Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziękuje dziewczynki dziękuje właśnie jestem po jednej lampce 😜 hehe
Olusia super Viki wygląda w tych opaskach w kwiaty a ja ciągle je poszukuje gdzieś u nas po sklepach i wszędzie są za duże i mało atrakcyjne 😠 i jeszcze Kinga żadnej nie zawładnęła w posiadanie.
Edytka dziś Kingę posadziłam na nim w domu to siedziała jak na tronie łokciami wspierając się o oparcia boczne 😁
Justi właśnie dałaś mi na myśl że i Kinga jak miała ten z początkowych wolnych smoczków do butelki do 6m-sc (też używamy avent> to denerwowała się i przerywała jedzenie będąc dalej głodna a tym samym marudząc. Wszystko minęło zaraz po wymianie smoczka na tego szybszego z 4 dziurkami powyżej 6 m-sc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
eva te opaski sa na gumce, kupilam je w sklepie takko wiem, ze kilka jest w poslce. Najlepsze, ze sa dla doroslych ale, ze to gumka to i nadaje sie na taki maly lepek 😉Gdyby ktoras chciala to moge kupic jak jeszcze beda i bym wyslala za miesiac np. Po 3 euro sa, ale jak bylam ostatnio to byly tylko kremowe i czarne.

edyta w koncu sie udalo foto z koszulka 😉 Nie ma takich wile 😉 Poprostu u nas jest tak cieplo, ze po domu tak chodzi, ubiera sie tylko na wyjazd do sklepu albo gdzies 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie, u nas na kompach cos sie dzieje.ten u rodziców mojego m.sam sie wyłacza i potem nie laczy z netem a ten nasz łódzki muli ze hej....

nocka mineła jako tako. nakarmilismy mała kaszka z sinlakiem, wykapalismy i tesciowa poszla ja uspac do pokoju. mała obudziła sie ok 22.00 m dal jej mleko mod, wypiła na raty ok 50 ml zasneła na chwilke i pote zaczeła sie jazda...po godzinie mielismy dosyc, noszenie na raczkach, kolysanie, nucenie, woda...no nic nie pomagało...wieec dałam jej tego cyca bo stwierdzilismy ze w przypadku naszej córki nagłe oderwanie od cyca jednak nie wchodzi w gre! tak sie dossała ze potem nie chciała puscic hehe i w nocy ssała jeszcze kilka razy. W dzien znowu była butla, raz mleko mod raz to z cyca, ale tym razem wypiła mniej niz wczesniej.Stwierdzilismy ze na razie bedziemy ja przyzwyczajac do mleka modyfikowanego a jak je bedzie chetniej piła to bedziemy starali sie odłuczyc karmien( i przytulasków) nocnych. Myslałam o posmarowaniu sobie sutków np sola...podobno w wielu przypadkach działa.
Eva a patrzylas na allegro te opaskie? jest kilka kolorów tez z takimi duzymi kwiatami

Olusiu, no tak.Twój m wreszcie w ubraniu haha...a Vikusia słodka calineczka

Eva no gratuluje kochana, no to teraz masz prawo świętować!!!!

Ann moja Gabi podobnie sie zachowuje jak Stasio...i mówie do niej ty moja mała terrorystko he he

tez ogladam na VOD seriale...a usta usta faktycznie smutne zakonczenie mialy...lubie tez ten serial przepis na zycie 😁

dziewczyny mam pytanie, ile wasze małe wypijaja mleka jednorazowo? pisalyscie wczesniej ale zapomniałam:-/ 🤨 Gabi jak wypije np 50 to nie ciagiem tylko na raty.tzn. pociumka ok 5 sek po czym juz nie chce i za chwile znowu jej daje i tak w koło.

Ps: mam dzisiaj imieniny 😁 i myślałam ze moze z m wyjdziemy na miasto na kolacje ale niestety padamy jak muchy ze zmeczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia najlepszego 😘

Emi na początku wprowadzania Nutramigenu (jak miała 4 miesiące) zjadała 60ml-100ml a potem się polepszyło. Teraz potrafi zjeść nawet 240ml mleka 😉 Dzieci z piersi nie wyssają tak dużo więc są przyzwyczajone do małych ale częstszych dawek mleka, dopiero po jakimś czasie uczą się pić naraz więcej aby dłużej bez mleka wytrzymać 😉 Także nie martw się Gabi też wkońcu będzie piła więcej 🙂

A nockę mieliście faktycznie pełną przebojów 😲 Cóż Gabi nie da się bez walki heheheh 😁 😉
Trzymam kciuki za powodzenie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Monia najlepszego kochana 😉u nas maly wypija jednorazowo 120-150 ml przewaznie 150 🙂
Eva moje wielkie gratulacje w koncu sie kochana doczekalas prawka,i teraz sie juz odstresujesz na calego 🙂
Justi pytalas o smoczki to moj nadal pije na 2 z aventu bo jak mu dam 3 to sie krztusi jak niewiem,a kilka razy mialam niezla akcje wiec wole nie ryzykowac,niech pije lepiej powoli,a bez krztuszenia jeszcze sie nauczy pic szybciej 🙂
Olusiu Viki jest cudna am jaka ona juz dluga,normalnie slicznosci,az napatrzec sie nie mozna 🙂
Moj ksiaze wlasnie kupala trzasnol,a dopiero go przwinelam,poczekam jeszcze chwile bo wczoraj go przebralam,a ten po minucie znowu kupala strzelil 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzikujje kochane 😁
no dzisiaj zobaczymy jak nam pójdzie, zaraz dam malej kaszki a potem czekam na mleko i to czy bedzie je piła.
Justi super ze Wojtus zaakceptował mleko mod. naprawde super. Teraz juz nie musisz sie tym martwic i jestes napewno spokojniejsza w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ircia sto lat 😘 😘 😘

