Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Eva mialam bebiko, Hippa, bebilon (wg mnie najsmaczniejsze) Gerber
i kazde mleko je beee ehh
zazdroszcze wiec ci ze nie masz z Kinga i jedzeniem problemow oby tak zostalo 😘 😘 😘 😘

jesli chodzi o zabki nci sie nie martw na pewno Eva nei bedzie bezzebna heheh a w sowim czasie jej wyjda oby tylko je dobrze znosila

wlasnie nie dawalam mu nic przecibolowanego nigdy : nie mam zelu na zabki tylko neichce go faszerowac lekami skoro jak lezy w lozeczku to drze sie jakby go obdzierali ze skory, a na reku jak reka odjoł nic mu nie jest . . .
wiec chyba to nie zeby ?? sama juz nei wiem

a propo co wy byscie zrobily ?? mam nurofen w syropie, ale czy mu go podawac przy takich akcjach jak w wozku, lozeczku wszystko jest beee. a na raczkach pelnia szczescia i nci mnei nei boli nic nie przeszkadza ( ciezki przypadek chyba mam w domu) albo ja nie daje sobie z nim po prostu rady 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
i jakie macie mascie na zabkowanie ehh moze jednak jakas kupie 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justi, u nas też ostatnio Stasiek niemożliwy, cały czas chce być na rękach ewentualnie żebym się z nim bawiła. Jak tylko próbuję cokolwiek zrobić w kuchni to jest płacz z łkaniem i laniem łez jakbym mu jaką krzywdę robiła. Jeść też znowu nie chce za bardzo, ze spaniem jest lepiej tylko wtedy kiedy bierzemy go do siebie do łóżka. Lekarz zwala to na zęby ale mnie się wydaje że to raczej się nie zmieni w cudowny sposób jak one wyrosną. Wydaje mi się że to albo taka faza rozwojowa albo trzeba szybko zacząć wychowywać. Najbardziej frustruje mnie brak wiedzy bo przy jego obecnej formie nawet nie mogę niczego poczytać w książkach ani necie.
Ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi jak nasza mala caly dzien marudzi to pewnie zabki albo cos innego boli wiec daje czopka z paracetamolem i zwykle potem jest sokoj 😉

co do zabkow slyszalyscie moze o tym, ze jak dziecko do roku nie ma zebow to chirurgicznie jakos wyciagaja?bo niby szczeka moze nie wytrzymac.
znajoma mi opowiadala, ze jej znajomi mieli 3 czy 4 dzieci i wszystkie zmarly bo po roku wszystkie zeby na raz zaczely wchodzic. Ale to bylo lata temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia 😮 😮 a co Ty za horrory opisujesz o tych zebach 😮 😮 w zyciu o czyms takim nie slyszałam 😮 😮
sprobuje nastepnym razem dac mu cos przecibolowego 😞

Ann opisujac Stasia czytam o zachowaniu swojego Bąbla eh
Ja brzydko piszac odpoczywam w pracy (tak jak dzis) po takiej ciezkiej nocce
jak znajdziesz wyjscie na swojego Gagadka to prosze podziel sie tym ze mna 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ajjj Justi to widze ze tez nie masz lekko, moze faktycznie cos w powietrzu wisi ze tak dzieci marudzą..??? jak je kaszkę to moze częściej mu ja podawaj, nawet niech kilka łyzeczek zje to zawsze cos. ja dzisiaj mam zamiar dac małej w całosci mała rózyczke kalafiora, moze to zje bo grysc uwielbia, chrupy tez wcina....zobaczymy. Ja pytałam lekarke o odstawianie od piersi to mi powiedziała ze tak naprawde na kazde dziecko jest inna metoda i to my mayki najlepiej wiemy jaka zastosować...tak mysle ze u mnie to chyba metoda weekendowa by sie sprawdziła... mama jedzie na weekend a rodzinka z mała...tyle ze kto mi na to pójdzie??? 😮
Moja dzisiaj w nocy to chyba z 20 razy do cyca wołała...tyle ze nie za kazdym razem do jedzenia tylko do pociumkania..w dzien tez mało zjadła wiec w nocy mogła byc głodna...no ale nie az tak by tyle razy wołac. dzieki temu ze spała z nami to sie jako tako wyspałam....
ja na Bebilonie pepti robie małej kaszki juz od stycznia, tyle te na ok 100 ml sypie 1 miarke, do tego duzo kaszki i sinlaku.... robi sie gesta konsystencja, bo inaczej by prawie nic nie zjadła a gestej to czasami calosc wpakuje w nia. U nas jedzenie jest na czas jak jej szybko nie nakarmie to potem juz nic z tego. Wali raczkami w łyzke, miseczke i w co popadnie przy każdej próbie podania jedzenia. dzisiaj udało sier jej zjesc wyjatkowo ok 100ml kaszki z sinlakiem na mleku i teraz dostała cyca. chrupek je kilkanascie dziennie, ale takich małych flipsów.
Justi my na dziąsła uzywamy Dentinox masc wczesniej mieliśmy bobodent ale lepsza ta obecna, jak ma akcje nocne to dajemy nurofen 2,5 ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeju Olusia co za horrrrrrory opowiadasz. ja czytałam ze pierwsze ząbki moga sie pojawic nawet w okolicach pierwszego roku zycia dziecka. Znajomej córeczka skończyła w połowie kwietnia roczek i tez jeszcze nie ma zebów i lekarka im nic nie mówiła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh Monika wiesz wszytsko jest inaczej jak bylabym z nim non stop, a nie ta jak teraz wracam z pracy i nie wiem za co sie wziasc za jedzenie obiadu, nauke picia mleka czy kij wie co 😞 az do wczorajszego dnia mialam dobrze bo pil cycka, a od wczoraj nie chyba rzeczywiscie go nastraszylam bo jak widzi cycka to najpierw wielki rogal,a pozniej placz 😞 eh

