiedy są dobre i tanie) i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, jak przetrwamy kolejną zimę, bo przecież teraz raczej nie będzie czasu się bawić w przetwory 😞
Dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To rzeczywiście Ann niezłe promocje w tym Tesco. Ja póki co jestem narazie zaopatrzona w jedną paczkę Huggisów 2 i po akcji że powinnam używać pieluch tetrowych a nie pampersów dopóki nie dostanę wypłaty, nie kupie następnej paczki, bo nie chcę się denerwować gadaniem lubego!!
Dzisiaj jeszcze tak mnie wkurzył, że wziełam się za porządki i żadna siła mnie nie zatrzyma!!!!!!!! Kuchnia już obleciana że normalnie aż lśni 🙂 , teraz robię mały pokoik, w następnej kolejności duży pokój, łazienka i kibelek 🙂
A na końcu odkurze i umyję podłogi. A co 😜
Jak mi starczy siły i będę miała jeszcze ochote to pojade do mamy, ona też bidna siedzi sama w domu bo tata wybył na działkę, więc wróci może i nawet jutro ze swojego królestwa - chyba że go zimno wygoni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak z tym myciem podłóg to nie przesadzaj może, to jeden z lepszych sposób na przyspieszenie porodu 😉
Co do pampersów, to wydaje mi się, że trzeba mieć jeszcze jedną rzecz cały czas na uwadze: niektóre dzieci są uczulone na wszystkie pieluchy jednorazowe i wtedy w rachubę wchodzi wyłącznie tetra. Mam nadzieję, że nam się to nie trafi. Co do kosztów tetry i pieluch jednorazowych, to zgadzam się, że tetra jest tylko pozornie tańsza: jak się do kosztów samych pieluch doda koszty prania i prasowania (pieluch i ubranek, na które przesiąknie zawartość pieluchy), to wcale niekoniecznie wychodzi taniej, tym bardziej, że jednorazówki zmieniasz rzadziej niż pieluchy tetrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie, będe na siebie uważać, a podłogi to mopem przejadę 🙂
Zgadza się, że może być uczulone dziecię na jednorazowe pieluchy. Ale zakładając ze bedzie wszystko ok, wolałabym używać jednorazowych, bo podobno na początku dzidzia sika jak oszalała i cały dzień miałabym z głowy. Tym bardziej że to ja będę rodzić, i chyba po takim wysiłku należy mi się minimalny odpoczynek chociaz wtedy, kiedy mały będzie spał!! Poza tym nie mam tyle ubranek, żeby przebierać małego co 2 godziny. Wiadomo, latem pranie szybko wyschnie na balkonie, ale i tak praktycznie żadne argumenty za tetrą mnie nie przekonują!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj tez sprzatam,umylam okna,nawet niezle mi poszlo.Przyznam sie,ze poszlam na latwizne bo spryskalam tylko plynem i wytarlam recznikiem papierowym ale smugi mi nie zostaly,az sie zdziwilam 😉Moj poodkurzal w domu i zmyl sie do garazu obcykac wszystkie opcje w nowym samochodzie 😉 Ja chcialam dzis zrobic torta ale w pipe mi sie zwazyl krem i chyba nic z tego:/
U nas sloneczko dzis ale od jutra ma padac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane....
Mąż mi uciekł w aucie grzebać...kupiła jakiś nowy sprzęt i szaleje.... jak dziecko.
ja tez dzisiaj pracowity dzień. prania C.D. posprzątałam takie zaległe miejsca jak szafki kuchenne itp... teraz siedzę bo nie mam co robić.... pogoda dziwna, raz chmury czarne raz słońce...
Co do becikowego to moja siostra rodziła w styczniu i musiała zaświadczenie (tzn najpierw jej wciskała położna że kartę ciąży do tego biorą, ale jednak racje miałam ja, że kartę w szpitalu zabierają.... ) ale teraz znieśli to że do 10tc trzeba było się zgłosić. Ja byłam tak jak Aniulka w 8tc prywatnie na badaniu, a w 12tc zgłosiłam się normalnie do lekarza ale tego samego, tylko w przychodni publicznej, więc w razie czegoś to mi wypisze zaświadczenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I pochwaliłam się że zgagi nie mam.... a od rana mnie tak męczy... 😞
w ogóle od wczoraj mnie wszelkie zapachy tak odrzucają... weszłam pod prysznic i czymś mi było czuć zasłonkę że już zmyślałam ze sie nie wykapie.... tabletka, te zelazo, tez mi jakos dziwnie pachnie... sprzatałam całą kuchnie i lazienke jakbym nerwice natrectw miała... 🥴

coś mnie podbrzusze teraz troche boli.... położe się powinno przejść.

a w tesco te pamersy fajne ceny maja, ale u nas w Billa chyba też takie są. tylko nie mam kiedy tam się wybrać. może w nadchodzącym tyg. się wybiorę po wanienkę z M.tak myślałam żeby do Auchanu się wybrać może jakieś promocje mają na ubranka więc i tam zajrzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂 kurcze ale macie powera w sobie mi sie dzis kompletnie nic niechce ,a to dlatego , ze z mezem rano sie pozarłam i tyle energii co mi zabral jakbym przeszla klkanascie km wrrr na szczescie juz jest ok . . . . jeszcze zrobilam mu niespodzianke i zamowilam telewizje no i teraz lata majstruje na balkonie wiec mam z nim spokoj przynajmniej mi nie wchodzi w droge 🙂 wiec od wieczorka mysle nie bede juz miala 3 kanalow zasniezonych jak od roku heheh tylko kilka wiecej i przynajmniej dobrej jakosci 🙂 wiec przyjemnosc mala bedzie
Michalindzior oszczedzaj sie tymbardziej ,ze juz twoj jeden synus chcial sie wczesniej przywitac z mama , zeby ten tez nie zechcial czego ci z calego serca nie zycze . . . przykro mi z powodu zgagi mam nadzieje,ze szybko minie i Ja na wszelki wypadek nie chwale sie , ze poki co nie znam tego uczucia . . . .
bylam wczoraj w Auchan ,ale nic nie kupilam z ubranek tylko podusie Kłapouchego i krem bambino zawsze sie przyda dla dziecka, a byl nie drogi wiec skorzystalam . . . no i w Biedronce ten proszek kupilam Lovela 1,90 kg po 14,99 uwazam,ze sie oplacalo nie wiem wzielam do koloru, bo sama nie wiedzialam, a neichcialam brac dwoch bo nie wiadomo czy nie bedzie mial synus na nei uczulenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...