Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
olusiia super 😁 też jeszcze takiego ciumkania nie widziałam..... 🙂
śliczna maleńka w ogóle 😁

u nas noc ok... teraz coś się Sewciu uspokoić nie może..... ale narazie przysnął to jest ok.
coraz częściej zdarza mu się usypiać samemu w łóżeczku. więc może będzie jednak dobrze.
pogoda ładna.... ale nie wychodzę. ten katarek mnie martwi więc nie ryzykuje. pewnie przez to marudzi mój zrzędzior bo codzień o tej porze maszerujemy po Adasia.
no i zaczyna malutki coraz głośniejsze dzwięki wydawać.... piszczy do karuzeli, pokrzykuje, ale tak nie w sensie płaczu....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu, ale swietnie wyglada to ciumkanie 🙂 i jaka mała uchachana 🤪
Tymek wczoraj zapoznał się ze swoją dolną wargą i wciąga do buźki kawałek i ssie aż mu się cała buźka rusza.
Lusiu, u nas też rączka wydaje się być najciekawszym obiektem 😉 Któregoś dnia weszłam do pokoju i patrzę że piąstka wystaje nad łóżeczko na wyprostowanej rączce. Zaglądam a Tymek wpatrzony w nią na całego 😁 obraca nią i ogląda z każdej strony 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wizyta u dziadków ok, Karol wybrał się dzisiaj ze mną i z Franiem na spacer, a tata odkurzał samochód 🙂 Jak wychodziliśmy w południe z domu, otworzyliśmy balkon żeby się wywietrzyło i tak wyziębiła sie chałupa że szok. Chodzi grzejnik żeby dupka nie zmarzła Franiowi i mamusi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama, ja robiłam tylko glukozę na czczo, bo mój gin uważa że po ciąży to wystarczy. Wyszło dobrze, ale pomiary po posiłkach mam nadal nie najlepsze (czasem sobie mierzę), więc uważam, że mi jeszcze nie przeszło. Powiedzieli mi, że to cholerstwo ma prawo przechodzić do 3 miesięcy po porodzie. Ostatnio byłam u endokrynologa (w sprawie tarczycy) i pogonił mnie do diabetologa. Idę do niego 13 października, czyli równo 3 miesiące po porodzie i mam nadzieję, że mi powie sensownie, co powinnam zbadać / sprawdzić i jak się zachowywać w kwestii diety. O ile mój gin w czasie ciąży sprawdzał się na medal, to teraz uważam że nie ma racji i powinien mnie wysłać na to badanie z obciążeniem.

Ja zostawiam Stasia z dziadkami i jest ok, ale jeszcze nigdy nie musieli go karmić, więc nie wiem jak to by było, bo już od ponad półtora miesiąca nie zna butli i być może zapomniał jak się z niej je. Z kolei po tej glukozie wysiłek nie jest wskazany więc pewnie tym bardziej karmienie.
Dziś natomiast Mały został wieczorem z Tatą na niecałe 2 godziny i zaliczyli dwa mega ataki histerii - takie z prężeniem całego ciała i zasinieniem. Podobno mąż go jeszcze nie widział w takim stanie. Nie bardzo rozumiem dlaczego tak płakał, przecież wieczorami właśnie mąż się nim zajmuje, kąpie, bawi się, przebiera itp., ja jedynie jestem pod ręką jako mleczarnia i czasem też coś tam do Małego zagadam. Nakarmiłam go bezpośrednio przed wyjściem, więc głodny nie był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

jaki tu spokoj la la la
jest 10 a Ja jestem pierwsza 🤪 🤪 🤪

My dzis Wojtusia zostawiamy dziadkom odciagnelam mleczko 2 x 120 ml i jedziemy na 2 urodzinki mojej chrzesnicy na szczescie mam dobry powod by szybko sie stamtad urwac , bo niestety ale mam kuzyneczke jaka mam i nie za bardzo chce mi sie tam z nia przebywac zbyt dlugo, a tak w ogole to mamy dzis 7 roznice gdy jestesmy razem 🙃 🙃 ale ten czas leci . . . . 😮 🙃 🙃

chrzciny planujemy na 7.11 u nas w restauracji obiad + kawa to koszt 70 zl bedzie 12 osob
bedzimy miec tam gdzie swoj ślub zarowno w kosciele jak i w reastauracji wiec wspomnienia powroca hehe 🙂