Dziewczyny mam pytanko. Jaką wodę podajecie swoim maluszkom do picia? Przegotowaną czy z butelki? Bo właśnie przeczytałam na necie, że po 6 miesiącu można już podawać dziecku do picia wodę prosto z butelki...Ja narazie cały czas przegotowywałam, ale teraz chyba zacznę powoli podawać taką z butli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Wszystkiego Naj Naj Najlepszego dla Irci
My dajemy Lence już wodę z butelki tylko podgrzeje ja w zależności od pogody.
Właśnie córcia mi śpi i za chwile się obudzi ale obiadek już się gotuje to dobrze. Później będzie spacerek to trochę się przewietrzymy i dotlenimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irciu STO LAT kochana!!!

a co do tej wody to ja podawałam z czajnika...a ta z butelki to jakas konkretnie? można już podawać np: żywiec zdrój?
dziewczyny a surowe owoce podajecie wszystkie? bo tak sie zastanawiam ja będą juz sezonowe to czy można podawać taki surowe np jagody...można np czereśnie...oczywiście bez skórki..
zastanawiam sie dlaczego nie robią słoiczków z burakiem? gotujecie maluchom cos na ty warzywku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja daję zwykle przegotowaną z butelki, ale też surową z butelki i przegotowana kranówę. W sumie w kąpieli też się na pewno napije i surowej kranówy. Na szczęście nic mu nie jest. Kuzynka dawałam do ponad roku tylko przegotowaną z butelki i jak po raz pierwszy dała kranówę to miał straszną biegunkę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje kochane za zyczenia 🙂 🙂 🙂 😘 😘 😘
Ale juz stara jestem ehhhh.... 😉 😜
Ja daje od urodzenia kranowe przegotowana bo nie wiedzialam ze trzeba dawac malemu taka z butelki jakos mi to umknelo,a ze mu nic nie bylo to przy niej zostalismy,woda u nas jest ok malo chlorowana i zdatna do picia,a nie pisalam o tym jakos na poczatku bo mi bylo glupio ze mu taka daje,no ale jak mu nic nie jest,to czemu mam nie podawac... A takiej z butelki nie przegotowanej to jeszce mu nie dawalam,musze w koncu zaczac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja prawie od poczatku czyli od 6 miesiaca daje malej mleko na wodzie mineralnej,teraz jeszcze dodatkowo przepuszczam kranowke przez filtr brita bo kamien a raczej taki piasek latal z czajnika i nie chcialam takiej wody malej dawac.A teraz z tym filtrem czajnik czysty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny szok normalnie!
Mala wczoraj zjadla 2 sloiczki obiadku,oczywiscie nie na raz ale jeden z rana a drugi po poludniu i teraz tez jej dalam i zjadla caly i bez sprzeciwow!
Moze w koncu niejadkowanie sie skonczy i malej przybedzie troche cialka bo taka kruszynka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki dziewczyny, ale jakby co to miałam tu pisać 🙂
justi5 podaj mi ten kontakt do neurologa i rehabilitanta 🙂 ale jak mozesz to napisz u nas na watku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
STO LAT IRKA I MONIKA!!!!!

Byłyśmy dzisiaj na szczepieniu i Hania waży 8,5 kg,więc jak na nią to niezły wynik. Jutro zrobimy jeszcze morfologię i poziom żelaza, bo już bardzo długo dostaje.
Dzisiaj dałam małej do spróbowania biały serek utarty ze śmietaną, bo już od 11 miesiąca można wprowadzać nabiał. Oczywiście bardzo jej smakował 😁

OLUSIA- może Viki smak słoiczków przypadł do gustu. Oby tak dalej.

Jeśli chodzi o wodę to ja generalnie daję butelkowaną zagotowaną i prosto z butelki. Czasami (tak jak dzisiaj) gdy butelkowana się skończyła to gotuję kranówę i też jest ok.

Kupiłam dzisiaj mrożone malinki i czereśnie i będę małej dawać do jogurtu (który też niedługo wprowadzę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia, nie chcę Cię dołować ale u Stasia też było przez tydzień super a teraz wróciliśmy do dawnego jedzenia - kilka łyżeczek z wielką łaską a reszta ewentualnie pod warunkiem że weźmie to do własnych łap i najpierw rozsmaruje po krzesełku, fartuszku, ubranku, oparciu sąsiedniego krzesła, rękach, oczach, nosie, włosach i czym tam mu jeszcze przyjdzie do łepetyny. Jeśli po tym jeszcze coś zostanie to ewentualnie trafia do paszczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Generalnie to widzę że Stasiek sobie zupełnie dobrze radzi z samodzielnym jedzeniem i to nas trochę ratuje bo podrzucam mu różne rzeczy na jego blacik i w końcu trochę z tego zawsze zje tylko że trwa to wieki i bałagan jest nieziemski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do tej pory podawałam małej wodę przegotowaną z butelki (Żywiec albo Primavera), ale jak zrobi się cieplej to chyba zacznę podawać jej też taką nieprzegotowaną, bo narazie i tak wodę podgrzewam, bo nie jest za ciepło...Kranówy nie podaję, bo u nas chyba nie jest zbyt fajna, a filtra nie mam, więc póki co zostanę przy butelkowanej 😉

Olusia brawa dla Viki i oby apetyt już zawsze jej dopisywał 😘

Ja narazie podawałam małej surowe jabłko i gruszkę i nic jej nie było 😉

A co do jedzenia to ja zawsze trzymam miseczkę zdala od rączek małej heheh bo pewnie skończyłoby się to podobnie jak u was heheheh 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...