Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja obcinam dosc czesto bo tak szybko rosna zwlaszcza u raczek i czy obciete czy nie to tak sie drapie juz nie mam sily bo macha tymi lapinami i cala buzia jakby wpadl w roze 😞totalnie mnie to wkurza no ale co zrobic to jest silniejsze od niego,a ja obcinam nawet jak nie spi ,zagaduje go i czasem idzie to raz dwa ,a czasem sie upoce bo wyrywa raczki i piszczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂
Lusiu wspolczuje ci tego bolu,mi sie dwa razy lekarz rzucil z calej sily na brzuch zeby malego wypchnac i pozniej przez miesiac mnie bolalo pod piersiami,az nie moglam spac,ale to byl inny bol!!!Najlepiej wybierz sie do lekarza to bedziesz spokojniejsza,napewno jest wszystko ok 🙂
Nasz maly tez juz gaworzy jak najety od dwoch tyg,a najlepsze jest to,ze jak mu sie powie jakies slowo agu,albo agi to powtarza i przy tym sie smieje caly czas 🙂
A my wczoraj wiecz bylismy u pediatry i okazalo sie ze wyniki moczu niezaciekawie wyszly i trzeba teraz zrobic posiew moczu i badanie na rotawirusy,ale musimy czekac na kupe,a jak to u nas jest to niema jej za czesto!!!No i mam dokarmiac go bebilonem pepti bo jest ewidentnie uczulony na nabial i mam go obserwowac czy mu lepiej jest po tym mleku jesli tak bedzie to mam zrezygnowac z piersi,ale obie z lekarka chcialybysmy zeby go karmic chociaz do czwartego miesiaca bo wtedy troche wyssie odemnie tych przeciwcial!!!No i zapisala nam bactroban na chrosty na jajeczkach i nozkach i kazala go podmywac krochmalem!!!No i powiedz mi ze po tym bebilonie powinien zrobic kupe,ale jak narazie jej nie widac!!!Powiem wam ze jak nie urok to sraczka 🥴 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ostatnio wcinam slonecznik solony i mala z jednej kupy na dwa dni robi teraz 3-4 dziennie 😁 😁

Tez gada jak najeta, a-gu i hallo powtarza i jak jej sie uda to taki zaciesz,ze glowa mala 😉
Paznokietki u raczej to trzeba dosyc czesto obcinac ale u stop to ani razu nie obcinalam,nie wiem czy jej sie wycieraja czy jak bo nie odstaja wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja paznokietki u rączek też często obcinam a i tak mała cały czas się drapie 😮 A u nóżek to jedynie te na największym palcu szybko jej rosną i już dwa razy obcinałam.
Kurcze z tymi alergiami jest masakra!!!!! Ja też już nie wiem co mam robić, prawie nic nie jem, a małej znowu wyskoczyły krostki na przegubach rączke 😞 I wogóle skóra na ciałku zrobiła jej się przesuszona. Normalnie nie mam już mocy. Na szczęście na buzi już jej nic nie wyskakuje...
Kurcze Ircia przerąbane z tymi wynikami 😞 Mam nadzieję, że jednak to nic poważnego i Kacperek będzie zdrów jak rybka 🙂
Emi też gaworzy i wogóle wydaje takie słodkie dźwięki teraz 🤪 A jak ssie rączkę to normalnie mlaska i cmoka aż ją w salonie słychać 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytka Sewciu też tak głośnio ssie rączki :P
no właśnie my tez te paznokcie co i rusz obcinamy, bo ciągle się drapie, i jak do buzi wsadza to się tam wiecznie urazi.... a u stóp tez tylko te duze miał długie a tak to nie jakoś 🙂
zaraz jak WSTANIE (normlanie jeszcze spi :woohoo 🙂 moje pisklątko to idziemu dowiedziec się i chrzest a potem po Adasia, a potem wydrukować kilka zdjęć u szwagierki..... będzie mi to do końca życia wypominać ale mam obsesje na pkt zdjęć albumów itd...... i muszę, bo nie mam Sewkowego zdj ani jednego w albumie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki,
my paznokietki u rąk też często obcinamy no i podobnie jak u was mały drapie się po buzi bez względu na długość paznokci 😞 dodatkowo kładzie się wieczorem spac z czysciutkimi paznokietkami a wstaje z czarnymi 🤪 jakby z piaskownicy wrocil 😉 nie wiem skad to sie bierze 🥴 u stóp obcinałam 2 razy ale tylko te na dużych paluszkach bo reszta to takie mikroskopijne i jakos nie rosna.
my nadal na wojażach, odwiedzamy rodzinke i znajomych. Tymek dzielnie znosi te nowe miejsca i ludzi. Do wrocka wracamy dopiero w nd 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
My też paznokcie u rączek co kilka dni obcinamy a u nóżek to dwa razy i to duże paluszki tylko. Co do jedzenia w nocy to robi tylko jedną pobudkę tak miedzy 2 a 6 godziną, z czego jestem bardzo zadowolona jak na razie niech tak będzie dalej. Lenka też wkłada rączki do buzi i się ślini bardziej. Teraz sobie smacznie śpi a popołudniu zaczyna być aktywna aż do kąpania. Wie kiedy być aktywna jak Tatuś wraca z pracy to mogą sobie razem pogaworzyć i pobyć ze sobą a ja mam troszkę luziki dla siebie.
Jak tylko się Lenka obudzi to wybywamy na spacer coby korzystać z tej ładnej pogody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