a co do takiego drastycznego odejscia od cycka ehh sama nie wiem 😞
Ja nie mialabym serca zostawic dziecka na 2 dni by przestawilo sie na modyfika bo jaka mamy gwarancje,ze zalapie 😞 ?? zadnej
zawsze mozesz meza poprosic by z Gabi zostal u tesciow, a ty wrocilabys do domku na te 2 dni
wiesz czytalam dzies by to maz karmil dziecko modyfikiem, a matka by mila ubrany golf by dziecko nie widzialo cycka 😞 u mnie tez sie to jednak nie sprawdzilo 😞
musze probowac inaczej

niechce mi sie pracowac 😞 jak o tym wszystkim mysle 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi powiem ci ze te bym nie mogła tak małej zostawic. Tylke ze jak jestem na uczelni cały dzien i mała jest z teściowa to jest grzeczna zasypia bez protestów i pije moje odciagniete mleko( w rożnych ilościach, ale szału nie ma) Natomiast jak jest ze mna to sa protesty, tu chodzi o to ze ona czuje mój zapach, nawet jak jestem w koszuli to mi potrafi cycka dorwac, ostatnio przez materiał go złapała 😮 😮 😮 zastanawiam sie tylko co będzie jak nie będzie mojego mleka, czy zdoła sie po dłuższym niejedzeniu przekonać sie do sztucznego??

Ciekawe czy Wojtus tez by tak protestował gdyby ci np cały dzien przy nim nie było i noc?
Powiedz mi kochana tak z ciekawosci, ile płacisz niani za godzine? jesliu wolno spytac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzisz Monika teraz ma sciagniete mleko u mamy i nie chce pic nic a nic 😞 sprobuje jak wroce nakarmic go z piersi moze ostatni raz jak znow mnie pogryzie 😞 cholera jasna mały szkodnik a taki kochany . . . .
chyba czym dziecko starsze tp bedzie nam trudniej go odzwyczaic do cycka . .. . choc twoja Gabi i tak pije miesiac dluzej juz twoje mleczko
Ja zawsze chcialam karmic do 6 mies ale jakso sie to przeciagnelo na poczatku bylo mi smutno go nie karmic, ale teraz ?? mysle,ze to byl blad karmic tak dlugo bo widze,ze teraz podobnie jak tobie ciagnie bluzke poszukujac cycka

ahh te nasze lipcowe dzieci 🙂

P.S wyslalam ci maila na wp 🙂
I ZAWSZE MAM SIE CIEBIE ZAPYTAC JAK TAM TA TWOJA KULA do raczkowania
sprawdza sie Gabi bawi sie nia ?? gania za nia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaaaaaaaaaaaaaaa i wlasnie nie wiem czy wiecie,ale ADMIN
zalozyl nowa stronke na wzor brzuszka,ale nie brzuszek tylko http://www.mamusie.net/

jest dopiero w budowie,ale moze kiedys ta sie przeniesiemy co wy na to ??
czy zostajemy tutaj ??