Olusia hehe malutka łądnie wywija tym jezorkiem 😉

milej niedzieli kochane wam zycze 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego JUSTI 🙂
ANN - ja w domu też głównie jestem jako mućka, więc się już przyzwyczaiłam 🙂 Gdy tatuś zajmuje się małym a ten urządza wariacje - co prawda nie az takie jak Stasio, i widać że ma mętne oczka to tylko słysze komendę "mama cyc!" i już pędzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A my juz po chrzcinach 🙂Maly spisal sie na medal,nie plakal tylko spal,a podczas samego chrzczenia czyli polewnia glowki chichral sie jak niewiem,a ja sie tak glupia stresowalam,ze bedzie plakal,ale naszczescie jak i moj jak i siostry bobas sprawili sie na medal 🙂 🙂 🙂
W restauracji tez bylo fajnie najpierw podali obiad,pozniej kawe i torta,a potem zakaski i kolacje,w domciu bylismy o polnocy i Kacper byl caly czas grzeczniutki kolo 21 zasnol i spal do 4.30 od tyg mamy tylko jedno budzenie 🙂 🙂
Justi wszystkiego naj z okazji rocznicy....
Uciekam bo juz Kacper wola jesc hehe,,,, 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kama00006 napisał(a):

mam pytanie do ann i eluni ,dziewczyny robilyscie juz wyniki z glukozy po porodzie bo ja sie zbieram ale ciezko bedzie bo trzeba tam siedziec 3 godz ,a moj maly beze mnie ani rusz


Kama ja mam już skierowanie na glukozę z obciążeniem i się wybieram tak aby zdążyć przed wizytą którą mam na 27 października, to muszę się jakoś zorganizować i pojechać tylko będę musiała wziąść ze sobą Lenke bo nie mam jej z kim zostawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, a my jesteśmy u teściów w kutnie i wracamy dopiero w czwartek.

Olusia super nagranie, będzie fajna pamiątka.

lusia no jak byłam teraz u lekarza to słyszałam ze z naszej przychodni lekarz musi jechać na sierakowskiego bo nie ma tam lekarza a część dzieci odsyłają do nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monica, wiem, że w tej mojej przychodni to problem z lekarzami. Wogóle oni się tam tak organizuja że szok!! Tam, gdzie przyjmuje lekarz na gabinecie jest kartka że lekarz nieobecny, a tam gdzie zawsze przyjmował go nie ma, chociaż nie wisi kartka informująca. A w okienku karzą jeszcze się pytac lekarza czy przyjmie....A do jakiego ty chodzisz?

Super Irka że mały spisał się wzorowo 🙂 Zawsze jest stresik, ale Kacperek chyba wiedział że mama się denerwuje i postanowił byc grzeczny 🙂

My dzisiaj bylismy na spacerku, niedawno wyprałam i zmieniłam naszą pościel i teraz obiad sobie gotuję. Cały dzień niestety siedzę sama, w sumie w nocy tez byłam sama i kolejną też będę, bo Robert w pracy...
Położyłam Frania do łóżeczka bo był spokojny i poszłam obierac ziemniaki. Po chwili zaczął troche marudzić, więc poleciałam, a on mętne oczka, pogłaskałam go po brzuszku, powiedziałam "ciiiiii" i w mig zasnął 🙂 Szok, we włąsnym łóżeczku hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ann mi odrazu diabetolog powiedziala ze mam brac skierowanie na obciazenie glukoza z tym ze juz nie od gina tylko od lekarza pierwszego kontaktu i kurde jakos sie zebrac nie moge 😞
dzis bylam z wiktorkiem w kosciele sama bo mezus powiedzial ze na rozkaz ksiedza chodzil nie bedzie bo jak bylismy gadac o chrzcinach to powiedzial nam(na szczescie tego pojebanego proboszcza nie bylo tylko wikary)ze chcialby nas widywac najpierw w kosciele bo jak nie chodzimy to nie mam mowy o chrzcie no i tak po 2-och,3-ech miesiacach chodzenia do kosciola mamy dopiero umowic sie z proboszczem i on zadecyduje co dalej no i druga przeszkoda jest to ze mamy tylko slub cywilny poki co takze jak narazie tylko pod gore z chrzcinami 😞,a ze proboszcz jest tak pierdolniety to juz wogole nie ma co z nim gadac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Kama nie dziwię się twojemu mężowi, też bym się nieźle wkurzyła na tego wikarego 😠 Po 2-wóch 3-ech miesiącach proboszcz zadecyduje co dalej... 😮 A co on jest Bożek czy co...Wrrrr nienawidzę takich księży, a nasz niestety też jest beznadziejny i na samą myśl o rozmowie z nim szlag mnie trafia...
Olusiu mała jest the best 😜 Niezła aparatka heheheh 😜
Justi moje gratulacje 🙂 🙂 🙂 Duuuużo miłości wam życzę 😘 😘 😘 😘
Ircia zazdroszczę, że macie już chrzciny za sobą. I super, że Kacperek był taki grzeczniutki 😉