my niestety nadal borykamy sie z ta cholerna zoltaczka maluszek ma prawie 7 wskaznik bilirubiny , a powinien miec mniej niz 1 ehhh . .. nie wiem ale lekarka chce go mimo wszystko w przyszlym tyg zaszczepic 😞 i sama niewiem czy to dobrze w koncu maluszek powinien byc calkowicie zdrowy , a nie jest 😞
zastanawiam sie czy nei isc gdzies prywatnie by sie upewnic czy z tym chorbskiem i szczepieniem to tak moze byc choc jak bylam ostatnio prywatnie lekarka powiedzIala,ze absolutnie niee ehh i badz tu madra 😞

no i złapał katarek 😞 macie jakies sprawdzone sposoby na niego ?? Frida i sól fizjologiczna nie pomaga

Wojtus ma 7 tyg i 4 dni a waży 6475 🙂 jedyny plus ze przy tej zoltaczce przybiera na wadze przy karmieniu tylko piersia

paznokcie tez co 2/3 dni musze u rak obcinac bo wciaz nasz Szkrabek sie drapie bo buźce no i brod niestety tez sie zbiera 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justi5 napisał(a):
czesc dziewczyny

my niestety nadal borykamy sie z ta cholerna zoltaczka maluszek ma prawie 7 wskaznik bilirubiny , a powinien miec mniej niz 1 ehhh . .. nie wiem ale lekarka chce go mimo wszystko w przyszlym tyg zaszczepic 😞 i sama niewiem czy to dobrze w koncu maluszek powinien byc calkowicie zdrowy , a nie jest 😞
zastanawiam sie czy nei isc gdzies prywatnie by sie upewnic czy z tym chorbskiem i szczepieniem to tak moze byc choc jak bylam ostatnio prywatnie lekarka powiedzIala,ze absolutnie niee ehh i badz tu madra 😞

no i złapał katarek 😞 macie jakies sprawdzone sposoby na niego ?? Frida i sól fizjologiczna nie pomaga

Wojtus ma 7 tyg i 4 dni a waży 6475 🙂 jedyny plus ze przy tej zoltaczce przybiera na wadze przy karmieniu tylko piersia

paznokcie tez co 2/3 dni musze u rak obcinac bo wciaz nasz Szkrabek sie drapie bo buźce no i brod niestety tez sie zbiera 🤢


a nikt Ci małego nie kazał od piersi odstawić??? Bo wiem, że takie przypadki były przy przedłużających się żółtaczkach bo to jakiś tam wpływ też ma (nie pamiętam o co chodzi bo ja zgłębiałam się w to ponad rok temu jak mój mały miał żółtaczkę) ale zapytaj lekarza.. może wtedy bilirubina pójdzie w dół..

sorry w ogóle, że się wtrącam ale tak mi się nasunęło..
A co do szczepienia to ja na Twoim miejscu wybrałabym się do innego pediatry.. u mnie też się szczepienia przeciągały chociażby przez zwykły katar.. lepiej poczekać aż mały wyzdrowieje - tak myślę 😉
A co do kataru to świetny jest odciągacz do katarku podpinany do odkurzacza "KATAREK" sama z niego korzystałam bo mały miał ciągle pełny nos a przecież porządne odciągnięcie i wyczyszczenie noska to podstawa. Za pomocą "KATARKA" szybko i dokładnie oczyścisz nos małemu 😉 a co do kropelek to ja korzystałam z soli "sterimar" ona tak dość mocno pryska więc dokładnie wszędzie się dostanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia błagam cie nie strasz mnie bo w zyciu dziecka nie zaszczepie !!!!! 😞

Gogr wszyscy lekarz tzn 3 lekarzy mowilo mi ze skoro na mleku z piesi tak super przybiera na wadze proby watrobowe mial zrobione i sa dobre to nie mam odstawiac piersi mimo ,ze wiem,ze to przez to ma tak przedluzajaca sie ta zoltaczke . . . 😞
ostatnio jak bylam prywatnie to lekarka stwierzilam,ze dziecko nei moze miec tej zoltaczki do szczepienia ma byc absolutnie zdrowe, a ta dzis z NFZ mowi,ze to nie ma kuzwa znaczenia 😞 mam juz serdecznie dosc 😞 co lekarz to inna opinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justi5 napisał(a):
Olusia błagam cie nie strasz mnie bo w zyciu dziecka nie zaszczepie !!!!! 😞