uciekam do domku juuuuuuuuuuuupi jakos szybko mi ta dniówka mineła
Millego popoludnia mamuski 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Wspolczuje wam kochane z tym nocnym wstawaniem maluchow na cycy,dobrze,ze moj sam juz nie chcial jak skonczyl 4 msce,zreszta sama bym go odstawila,bo czym pozniej to gorzej same wiecie,niewiem co wam poradzic moim znajomym sprawdzila sie metoda z przyglodzeniem dzidziola taki byl glodny,ze chwycil inne mleko,ale czy to dobrze to sama niewiem hmmm....
Odpukac,ze my niemamy problemu z jedzonkiem,maly je wszystko co popadnie,a jak juz my jestesmy przy stole to on obowiazkowo musi cos wcinac bo otwiera buzie i robi mniam mniam hehe...
A co do nurofenu to ja daje 5 ml bo juz wazy ponad 10 kg,ale rzadko mu daje jak juz naprawde marudzi jak niewiem,a nocnych atakow to niemamy wiec niewiem co ci poradzic Justi,moze go cos boli i trzeba mu podac ten lek przeciwbolowy,albo jest cwany i nauczyl sie wymuszac poprostu chce byc blisko mamy,u mnie tak jest w dzien jak mnie nie widzi i jest z moja mama albo rafalem to grzeczny jak niewiem,a wystarczy,ze tylko mu sie pokaze to od razu zaczyna sie jeczenie i wyciaganie raczek bo skubany wie ze mu popuszcze.....
A co do nowej str mamuski.net to wiem ze jest bo czyt na innym watku,ale jakos tak dziwnie by bylo bez brzuszka,niby to samo ,no ale brzuszek to brzuszek i raczej przy nim zostane... ☺️ 😉
Czekam,az Kacpero wstanie bo sie umowilam z kolezanka ca ma 2 msc starszego babla i wyruszamy na spacerek 🙂
Ciekawe jak tam Franio po chrzcinach????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂 🙂 🙂

STO LATEK DLA GABRYSI I SEWCIA 😘 😘 😘

Justi, Monia współczuję tych pogryzionych brodawek 😲 🤢 😮 Też spróbowałabym przegłodzić troszkę maluszka i może wtedy załapie modyfika...Bo inaczej czeka was jeszcze dłuuuugie karmienie...Drastycznego odstawiania od piersiwydaje mi się najlepszym pomysłem w waszym przypadku, bo jak macie czekać, aż dziecko samo się oduczy to będziecie karmiły piersią do 8 roku życia jak ta babka na youtubie 😮 Mojego M. kuzynka do tej pory karmi (a raczej daje pociumkać) cycem bo mała już tak się przyzwyczaiła, że cycek musi być. A mała ma 2 lata i 3 miesiące 😮 😲
A co do akcji nocnych Wojtusia to ja dałabym jakiś środek przeciwbólowy, bo często dzieci na rączkach odczuwają ukojenie nawet w bólu (to chyba bezpieczeństwo w ramionach matki tak działa...).
Ja mam maść na ząbki Dentinox. Nie wiem, czy jest dobra, bo tylko raz jej używałam i nie wiem, czy tak naprawdę coś pomogła, bo wtedy chyba nie chodziło o zęby...

Olusiu ty tak Evy nie strasz 🤢 😮 😲 Też nie słyszałam o takich horrorach 😲 Ja słyszałam, że dzieciom zęby mogą wyjść nawet pół roku później w stosunku do standardowego "książkowego" wyrzynania także myślę, że nie ma co się martwić. Gdyby był problem to lekarze napewno by o tym mówili i przestrzegali rodziców...