A my jutro idziemy do pediatry w sprawie naszej nieszczęsnej alergii, bo mimo tego, że ja już prawie nic nie jem, to Emilce dalej wyskakują krostki jak nie posmaruję jej maścią robioną na receptę, a nie powinno ich być...Kurcze już nie mam siły do tego i powiem wam szczerze, że coraz poważniej rozpatrujemy z mężem przejście na butlę, mimo tego, że bardzo chciałabym karmić dalej piersią. Ale skoro ja jem tak niewiele produktów, to z moim pokarmem Emi też nie dostaje za wiele witamin...A ja zamiast rozszerzać swoją dietę, ciągle ją zwężam...Ehhhhhh 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZesc dziewczyny

Edytko Ja tez od kilku dni mysle nad przejsciem na butle, bo nie dosc ze ndadal przez moje mleko ta zoltczka sie za nami ciagnie w nieskonczonosc , Wojtus ma tez spooo krostek na buzce, szyji , a ja jem tyle co nic bo rosol, krupnik, duszona rybe czy piers z ziemnniakami, ryz z jablkiem i tak w kolo no i ta nieszczesna pietruszkaq i marchewka ehhh dosc mam tej diety . . . choc staram sie uwazaxc jak moge na jedzenie krostki i tak sa 😞 jedno co mnie trzyma to przyrost duzy wagi no i wygoda w nocy bo pobudki mamy na jedzenie wciaz o 1,3,5 ehhh i tego mleka mam tyle,ze 2 noworodkow bym wykarmila . . . . .

Ircia super,ze juz jestes po chrzcinach no i z Kacperka i jego kzyna zuch chłopaki 🙂 spisali sie na medal . . . tylko pozazdroscic 😉

Kama popi...... ten wasz ksiadz Ja piernicze Pan i wladca NIE MA prawa nie przyjadz dziecka do chrztu kim on kuzwa jest aaaaaaaaaaa cisnienie mi sie podniosło
to teraz masz chodzic do kosciola na pokaz by was widzial BZDURA
NIE mozesz ochrzcic Wiktorka gdzie indziej ??
Ja nie bede chrzcila w swojej prafii ale nie robili z tego w kancelarii problemu

;***
dziekuje za zyczonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U nas też dziś była rekordowa noc: Mały przespał prawie 8 godzin 🙂 My na razie zostajemy na karmieniu piersią. Trochę się niepokoiłam zaczerwienieniem i łuszczeniem się skóry pod brwiami, ale ostatnio rozmawialiśmy ze znajomą pediatrą i powiedziała, że to nie jest alergia ani reakcja na jedzenie więc już jesteśmy spokojni. Na szczęście u nas nie ma problemów i jem już prawie wszystko (oprócz wzdymających, surowego czosnku, cebuli i papryki, czekolady i cytrusów).
Dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasniie jest problem bo zeby ochrzcic w innej parafi to musze miec zaswiadczenie z mojej ze proboszcz wyraza zgode,a ze jest jebniety to nie wyrazi i tak kolo sie zamyka 😞u nas on jest znany ze swojego parszywego charakterku i w innych parafiach boja sie mu wchodzic w parade i ciezko bedzie cos zalatwic ale jest jeszcze opcja zeby pojechac gdzies na pobliska wioche tam sa bardziej dostepni i moze tam sie uda no i pozniej przeprawa z naszym slubem kurwa oszalec mozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...