Gogr wszyscy lekarz tzn 3 lekarzy mowilo mi ze skoro na mleku z piesi tak super przybiera na wadze proby watrobowe mial zrobione i sa dobre to nie mam odstawiac piersi mimo ,ze wiem,ze to przez to ma tak przedluzajaca sie ta zoltaczke . . . 😞
ostatnio jak bylam prywatnie to lekarka stwierzilam,ze dziecko nei moze miec tej zoltaczki do szczepienia ma byc absolutnie zdrowe, a ta dzis z NFZ mowi,ze to nie ma kuzwa znaczenia 😞 mam juz serdecznie dosc 😞 co lekarz to inna opinia


Z takimi problemami się już zawsze będziesz borykać.. bo nie znajdziesz 2 lekarzy, którzy to samo powiedzą... decyzja tak naprawdę należy do Ciebie..
A powiedz mi jeszcze tak apropo żółtaczki.. miałaś może anemię po porodzie? Bo Kubie bilirubina spadła zaraz po tym jak ja samowolnie odstawiłam tabletki krwiotwórcze, które mi podawali na anemię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
faktycznie dziewczyny jak nie urok to sraczka chyba zadna z nas nie wiedzie juz beztroskiego zycia bo nasze szkraby nam dostarczaja wielu trosk i zmartwien,najgorsze te pieprzone chorobska ,rece opadaja...kazda ma jakis problem ze swoja dzidzia 😞...no nikt nam nie mowil ze bedzie lekko,najgorsza jest ta bezradnosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gogr nie mialam nie mam chyba :| wlasciwie to nie sprawdzalam ale Ja nie biore zadnych lekarstw oprocz Feminalu, ale to witaminy . . .
niestety moje zdanie jest jedno dopoki sie nie wyleczy maluszek to go nie zaszczepie popierdzieliło chyba ta lekarke ,ze bede narazac zdrowie dziecka bo tak pisze w kalendarzu ,ze ma byc zaczepiony, ale tez pisze wszedzie ,ze tylko zdrowe dzieci sie szczepi Oszalec mozna

pojde jeszcze do kolejnej lekarki prywatnie . . .
naprawde jakby mi ktorzas dala pewnosc 100% ze to przez moje mleko malemu sie tak przedluza ta zoltaczka to tu i teraz karmie go mleiem modyfikowanym ,ale nikt mi tej pewnosci nie da 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi, u mnie było wymagane zaświadczenie że bylam wogóle pod opieką medyczna, ale zniesli to od którego tygodnia więc nie ma znaczenia.

Jezu, nie straszcie z tymi szczepieniami, bo chyba tez długo nie będę szczepić!!! 😲 Ten katarek daję mi niepewność, więc będę pewna chyba dopiero jak mu minie. A z tymi rotawirusami to pewnie i tak nie zdążę już zaszczepić do 6 miesiąca, bo to są 3 dawki co 6 tygodni, więc możemy już nie zdążyć...szkoda by było.
Dzisiaj brzuch juz mnie nie boli, ale nie brałam apapu. Pojechaliśmy dzisiaj tez do dziadków, mały wyspał się na powietrzu za wszystkie czasy, i jak wróciliśmy do domu to spał, więc wystawiłam go na balkon i spał tam jeszcze ze 2 godziny 🙂 Ale obudził się baaardzo głodny 🙂 Miałam za to okazję zrobić remanent w szafce z ciuchami, bo nie wiedziałam co jest na mnie dobre po tej ciąży. No i pewnie nie wiele rzeczy się nada, ale większość to i tak na cieplejsze dni, więc trzeba czekać co przyszły rok przyniesie 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja skladalam z zaswiadczeniem ale zdaje sie ze chodzi ogolnie czy bylas pod opieka medyczna w kazdym razie ja nie mialam szczegolowo wypisanego od kiedy
jutro rano idziemy z malym na wyniki 😞beda go kujkac i pobierac krewke 😞moje biedne dzieciatko,a moj maz jeszcze bardziej bo mdleje na widok krwi i pewnie wejde sama z niunkiem bo juz sie pytal czy wejde sama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi5 napisał(a):
czesc dziewczyny

my niestety nadal borykamy sie z ta cholerna zoltaczka maluszek ma prawie 7 wskaznik bilirubiny , a powinien miec mniej niz 1 ehhh . .. nie wiem ale lekarka chce go mimo wszystko w przyszlym tyg zaszczepic 😞 i sama niewiem czy to dobrze w koncu maluszek powinien byc calkowicie zdrowy , a nie jest 😞
zastanawiam sie czy nei isc gdzies prywatnie by sie upewnic czy z tym chorbskiem i szczepieniem to tak moze byc choc jak bylam ostatnio prywatnie lekarka powiedzIala,ze absolutnie niee ehh i badz tu madra 😞

no i złapał katarek 😞 macie jakies sprawdzone sposoby na niego ?? Frida i sól fizjologiczna nie pomaga