Ja tam wolałabym zostać na brzuszku, to tutaj się wszystko zaczęło i jakoś nie wyobrażam sobie zmiany 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi, zadałam pytanie na forum Gazety w dziale Wychowanie bez porażek. Może coś sensownego doradzą:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,851,124804931,124804931,10_miesieczny_wrazliwiec.html

I jeszcze o nie spaniu:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,97130,123293546,123293546,Nie_spi_w_nocy_.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi, bawi sie chętnie hula kula...jeżeli akurat ma ochotę na bawienie sie normalnymi zabawkami, bierze ja w raczki i podnosi do gory albo wali w nia raczkami...ogólnie jestem zadowolona z tej zabawki, jest wytrzymała na upadki 😜
co do tego przeglodzenia to u koleżanki zadziałało tyle ze mały nie jadł 24 gody i mil tzlko 3 miesiące a u takich dzieci jest duzo łatwiej z przejściem na inny rodzaj karmienia..
znow mi klawiature popryestawialo...i jest Olusiu PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justi5 napisał(a):
aaaaaaaaaaaaaaaaa i wlasnie nie wiem czy wiecie,ale ADMIN
zalozyl nowa stronke na wzor brzuszka,ale nie brzuszek tylko http://www.mamusie.net/

jest dopiero w budowie,ale moze kiedys ta sie przeniesiemy co wy na to ??
czy zostajemy tutaj ??
uciekam do domku juuuuuuuuuuuupi jakos szybko mi ta dniówka mineła
Millego popoludnia mamuski 😘 😘
...a może będziecie i tutaj i tam ? 🙂 Strona jest co prawda w budowie ale wszystko już na niej działa. Zachęcam np. do wrzucania fotek swoich pociech do galerii - są same działy dotyczące dzieci (czego nie ma tu, na brzuszku).
W budowie jest tylko kalendarz rozwoju dziecka (w tej chwili mamy pierwszy miesiąc życia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juppppppi naprawiłam 😁 😜 😮 🤪 😁 😆 😁 😎

No na pewno wpadnę na tamta stronkę w wolnej chwili 😁
ANN moja tez często zachowuje sie tak jak to opisujesz u Stasia, ma tylko momenty kiedy jest spokojna i umie sie sama soba zając a tak tylko woła nas i najlepiej na raczki albo za raczki i ja prowadzać, tak może bez przerwy sie bawic 😮 😉

My dopiero jutro zaczynamy sezon grilowy 🤪 zakupiliśmy dzisiaj grila, i duzo jedzonka 😁 ale bedzie jutro pysznie...ale ze mnie łakomczuch hehe

Ciekawe jak tam u Lusi i Frania, na pewno wszystko sie udało.
Kamus no i jak, kombinujesz kobieto z tymi zdjęciami?

Ciekawe co u michalindziorka i Sewcia, dawno ich nie było....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monica jeszcze chyba pomagalo ctrl+shift chyba na te przestawianie
juz nie pamietam bo dawno tego problemu nie mialam,a najlepsze jest to, ze chyba tylko na pl windows tak sie dzieje bo juz od tak dawna mieszkam w niemczech i ani razu mi sie nie przestawilo nic.
W sumie tutaj klawiatura jest inna i ja mam na codzien z w miejscu y 😉

ann moze wlasnie mlody ma leki, tak to dokladnie opisales na tamtym forum...Moja tez sie tak budzi w nocy albo tylko poplakuje, ale nie wstaje do niej.poplacze chwile i zaraz znowu kima a tak jak ja bralam to sie tylko rozbudzala. No i teraz juz gasimy swiatlo w pokoju,mamy tylko lekko swiecaca lampeczke w gniazdku zeby bylo widac gdzie mniej-wiecej jest mala bo jak bylo jasniej to wstawala w nocy i sie na nas gapila i gadala a teraz wstanie popatrzy i kladzie sie spowrotem bo nic nie widac 😉

A z zabkami to nie chce straszyc, to jest jak wszystkie na raz wychodza niby,a ze pozniej to tez maga isc w normalnej kolejnosci.
U nas chyba ida nastepne bo mala ciagle gryzie paluchy.

Dzisiaj dostala parowke bo tak to tylko paluszki wtrynia, kupilam takie mieciutkie i male dla dzieci 70%miesa nie wiem czy to duzo czy malo a tak to tylko woda itp.nic podejrzanego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja córcia miała pierwsze zabki dopiero w okolocach roczku ale następne wychodziły normalnie po kolei tylko trzonowe wyszły wszystkie naraz to był ból doiero bo to najgorsze zęby a jeszcze razy 4 to była masakra ale przeżyliśmy synek ma już pierwsze zabki czekamy za następnymi teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale pogoda do d.........
kurcze a mieliśmy dzisiaj grila robić 😞

no nic i tak jedziemy do teściów, jutro wracamy. W weekend szkoła i tydzień zleciał. Mam nadzieje ze Lusia zda nam relacje i Z kama wkleja nam foto.
buziaki dla wszystkich i miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...