Wojtus ma 7 tyg i 4 dni a waży 6475 🙂 jedyny plus ze przy tej zoltaczce przybiera na wadze przy karmieniu tylko piersia

paznokcie tez co 2/3 dni musze u rak obcinac bo wciaz nasz Szkrabek sie drapie bo buźce no i brod niestety tez sie zbiera 🤢


witam,

na katarek najlepszy katarek jak koleżanka wspomniała i sterimar baby z apteki koszt ok.25zł 😞Na lepsze oddychanie maść majerankowa i układanie główki wyżej.Do szczepienia dziecko powinno być zupełnie zdrowe.Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusia1982 napisał(a):
Justi, u mnie było wymagane zaświadczenie że bylam wogóle pod opieką medyczna, ale zniesli to od którego tygodnia więc nie ma znaczenia.

Jezu, nie straszcie z tymi szczepieniami, bo chyba tez długo nie będę szczepić!!! 😲 Ten katarek daję mi niepewność, więc będę pewna chyba dopiero jak mu minie. A z tymi pneumokokami to pewnie i tak nie zdążę już zaszczepić do 6 miesiąca, bo to są 3 dawki co 3 tygodni, więc możemy już nie zdążyć...szkoda by było.
Dzisiaj brzuch juz mnie nie boli, ale nie brałam apapu. Pojechaliśmy dzisiaj tez do dziadków, mały wyspał się na powietrzu za wszystkie czasy, i jak wróciliśmy do domu to spał, więc wystawiłam go na balkon i spał tam jeszcze ze 2 godziny 🙂 Ale obudził się baaardzo głodny 🙂 Miałam za to okazję zrobić remanent w szafce z ciuchami, bo nie wiedziałam co jest na mnie dobre po tej ciąży. No i pewnie nie wiele rzeczy się nada, ale większość to i tak na cieplejsze dni, więc trzeba czekać co przyszły rok przyniesie 😉 🙂


Lusiu ja osobiście nie polecam na pneumokoki sama dużo się zastanawiałam i czytałam.Poczytaj na forach i tej szczepionce-niestety ,ale ma gorszą opinie i może mieć tragiczne skutki uboczne niż szcz.na rotawirusa.To pozostawiam do przemyslenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, przepraszam ze tak sie nie odzywałam ale nie miałam netu, cos sie porobiło u nas z kablami i dojść nie można było co. pozostawał nt w tel. ale tam ciężko czytać z brzuszka.
jeżeli chodzi o szczepienia to mam nadzieje zaszczepić mała we wtorek i na te pneumokoki. Lusia mnie pielęgniarka mówiła ze jeszcze zdążymy wiec Franiu tez powinien się załamać bo jest młodszy od Gabi o te kilka dni.
Justi u nas wymagali tego zaświadczenia do becikowego. Spiesz sie bo podobno mają zabrać becikowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zazdroszczę Wam dziewczyny ze wasze pociechy tak ładnie spia w nocy. gabi budzi sie co najmniej 2 razy w nocy na jedzenie. Przyznam ze spi co noc z nami, bo jak tylko zaczyna się wiercić to ja sie budzę cyca jej podam i dalej śpię a tak miałam nocki nie przespane.
W ciągu dnia mała na krótko zasypia, a ja nie wiem czy sie zabrać za mycie, śniadanie, sprzątanie, czy może pospać albo przy kompie posiedzieć. jak jest mężuś w domu to choc wykapać się spokojnie mogę.
wiecie Gabi ma kupki luźne albo płynne, boje się by się nie odwodniła, czasami nawet ze śluzem robi. badanie kupki nic nie wykazało. lekarz mówi ze to może być tak u dzieci karmionych piersią, tylko ciekawe jak ja mam poznać jak by mała miał biegunkę, skoro ona takie kupki robi każdego dnia 😞 my zmieniliśmy przychodnie, bo lekarki były fatalne!!

boje sie jak cholera tych szczepień, koleżanka mówiła mi ze jej kuzynka była szczepić swoje roczne dziecko i lekarka nie poznała ze dziecko ma początki zapalenia oskrzeli i je zaszczepili. dzieciaczek zaczął cofać się w rozwoju, przestał mówić i chodzić... strasznie się boje. Gabi od kiedy skończyła 2 tyg ma katarek. Rano zawsze odciągam jej białe gile. lekarka mówi ze to pewnie sapka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...